NSZ: SKRCALI 120 MILIONA EVRA A NISU NIKOGA ZAPOSLILI !!!

Poruka
23.163
Srbija je ove godine oborila sopstveni neslavni rekord od 800.000 nezaposlenih, ali to nije nateralo Nacionalnu službu zapošljavanja da smanji rashode niti vozni park od 200 automobil

BEOGRAD - Ne zapošljavaju, ali zato troše.
Dok je u Srbiji trenutno bez posla gotovo milion lica, od kojih je skoro 800.000 na evidenciji - Nacionalna služba zapošljavanja (NSZ) svake godine „pojede“ 120 miliona evra!
Ali, uprkos tolikom budžetu, rezultati su više nego tanki: samo od marta do danas Srbija je „bogatija“ za 14.000 nezaposlenih!

Državni sekretar u Ministarstvu rada i zapošljavanja Dragi Vidojević kaže za Kurir da ministarstvo nije zadovoljno radom NSZ. Zbog toga će, kako kaže, rebalansom budžeta predložiti smanjenje novca za finansiranje NSZ, i to za tri milijarde dinara.

Kritike iz Ministarstva

- Nismo zadovoljni. Smatramo da je mnogo para potrošeno, a da su rezultati rada vrlo loši - kaže Vidojević. On dodaje da, primera radi, vozni park NSZ ima čak 200 automobila, pa se, kako kaže, postavlja pitanje da li su neophodni u tolikom broju.

- Pažljivo smo proučavali dokumenta, nismo po partijskom ključu menjali ljude. Nacionalna služba je važan instrument zapošljavanja, ali ona je godinama bila u službi jedne stranke. Mi želimo da joj vratimo funkciju - kaže državni sekretar.
Vidojević kaže da je odlukom Vlade Srbije tek pre mesec dana imenovan novi Upravni odbor NSZ i novi direktor Siniša Naumandić.

- - - - - - - - - -

Националну службу за запошљавање треба под хитно укинути !
 
To pitaj Dinkića, on preusmerava namenske donacije
uvek ima alibi zašto je to uradio a stignu i pare i elaborat koji je sasvim normalan
NSZ samo izvršava inače ostaju bez radnih mesta
Da li bi ti bio hrabar da se suprotstaviš naredjenju iz vlasti?
Znaš li koliko bi te kolega podržalo?
Zaista, izmedju poštenog rada i redovne plate sa socijalnim šta bi ti izabrao?
Za sada znam samo jednu budalu koja je izabrala prvo.
 
NSZ danas ne igra nikakvu ulogu na trzistu rada pored privatnih agencija i sajtove takve namene.

Slobodno da se ukine i napravice se velika usteda.

Imam komsiju koji se prijavio na neku prvo zaposlenje ili sansu, tako nekako. Nisu ga uposlili iako je poslodavcima to fraj, o trosku drzave i USAID-a. Ja mislim da se novac namenjen u te svrhe zaposlenja krade i da zato nema rezultata. SNS i Dinkicevi tu najvise kradu.

Pa kad je tako, bolje je da se ukine ta sluzba. Manje prostora za Vucica, Dacica i Dinkica da lapaju.
 
NSZ treba ukinuti.Treba samo ostaviti nekoliko radnika koji bi bili dovoljni da evidentiraju nezaposlene koji dođu da se jave na redovno javljanje i ništa više.Ovo ostalo je samo veliki trošak bez ikakvog efekta.

- - - - - - - - - -

dobrodosli-zavod-zaposljavanje.jpg
 

Back
Top