Vratna kicma

Princess_krofnica

Početnik
Poruka
21
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje, ali AKO ima neko ko moze da mi objasni sta ovo znaci, bila bih mu zahvalna!
Niko nece nista da mi kaze, sto ne znaci da sam utripovala da je nesto strasno, ali ipak i sad imam cesto bolove i prosto mi je neverovatno da cu ovako morati da zivim…

Proslog leta sam imala saobracajku, i tri nedelje sam nosila sanc. Posle otprilike 4. meseca poceli su da se javljaju neki problemi sa desnom ruku, tako da sam otisla na EMG, a izvestaj kaze:

Registrovane su promene koje upucuju na pretezno proksimalni nivo lezije perifernih motornih neurona radikularnog nivoa C7-C8 desno, odnosno na nivou medijalnog fasciculusa, sa blago ispoljenim znacima aksonske degeneracije navedenih korenova ili distenzije navedenog fasciculusa.

Predlaze mi se da uradim MR vratne kicme i da konsultujem neurohirurga.
Elem, umrla sam od bola radeci EMG, a sta sad da ocekujem od neurohirurga!? Da znam, bar da se psihicki pripremim…

Hvala unapred!
 
Uradice Vam MR i taj nalaz ce pogledati neurohirurg, u pitanju je konsultativni pregled koji treba da pokaze sta tacno uzrokuje Vase tegobe i kakav ce tip lecenja biti, konzervativan(lekovi i fizikalna terapija) ili hiruski.
Sacekajte prvo kraj ispitivanja pa tek onda se moze reci sta je tacno u pitanju.
 
Princess_krofnica:
Ne znam da li je ovo pravo mesto za ovo pitanje, ali AKO ima neko ko moze da mi objasni sta ovo znaci, bila bih mu zahvalna!
Niko nece nista da mi kaze, sto ne znaci da sam utripovala da je nesto strasno, ali ipak i sad imam cesto bolove i prosto mi je neverovatno da cu ovako morati da zivim…

Proslog leta sam imala saobracajku, i tri nedelje sam nosila sanc. Posle otprilike 4. meseca poceli su da se javljaju neki problemi sa desnom ruku, tako da sam otisla na EMG, a izvestaj kaze:

Registrovane su promene koje upucuju na pretezno proksimalni nivo lezije perifernih motornih neurona radikularnog nivoa C7-C8 desno, odnosno na nivou medijalnog fasciculusa, sa blago ispoljenim znacima aksonske degeneracije navedenih korenova ili distenzije navedenog fasciculusa.

Predlaze mi se da uradim MR vratne kicme i da konsultujem neurohirurga.
Elem, umrla sam od bola radeci EMG, a sta sad da ocekujem od neurohirurga!? Da znam, bar da se psihicki pripremim…

Hvala unapred!

Nemojte se plasiti, MR je bezbolna i bezopasna procedura, doduse mozda neprijatna u smislu sto aparat stvara veliku buku (kao neka fabricka masina) a ako se radi o zatvorenom aparatu on lici na cilindar u koji se uvlaci pacijent pa takvi aparati ljudima koji imaju strah od malog i skucenog prostora izazivaju neprijatnosti. Naravno, postoji i aparat najnovije generacije otvorenog tipa koji je i manje bucan i brze se rade snimanja, mislim da su ga kupili zeljeznicari za svoj dom zdravlja ili vec neku zdravstvenu instituciju koju oni imaju. U svakom slucaju, ocigledno da je navedeni sudar doveo da malog ostecenja na nivou vratne kicme (7-8 prsljen), i potreban je MR snimak da se vidi obim ostecenja. Taj snimak moze da Vam pogleda neurolog ili neurohirurg ali ja Vam preporucujem da Vam ga pogledaju i neurolog i neurohirurg i ortoped specijalista za kicmeni stub. Sta god da procene da valja raditi, ako je uopste potrebno bilo sta raditi, to Vas svakako nece boleti jer se svi zahvati na kicmi rade u anesteziji (opstoj), nemate razloga da se plasite. neurohirurg je prosto osoba koja se bavi hirurgijom glave i kicme, dovoljno kompetentna da proceni nivo ostecenja i predlozi eventualni tretman, ali nista Vam nece raditi sto ce Vas boleti. Opustite se i zakazite MR ako cete je raditi privatno (postoji nekoliko privatnih ordinacija, jedna je na Ceraku i tamo pouzdano znam da radi rendgenolog koji je krajnje strucan i da Vam pogleda sam snimak i da dobro odradi posao a i aparat je ok, imate privatni dijagnosticki centar u Vrtlarskoj u Zemunu, potpuno nov i sa novim aparatima, postoji aparat na Klinickom Centru za koji postoji lista cekanja, takodje morate platiti ali valjda samo 50 ili 60 posto od cene koja je inace u privatnoj varijanti oko 12000).
Pozdrav!
 
ja sam imao jako slican problem kao i vi vrtoglavice glavobolje bol u glavi i vratu i trnjenje ruku,mislim da se vas problem resava kao i moj kod dobrog kiropraktora..ako mogu da preporucim jednog dobrog sa vozdovca koji mi je trajno resio problem i nesto vise o problemima sa vratnom kicmom ..toliko od mene nadam se da cete uskoro resiti vas problem i vratiti se svakodnevnom zivotu
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top