Да ли је ЉУБАВ испарљива?

Кверкус

Domaćin
Poruka
3.403
Рече ми један пријатељ шта му се десило недавно:

- Волим те, каже она, највише на свету. Волим те, и заувек ћу те волети, без обзира ко пре умре. Волим те, рече она, по ко зна који пут, и даде ми доказе своје љубави. Узео сам их. Наравно. Из љубави. Е, сад, волео сам и ја њу. Зато и причам овде о љубави (двосмерна улица).

- После неких месец дана, каже она да не осећа неку љубав према мени! За само месец дана ИСПАРИ та њена љубав која је била вечна?!
Да додам овде, да се није жалила ни на шта што се мене тиче. Каже, да сам ја добар момак. Хоће да останемо пријатељи, јер она никада не одбацује добре момке!! Да не причам овде како она сада воли другог.
(крај приче)

И сад и ја се питам, али никако да помогнем свом пријатељу да дође до одговора на два питања:

1. Зашто је љубав испарљива? 2. Може ли љубав да испари тако брзо?
 
Od hemije nema selameta. Đe nađe tu reč "isparljiva"?

surpris-choc-pale-.gif
 
Е тако сам и ја исто имао :sad2: Говорила како ћемо се венчати, како ће ме увек волети, молила ме да увек будем крај ње и онда је отишла, постало јој досадно..

Не верујте женама, не знају шта хоће.

А то није била љубав, него заљубљеност. Љубављу се треба назвати само оно што траје како кажу вјек и вјекова. Тако нешто се најбоље види у дугогодишњим браковима. Јер, ако се двоје посвађају зато што не могу да трпе једну друго, сметају им неке ствари код другог па раскину, онда то није љубав. Ко воли, треба да воли и ако је неко кретен, будала, психопата и тако то слично. Сада мало проссеравам, ал' таква је та филозофија љубави.

Нека изађе међу рају, орасположиће се и нађе другу, тако ја барем радим.
 
Е тако сам и ја исто имао :sad2: Говорила како ћемо се венчати, како ће ме увек волети, молила ме да увек будем крај ње и онда је отишла, постало јој досадно..

Не верујте женама, не знају шта хоће.

А то није била љубав, него заљубљеност. Љубављу се треба назвати само оно што траје како кажу вјек и вјекова. Тако нешто се најбоље види у дугогодишњим браковима. Јер, ако се двоје посвађају зато што не могу да трпе једну друго, сметају им неке ствари код другог па раскину, онда то није љубав. Ко воли, треба да воли и ако је неко кретен, будала, психопата и тако то слично. Сада мало проссеравам, ал' таква је та филозофија љубави.

Нека изађе међу рају, орасположиће се и нађе другу, тако ја барем радим.

Niko nikome ne može da daje garancije da će ga voleti večno mada zaljubljeni vole da koriste te rečenice. Ne smatram da brakovi koji traju više decenijski da su uvek opstali zbog ljubavi. Znam mnogo njih koji bi se sutra razveli samo kada bi malo više imali hrabrosti ali tu se uvek mnogo kalkuliše. Ona trpi iz ekonomskih razloga svog muža on trpi ženu jer ko će mu čuvati decu i tako.
Ljubavlju se treba nazvati kada daješ, kada ti je bitno da je onom drugom dobro bez obzira koliko sebe zbog toga daš. Kada ti srce treperi kada brineš, praštaš. A to što je neko u dugogodišnjem braku to ništa ne mora da znači, neki su dugo zajedno zaista zato što se vole, neki iz navike, neki iz potrebe.

Ali činjenica je da ništa ne traje večno pa čak ni ljubav. Po meni iskrenije je rastati se nego lagati jedan drugoga i ostajati zajedno zarad nekih drugih razloga.
 
Ја сам доле навео пример где је ОНА била доказ да је љубав испарљива. Али, мушкарци, немојте се заваравати, има и примера где је ОН доказ да је љубав испарљива. То што ја нисам навео пример, ништа не значи. Сигуран сам да ће неке женске овде навести тоне примера како је љубав испарила на мушкој страни!

Дакле, зна љубав да испари на обе стране! Како год окренеш, љубав је лепа и слепа, али са било које стране ИСПАРЉИВА!
 
Ја сам доле навео пример где је ОНА била доказ да је љубав испарљива. Али, мушкарци, немојте се заваравати, има и примера где је ОН доказ да је љубав испарљива. То што ја нисам навео пример, ништа не значи. Сигуран сам да ће неке женске овде навести тоне примера како је љубав испарила на мушкој страни!

Дакле, зна љубав да испари на обе стране! Како год окренеш, љубав је лепа и слепа, али са било које стране ИСПАРЉИВА!

Pa dobro i šta sad?
Ispari jedna, dodje druga i tako u krug. To ti je život.
Bolje tako nego ostati sa nekim u vezi a ne voleti ga. Tek to je po meni mizerno i licemerno.
 
]
Рече ми један пријатељ шта му се десило недавно:

- Волим те, каже она, највише на свету. Волим те, и заувек ћу те волети, без обзира ко пре умре. Волим те, рече она, по ко зна који пут, и даде ми доказе своје љубави. Узео сам их. Наравно. Из љубави. Е, сад, волео сам и ја њу. Зато и причам овде о љубави (двосмерна улица).

- После неких месец дана, каже она да не осећа неку љубав према мени! За само месец дана ИСПАРИ та њена љубав која је била вечна?!
Да додам овде, да се није жалила ни на шта што се мене тиче. Каже, да сам ја добар момак. Хоће да останемо пријатељи, јер она никада не одбацује добре момке!! Да не причам овде како она сада воли другог.
(крај приче)

И сад и ја се питам, али никако да помогнем свом пријатељу да дође до одговора на два питања:

1. Зашто је љубав испарљива? 2. Може ли љубав да испари тако брзо?

Kverkuse dragi...probaću da odgovorim....
...mislim da ljubav nije isparljiva...to što je isparilo kod te žene nije bila ljubav....ta žena je tražila nešto u tom čoveku...on je njoj trebao nešto da da...
...ali po njenoj proceni on to nešto nije imao....ali ja se ne bih brinula oko toga....
...to je život...ja kažem bolje pre nego kasnije...zar je trebalo da budu godinama u vezi...da bi ona tek posle 10-20 godina shvatila da on nema to nešto...

...pa onda još bolnije kad saznaš da je on u stvari okej...a da je problem u tebi....da si ti prazna a da u drugom tražiš to nešto, da bi te dopunilo, napravilo celim...

...ja kažem da imaš samo ono što je tvoje....u drugom se uživa...traži se njegovo društvo jer ti prija...ostalo sve bi bilo mučenje...
...voliš pri tome tu osobu i kad je sagledaš iz svih uglova...i kad vidiš mane...i kad ne razumeš zašto je to tako...e to je najčudniji deo :)

...ne prosuđujem ja volim....
...vreme će pokazati da li će i moja ljubav izdržati test vremena....
 

Back
Top