DA LI JE MORMONIZAM RELIGIOZNA DOGMA ILI IDEOLOGIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

hogarius

Elita
Poruka
15.124
Da li je mormonizam verska sekta i, ako jeste, od koje se religiozne organizacije izdvojila; ili je legalna vladina polureligiozna organizacija koja deluje suprotno hricanskim osnovnim nacelima objavljenim u svetim spisima? Zasto ova mormonska sekta odobrava poligame brakove, kao i brakove istospolnih jedinki, uprkos drustvrenim, pravnim, etickim, socioloskim stavovima bilo kog civilizovanog drustva?
 
Crkva LDS je hriscanska Crkva koja deluje legalno u Srbiji. Mitovi o Mormonima kao sto su cuo sam,govori se na pijaci ...nisu tacni
Mormon Myths - Made Simple
I AS su legalna, registrovana organizacija u Srbiji, pa se ne duvaju i ne naturaju to na nos srplskom narodu kao sto vi mormoni to radite. Ja sam postavio konkretna pitanja, a ti prodajes rog za svecu, da ne kazem sta za bubrege.I to poturanje raznih video zapisa se odjednom smatra za neprikosnovenu istinu, ma da je u pitanju jeftina propaganda. Ali, glupi \Ameri, bilo da jesu ili nisu mormon, to gutaju kao da je najveca istina.Jeftina dusevna hrana.
 
Poslednja izmena:
I AS su legalna, registrovana organizacija u Srbiji, pa se ne duvaju i ne naturaju to na nos srplskom narodu kao sto vi mormoni to radite. Ja sam postavio konkretna pitanja, a ti prodajes rog za svecu, da ne kazem sta za bubrege.I to poturanje raznih video zapisa se odjednom smatra za neprikosnovenu istinu, ma da je u pitanju jeftina propaganda. Ali, glupi \Ameri, bilo da jesu ili nisu mormon, to gutaju kao da je najveca istina.Jeftina dusevna hrana.

Ti si konkretno izmislio gluposti i sada prodajes tvoga pedjicu kao miss rumunije.....
 
Ti si konkretno izmislio gluposti i sada prodajes tvoga pedjicu kao miss rumunije.....
Nisi odgovorila ni na jedno moje pitanje.

Zalosna je ta sekta koju ti reprezentujes ovde. Nisi nicim kvalikovana da zastupa cak ni takvu sektu kao sto je momonska. Hajde, ako imas ista lepo da nam ispricas o toj tvojoj sekti, da cujem. I sta je tebe, kao Cicevke, nateralo da se proglasis da si mormonka?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nisi odgovorila ni na jedno moje pitanje.

Zalosna je ta sekta koju ti reprezentujes ovde. Ti si obicna svadjalica, sa blago telecim ocima, i nisi nicim kvalikovana da zastupa cak ni takvu sektu kao sto je momonska. Hajde, ako imas ista lepo da nam ispricas o toj tvojoj sekti, da cujem. I sta je tebe, kao Cicevke, nateralo da se proglasis da si mormonka?

Stalno se svadjas sa kolegama. Prijavicu te tvojoj centrali u Utahi da si antipropaganda mormonskoj sekti jer je representujes u najgore mogucem maniru. Dobices i od njih, kao i od Pedje, sut kartu.

Da odogovaram na tvoje izmisljotine koje su glupe.
1. Tvrdis da je Crkva LDS legalna vladina polu religiozna organizacija koja deluje suprtono hriscanskim nacelima - GLUPOST
2. Tvrdis Crkva LDS odobrava poligame brakove kao i polove istih - LAZ
Pises gluposti i iznosis lazi. Gde su ti reference za to sto tvrdis ? Nema
Ti si kvalifikovan da zastupas sve ateiste sveta i da dokazujes evoluciju ,kako je od kamena nastao majmum. Ti reprezentujes tako dobro ateizam, da ce svi postati vernici, a razlog juce si se posvadjao sa tvojim pedolinom, i sada dolazis da lecis tugu ovde.....
 
Da odogovaram na tvoje izmisljotine koje su glupe.
1. Tvrdis da je Crkva LDS legalna vladina polu religiozna organizacija koja deluje suprtono hriscanskim nacelima - GLUPOST
2. Tvrdis Crkva LDS odobrava poligame brakove kao i polove istih - LAZ
Pises gluposti i iznosis lazi. Gde su ti reference za to sto tvrdis ? Nema
Ti si kvalifikovan da zastupas sve ateiste sveta i da dokazujes evoluciju ,kako je od kamena nastao majmum. Ti reprezentujes tako dobro ateizam, da ce svi postati vernici, a razlog juce si se posvadjao sa tvojim pedolinom, i sada dolazis da lecis tugu ovde.....
Ako su svi mormoni "pametni" kao ti, onda mi je sve jasno kakva je to organizacija. Jasno je da je u pitanju je lukretivna organizacija registrovana kao mormonska crkva. U pitanju je lazno predstasvljanjei da je religiozna organizacija radi pokrica nezakonitih finansijskih transakcija. Finansijski je jaka, jer od svojih clanova naplacuje 10% od ukupnih godisnjih prihoda i bavi se berzanskim spekulacijama. U pitanju je obicna pljacka lakovernih ljudi.

Drugo, to su nemoralni ljudi jer dozvoljavaju slobodnu (komunisticku) ljubav i poligame brakove. Sediste joj je u zemlji u kojoj su dozvoljeni istospolni brakovi, a homoseksualizam je normalna pojava. I, na kraju, ni za jednu svoju tvrdnju nemas ni objasnjenja, tj. dokaza niti reference. Mislis da je Srbin glup pa ce jednoj mormonki vrovati na rec. Cim si ti tako lako promenila veru, onda se zna kakav si karakter.

P.S. Kakav je to mormonski Isus?
 
Ako su svi mormoni "pametni" kao ti, onda mi je sve jasno kakva je to organizacija. Jasno je da je u pitanju je lukretivna organizacija registrovana kao mormonska crkva. U pitanju je lazno predstasvljanjei da je religiozna organizacija radi pokrica nezakonitih finansijskih transakcija. Finansijski je jaka, jer od svojih clanova naplacuje 10% od ukupnih godisnjih prihoda i bavi se berzanskim spekulacijama. U pitanju je obicna pljacka lakovernih ljudi.

Drugo, to su nemoralni ljudi jer dozvoljavaju slobodnu (komunisticku) ljubav i poligame brakove. Sediste joj je u zemlji u kojoj su dozvoljeni istospolni brakovi, a homoseksualizam je normalna pojava. I, na kraju, ni za jednu svoju tvrdnju nemas ni objasnjenja, tj. dokaza niti reference. Mislis da je Srbin glup pa ce jednoj mormonki vrovati na rec. Cim si ti tako lako promenila veru, onda se zna kakav si karakter.

P.S. Kakav je to mormonski Isus?

Gde su ti reference za to sto pises ? Nema, zato sto sve izmisljas. Prijavi pljacku policiji...lol
Gde ti je referenca da Crkva LDS dozovoljava poligami brak ???Nema, zato sto si izmislilo, da dozovoljava bila bi zabranjena prvo u Americi.
Ti mislis da je Srbin glup i da ce biti ateista i verovati u stvaranje zivota iz kamena, i placati sreku clanarinu,i biti protiv srpske himne,zastave ,grba i podrzavati gay brakove....hoce sve trce...lol
Vidim kako ste hrabri hteli ste da napravite tribinu o Svetom Savi i stavili ga na gay zastavu,onda ste se malo uplasili i otkazali tribinu, ateizam u Srbiji je stvar proslosti.
Cim si se ti odrekao Boga i okrenuo mudrostima marxa i lenjina , samo pokazuje ko si i sta si.
Isus je jedan jedini.
 
Одбацивши многоженство,
www.svedokverni.org/problem-mnogozenstva-poligamije/
Vidi se da hogarus laze

Ne laže još uvek postoje mormoni koji podržavaju mnogoženstvo i taj stari način verovanja. Valjda si pročitala sve kad se već praviš da ne znaš.
I objasni mi ovo:
Mnogoženstvo su mnogi mormoni odbacili jer im je zakon to zabranio a ne zato što su oni lično protiv toga, čak šta više podržavaju to.
 
Ne laže još uvek postoje mormoni koji podržavaju mnogoženstvo i taj stari način verovanja. Valjda si pročitala sve kad se već praviš da ne znaš.
I objasni mi ovo:
Mnogoženstvo su mnogi mormoni odbacili jer im je zakon to zabranio a ne zato što su oni lično protiv toga, čak šta više podržavaju to.

Ako se informises o Mormonima onda pogledas klip koji sam ja postavila. Ti sto podrzavaju poligamiju, nisu Mormoni, jer ni zakon to ne dozovoljava. Ko praktikuje poligamiju bice izbacen iz Crkve LDS isto kao i SPC.
Mormoni ne podrzavaju poligamiju. Ko je ti reference imas za to, cuje se prica se....
Ovde pojedinci pokusavaju da iznose lazi,ali im ne uspeva....
 
Ne laže još uvek postoje mormoni koji podržavaju mnogoženstvo i taj stari način verovanja. Valjda si pročitala sve kad se već praviš da ne znaš.
I objasni mi ovo:
Mnogoženstvo su mnogi mormoni odbacili jer im je zakon to zabranio a ne zato što su oni lično protiv toga, čak šta više podržavaju to.
Sta vise, mozda zakon zabranjuje mnogozenstvo kada su u pitanaju zvanicno zakljuceni brakovi, ali niko, pa ni zakon, ne pravi frku ako mormon dovede dvadeset zena u kucu i zivi s njima nevencano, u tzv. divljem braku.
 
Ako se informises o Mormonima onda pogledas klip koji sam ja postavila. Ti sto podrzavaju poligamiju, nisu Mormoni, jer ni zakon to ne dozovoljava. Ko praktikuje poligamiju bice izbacen iz Crkve LDS isto kao i SPC.
Mormoni ne podrzavaju poligamiju. Ko je ti reference imas za to, cuje se prica se....
Ovde pojedinci pokusavaju da iznose lazi,ali im ne uspeva....

Ko je orgnizovao mormonsku organizaciju i koliko je on žena imao?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top