Колико новца се даје као поклон на свадби?

U ebote , sto ne volim te svadbene obicaje . Izbjegavam svadbe kad god mogu . Ako su oni tebi bili na svadbi onda
uzvati nekom slicnom protivrijednosti . Ako nisu , mislim da bi izmedju 100 i 200 evra bilo primjereno .
Ako ocekuju vise nek se nose u PM . Svadbe su postale cista ciganija .:confused:

Ма ја свадбу нисам ни правила, нисам у том фазону. Успешно сам избегла целу лакрдију.
 
Кажу да треба покрити цену "столице". Па колика је та цена?

Zavisi koji je restoran u pitanju, negde 20, negde 40 evra, a ima i za vise. Ja iz principa nedam vise od 50 i ovako ih sve vidim samo na svadbama i na rodjendanima po familiji ako se smilujem da odem. A mrze me ko nemca i ovako i onako tako daaaaaaaaaaaaaaaaaa...........
 
to je bre proseravanje i procenjivanje ljubavi kolicinom novca koja se daje a obicno se vecina ne gotivi,ko mi znaci znam koje su mu mogucnosti i nije bitno dal bi ista dao a smradovi obicno cepidlace

Slazem se,svako po svojim mogucnostima se pruza u pomoci mladom paru da zapocne zajednicki zivot.Svrha svadbe,bar je nekad to bilo,je da se pomogne novoj porodici da startuje,pa se donosile serpe,tanjiri,cebad,posteljina itd.Dana zapisuju kolko si doneo,pa ti tolko i vrati kad ti pravis svadbu.U sustini,ja sam protivnik formalizma,i zato strcim od okoline.Ali bar sam iskrena,a ko to ne ceni i ne treba mi.
 

Back
Top