Hitno potrebna pomoc

a da radis nesto?koliko imas godina?vidim pre par godina nije ti tako lose bilo , sta se desilo?
od tog novca se ne moze ziveti , imas li nekog svog da ti pomogne?

lilihip64 je mozda i u pravu, mogao bi da pronadjes neki posao koji ne zahteva toliki napor...
to bi ti povecalo prihode i takodje bi mogao i da zivis uz tu platu koju dobijas, npr da se zaposlis u prodavnici nekoj, koliko se dobija ( do 20hiljada mesecno) mislim da bi bilo ok, da potrosis bar 10hiljada na kupovinu tih za merenje secera i ostalo da potrosis svojevoljno, naravno nadao bi se da ti ostane socijalna pomoc, za to sad ne znam da li bi ti ostala :/
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ја бих се још једанпут распитао у Центру за социјални рад,а и код лекара.

Молим без спамовања. Ако хоћете,помозите,ако не идите у неко кафанче!
 
Slaba vajda od socijalnog.
Moja najbolja drugarica je dugogodišnja dijabetičarka, i ne može da radi (kao i većina ovakvih bolesnika) jer dijabetes uništava ceo organizam. Znači: strada vid, zubi, cirkulacija, unutrašnji organi, zglobovi, kičma, i obično uz nju ide još gomila hroničnih bolesti i tegoba. Zato je besmisleno da čoveka ubeđujete da se zaposli kad ni zdravi ljudi nemaju posao, a od dijabetičara poslodavci beže kao đavo od krsta.
Evo šta se njoj desilo prošle godine: Suprug (nezaposlen, ali radi kad uhvati posao kao sezonac) je ostavio nju i dete i otišao u drugu zemlju. Žena je ostala bez ikakvih prihoda, bolesna i sa maloletnim detetom u nedovršenoj kući (žive u jednoj prostoriji podruma te kuće). Bar da je kuća sređena pa da izdaje sobu-dve.
Na moj nagovor otišle smo u socijalno da joj bar nekako pomognu, ali odgovor je bio NE. Eventualno, kažu, može dobiti u jesen par metara drva i to je sve. Razlog je taj što je suprug pre nekoliko godina dobio otpremninu iz preduzeća (oko 3000 evra od kojih su stavili kuću pod krov) pa sada nema pravo ni na šta. Ne mogu da joj pomognu ni da se razvede i tuži ga za alimentaciju, jer je u drugoj zemlji. I tako, od socijalnog nema nikakve koristi, na penziju nema pravo jer dijabetes ne računaju kao bolest a za starosnu još nema godine. Izdržavaju je njeni stari roditelji i živi u teškom siromaštvu.
Čini mi se da država čini sve da se otarasi svih hroničnih bolesnika i penzionera. Ili neka pocrkaju ili neka se ubiju, samo da ne traže iz državne kase...
Zato vas sve molim da ne osuđujete Perislava jer ni on ne može ništa da učini za sebe.
 
Daleko od toga da neko zeli da ga osudjuje......Svi smo tu da pomognemo ako mozemo.

A socijalne sluzbe.....Hm.... Znam licno da mnogi umiru od gladi a neki puni para primaju nadoknade jer znaju ovoga onoga..... Pravda ne postoji. Ovo je jedna veliak opasna dzungla gde vlada surov zakon evolucije. Veca riba jede manju ribu bez imalo grize savesti.

Normalan covek ne bi mogao ni da radi u Centru za socijalni rad, to je moje neko vidjenje.....Jer je to tesko raditi i izdrzati , gledati, kako ne mzoes svakom da pomognes......
 
eto ta bas moja drugarica ne moze naci , jer ne moze da stoji , ima godine nece niko stare ,
sad imas pekare jedino koje traze a to nije za nju , ostalo sve niko je ni ne zove cak ni za trafiku a obrazovana je osoba , vredna

- - - - - - - - - -

ako ti znas neki posao preporuci ona ce rado
 
Ljudi koji nisu bili u slicnoj situaciji kao Perislav ne mogu da shvate kako je to strasno kad nemas za osnovno a jos si i bolestan.
A price " radi nesto" mogu "macku o rep" .... gde to ima posla u ovoj drzavi ? Kao ima, na svakom koraku, a ljudi nece da rade. Ma hajde molim vas...
Verujem da je Perislavu nemoguce da se zaposli a saveti " prodaj komp" stvarno nisu u redu . I da ga proda to ce za mesec/dva/tri da potrosi i opet je u istoj situaciji kao i pre prodaje. A svaki covek ima pravo i na malo zivota van onoga " da jede i bude obucen " . Zar nije dovoljno lose sto je bolestan, sto nema ni za lecenje pa zar i to malo zabave i razonode koju mu pruza racunar da bude lisen ? Mozda mu to pomaze da izdrzi sve sto ga je snaslo. A mnogima je tv i komp jedina veza sa svetom, jedina zabava koju imaju u zivotu
A ono " drugi ne uspevaju da ustede za kompjuter " ne stoji, mozda ga covek ima od ranije iz boljih vremena. Znam osobu koja ima 25 godina radnog staza, vredna , uspela da izgradi kucu, napuni je novim namestajem ,imaju i racunar, sredili zivot a onda pre 3 godine se on razboli psihicki, dobije otkaz, penziju naravno drzava neda ( previse im penzionera ) , zena uvek bila domacica i ko ce sad da je zaposli u 50- i nekoj godini? I zive od socijale, tuga jedna jer u selu posla nema sem nekoliko dana godisnje branje visanja ( niko vise ne kopa, sve se prska otrovima i sve rade masine ). I sta da rade. da prodaju namestaj, mozda i kucu ? A i kad je ekipa socijalne sluzbe izasla na teren pre nego su dobili socijalnu pomoc jedan je prokomentarisao kao ima lepu novu kucu .Ima ali to je selo ispod 2000 stanovnika gde nemas kome da izdas prostoriju viska . A on vise nema posao i treba izdrzati do starosne penzije jos 13-14 godina.
Kao da svi ljudi koji su zadnjih godina ostali bez posla, razboleli se, imaju preko pedesetak godina i niko nece da ih zaposli treba da prodaju sve sto imaju, iskljuce tv, telefon , komp i zive kao zivotinje: u starcari,nek jedu suva hleba da bi onda neki smatrali da jesu ugrozeni i poverovali im kako im je tesko. Ja mislim da je ljudima koji su do juce bili srednja klasa a onda ostali bez posla i " preko noci" postali socijalni slucaj uzasno jer nisu navikli da traze i mole pomoc a sad nemaju izbora . Ne trebaju im i saveti od kojih nema koristi
 
Ljudi koji nisu bili u slicnoj situaciji kao Perislav ne mogu da shvate kako je to strasno kad nemas za osnovno a jos si i bolestan.
A price " radi nesto" mogu "macku o rep" .... gde to ima posla u ovoj drzavi ? Kao ima, na svakom koraku, a ljudi nece da rade. Ma hajde molim vas...
Verujem da je Perislavu nemoguce da se zaposli a saveti " prodaj komp" stvarno nisu u redu . I da ga proda to ce za mesec/dva/tri da potrosi i opet je u istoj situaciji kao i pre prodaje. A svaki covek ima pravo i na malo zivota van onoga " da jede i bude obucen " . Zar nije dovoljno lose sto je bolestan, sto nema ni za lecenje pa zar i to malo zabave i razonode koju mu pruza racunar da bude lisen ? Mozda mu to pomaze da izdrzi sve sto ga je snaslo. A mnogima je tv i komp jedina veza sa svetom, jedina zabava koju imaju u zivotu
A ono " drugi ne uspevaju da ustede za kompjuter " ne stoji, mozda ga covek ima od ranije iz boljih vremena. Znam osobu koja ima 25 godina radnog staza, vredna , uspela da izgradi kucu, napuni je novim namestajem ,imaju i racunar, sredili zivot a onda pre 3 godine se on razboli psihicki, dobije otkaz, penziju naravno drzava neda ( previse im penzionera ) , zena uvek bila domacica i ko ce sad da je zaposli u 50- i nekoj godini? I zive od socijale, tuga jedna jer u selu posla nema sem nekoliko dana godisnje branje visanja ( niko vise ne kopa, sve se prska otrovima i sve rade masine ). I sta da rade. da prodaju namestaj, mozda i kucu ? A i kad je ekipa socijalne sluzbe izasla na teren pre nego su dobili socijalnu pomoc jedan je prokomentarisao kao ima lepu novu kucu .Ima ali to je selo ispod 2000 stanovnika gde nemas kome da izdas prostoriju viska . A on vise nema posao i treba izdrzati do starosne penzije jos 13-14 godina.
Kao da svi ljudi koji su zadnjih godina ostali bez posla, razboleli se, imaju preko pedesetak godina i niko nece da ih zaposli treba da prodaju sve sto imaju, iskljuce tv, telefon , komp i zive kao zivotinje: u starcari,nek jedu suva hleba da bi onda neki smatrali da jesu ugrozeni i poverovali im kako im je tesko. Ja mislim da je ljudima koji su do juce bili srednja klasa a onda ostali bez posla i " preko noci" postali socijalni slucaj uzasno jer nisu navikli da traze i mole pomoc a sad nemaju izbora . Ne trebaju im i saveti od kojih nema koristi


Ne nego neka ima kompjuter i neka visi na fejsu i krsti do sudnjega dana i neka ne daj boze umre jer niej imao za trakice, ali je komp zato sacuvao jer je to dobro za razbribrigu !

Mislim ono, pazite sta pisete....Valjda je bolje prodati i komp i sve zivo , da covek bude siguran DA CE BITI ZIV BAR JOS TA 2-3 MESECA a do tada ima foru da brine da nadje nove trakice ili novac...

Ljudi bre kada su bolesni snalaze se kako stignu i umeju, i dusu djavolu prodaju , a kamoli jednu luksuzetinu zvanu kompjuter!

P.s. Evo sada sam se setio - NEKA PRODA I MOBILNI I NEKA KUPI JEFTINIJI !

eto za sve lazne moraliste u vezi kompjutera.
 
Poslednja izmena:
I sta sad, ja kao trebam lose da se osecam?

Ja sam rekao da se ne sprdam, niti ismejavam tvoju situaciju, ali neke stvari stoje..... A i kako mi da znamo da ti nisi neki trol ili sta vec? Priznaces da moze da postoji i ta mogucnost, jer na ovom forumu postoje svakojaki ljudi.................
Smiri se bRu zLi, ovaj čovek najverovatnije nije "trol". Nije tražio ni novac ni pomoć, već ako neko ima lancete i trake za određeni tip aparata, a ne trebaju mu. Zaista se često dešava da pacijent promeni aparat a višak pribora mu ostane i ne može da ga uporebi. Perislav je samo obrazložio zašto traži a ne ide u apoteku da kupi, a mi smo se svi uhvatili toga a ne njegovog osnovnog pitanja.
 
Ljudi koji nisu bili u slicnoj situaciji kao Perislav ne mogu da shvate kako je to strasno kad nemas za osnovno a jos si i bolestan.
A price " radi nesto" mogu "macku o rep" .... gde to ima posla u ovoj drzavi ? Kao ima, na svakom koraku, a ljudi nece da rade. Ma hajde molim vas...
Verujem da je Perislavu nemoguce da se zaposli a saveti " prodaj komp" stvarno nisu u redu . I da ga proda to ce za mesec/dva/tri da potrosi i opet je u istoj situaciji kao i pre prodaje. A svaki covek ima pravo i na malo zivota van onoga " da jede i bude obucen " . Zar nije dovoljno lose sto je bolestan, sto nema ni za lecenje pa zar i to malo zabave i razonode koju mu pruza racunar da bude lisen ? Mozda mu to pomaze da izdrzi sve sto ga je snaslo. A mnogima je tv i komp jedina veza sa svetom, jedina zabava koju imaju u zivotu
A ono " drugi ne uspevaju da ustede za kompjuter " ne stoji, mozda ga covek ima od ranije iz boljih vremena. Znam osobu koja ima 25 godina radnog staza, vredna , uspela da izgradi kucu, napuni je novim namestajem ,imaju i racunar, sredili zivot a onda pre 3 godine se on razboli psihicki, dobije otkaz, penziju naravno drzava neda ( previse im penzionera ) , zena uvek bila domacica i ko ce sad da je zaposli u 50- i nekoj godini? I zive od socijale, tuga jedna jer u selu posla nema sem nekoliko dana godisnje branje visanja ( niko vise ne kopa, sve se prska otrovima i sve rade masine ). I sta da rade. da prodaju namestaj, mozda i kucu ? A i kad je ekipa socijalne sluzbe izasla na teren pre nego su dobili socijalnu pomoc jedan je prokomentarisao kao ima lepu novu kucu .Ima ali to je selo ispod 2000 stanovnika gde nemas kome da izdas prostoriju viska . A on vise nema posao i treba izdrzati do starosne penzije jos 13-14 godina.
Kao da svi ljudi koji su zadnjih godina ostali bez posla, razboleli se, imaju preko pedesetak godina i niko nece da ih zaposli treba da prodaju sve sto imaju, iskljuce tv, telefon , komp i zive kao zivotinje: u starcari,nek jedu suva hleba da bi onda neki smatrali da jesu ugrozeni i poverovali im kako im je tesko. Ja mislim da je ljudima koji su do juce bili srednja klasa a onda ostali bez posla i " preko noci" postali socijalni slucaj uzasno jer nisu navikli da traze i mole pomoc a sad nemaju izbora . Ne trebaju im i saveti od kojih nema koristi
tacno tako.sve si lepo opisala , evo recimo ja sam pre tri godine radila , stambeno obezbedjena , sve super , planirala odmor taman na more i odlazak lekaru promenio sve , rak , operacija zracenje hemio , pa opet recidiv opet hemio , tri godine na 65% od plate taljigam ali se borim nekako , ali i meni su prijatelji pomogli za skener kad nije moglo nikako drugo ,
a ko bi to znao pre 4 godine da ce biti:roll:i sta sad imam lepu kucu , stvari , racunar , usput i msve se jos neceg loseg izdesavalo , svi znaju osuditi , a ne zapitaju se koliko sami uzmu od roditelja kad im zafali od plate , ili minus u banci , ja ga recimo nemam , uvek svi racuni na vreme , kad nemam love ne platim net,
ja nemam ni kredit , nigde nisam zaduzena , pa da li onaj sa kreditom i minusom je bolji od onog sto nema:eek:samo druga vrsta socijalne pomoci

- - - - - - - - - -

a koliko vredi p2 , ma sta moze za to kupiti:worth:
 
][U]Ne nego neka ima kompjuter i neka visi na fejsu i krsti do sudnjega dana i neka ne daj boze umre jer niej imao za trakice, ali je komp zato sacuvao jer je to dobro za razbribrigu !

Mislim ono, pazite sta pisete....Valjda je bolje prodati i komp i sve zivo , da covek bude siguran DA CE BITI ZIV BAR JOS TA 2-3 MESECA.

Ljudi bre kada su bolesni snalaze se kako stignu i umeju, i dusu djavolu prodaju , a kamoli jednu luksuzetinu zvanu kompjuter!

P.s. Evo sada sam se setio - NEKA PRODA I MOBILNI I NEKA KUPI JEFTINIJI !

eto za sve lazne moraliste u vezi kompjutera.

Pa ne mislim da " visi na fejsu" SAMO za razbibrigu - mada zasto da ne ? Psihicko zdravlje je ISTO vazno kao i fizicko a nekad i vaznije. I svaki covek mora da ima i neku razbibrigu da mu skrene misli sa teskoca u kojima se davi i ne vidi im izlaza.
A da se ljudi snalaze " kako stignu i umeju" tacno je, eto on je uputio poziv za pomoc u trakama za merenje secera. Pa ko hoce, i moze, da pomogne nek pomogne, ko nece nek prosto ignorise.
 

Back
Top