Zasto Srbi nepostuju svoju zemlju?

veKsla

Domaćin
Banovan
Poruka
3.042
ov nije jednostrano pitanje da bi se apsolviralo ima i podpitanja i konstatacija pa ajte nekoliko
-zasto je srbima u srbiji bolji svaki drugi vladar osim ajde da kazem pravog srbijanca potsecanja radi pre pet godinica u srbiji je nakon sezdeset godina izabran demokratski prvi predsednik koji je ono sta se kaze iz centra srbije i taj nevalja uvek su bolji crnogorci hercegovci bosanci knindze itd sta je i danas ocito predsednik vam je neznam otkuda ali nije iz srbije e ali molim vas nemojte mi samo praviti neke usporedbe sa amerikom
-e onda o kosmetu slusaju se i pisu svakojaki mitovi koje necu da ponovim ali recimo hipoteticko pitanje da li u srbiji ima spremnosti za milionski mars mira na kosovo ili kada dodje do procesa definitivnog otcepljenja da li je to takav mit koji ce kod dva tri miliona srba i vise izazvati reakciju da telima opkole kosmet ovo postavljam kao poredjenje sa hrvatima koji kada budu pravili definitivno razgranicenje sa srbijom nece prepustiti pedalj zemlje na koju polazu papirnato pravo i upravo su spremni za milionska okupljanja u to se kladim
za pocetak toliko ako bude interesa ima jos zanimljivih pitanjaca
 
Da pocnemo od Broza ( od koga bi ) koji je napravio opsti juris na gradove. Taj juris je uslovljavao napustanje ocevine, prodavanje u bescenje. Novo gradjanstvo se pokazalo kao vrlo borbeno, ambiciozno i vrlo brzo je steklo naviku preziranja ocevine kao proslosti. To ne bi bilo kod pravog Srpskog vodje. Zato se gaji kult stranog koji ako nije rodjak novog gradjanina onda bar ne ume da srice Srpski na sveopste odusevljenje. 50 godina Jugoeuforije, kvazigradjanstine, ukidanja privatnog vlasnistva, otimanja zemlje ljudima, albanizacije je dovelo delom do takve pojave. Malodusnost je pretposlednji trzaj, hladovina najnovijeg Balkanskog New Age sloja koji super civilizovani potomci predjasnjih naprednjaka forsiraju u cilju daljeg oslobadjanja tereta dedovine zarad lepote novog, buduceg zivota u novom, imaginarnom svetu supertolerancije prema albancima i muslimanima a pod parolom: ako te mrze, podaj im.
 
Oces ja da ti kazem zasto Srbi ne postoju svoju zemlju. Kako da postujem zemlju koja samo otima nesto od mene upropastila mi je veci deo zivota i ti pricas tu o nekom postovanju. Zarobljen sam ovde ne mogu da odem nigde u inostranstvo jer samo jos kao neki vojni obveznik.... i da postujem ovu zemlju.
P.S. Ja je uopste ne dozivljavam kao svoju.
 
veKsla:
-e onda o kosmetu slusaju se i pisu svakojaki mitovi koje necu da ponovim ali recimo hipoteticko pitanje da li u srbiji ima spremnosti za milionski mars mira na kosovo ili kada dodje do procesa definitivnog otcepljenja da li je to takav mit koji ce kod dva tri miliona srba i vise izazvati reakciju da telima opkole kosmet ovo postavljam kao poredjenje sa hrvatima koji kada budu pravili definitivno razgranicenje sa srbijom nece prepustiti pedalj zemlje na koju polazu papirnato pravo i upravo su spremni za milionska okupljanja u to se kladim
za pocetak toliko ako bude interesa ima jos zanimljivih pitanjaca

pa zna se moj stav da se sa kosovom ne mozhe bog-zna-shta vishe uchiniti, ali taj "milionski protestni marsh" bi bio super da se mozhe izvesti.
prvo, on je trebao da se desi mnogo ranije. chim je nanjushena albanizacija kosova.
drugo, sad ne znam koliko bi vredeo, pored onih vojnika i agresivnih shiptara.

ne razumem kako je uopshte dozvoljeno da se kosovo u ovolikoj meri albanizuje.
 
Vekslo, malo si neprecizan. Ako se to odnosi na drzavu - nepostovanje je prosto logicno. 'Ajde da se no osvrcem na ono pre 2000., svi znamao kao nam je bilo, ali posle 2000. neki minorni politicari, dojucerasnji studenti tzv. "borci sa barikada", laktarosi i mufljuzi, intelektalci-prostitutke....svi se nekako uvalise u "strukture", napusnise dzepove, vlasnici su svega i svacega, pa i nas i nase buducnosti - kako, bre, neko da im veruje!? A toliko smo ocekivali!
Ako se i desi neko normalan, proizvodjaci afera mu odmah nadju nesto, ako nema, izmisle... Zamislite da je u nekoj normalnoj drzavi mana ako ste za vladavinu zakona - ali kod nas se posprdno kaze "legalista"! Zamislite da u nekoj ozbiljnoj drzavi od 7-8 milona stanovnika za mesec dana uhapse 12 000 ljudi, a posle ogromnu vecinu samo puste, a onda saznate da je vrh vlasti sve nesto, naravno za nasu opstu dobrobit, surovao i domundjavao se sa najvecim krimosima...
Ali, ako pod "zemljom" podrazumevas ove ljude gore i bukvalno onu zemlju dole (pade mi na pamet Dobrica Eric) onda, iskreno, i volim i postujem.
 
Не кради државу
Св.Владика Николај

II

Гробља и олтари, то је твоја земља, Србине, то држава твоја. Било да орач оре по долини или по планини, изорава људске кости. То су већином кости твораца и браниоца државе. И још тако често завре плуг за зидине погребених цркава. То су задужбине и светилишта отаца твојих. Цела ти је земља покривена гробљима и олтарима, више него ма која друга на овом европском континенту. Шта представљају та гробља? Жртву људску за Божију правду. Шта представљају ти олтари? Жртву Сина Божијег за спасење људи. Жртвеник је, дакле, земља твоја у дужину и у ширину и у дубину. Хоћеш ли красти са тог жртвеника? Крађа на гробљу назива се мародерство; крађа у храму - светотатство. Хоћеш ли овим титулама на себи заменити титуле твојих предака, који су се звали свеци, јунаци, родољуби, мученици? Хоћеш ли крађом са гробља и олтара понизити и окаљати оно морално племство које је најсјаније налеђе твоје и твога народа? Твоја земља није нека безљудна прашума, у којој су само кости зверова. Твоја земља је прастаро насеље људско, прастаро бојиште за царство небеско, "за крст часни и слободу златну", прастаро гробље људско и светилиште Божије. Величина греха цени се и по месту где се грех учини. Исти грех кад се учини у прашуми, различито се цени и различито осуђује. Крађа на гробљу и у храму много теже се кажњава него крађа у прашуми.

Да ли си мислио о овоме? Да ли осетио ово? Да ли си мислио о томе, зашто Бог спушта и попушта толике ударе на тебе? Да ли си се кад запитао: зашто су удари судбе тежи у овој земљи него у многим другим земљама?

Зато што је ова земља покривена мученичким гробљима и светим храмовима више него друге земље, и што се тежина греха цени по месту где је грех учињен. То је закон вечне Етике, чију жаоку ти осећаш тако често и болно на светој земљи својој.

Не кради. Не кради земљу своју и државу своју, ако желиш да вечна Етика увуче натраг жаоке своје и почне лити мед на усне твоје и на усне деце твоје.
Свети Николај Српски и Свеправославни

Не кради државу
 
u senci nadje*bavanja sa srebrenicom tece proces rasprodaje zemlje u ostatku srbije
kako su gospodari ostatka srbije zakonski omogucili da stranci kupuju zemlju biznis je poceo da cveta
buduci su gospodari srbije srpskim seljacima je*ali mamana vec nekoliko puta ovaj jadan go i bos prodaje zemlju
e ko su kupci pa zna se englezi lepo vucibatine isplacuju srbijanske seljake ovi jadni sretni da smognu kakvu crkavicu nagrnu gunj i u avliju
e sad da li ce sutra moci da iskoraci iz avoje avlije pitanje je jer izlazi na tudje
slicna se situacija desava i u vojvodini gde madjarska drzava putem nekih levih agencija takodjer otkupljuje zemlju i isplacuje izlapele i sludjene srbe

GOSPODO SRBIJANCI DA LI STE VI NORMALNI
 
Бл:
Не кради државу
Св.Владика Николај

II

Гробља и олтари, то је твоја земља, Србине, то држава твоја. Било да орач оре по долини или по планини, изорава људске кости. То су већином кости твораца и браниоца државе. И још тако често завре плуг за зидине погребених цркава. То су задужбине и светилишта отаца твојих. Цела ти је земља покривена гробљима и олтарима, више него ма која друга на овом европском континенту. Шта представљају та гробља? Жртву људску за Божију правду. Шта представљају ти олтари? Жртву Сина Божијег за спасење људи. Жртвеник је, дакле, земља твоја у дужину и у ширину и у дубину. Хоћеш ли красти са тог жртвеника? Крађа на гробљу назива се мародерство; крађа у храму - светотатство. Хоћеш ли овим титулама на себи заменити титуле твојих предака, који су се звали свеци, јунаци, родољуби, мученици? Хоћеш ли крађом са гробља и олтара понизити и окаљати оно морално племство које је најсјаније налеђе твоје и твога народа? Твоја земља није нека безљудна прашума, у којој су само кости зверова. Твоја земља је прастаро насеље људско, прастаро бојиште за царство небеско, "за крст часни и слободу златну", прастаро гробље људско и светилиште Божије. Величина греха цени се и по месту где се грех учини. Исти грех кад се учини у прашуми, различито се цени и различито осуђује. Крађа на гробљу и у храму много теже се кажњава него крађа у прашуми.

Да ли си мислио о овоме? Да ли осетио ово? Да ли си мислио о томе, зашто Бог спушта и попушта толике ударе на тебе? Да ли си се кад запитао: зашто су удари судбе тежи у овој земљи него у многим другим земљама?

Зато што је ова земља покривена мученичким гробљима и светим храмовима више него друге земље, и што се тежина греха цени по месту где је грех учињен. То је закон вечне Етике, чију жаоку ти осећаш тако често и болно на светој земљи својој.

Не кради. Не кради земљу своју и државу своју, ако желиш да вечна Етика увуче натраг жаоке своје и почне лити мед на усне твоје и на усне деце твоје.
Свети Николај Српски и Свеправославни

Не кради државу

e Jeshofilovicu

onaj sajt shto nas optuzuje da prodajemo teroristima exploziv... Chiji beshe?
 
Anak1n:
Oces ja da ti kazem zasto Srbi ne postoju svoju zemlju. Kako da postujem zemlju koja samo otima nesto od mene upropastila mi je veci deo zivota i ti pricas tu o nekom postovanju. Zarobljen sam ovde ne mogu da odem nigde u inostranstvo jer samo jos kao neki vojni obveznik.... i da postujem ovu zemlju.
P.S. Ja je uopste ne dozivljavam kao svoju.

apsolutno si u pravu!!!
 
crow:
Бл:
Не кради државу
Св.Владика Николај

II

Гробља и олтари, то је твоја земља, Србине, то држава твоја. Било да орач оре по долини или по планини, изорава људске кости. То су већином кости твораца и браниоца државе. И још тако често завре плуг за зидине погребених цркава. То су задужбине и светилишта отаца твојих. Цела ти је земља покривена гробљима и олтарима, више него ма која друга на овом европском континенту. Шта представљају та гробља? Жртву људску за Божију правду. Шта представљају ти олтари? Жртву Сина Божијег за спасење људи. Жртвеник је, дакле, земља твоја у дужину и у ширину и у дубину. Хоћеш ли красти са тог жртвеника? Крађа на гробљу назива се мародерство; крађа у храму - светотатство. Хоћеш ли овим титулама на себи заменити титуле твојих предака, који су се звали свеци, јунаци, родољуби, мученици? Хоћеш ли крађом са гробља и олтара понизити и окаљати оно морално племство које је најсјаније налеђе твоје и твога народа? Твоја земља није нека безљудна прашума, у којој су само кости зверова. Твоја земља је прастаро насеље људско, прастаро бојиште за царство небеско, "за крст часни и слободу златну", прастаро гробље људско и светилиште Божије. Величина греха цени се и по месту где се грех учини. Исти грех кад се учини у прашуми, различито се цени и различито осуђује. Крађа на гробљу и у храму много теже се кажњава него крађа у прашуми.

Да ли си мислио о овоме? Да ли осетио ово? Да ли си мислио о томе, зашто Бог спушта и попушта толике ударе на тебе? Да ли си се кад запитао: зашто су удари судбе тежи у овој земљи него у многим другим земљама?

Зато што је ова земља покривена мученичким гробљима и светим храмовима више него друге земље, и што се тежина греха цени по месту где је грех учињен. То је закон вечне Етике, чију жаоку ти осећаш тако често и болно на светој земљи својој.

Не кради. Не кради земљу своју и државу своју, ако желиш да вечна Етика увуче натраг жаоке своје и почне лити мед на усне твоје и на усне деце твоје.
Свети Николај Српски и Свеправославни

Не кради државу

e Jeshofilovicu

onaj sajt shto nas optuzuje da prodajemo teroristima exploziv... Chiji beshe?

СЕКТАШ Ј*Б* СЕ
 
crow:
Anak1n:
Oces ja da ti kazem zasto Srbi ne postoju svoju zemlju. Kako da postujem zemlju koja samo otima nesto od mene upropastila mi je veci deo zivota i ti pricas tu o nekom postovanju. Zarobljen sam ovde ne mogu da odem nigde u inostranstvo jer samo jos kao neki vojni obveznik.... i da postujem ovu zemlju.
P.S. Ja je uopste ne dozivljavam kao svoju.

apsolutno si u pravu!!!
Onda se otarasite svoje proklete zemlje, neka se sa njom nose siptari i ostala bagra. Vidite kakva je, samo nesto otima.
 
u tome je i suština svega. kako može da uspe ova zemlja kad je niko ne poštuje.
onda nemoj da se žališ kada tvoja devojka ode kod drugog a ti kažeš "popravicu se" a ona tebi "ma šta to mene briga, ne mogu da cekam". to je najlakše.

zašto se ne potrudiš malo da ovoj zemlji bude bolje. a ne da tražiš bolju u komšiluku.

Pitanje: šta ces ako i ta zemlja propadne? tražices sledecu?
 
alo ljudi o cemu vi pricate
ovde se vrsi rasprodaja zemlje teritorije da li ste vi normalni pa koja zemlja to dozvoljava
pa austrijanci su u madjarskoj pre par godina poceli preko nekih levih agencija kupovati zemljiste ali buduci je madjarska ozbiljna drzava sve je ugovore ponistila i to je stalo
sada su srbijancima englezi pustili bubu o niklu u sumadiji ej ima li ko pismen u tom ostatku srbije pa jel vi znate sta je to
pa je*e se onom seljaku vise za zemlju beogradski gospodari ga svake godine zaje*u malo vise
ma to je sve za tri lepe _)(*&%$##@
 
veKsla:
alo ljudi o cemu vi pricate
ovde se vrsi rasprodaja zemlje teritorije da li ste vi normalni pa koja zemlja to dozvoljava
pa austrijanci su u madjarskoj pre par godina poceli preko nekih levih agencija kupovati zemljiste ali buduci je madjarska ozbiljna drzava sve je ugovore ponistila i to je stalo
sada su srbijancima englezi pustili bubu o niklu u sumadiji ej ima li ko pismen u tom ostatku srbije pa jel vi znate sta je to
pa je*e se onom seljaku vise za zemlju beogradski gospodari ga svake godine zaje*u malo vise
ma to je sve za tri lepe _)(*&%$##@

Испада да ћемо на следећим изборима морати да
изаберемо Радикале :shock:
 
King 7:
Onda se otarasite svoje proklete zemlje, neka se sa njom nose siptari i ostala bagra. Vidite kakva je, samo nesto otima.
A shto neshto ti je dala...
Cim budem dobiju vizu za bilo koju zemlju palim a kome ce ostati boli me q. ne veze me nishta za ovu zemlju....nishta lepo samo ruzno.....
Tako je to kad sam baksuz od toliko zemalja ja se rodio bash u Srbiji...bedak...
 
У ЦРНОЈ ГОРИ СЕ ПОВАМПИРУЈЕ МИТОЛОГИЈА КРВИ И ТЛА

Његово Високопреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Амфилохије служио је јуче Свету Архијерејску Литургију у цркви Светих Козме и Дамјана, у љешанском селу Станисељићи.

“Свети Божији људи су најљепши плодови које земља рађа и који се рађају од човјека. У светима се открива божанска љепота, доброта и божански лик, а кроз њих проговара чистота и савршенство људске природе,” рекао је у бесjеди Високопреосвећени Митрополит Амфилохије, тумачећи ријечи пророка о светима.

“Данас се сјећамо двојице древних љекара Козме и Дамјана. Обични људи, али су знали зашто су рођени и знали су да дарове које им је Бог подарио треба да умноже. Они су, када је требало, и крвљу својом мученичком посвједочили Бога, испуњени духом саможртвене љубави,” казао је Митрополит Амфилохије.

Он је истакао да су људи данас у недоумици - да ли да буду Богопоклоници или идолопоклоници.

“Овдје код нас данас, гледам својим очима и тугујем због тога, поново се повампирује митологија тла и крви. Вријеме ће показати шта ће из свега тога да се роди. Не дај Боже поново да се роди оно чему смо склони били у прошлим временима. Поново се повампирују братоубилачки пориви. Поново се повампирују 1918. и 1941. година, велика и страшна наша несрећа. Та нова митологија се чак и на религију и нацију преноси, на основу лажног тумачења своје прошлости и свога бића. Нови митови се рађају, могуће и много примитивнији од оних који су до јуче заносили читава покољења. Јучерашњи митови су имали велике идеје, а ови данашњи су сужених хоризоната. Лажљива дјеца, лажљиве идеје и лажљиве митологије се поново рађају,” рекао је Митрополит Амфилохије у бесједи којом се у току Свете Литургије обратио присутним вјерницима у цркви у Станисељићима.

Извор: Светигора прес
_________________
 
Keeper:
veKsla:
-e onda o kosmetu slusaju se i pisu svakojaki mitovi koje necu da ponovim ali recimo hipoteticko pitanje da li u srbiji ima spremnosti za milionski mars mira na kosovo ili kada dodje do procesa definitivnog otcepljenja da li je to takav mit koji ce kod dva tri miliona srba i vise izazvati reakciju da telima opkole kosmet ovo postavljam kao poredjenje sa hrvatima koji kada budu pravili definitivno razgranicenje sa srbijom nece prepustiti pedalj zemlje na koju polazu papirnato pravo i upravo su spremni za milionska okupljanja u to se kladim
za pocetak toliko ako bude interesa ima jos zanimljivih pitanjaca

pa zna se moj stav da se sa kosovom ne mozhe bog-zna-shta vishe uchiniti, ali taj "milionski protestni marsh" bi bio super da se mozhe izvesti.
prvo, on je trebao da se desi mnogo ranije. chim je nanjushena albanizacija kosova.
drugo, sad ne znam koliko bi vredeo, pored onih vojnika i agresivnih shiptara.

ne razumem kako je uopshte dozvoljeno da se kosovo u ovolikoj meri albanizuje.

Da bi se shvatilo kako je dozvoljeno da se Kosovo u ovolikoj meri albanizuje opnda se treba vratiti pedeset godina unazad, kada je TITO albancima dao sv mogucu autonomiju i slobodu. Svi oni koji misle da je progon srba i gubljenje Kosova pocelo devedestih varaju se. Sve je to postojalo i u vreme one velike Jugoslavije, samo se o tome (kao i o mnogo cemu drugom) nije pricalo. Na moju veliku zalost, Kosovo je davno izgubljeno i tu vise nista ne moze da se ucini... A zbog toga me dusa boli!
 

Back
Top