Kraj jedne etape zvota

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Mislim da sam ga ugasio.
Posto mi je jos ostalo 4 predmeta do kraja,moj cale je rad koliko vidim da me zaposli.:D
Ajde,to mozda ne bi ni bilo toliko strasno da hoce da mi nadje neki posao u struci,vec hoce da me baci da radim ko crnac u jednu fabriku.
Ko god je otisao tamo da radi,fizicki je poceo da propada. Najgore je to sto i nema gde da se radi osim tamo,nista drugo i ne radi u ovom jebenom gradu.
Radi se svaki dan u nedelji po 8 sati dnevno,nemas vremena kad da potrosis pare sto zaradis jbte.
Radio sam i pre,ali nesto tipa par dana,uzmem neku kintu,kupim sebi nesto i to je to,ali ovo mi sad preti da bude za stalno.
Sta sad raditi? Kupiti kartu za BG? Kupiti kartu za inostranstvo? Ili ostati ko ***** i prihvatiti sudbinu da radis citavog zivota kao crnac za bednu platu?
Kako se covek uopste navikne na to da mora da ide svaki dan na posao do kraja zivota? Kako se navici da si odrastao?
Sebi jos uvek delujem kao klinac kome samo u licnoj pise da ima malo vise od 21 godine. Nekako je kraj tinejdzerstva dosao suvise brzo ***** mu mater.
 
Zajebano pitanje... to je glavni problem, što smo na kraju krajeva svi osuđeni na propast, na srranje. Barem mi, đeca iz radničke klase. Nema uzdizanja, nema komfora niti kinte, nema lepote i odmora.
Ja bih otišao u pićku materinu da me niko živi ne vidi, a ova država pogotovo. I to mi toliko puta prođe kroz glavu tokom dana. Samo da zapalim negde, gdegod. Pa nek i umrem u nekom jarku, samo da to nije jarak u Srbiji. Ebeš joj mater mrtvu i crvljivu
 
Mora da se sljaka ako mislis da zivis,to je meni jasno,ali da se barem radi 5 dana u nedelji.
Ovi jebase majku sto mora da se radi svaki dan,pa hocu ja da se bavim sportom,da izadjem u grad,da mozda izvedem devojku negde,da se vidim sa drugarom.
Kad radis tamo,nema nista od toga. Aj da barem dobro placaju,vec jad i beda.
Sad ne znam ni sta da radim sa skolom,ni da nastavljam specijalisticke studije (koje su generalno sranje),niti da dajem neku razliku pa da idem na faks jer ce to da me kosta boga oca.
Cak i da ih ubedim da mi daju finansije,opet ne vidim kako cu ja, i kad bi to sve zavrsio naci posao u struci kad ovde nista ne radi?
 
Sta kukas, ljudi nemaju para da jedu ( patetika ovo-ono ), traze posao bilo sta da rade a ti koliko vidim mozes da iams dobro placen posao a izmisljas....

Ako ti je 17000 dinara dobro placen posao onda jbga.
Meni nije hitno,nemam zenu,nemam decu,nemam kola,eni treba neki lagan,povremen poslic da imam za trosak,da skinem matorce s qrca,a ne da rintam ko magarac za jebenih 17 000.
 
Pa napisao si radis par dana uzmes neku kintu i kupis nesto. to podrazumeva par hiljada dinara, recimo 5-6k....

Naveo sam kap primer da sam to radio,to bi mi i odgovaralo kad bi opet nasao. Medjutim,ovi bi mene za stalno da posalju.

- - - - - - - - - -

ma radi dok ne smislis bolje
a mozes u veci grad da probas da se snalazis, mozda ti bude super ko zna
ima kancelarija za mlade u bgd mozda imaju sajt, posao i slicno time se bave

Razmisljao sam i o tome,ovo je novo poglavlje zivota jbte.
To bi bio bas veliki korak i to korak u nepoznato.
 
1.Nisam verovao da ću tebi ovo napisati ali...Skupi jaja j*b'o te!Idi u nepoznato,nemaš šta da izgubiš.Gde je sad ona snalažljivos' o kojoj si pričao?
2.Ja sa 18 u septembru palim u Austriju,ne znam gde me,šta i ko čeka.Ako mi se svidi-ostajem,ako ne-palim dalje ili upisujem neki faks u Srbiji.
 
Naveo sam kap primer da sam to radio,to bi mi i odgovaralo kad bi opet nasao. Medjutim,ovi bi mene za stalno da posalju.

- - - - - - - - - -



Razmisljao sam i o tome,ovo je novo poglavlje zivota jbte.
To bi bio bas veliki korak i to korak u nepoznato.

pa mozda ti bude kul
to bolje ako neces da udjes u svadju sa svojima, tj da nije da ti je frka da li ces moci nazad, ali ako moze, imas odstupnicu s fabrikom?
pa mozda je i vojska ok, idi ako si neodlucan i nesiguran, al zavrsi tu diplomu
 
tako i moj drug dere ledja za 15k po 8 pa i 12 sati dnevno, a '92. kako ce to da propati kroz koju godinu...
ako ne smislis nista pametnije u nekom doglednom roku ti prihvati tu sljaku, ali nemoj odmah sebi da govoris da ces da meljes to do kraja zivota...
ne znam kako se kotira bg, ali ovde po novom sadu nikom ne cvetaju ruze...
mozda je bolje da sednes sa sobom, zacrtas neki dugorocan plan, tipa radi neku sljaku godinu dve napravi neki stek i pici napolje...pa tu sve ispocetka i tako. ne znam, pretpostavljam da bi ovo poslednje meni palo na pamet da sam u tvojoj kozi....
 
1.Nisam verovao da ću tebi ovo napisati ali...Skupi jaja j*b'o te!Idi u nepoznato,nemaš šta da izgubiš.Gde je sad ona snalažljivos' o kojoj si pričao?
2.Ja sa 18 u septembru palim u Austriju,ne znam gde me,šta i ko čeka.Ako mi se svidi-ostajem,ako ne-palim dalje ili upisujem neki faks u Srbiji.

Ima jedna caka u tome, kad odes jednom od kuce vise nema vracanja nazad.
Ako se vratis, onda si nesposoban da zivis sam i moras sve da slusas druge,dokazao si da si nesposoban da se izdrzavas. Kao i sa poslom,jednom kad ga dobijes,vise nema da ne radis.
To je kao u prirodi kad ptic nauci da leti,onda mu matorci kazu jebi se,mars iz mojeg gnezda i idi leti,boli me **** sta ces da radis,ali nema nazad vise u gnezdo.
 

Back
Top