Koliko penzije kostaju Srbiju ?!

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Pa kaze ovako: u Srbiji, brale, ima nekih peMzionjera ki radnika, seljaka i postene inteligfencije (RSIPI)... Daklem, 1700000 RSIPI = 17000000 peMzionjera.

Prosecna peMija je nesto svasta oko 200 ojra mesecno. X12 = 2400 ojra godisnje. X 1700000 ~ 4 milijardi ojra za da gii se da na pemZionjere! Mashala! :mrgreen:

Ko to moze da izdrzi? Srbija, brale... PeMzionjeri svih Propalih Istocnih komjunistickih dzava, ujedinite se u PUPS! :tambalamba:

_nobody_
 
PeMzije kostaju republiku Srbiju nepunih 300 milijardi dinara godisnje - lepo pise u budzetu nobody :aha2:

Svaki % povecanja znaci 3 milijarde dinara jos :aha2:

Pa ko duze izdrzi PUPS ili Srbija... pitanje je sad ?
Krkobabic je resio da do kraja bude na funkciji (imitira Pasica).
 
Десет речи у наслову!!!!
:cepanje:
:tambalamba:

probaj ti to da prevedes sa nemackog na srpski u tri reci,tacno se vidi da je nobody
default.jpg
 
Запослени у мојој фирми је са 29 година и три месеца радног стажа, пре три године, уписао још шест година стажа преко "фолклора". Онда је добио отпремнину, као технолошки вишак, на бази сада већ преко 35 година радног стажа. У следећих шест месеци је, сличном магијом као и парама од отпремнине обезбедио стаж до пуних 40 година! Сада седи у кафани поред које ми пролазимо када долазимо и одлазимо са посла и смеје нам се. А постоје, а већина је таквих, пензионери који су мукотрпно и поштено одрадили свој радни стаж и једва преживљавају. Али, ми смо тако гласали свих ових година - "You asc for it" или на македонском "Заискали сте - еве вам га на"
 
Pa kaze ovako: u Srbiji, brale, ima nekih peMzionjera ki radnika, seljaka i postene inteligfencije (RSIPI)... Daklem, 1700000 RSIPI = 17000000 peMzionjera.

Prosecna peMija je nesto svasta oko 200 ojra mesecno. X12 = 2400 ojra godisnje. X 1700000 ~ 4 milijardi ojra za da gii se da na pemZionjere! Mashala! :mrgreen:

Ko to moze da izdrzi? Srbija, brale... PeMzionjeri svih Propalih Istocnih komjunistickih dzava, ujedinite se u PUPS! :tambalamba:

_nobody_

Тих 1,7 милиЈона пеМзионера ИЗДРЖАВА НЕКОЛИКО МИЛИОНА НЕЗАПОСЛЕНИХ У СРБИЈИ... ја разумем да би Швабе волеле да се уместо ГАСНИХ КОМОРА АКТИВИРА УКИДАЊЕ ПЕмЗИЈА ПА ДА 1,7 МИЛИОНА ПЕмЗОСА ПОЦРКА И ДА ИМ СТВОРИ ТАКО "СЛОБОДНУ ТЕРИТОРИЈУ" ... али не разумем тебе... :cool:

п.с. Питам се зашто онда било ко уплаћује пензионо и здравствено ако може да се деси да нека дилеја потроши паре и укине пензије......
 
Od skoro 2 miliona penzionera u Srbiji , vise od polovine imaju u najmanju ruku , sumnjiva resenja o penzionisanju........devedesetih si za 1000 marona mogao da dobijes kakvu god hoces potvrdu od lekarske komisije za prevremenu penziju.......kada bi se neko uhvatio kontrole penzija,, uvidelo bi se da ih barem pola rilja po bastama, ide na pecanje, valja robu na pijacama , ili rada jos stosta pride, a imaju najteze moguce bolesti , shatro, koje su ih i oterale u penzije , takodje shatro
 
Od skoro 2 miliona penzionera u Srbiji , vise od polovine imaju u najmanju ruku , sumnjiva resenja o penzionisanju........devedesetih si za 1000 marona mogao da dobijes kakvu god hoces potvrdu od lekarske komisije za prevremenu penziju.......kada bi se neko uhvatio kontrole penzija,, uvidelo bi se da ih barem pola rilja po bastama, ide na pecanje, valja robu na pijacama , ili rada jos stosta pride, a imaju najteze moguce bolesti , shatro, koje su ih i oterale u penzije , takodje shatro

Са овим се слажем ДА ТРЕБА ПРОВЕРИТИ СВЕ ПЕмЗИЈЕ...... и све оне које су нелегалне укинути.........:cool:
али како неко мисли да мојој кеви укине пеМзију а радила је 39,5 година и свих тих година јој је уплаћивано пензионо???
 
E, majkte ti , na koju foru vi u GR primate i po kojim to eurUpskim zakonima 15 plata godišnje, mislim na Grke i drž. službu...za tebe lično zaista ne znam, niti bi mi trebao nešto taj podatak.

nema 15. plata..ali ima 13. plata obavezno a to ima i u srbiji (mislim da je to regres.) e sad 14. plata je nagrada ako nisi više od 3 puta zakasnio na posao jer kod grka je običaj da se kasni.. znači ako radiš od 9 ,niko ti neće od radnika doći pre 9.15, to je neki običaj od davnina..kasni se na sastanke, rastanke...itd..retko ko izvuče tu 14. platu.. ali baš retko..ja primam 13 plata. 12 redovnih i plus regres.
 



.....penzionera !


Ma kakvi.

- - - - - - - - - -

nema 15. plata..ali ima 13. plata obavezno a to ima i u srbiji (mislim da je to regres.) e sad 14. plata je nagrada ako nisi više od 3 puta zakasnio na posao jer kod grka je običaj da se kasni.. znači ako radiš od 9 ,niko ti neće od radnika doći pre 9.15, to je neki običaj od davnina..kasni se na sastanke, rastanke...itd..retko ko izvuče tu 14. platu.. ali baš retko..ja primam 13 plata. 12 redovnih i plus regres.

Pa je posle nekom cudno sto se gotivimo :mrgreen:
 
Grćkom sveštensvu je je tek pre neki mesec smanjen broj plata sa 15 na 12 godišnjih. U Gr je sveštenstvo na budžetu, baš kao sva drž. služba. Nema razloga da ćata u sudu ili na železnici ne dobija 15 plata jer ih je dobijao i pop.
Inače, trebalo je da im se sve plate smanje tamo za 30% pa su ispizdeli i kao, našli, da je kresanje plata neustavno.
Pošto se Nikos poziva na zakone, kao Srbiji treba da uvede ne znam koliko strana, pa koliko je to str. sprovela ta Grčka...
 
Grćkom sveštensvu je je tek pre neki mesec smanjen broj plata sa 15 na 12 godišnjih. U Gr je sveštenstvo na budžetu, baš kao sva drž. služba. Nema razloga da ćata u sudu ili na železnici ne dobija 15 plata jer ih je dobijao i pop.
Inače, trebalo je da im se sve plate smanje tamo za 30% pa su ispizdeli i kao, našli, da je kresanje plata neustavno.
Pošto se Nikos poziva na zakone, kao Srbiji treba da uvede ne znam koliko strana, pa koliko je to str. sprovela ta Grčka...

pa ta 15. plata je nešto kolko sam razumeo kao "sindikalni dodatak", tako nekako..i to ne dobija svako nego samo ovi slabijeg imovinskog stanja, mada to znaju ovi "gradjani".. ja sam u ruralnom.
a kakve zakone spominješ??? nešto si pobrkao izgleda, ja se u zakone razumem ko arica u krivi k.. ..heheh
 
Pa kaze ovako: u Srbiji, brale, ima nekih peMzionjera ki radnika, seljaka i postene inteligfencije (RSIPI)... Daklem, 1700000 RSIPI = 17000000 peMzionjera.

Prosecna peMija je nesto svasta oko 200 ojra mesecno. X12 = 2400 ojra godisnje. X 1700000 ~ 4 milijardi ojra za da gii se da na pemZionjere! Mashala! :mrgreen:

Ko to moze da izdrzi? Srbija, brale... PeMzionjeri svih Propalih Istocnih komjunistickih dzava, ujedinite se u PUPS! :tambalamba:

_nobody_

Sto se ti brines oko penzija, ionako je neces docekati.
 
pa ta 15. plata je nešto kolko sam razumeo kao "sindikalni dodatak", tako nekako..i to ne dobija svako nego samo ovi slabijeg imovinskog stanja, mada to znaju ovi "gradjani".. ja sam u ruralnom.
a kakve zakone spominješ??? nešto si pobrkao izgleda, ja se u zakone razumem ko arica u krivi k.. ..heheh
Jao, te regres, te sindikalni dodatak..plata, bre, Niki, ne soc. pomoć. Nije ni važno.
Ma onih odozgore što si pominjao na 36 strana, ništa lično, opušteno :)
 
Grćkom sveštensvu je je tek pre neki mesec smanjen broj plata sa 15 na 12 godišnjih. U Gr je sveštenstvo na budžetu, baš kao sva drž. služba. Nema razloga da ćata u sudu ili na železnici ne dobija 15 plata jer ih je dobijao i pop.
Inače, trebalo je da im se sve plate smanje tamo za 30% pa su ispizdeli i kao, našli, da je kresanje plata neustavno.
Pošto se Nikos poziva na zakone, kao Srbiji treba da uvede ne znam koliko strana, pa koliko je to str. sprovela ta Grčka...

Ceo je svet pao u nesvest kada je ta vest onomad obelodanjena:hahaha:.
 

Back
Top