Problem polnog identiteta deteta
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 33

Tema: Problem polnog identiteta deteta

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Podrazumevano Problem polnog identiteta deteta

Citam o slucaju Coy Mathis-a koji se odigrao preko bare, koga zanima moze procitati celu pricu na:

http://www.huffingtonpost.com/2013/06/24/coy-mathis_n_3488306.html

At 5 months, she took a pink blanket meant for her sister Lily. Later, she showed little interest in toy cars and boy clothes with pictures of sports, monsters and dinosaurs on them. She refused to leave the house if she had to wear boy clothes. After her parents accepted her identity, they said, Coy come out of her shell.
    Sta bi ste vi uradili da imate dete koje se ne "uklapa" u profil svog pola? Bili bi ste postupili kao roditelji ovog deteta, ili bi ste potrazili pomoc psihologa ili pokusali da pricate sa detetom i da ga razumete zasto se tako oseca?

Sta ako zeli da se igra sa Barbikama, a ne auticima, ako zeli da nosi suknje i haljine a ne farmerke, i obrnuto?

Da li dete sa 5-6 godina moze da zna tj. da se identifikuje sa odredjenim polom ili ne, i da li su ovi roditelji postupili kako treba ili samo traze medijsku paznju?

Ima li u drustvu polnih uloga ili ne?

Napomena: Tema nije o tome da li bi Coy trebao da koristi zenski WC ili ne, tema je sta bi vi radili da imate decaka koji se oseca kao devojcica i zeli da bude devojcica ili devojcicu koja zeli da bude decak?
    Poslednji put ažurirao/la Lollol : 28.06.2013. u 20:00
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

markons82 nije na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Re: Problem polnog identiteta deteta

Citam vest i nisam najbolje ukapirao..

tuzili su skolu zato sto nisu dali muskarcu ( ipak ima suricu ) da vrsi nuzdu u WC-u namenjenom curicama? Transgender koliko ja znam nije menjanje pola genetski vec samo fizicki, dakle uvek ce imati muske hromozome/gene...

Ako je sklonio suricu onda Ok, ako nije onda nema sta da trazi u zenskom WC-u... Mislim mogu i ja da kzem da sam zensko u muskom telu i onda odem u zenski WC i tuzim restoran/hotel.... jer mi nije dozvoljeno da vrsim nuzdu tamo.

Znam da je malko komplikovanije ( tj malo vise ) al ovo je cist idiotluk i koliko mi se cini zelja Amerikanaca da dodju do novca ( opet preko suda )...
    Svaka smrt umanjuje te jer si deo covecanstva, zato ne pitaj za kim zvone zvona, zvone za tobom.

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je onaj mali što su mu dozvolili da u školici koristi ženski toalet.
    Idiotluk, nemam reči.

Što se tiče interesovanja, kreativnija dece će i sa krpenjačama umeti da se igraju, a zanimaće ih sve one igračke koje zahtevaju dobre motoričke sposobnosti i kreativnost. To su uglavnom one "muške" igračke - sve što leti, trči, skače, ali i dobro ovladavanje crtanjem i držanje bojica npr.
    I samo zaostajanje u razvoju dece, pokazuje motorika - zakasneo govor, problemi sa sluhom mogu da budu pokazatelji nekih bolesti, nikako rodnih uloga.
    Meni ovo dete sa 6 godina izgleda kao dosta sićušno u odnosu na vršnjake. I to je dril i modelovanje roditelja, za sada je ispunilo san svakog prosečnod debilnog američkog roditelja - medijska pažnja.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Ja sam ukapirao da su mu promenili pol (preleteo sam samo okom), mada sada kada malo bolje citam mislim da je samo crossdresser jer mi deluje neralno da dete ima operaciju i hormonsku terapiju u tim godinama.

Opet, nije tema da li je ok sto on ima pisu pa ide u zenski WC jer se oseca kao devojcica, vec sta bi ste vi radili u takvoj situaciji da imate dete ili tinejdzera koji se oseca tako.

gost 204907 nije na forumu
    тачно је фртаљ до пуног сата
    Elita
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne, to je devojčica zarobljena u telu dečaka, tako je i definisan, a epilog je da je škola na osnovu toga dozvolila da mali koristi...nije poenta u toaletu, al odatle je sve počelo.

Meni je ovo čito fejkovanje, stvarno nemam odgovor na tvoje pitanje.

Poznat
    Učlanjen
    27.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ima pevacica el pi koja ima zensko telo i pol ali je realno musko , meni ne smeta

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

pa kako moze da zeli barbiku kad je ne bi video jer mu je ne bih kupio kao ni suknjice
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    661

i oni su na osnovu toga sto dete od 5 meseci uzima roze cebence, a kasnije hoce da nosi suknju kao njegova sestra, zakljucili da je on devojcica zarobljena u telu decaka
    idioti
    verujem da stvarno ima ljudi koji imaju takav problem,sve je to ok, ali dete od 6 godina?

Elita nije_lako (avatar)
    Učlanjen
    27.12.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    589

Ček' da malo razmislim...s obzirom da sam do skoro 7 godina često pričala o sebi u muškom rodu ... i da me je mama često zvala "sine" ... i da sam dosta krpica nasleđivala od starijeg brata ... ... još sam dobro i ispala! Barem mislim... Doduše nikada nisam imala želju da pi..kim stojeći... što jeste, jeste!
    Vrline jednog čoveka mi primamo i cenimo potpuno samo ako nam se ukazuju u obliku koji odgovara našim shvatanjima i sklonostima. - I.Andrić

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1092

Da... ovo je ok, ovako treba valjda... kao što treba oduzeti decu roditeljima kojima uplašeno dete noću dodje u krevet, izmedju mame i tate, i onima koji imaju golišavu sliku svog deteta
    A ovo, ovo je skroz ok... mislim, šta fali shebati dete u pelenama, šta fali zbuniti ga i učiniti da se pogubi dok još nije ni prohodalo... roze ćebence....
    Ajao, Bože, zašto ne mahneš prstom, samo jednim prstom...? Fik, i gotovo...
    5757 PODRŽI ŽIVOT
    3030 HUMANITARNA FONDACIJA NOVI BEOGRAD
    WWW.BUDIHUMAN.RS

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    tema je sta bi vi radili da imate decaka koji se oseca kao devojcica i zeli da bude devojcica ili devojcicu koja zeli da bude decak?
    iskreno ja ne vidim šta tu može da se uradi
    možeš na neki način to da kanališeš do pulotestva
    i da se savetuješ sa psiholozima
    ali na kraju to dete ako stvarno ima poremećaj
    može samo o promeni pola da razmišlja
    mada to su uslovno retki slučajevi
    "barbike" mogu da budu prolazna faza
    a neku vrstu zbunjenosti isl. može stručnjak da ispravi
    valjda

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Tsuymish Pogledaj poruku
    i oni su na osnovu toga sto dete od 5 meseci uzima roze cebence, a kasnije hoce da nosi suknju kao njegova sestra, zakljucili da je on devojcica zarobljena u telu decaka
    idioti
    verujem da stvarno ima ljudi koji imaju takav problem,sve je to ok, ali dete od 6 godina?
    pa to kažem
    tu se do punoletsva ili kasnijih godina ništa ne zna

MADA

pošto je EU trend da deca sa 5 godina odlučuju o svom zdravlju
    a mi ponosno (sa sve datumom) jezidimo ka EU
    svašta može da se očekuje

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    661

pa to, do puberteta ne mozes nikako da znas sa sigurnoscu sta se desava...ni po pitanju sexualnog opredeljenja ni po pitanju ovoga
    nebuloze misim stvarno
    moroni

Iskusan
    Učlanjen
    25.08.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    1092

Ali dozvoljene nebuloze, nebuloze koje zakon dozvoljava, nebuloze koje mediji i kojekakve skupine, grupacije i organizacije podržavaju...
    A dete uništeno za ceo život...
    5757 PODRŽI ŽIVOT
    3030 HUMANITARNA FONDACIJA NOVI BEOGRAD
    WWW.BUDIHUMAN.RS

Buduća legenda krasuljak (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4983

Nisam razmišljala o tome, ja sam već izrađala decu, ali pročitajte knjigu Midlseks.
    http://www.vulkani.rs/0804b17e-27fa-4c26-ae2b-fb3f36207d98/MIDLSEKS-NESTO-IZMEDjU.aspx#.Uc8R8NhrTzo

Tamo sam saznala da se to često dešava u incestnim vezama.
    Uloga intelektualca jeste da govori istinu u lice nosiocima moći.

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Opet, fokus teme je kako bi ste vi postupili sa decakom zarabljenim u telu devojcice i devojcicom zarobljenom u telu decaka.
    Mislite li da ima uticaja to ako recimo decak voli roze ili ako zeli da se igra lutkama ili mozda nosi zensku odecu?

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citam o slucaju Coy Mathis-a koji se odigrao preko bare, koga zanima moze procitati celu pricu na:

Sta bi ste vi uradili da imate dete koje se ne "uklapa" u profil svog pola? Bili bi ste postupili kao roditelji ovog deteta, ili bi ste potrazili pomoc psihologa ili pokusali da pricate sa detetom i da ga razumete zasto se tako oseca?

Sta ako zeli da se igra sa Barbikama, a ne auticima, ako zeli da nosi suknje i haljine a ne farmerke, i obrnuto?

Da li dete sa 5-6 godina moze da zna tj. da se identifikuje sa odredjenim polom ili ne, i da li su ovi roditelji postupili kako treba ili samo traze medijsku paznju?

Napomena: Tema nije o tome da li bi Coy trebao da koristi zenski WC ili ne, tema je sta bi vi radili da imate decaka koji se oseca kao devojcica i zeli da bude devojcica ili devojcicu koja zeli da bude decak?
    Nisam pročitala članak, ali msm da dete treba pustiti da se razvija onako kako ono hoće... i ja sam se kao mala igrala sa puškama pa na kraju nisam ispala muškarac u telu devojke...
    Ako je to ipak slučaj, psiholozi, analize, pa onda delati dalje. Ne možeš nekoga naterati da bude ono što nije.
    Dete je dete, i sa dvadeset i sa četrdeset i trandža i uobičajeno...

Heidfeld fan nije na forumu
    Активан сам поново на Друштвене мреже
    Poznat Heidfeld fan (avatar)
    Učlanjen
    10.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Ne treba ga prisiljavati na bilo sta. Pa 21. vek je ljudi,zaboga!

p.s. Ali svakako mu treba predociti neke stvari bez ikakvih pritisaka naravno.
    Председник који даје овакве противуставне изјаве и ради против земље коју води, не може далеко.

Legenda
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    0

Opet, fokus teme je kako bi ste vi postupili sa decakom zarabljenim u telu devojcice i devojcicom zarobljenom u telu decaka.
    Mislite li da ima uticaja to ako recimo decak voli roze ili ako zeli da se igra lutkama ili mozda nosi zensku odecu?
    mislim da je slozenije od toga - mada, mi zapravo znamo, bukvalno, kojeg smo spola...
    bez obzira na urodjene...probleme koje kao drustvo tek ucimo...ispratiti i rjesavati

ako nisi citao
    ovo je sjajan roman na tu i srodne teme

http://en.wikipedia.org/wiki/Middlesex_(novel)

evo sta drugi kazu

According to Olivia Banner of Signs, medical journals generally had positive reviews of the novel for its depiction of the inner lives of intersex people.[150] Writing in Archives of Disease in Childhood, Simon Fountain-Polley praised the novel, writing: "All clinicians, and families who have faced gender crises or difficult life-changing decision[s] on identity should read this book; delve into an emotional trip of discovery—where the slightest direction change could lead to myriad different lives".[151][152] Abraham Bergman wrote in the Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine: "Yes, it is fiction, but I cannot imagine a more authentic and sensitive voice. Because our interactions usually take place in limited and structured setting such as offices and hospitals, pediatricians have scant opportunity to learn how our young patients think. One way to sharpen our awareness is to listen to children's voices as they are expressed in books. In Middlesex, the voice is loud and clear."[153][154] Banner noted that most of the reviews in intersex and queer publications praised Middlesex. She posited that the problematic issues of a "heteromasculine-identified narrator" and the "fact that it was authored by a heterosexual man" may have been outweighed by the necessity for an appropriate reading that "destigmatizes ambiguous sex".[134]

Poznat
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa ja sam se igrala sa dečacima, klikeri, fudbal do 10-te godine, oblačila se kao dečak... jel to znači da sam krizirala identitet?

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio djavolja nevesta Pogledaj poruku
    pa ja sam se igrala sa dečacima, klikeri, fudbal do 10-te godine, oblačila se kao dečak... jel to znači da sam krizirala identitet?
    Дечје игре не би требало одвајати по половима. Ко каже да су кликери мушка играчка?

Poznat
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio електрика Pogledaj poruku
    Дечје игре не би требало одвајати по половима. Ко каже да су кликери мушка играчка?
    znači nikad od mene neće biti alfa?

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

znači nikad od mene neće biti alfa?
    Алфа шта? Мужјак?

Poznat
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Алфа шта? Мужјак?
    pa da.

Legenda
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa da.
    Бити доминантна жена је много узбудљивије, веруј ми.

Poznat
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Бити доминантна жена је много узбудљивије, веруј ми.
    meni nije, ili je premalo alfa mužjaka, ili nisu pravi... nešto jeste.

Slične teme

1. Problem identiteta
    Autor Plutarh u forumu Žene
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.09.2010., 09:21
  2. Softwerski problem
    Autor Dynamite u forumu Humor
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 27.04.2007., 09:53
  3. Krastica na licu deteta, problem???
    Autor gudajoka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 3