SRBI I NOVA PRAVILA "IGRE" U EVROPSKOJ UNIJI ....

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Kažu, ako nekada budemo ravnopravan član EU moraćemo se odreći
mnogih navika.
Takvih, koje se neguju generacijama.
Uraslih u tkivo svakog Srbina.
Svinjokolj u novembru,
pečenje rakije u dvorištima.....
I mnogo čega drugog.
Što nameću propisi Unije.
Često apsurdni.

Kako će to prihvatiti ovaj narod ?
I ako prihvati, a moraće,
šta će ostati od njega ?
Dosadašnjeg naroda.....
:respekt:
 
Ocekujes da EU prihvati gajenje voca (drveca) bez nadzora, branje bez nadzora, ciscenje bez nadzora, pecenje bez nadzora, flasiranje bez nadzora... i da se onda to legalno prodaje? Ne, tako ne moze. Morace da postoji propisana procedura.
A moci ces pomenutu rakiju u svako doba da das (besplatno ili sa solarnim placanjem) direktno prijateljima i u tome te niko ziv nece spreciti.

PDV na nesto nekontrolisano - ne moze.

A jednako vazi i za sve ostale primere.
 
Ocekujes da EU prihvati gajenje voca (drveca) bez nadzora, branje bez nadzora, ciscenje bez nadzora, pecenje bez nadzora, flasiranje bez nadzora... i da se onda to legalno prodaje? Ne, tako ne moze. Morace da postoji propisana procedura.
A moci ces pomenutu rakiju u svako doba da das (besplatno ili sa solarnim placanjem) direktno prijateljima i u tome te niko ziv nece spreciti.

PDV na nesto nekontrolisano - ne moze.

A jednako vazi i za sve ostale primere.

Ma, hajde, bre !
Čim vide da kulja dim iz dvorišta,
odmah pale kampanjole, utrčavaju u kožne mantile.
I pravac - dedino dvorište !

Kakvo poklanjanje, kakvi bakrači !?
Ko ne može da se otrgne od skičanja i roktanja po dvorištu,
izmisliće oni plišane, koje rade na AA "Durasel".....
Kad zadovoljiš dušu, samo "cvrc" !
 
Ако будемо наставили приближавање ка ЕУ, подижем око своје куће зид шиптарског типа, па чик нека ме неко спречи да кољем свиње кад ја хоћу и како ја хоћу, или да печем ракију и садим воћке..
 
Kažu, ako nekada budemo ravnopravan član EU moraćemo se odreći
mnogih navika.
Takvih, koje se neguju generacijama.
Uraslih u tkivo svakog Srbina.
Svinjokolj u novembru,
pečenje rakije u dvorištima.....
I mnogo čega drugog.
Što nameću propisi Unije.
Često apsurdni.

Kako će to prihvatiti ovaj narod ?
I ako prihvati, a moraće,
šta će ostati od njega ?
Dosadašnjeg naroda.....
:respekt:

mislim da će to doneti niz prednosti jer ćemo biti sigurniji u sanitarnu ispravnost proizvoda

volim da kupujem domaće ali od proverenih proizvođača
 
da bre, mi po evropi ne znamo sta je razanj a rakiju vidjamo samo na fotkama iz srbije :lol:
na svu srecu posto smo tako tupavi ne znamo sta moze a sta ne i nekako se mucimo sa tom prasetinom / jagnjetinom i pecenom domacom rakijom, muke nase :(
mada, cim pocne srbija da pregovara dogovaramo se da prestanemo sasvim da jedemo i pijemo i da uvedemo nove mere samo da bi vama napakostili.
 
mislim da će to doneti niz prednosti jer ćemo biti sigurniji u sanitarnu ispravnost proizvoda

volim da kupujem domaće ali od proverenih proizvođača

pa jeste
bice sanitarno ispravnije, ali i gmobogatije
neces moci da kupis pljesku u balkanskoj, ali ces moci da kupis big mek na svakom koraku i pohovane pilece batake od pilica sa 4 noge..

- - - - - - - - - -

Биће мање тровања и трихинелозе.

jeste
ali vise karcinoma i dijabetesa
 
Не живимо сви по катунима па да нам је то камен темељац свакодневне исхране.

Мене рецимо занима парадајз, јогурт и пастрмка.

Evo ja da ti odgovorim.Ja imam baštu i gajum naš paradajz.kravlje oko i koktel za svoju upotrebu i imam i za zimnicu.
Jogurt :Kupujem mleko u velike posude od seljaka i doneo sam maju iz Srbije (ma da je ima i ovde)isam pravim i sira i jogurt.
Pastrmku pecam na jednom velikom jezeru 2 štapa 18 € pa šta upecam nosim sve kući.
Prase kupim isto kod seljaka i košta 5 € kilo i on mi ga sredi-očisti.
Jagnjetina u prodavnicu i košta 6 €kilo smrznuta.
U bašti imam pasulja našeg Srbskog koga sejem svake godine.
 
Kažu, ako nekada budemo ravnopravan član EU moraćemo se odreći
mnogih navika.
Takvih, koje se neguju generacijama.
Uraslih u tkivo svakog Srbina.
Svinjokolj u novembru,
pečenje rakije u dvorištima.....
I mnogo čega drugog.
Što nameću propisi Unije.
Često apsurdni.

Kako će to prihvatiti ovaj narod ?
I ako prihvati, a moraće,
šta će ostati od njega ?
Dosadašnjeg naroda.....
:respekt:

Tesko da cemo ikad biti ravnopravni,a i Madjari se odrekose svojih navika,pa cemi i mi ako se ikad desi da nas prime!
 
Evo ja da ti odgovorim.Ja imam baštu i gajum naš paradajz.kravlje oko i koktel za svoju upotrebu i imam i za zimnicu.
Jogurt :Kupujem mleko u velike posude od seljaka i doneo sam maju iz Srbije (ma da je ima i ovde)isam pravim i sira i jogurt.
Pastrmku pecam na jednom velikom jezeru 2 štapa 18 € pa šta upecam nosim sve kući.
Prase kupim isto kod seljaka i košta 5 € kilo i on mi ga sredi-očisti.
Jagnjetina u prodavnicu i košta 6 €kilo smrznuta.
U bašti imam pasulja našeg Srbskog koga sejem svake godine.

Bravo, Pero !
Ozario si mi čelo.
Ovako, kao ti nije ni Karađorđe srbovao....
Mašala !
 
pa jeste
bice sanitarno ispravnije, ali i gmobogatije
neces moci da kupis pljesku u balkanskoj, ali ces moci da kupis big mek na svakom koraku i pohovane pilece batake od pilica sa 4 noge..

- - - - - - - - - -



jeste
ali vise karcinoma i dijabetesa

Da, nametnuće nam big mek.
Ali, će ih i koštati,
Ima i tramvaje i busove da prepravljaju.....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Evo ja da ti odgovorim.Ja imam baštu i gajum naš paradajz.kravlje oko i koktel za svoju upotrebu i imam i za zimnicu.
Jogurt :Kupujem mleko u velike posude od seljaka i doneo sam maju iz Srbije (ma da je ima i ovde)isam pravim i sira i jogurt.
Pastrmku pecam na jednom velikom jezeru 2 štapa 18 € pa šta upecam nosim sve kući.
Prase kupim isto kod seljaka i košta 5 € kilo i on mi ga sredi-očisti.
Jagnjetina u prodavnicu i košta 6 €kilo smrznuta.
U bašti imam pasulja našeg Srbskog koga sejem svake godine.

Kako si preneo domaće seme preko granice, mislim da li si ga uredno prijavio na carini?
 
Najviše me nervira što nas uzimaju zdravo za gotovo,kakva je to demokratija koja donosi odluke umesto nas kao naroda?
Ako me sećanje ne vara,svi unijati su imali referendume,mi kao ovce,rekla vlast da idemu u jevropu i ćutimo i idemo.
Reče mi neko da ćemo imati bolje zakone,zar ne možemo da ih imamo i bez ulaska u uniju?Šta nas to sprečava da
prepišemo ono što valja i primenimo i sad?Ovako kad pogledam,sve stoji i svi kao nešto čekaju da se uđe u ''to'',pa da se
onda nešto kao radi na poboljšanju.Dotle,ko živ,ko mrtav.
 

Back
Top