DA LI JE MORMONIZAM RELIGIOZNA DOGMA ILI IDEOLOGIJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa, delimicno si u pravu. Saznali smo da se oni mogu zeniti sa vise zena, jednom formalno, a sa ostalim neformalno. Saznali smo da se u Mor(m)onlandu moze zakljuciti istospolni brak, ali ne znamo da li jedan muski muz moze da ima vizse muskih zena (kad su u pitanju muskarci) ili da jedna mor(m)onska zena moze da ima vise zenskih zena..Pretpostavka je bila da ce nas nasa jedina mor(m)onka na ovom PDF sve u detalje informisati. Nazalost, ona je i na tom polju pokazala da nema znanja ni na niviou obdanista. Mozda nas je i slagala da je mormonka, jer su oni koliko toliko pametni sto sa njom, izgleda, nije slucaj.

hogarus koji je ispunjen mrznjom i koji je zadrti antiteista ovde iznosi samo lazi, nema nijednog linka koji potrvrdjuje njegove tvrdnje....
Jos vredja kada pise Mor(m)on...
 
Ti si hvalis da si putovao po Amerikama, i tamo si se druzio sa ateistima, tako da na osnovu premisa izvlacis zakljucke i informises ljude o ''obrezanosti'' Amerikanaca, znaci da si upucen....
Pa recimo da je više od polovine obrezanih, barem ovi Ameri koji idu u teretanu... :) Mormona nije bilo u teretani koliko sam upućen, tako da ne znam, zato pitam tebe...

Jos vredja kada pise Mor(m)on...
Sve poruke tog tipa se brišu bez upozorenja, ako neka promakne prijavi, ne vidimo ni mi sve.
Znaci kada hogarus izmislja i vredja o tome moze da se prica ?
Ne pričamo ni o hogariusu, pitao sam te koliko je Dž. Smit imao žena? Možeš li da odgovoriš na pitanje bez uvijanja, i da referenciraš neki pouzdan izvor (koji god)
 
Sizif ima prica i to Istinita:upoznao sam ukrajinku koja se bez premisljanja udala za mormona koji je tog momenta radio u Ukrajini,i doselila se u USA.Smestila se zena u kucu,kad ne prodje dugo vremena,eto ti Bivse mormonove zene da "prekontrolise"kucu.Normalno ukrajinka pita muza o cemu se radi,i ovaj ladno odgovori da mu je to bivsa zena i da ima prava da poseti kucu.U nepunih 2 godine braka bilo je "provociranja' sa njegove strane i na kraju je doslo da je ukrajinka dobila i batine i normalno razvod,ostala je da zivi i radi u USA,ali nije mogla biti sama u kuci,bivsa je vrlo cesto "navracala",ali ne na kaficu.
 
Pa recimo da je više od polovine obrezanih, barem ovi Ameri koji idu u teretanu... :) Mormona nije bilo u teretani koliko sam upućen, tako da ne znam, zato pitam tebe...


Sve poruke tog tipa se brišu bez upozorenja, ako neka promakne prijavi, ne vidimo ni mi sve.

Ne pričamo ni o hogariusu, pitao sam te koliko je Dž. Smit imao žena? Možeš li da odgovoriš na pitanje bez uvijanja, i da referenciraš neki pouzdan izvor (koji god)

Kako to da se ti zanimas za obrezane muskarce i to jos obrazane ???!!!

The Prophet Joseph Smith and His Plural Wives
Brigham Young University
Status of Women at the Time They Were Sealed to Joseph Smith # %
Single with no prior marriage 17 59
Single and widowed 4 14
Married to a husband with good church standing 4 14
Married to a disaffected or nonmember husband 4 14
http://maxwellinstitute.byu.edu/publications/review/?vol=10&num=2&id=290
Za sve sto se tvrdi treba reference.
 
Poslednja izmena:
Kako to da se ti zanimas za obrezane muskarce i to jos obrazane ???!!!

The Prophet Joseph Smith and His Plural Wives
Brigham Young University
Status of Women at the Time They Were Sealed to Joseph Smith # %
Single with no prior marriage 17 59
Single and widowed 4 14
Married to a husband with good church standing 4 14
Married to a disaffected or nonmember husband 4 14
http://maxwellinstitute.byu.edu/publications/review/?vol=10&num=2&id=290
Za sve sto se tvrdi treba reference.
Pa to te pitam, hvala na odgovoru... znači ipak je imao više žena.... nije njemu bilo lako... :hahaha:
E sad ostaje pitanje da li je to bilo u redu....
 
Pa to te pitam, hvala na odgovoru... znači ipak je imao više žena.... nije njemu bilo lako... :hahaha:
E sad ostaje pitanje da li je to bilo u redu....

On je osnovao Crkvu LDS koja danas ima preko 14 miliona vernika u celom svetu.Glavni princip Crkve LDS je pomoc i donacije svim ljudima sirom sveta.
Tako kada stigne do ljudi pomoc kojima je potrebana, njima ne sme koliko je zena imao J.Smith.
 
On je osnovao Crkvu LDS koja danas ima preko 14 miliona vernika u celom svetu.Glavni princip Crkve LDS je pomoc i donacije svim ljudima sirom sveta.
Tako kada stigne do ljudi pomoc kojima je potrebana, njima ne sme koliko je zena imao J.Smith.

Ma Utah,to je Normalno pa sve denominacije pomazu druge i imaju Puno clanova svojih.razliciti su nazivi organizacija,ali sve uglavnom rade sto je najvaznije i dele pomoc na sve strane.
 
On je osnovao Crkvu LDS koja danas ima preko 14 miliona vernika u celom svetu.Glavni princip Crkve LDS je pomoc i donacije svim ljudima sirom sveta.
Tako kada stigne do ljudi pomoc kojima je potrebana, njima ne sme koliko je zena imao J.Smith.

zamisli, ima nekih koje ne zanima broj zena ali tvrde da bas ta crkva manipulise ljudima izazivajuci strah .

cika se zove richard packham, napisao je vise knjiga o mormonima, a od kada je pobegao iz mormonske sekte,
da skratimo, sve se svodi na njegovu sledecu izjavu:

Glad to be Out !
Mormons have a lot of fear when thinking about leaving the church. All authoritarian organizations put fear into its members teaching that terrible things will happen to you if you ever leave. The Jehovah's Witnesses and other groups are actually worse than Mormonism in creating fear. Actually life outside of Mormonism is much better than I could have imagined. I wish I would have done this years ago when I first began to realize there were problems with Mormonism. I would have been better yet, to have never joined.

juco, juco, opet nista ne znas ... juco ... :heart:
 
Poslednja izmena:
On je osnovao Crkvu LDS koja danas ima preko 14 miliona vernika u celom svetu.Glavni princip Crkve LDS je pomoc i donacije svim ljudima sirom sveta.
Tako kada stigne do ljudi pomoc kojima je potrebana, njima ne sme koliko je zena imao J.Smith.
Pazi, ja pozdravljam svaki dobronameran humanitarni rad... ali postoji puno humanitarnih organizacija koje ne zahtevaju da zaposleni daju 10% svojih prihoda svakog meseca... da su konstantno na pogrešnoj strani socijalnih sukoba (rasizam, recimo... Dž. S: je napisao ako se ne varam da je "crna koža božje prokletstvo za zlo", kao i da je opravdavao poligamni brak u delu "Doctrine of Covenants"...)

E sad, jasno je meni da iako je Dž. S. bio i poligamista, i rasista, da je to moralo biti prevaziđeno do danas, i da moderni mormoni ne veruju u to, ali to samo pokazuje stepen "zaboravnosti" i činjenicu da je zdravorazumski moral ipak nadmoćan u odnosu na religiju - (što je osnova ateističkog shvatanja morala)
 
Ma Utah,to je Normalno pa sve denominacije pomazu druge i imaju Puno clanova svojih.razliciti su nazivi organizacija,ali sve uglavnom rade sto je najvaznije i dele pomoc na sve strane.
Navedi konkretno koje su to denominacije koje pomazu druge. I odakle im pare da pomazu druge? Lupate budalastine, ne razmisljate svojom glavom. Valjate prazne i neistinite price. Da li ti, tako mudar, znas koliko novaca odlazi iz budzeta Srbije i budzeta lokalnih samouprava na te nazovi religiozen NVO. Kome one i za sta sluze?

P.S. da li znas koliko kosta jedno radno mesto tvog popa.
 
Poslednja izmena:
Pazi, ja pozdravljam svaki dobronameran humanitarni rad... ali postoji puno humanitarnih organizacija koje ne zahtevaju da zaposleni daju 10% svojih prihoda svakog meseca... da su konstantno na pogrešnoj strani socijalnih sukoba (rasizam, recimo... Dž. S: je napisao ako se ne varam da je "crna koža božje prokletstvo za zlo", kao i da je opravdavao poligamni brak u delu "Doctrine of Covenants"...)

E sad, jasno je meni da iako je Dž. S. bio i poligamista, i rasista, da je to moralo biti prevaziđeno do danas, i da moderni mormoni ne veruju u to, ali to samo pokazuje stepen "zaboravnosti" i činjenicu da je zdravorazumski moral ipak nadmoćan u odnosu na religiju - (što je osnova ateističkog shvatanja morala)

Danas u Crkvi LDS vernici su pripadnici svih rasa. Danas upravo raste broj vernika Crkve LDS u Africi.
Zna se sta je bilo, a zna se i sta je danas.
 
Danas u Crkvi LDS vernici su pripadnici svih rasa. Danas upravo raste broj vernika Crkve LDS u Africi.
Zna se sta je bilo, a zna se i sta je danas.

kakvi su stavovi crkve kada neko hoce da izadje iz te crkve (sekte) ?

koliki procenat prihoda su clanovi sekte u obavezi da daju sekti na godisnjem nivou i kakva sredstva prinude sekta koristi za svoje
pripadnike koji odbiju tu cast da deo prihoda priloze sekti ?
 
bilo koja sekta se izdrzava od love, pa i mormoni. pitanje je samo da li imaju utvrdjeni reket ili idu na dobrovoljne priloge.
Davnih dana dok sam jos bio podstanar kod mene u zgradi su stanovali i njihovi misionari. I mene su hteli da vrbuju, a ja sam ih saslusao kao sto uostalom prema svakom cinim, da bih se na kraju ljubazno zahvalio. Koliko sam ih razumeo daje se 10% od zarade.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top