Da li homoseksualnim parovima treba dozvoliti da usvajaju decu ?

Da li homoseksualnim parovima treba dozvoliti da usvajaju decu

  • da

  • ne

  • nesam pameta


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da je potrebna dalja liberalizacija braka.
Naime,treba početi razmišljati o osnovnoj društvenoj zajednici i njenom položaju i ulozi u
široj društvenoj zajednici...
Ne vidim da je seksualnost ta koja treba da bude dominantna u razvoju deteta...
Naime,ako gej zajednica ili nekakva druga slobodnija zajednica omogućava i čak može da motiviše dete da se bolje razvija,
ne vidim te predrasude koje bi trebale da usporavaju zakonodavca na de jure regulisanje povoljne situacije.
Naravno da i ja osećam otpor-u pitanju je i moj superego,ali argumenti su jasni!
Dakle:da uz dalju liberalizaciju osnovnih društvenih zajednica i uz podizanje standarda (zakonskih!) nege i vaspitanja dece!
(Moje emocije su nešto drugo:deripe-pedala!:hahaha:)
 
Poslednja izmena:
Нема разлога да се поремећеним особама дозволи усвајање деце.
Na koji nacin poremeceni. Svi smo mi na ovaj nacin poremeceni . Postoji mnogo „straight" roditelja koji se prema svojoj deci mnogo lose ophode . Mislim da nasilje u porodici je mnogo stetnije za razvoj detata nego da tata i mama imaju oboje "cunu " , ili" picu "
 
Na koji nacin poremeceni. Svi smo mi na ovaj nacin poremeceni . Postoji mnogo „straight" roditelja koji se prema svojoj deci mnogo lose ophode . Mislim da nasilje u porodici je mnogo stetnije za razvoj detata nego da tata i mama imaju oboje "cunu " , ili" picu "
Насиље у стрејт породицама није аргумент јер га има и у тзв породицама хомосексуалаца, ако се таква накарада може звати породицом(породица потиче од пород, што је за гејеве недостижан резултат).
 
Na koji nacin poremeceni. Svi smo mi na ovaj nacin poremeceni . Postoji mnogo „straight" roditelja koji se prema svojoj deci mnogo lose ophode . Mislim da nasilje u porodici je mnogo stetnije za razvoj detata nego da tata i mama imaju oboje "cunu " , ili" picu "

Uvek se poteže ovaj argument.
ALI...
Prvo i osnovno, pa nisu svi heteroseksualni parovi nasilni u porodici i ne zanemaruju svi decu, pobogu.
Isto tako, nisu ni svi gej brakovi harmonični, mirni i sigurna luka za decu, kako bi to neki predstavili. Šta misliš, da se gejevi ne varaju medjusobno, da se ne svadjaju, ne viču, ne rastaju, ne rasturaju brakove i zajednice??? Misliš da nema porodičnog nasilja u gej populaciji???
Ma daj, propaganda obična...
Mi heteroseksualni po difoltu ne valjamo, jel, a oni deci daju idealno okruženje i optimalnu dozu ljubavi i pažnje.... :roll:
Povraća mi se od ovakvih argumenata, majke mi.

I da odgovorim - nisam za to da im se dozvli usvajanje, kao što nisam za to da im se oduzimaju njihova rodjena deca. Eto, svako dete ima pravo na svog roditelja, pa neka njima njihova rodjena deca. Pošteno. Što gej napravi, neka diže, što gejica rodi, neka diže. I to je to.
 
Uvek se poteže ovaj argument.
ALI...
Prvo i osnovno, pa nisu svi heteroseksualni parovi nasilni u porodici i ne zanemaruju svi decu, pobogu.
Isto tako, nisu ni svi gej brakovi harmonični, mirni i sigurna luka za decu, kako bi to neki predstavili. Šta misliš, da se gejevi ne varaju medjusobno, da se ne svadjaju, ne viču, ne rastaju, ne rasturaju brakove i zajednice??? Misliš da nema porodičnog nasilja u gej populaciji???
Ma daj, propaganda obična...
Mi heteroseksualni po difoltu ne valjamo, jel, a oni deci daju idealno okruženje i optimalnu dozu ljubavi i pažnje.... :roll:
Povraća mi se od ovakvih argumenata, majke mi.

I da odgovorim - nisam za to da im se dozvli usvajanje, kao što nisam za to da im se oduzimaju njihova rodjena deca. Eto, svako dete ima pravo na svog roditelja, pa neka njima njihova rodjena deca. Pošteno. Što gej napravi, neka diže, što gejica rodi, neka diže. I to je to.
Mislim da ste pogresno protumacili par mojih stavova . Cilj ove teme nije da tumaci ko je bolji roditelj . Cinjenica da imamo ogroman broj dece koji se odgaja bez roditelja-.
I misljenja sam da bi i jedan homoseksualna par mogao pruziti vise ljubavi i brige , nego sto se to radi prema deci koja odrastaju u domu.
 
Mislim da ste pogresno protumacili par mojih stavova . Cilj ove teme nije da tumaci ko je bolji roditelj . Cinjenica da imamo ogroman broj dece koji se odgaja bez roditelja-.
I misljenja sam da bi i jedan homoseksualna par mogao pruziti vise ljubavi i brige , nego sto se to radi prema deci koja odrastaju u domu.
Наша еволуција није показала исправност те логике, а евентуални изузеци не оправдавају уопштавање..
 
Kako će u školi kad se zavadi sa decom ostala deca da ga psuju .Ebemti i mamu i tatu
To je bolest i netreba ih akceptirati u društvu a pogotovu im dati decu.

Zasto je to bolest , zaista ne razumem . Ako je neko odstupa od grupe po svojoj razlicitosti ne mora da se to odmah posmatra kao bolest.. Primetio sam da ljudi koji su onako skriveni gejevii imaju jako izrazenu homofobiju .
 
Kako će u školi kad se zavadi sa decom ostala deca da ga psuju .Ebemti i mamu i tatu
To je bolest i netreba ih akceptirati u društvu a pogotovu im dati decu.

To si naucio u Nemackoj??.Daj fitiljko, ta idiiiii te si mozgom ufitiljio pa tako nesto izjavljujes.A mozda si kao i ovi najzaostaliji Turci sto se spustise sa brda u Nemacku a jos zive na brdu zaostalih pogleda na svet.




DA.Homoseksualni parovi bi pravno u svemu, pa i u usvajnju dece, trebali biti jednaki heteroseksualnim.
 
Ne podržavam jer bi to bilo ubacivanje dece u eksperimentalnu porodicu bez prava izbora za dete.

Ja sam za slobodu izbora ako se drugi ne ugrožavaju i nemam ništa protiv gej brakova ako je to njihov izbor ali dete (beba) ne može da se izjasni oko ovog usvajanja.

Možda eventualno ako su u pitanju malo veća deca koja bi bila kolko tolko u stanju da se izjasne i da imaju mogućnost da se predomisle, pa ako se dete slaže onda eventualno može.
 
mislim da je to ok sto se tice odnosa u porodici,ako su roditelji stabilne licnosti koje mogu da pruze odgovarajuce okruzenje puno ljubavi za to dete..jedino mislim da bi to kod nas trebalo da se uvede mnogo kasnije kad ljudi budu otvoreniji ka tome,jer bi dete sikanirali i osim ako nije bas snaazan karakter ne bi imalo bas srecno detinjstvo,jer bi recimo roditelji zabranjivali svojoj deci da idu u posetu ili da se druze...
drugi problem jeste sto i da su otvoreniji ka tome ne bi bilo mnogo takvih porodica pa bi se dete osecalo cudno,al ako bi porodica bila stub srece sigurnosti za njega,mislim da bi mu bilo mnogo bolje od nekih klasicnih srpsko/stresnih porodicaXD
jedino sto mi je glupo a malo je manje vezano za ovu temu jeste to sto u eu traze da nema vise mame i tate,nego roditelj 1,2..to mi je pointless i bolesno ako imas 2 mame,zoves ih mame..
 
Pre svega usvojena deca bi dobila jedan dom i porodicu koja ih voli . Ja ne verujem da bi jedan homo-par cisto iz popularnosti usvojio dete.
Kakve bi posledice imalo to na psihicki razvoj deteta u slucaju da ima dve mame ili dve tate. Kakva su vasa razmisljanja o ovoj temi?
S'obzirom da se deca daju,i to,masovno u takozvane-hraniteljske porodice gde ih iz domova u 90% slucajeva uzimaju oni koji ce od toga imati finansijsku dobit,onda je najmanje moralno i eticki osudjivati homoseksualni par,koji dete usvaja iz sasvim drugih razloga.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top