Polovnjake u Srbiji nema ko da kupi

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.109
Polovnjake u Srbiji nema ko da kupi

Beograd -- Zbog sve lošijeg životnog standarda, prodaja automobila ide znatno lošije, pišu Novosti.

97465928151cd9526296ac690351166_640x480.jpg


Ne traže se ni nova, niti polovna vozila. U prvih pet meseci ove godine prodato je svega 9.415 vozila.

Ne pomažu ni "specijalne akcije i popusti", plaćanje čak i odmora za dve osobe kupcima novih četvorotočkaša, jer jednostavno narod više nema para. Ne pomažu mnogo ni sve povoljniji auto-krediti zbog bojazni potencijalnih kupaca od gubitka radnog mesta.

"Rezultati prodaje u maju su ravni katastrofi", kaže Miloš Petrović predsednik Srpske asocijacije uvoznika automobila.

Prodato je samo 2.391 novo vozilo. Od tog broja 2.224 su putnički automobili, a 167 su laka komercijalna i dostavna vozila, što je još porazniji podatak po našu privredu.

Petrović objašnjava i da je kragujevačka fabrika FAS prodala 413 vozila "500 L" što lošu krvnu sliku ostalih uvoznika čini još alarmantnijom.

"Počela su otpuštanja radnika i u kompanijama u dilerskim mrežama u kojim je to do skoro bilo nezamislivo", kaže Petrović.

U poređenju sa prošlom mesecom pad prodaje od 70 vozila se i ne čini ogromnim, a u odnosu na isti mesec prošle godine je čak prodato i nešto više vozila, ali podsećanje na maj 2008. kada je kriza i počela, pokazuje pad od skoro 40 odsto.

Da se kriza najbrže prolazi ako ste zavaljeni u udobnim sedištima limuzina, zna i ovdašnja bogata klijentela, koja u auto-salone ne ulazi da bi samo uživala u čarima lepih hostesa, kao većina srpskog (muškog) stanovništva.

" "Audi" je prodao oko 50, BMV 40, a i "Mercedes" je tu negde", kaže prvi čovek Srpske asocijacije uvoznika automobila.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=06&dd=28&nav_id=727301

Logicno . U Srbiji trenutno ima mnogo vise automobila nego potencijalnih vozaca.

Drugo ako bi neko i hteo da kupi nesto novije dosta slucajeva ne moze , jer ne moze da se resi/proda stari auto.
 
Autoplacevi nicu kao pecurke, cene padaju, uvoze se sve veci krsevi, a prodaja slaba. Secam se, pre godinu dana je bilo oko 30.000 oglasa na polovnim automobilima, danas 44.171. Ko nema sta da radi, a ima par hiljada u dzepu krenuo je u uvoz, i jos da zaradi minium 500 evra, a nema nista od toga. Gomila automobila se vuce mesecima po oglasima.
 
Ja sam bio zrtva, sigurnih povoljnjaka sa zapada. Kupio megana 1.9dci crn,panorama, koza, ma full, na satu oko 130.000km, nakon nekog vremena kroz raznu papirologiju nadjem papir o zameni amortizena na 398.000km!!! i garanacija 24 meseca, zamenjeno u Svajcarskoj!!!!! Sada vozim astru 2 godinu staru sa 150.000! Valjda je to prava kilometraza :-)))))
(Marko, 28. jun 2013 16:31)


najjaci komentar :hahaha:
 
Obozavam ove senzacionalistice naslove.. Prosecna starost automobila u Srbiji se smanjuje a ne povecava, to znaci da se novija kola kupuju....
Tacno tako ! Znaju to i ovi koji komentarisu , a im prica ne pije vodu . Znamo mi sta smo vozili i gledali po cestama
pre dvadesetak godina .Problem je sto su vozila uvozili i Kurta i Murta i pretrpali trziste .Najjace je sto su ih uglavnom
uvozili nabjedjene patriote sa hrvatskim putovnicama . Ebiga , prosla zlatna vremena . Sto su uhvatili ~ uhvatili su !:mrgreen:
 
Tacno tako ! Znaju to i ovi koji komentarisu , a im prica ne pije vodu . Znamo mi sta smo vozili i gledali po cestama
pre dvadesetak godina .Problem je sto su vozila uvozili i Kurta i Murta i pretrpali trziste .Najjace je sto su ih uglavnom
uvozili nabjedjene patriote sa hrvatskim putovnicama . Ebiga , prosla zlatna vremena . Sto su uhvatili ~ uhvatili su !:mrgreen:

Upravo tako, al Tihi je placenik... Nije bitno koja je stranka na vlasti, on radi za opoziciju. Covek je toliko dokon da ce svaki negativan naslov iz novina postaviti kao temu a da pre toga ne ukljuci ono sto mu je priroda dala, a i sam zna da i na planini na kojoj on zivi skoro pa da vise i nema Yuga, 101, fice ( osim novog )....
 
Obozavam ove senzacionalistice naslove.. Prosecna starost automobila u Srbiji se smanjuje a ne povecava, to znaci da se novija kola kupuju....

ovo je tacno., samo sa nekih 300-400.000 km na satu u vecini slucajeva na zalost.

- - - - - - - - - -

Tacno tako ! Znaju to i ovi koji komentarisu , a im prica ne pije vodu . Znamo mi sta smo vozili i gledali po cestama
pre dvadesetak godina .Problem je sto su vozila uvozili i Kurta i Murta i pretrpali trziste .Najjace je sto su ih uglavnom
uvozili nabjedjene patriote sa hrvatskim putovnicama . Ebiga , prosla zlatna vremena . Sto su uhvatili ~ uhvatili su !:mrgreen:

pa ti si nabedjeni patriota sa hrvatskom putovnicom z:D

ja sigurno nisam :)
 
Inace ovo sto je sve vise neprodatih automobila na trzistu je dobro za nas krajnje kupce jer nam omogucava da prodavcima dodatno spustimo cene i prodjemo jos jeftinije.

Cak i nama koji kupujemo proverene automobile , npr kupljene kao nove u Srbiji isto odgovara uvoz ovih krseva iz EU sa 300-400.000 km na satu

Npr prodaje se Toyota Avensis iz uvoza sa 400.000 realnih 136.000 km napisanih , i prodaje neki prvi vlasnik isto svojeg Avensisa sa realnih 136.000 km

Ovaj uvozni trazi na primer 5000 evra za auto a vlasnik kupljenog kod nas 9000 .

Ovog prvog vlasnika niko ziv ne zove za auto, a u ponudi redovno uvezeni Avensisi za 3-4000 evra manje para. I sta moze on tu ?

Ima dve opcije:

- da odustane od prodaje
- da proda svoj auto za 5500 evra

Dobitnik: kupac automobila.

Gubitnik: prodavac.
 
A vlasnici automobila koji su ih kupili nove ne trpe?:D
Evo sad ti hoces da prodas Hondu iz nebitnog razloga i kako se ti osecas kad te niko ne nazove?
A sto se tice prodaje meni je Maj bio kao lepa stara vremena a evo ovaj budjavi Jun pa sam prodao 4 komada tako da novine malo preteruju a Tihi gleda da nas slomi svojim kao informacijama ali nedamo se!
I dalje treba da pognemo glavu,uradimo polucucanj i cekamo da nas neko odpozada nag.zi! Tako nauceni takvi i ostali!
 
A vlasnici automobila koji su ih kupili nove ne trpe?:D
Evo sad ti hoces da prodas Hondu iz nebitnog razloga i kako se ti osecas kad te niko ne nazove?
A sto se tice prodaje meni je Maj bio kao lepa stara vremena a evo ovaj budjavi Jun pa sam prodao 4 komada tako da novine malo preteruju a Tihi gleda da nas slomi svojim kao informacijama ali nedamo se!
I dalje treba da pognemo glavu,uradimo polucucanj i cekamo da nas neko odpozada nag.zi! Tako nauceni takvi i ostali!

mene su pitali na par mesta hocu li da prodam auto , onako na ulici , al nisam se jos odlucio za tako nesto vozim ovaj auto sigurno jos par godina.

ne vidim zasto bih menjao kad imam od opreme sve u max fullu, auto pouzdan , jeftin za voznju sve kako treba.

Gledam sad 2004 se prodaju po 6000 , tako da cu za 4 godine ja moj prodati za 5000-5500 evra odmah i sta me briga.


mozda jedino dokupim za selo kad idem nekog dzipa , imam jedan u ponudi za 4500 evra 10 godina star registrovan na teretno

tu ce registracija da mi bude 18.000 din mesecno, a vozicu auto sa 3000+ kubika motorom benzinac na plin i bole me uvo.

samo na registraciji cu da ustedim 4500 evra za 3 godine. Bole me uvo da placam registraciju lopovima od 160.000 dinara....
 
Poslednja izmena:
mene su pitali na par mesta hocu li da prodam auto , onako na ulici , al nisam se jos odlucio za tako nesto vozim ovaj auto sigurno jos par godina.

ne vidim zasto bih menjao kad imam od opreme sve u max fullu, auto pouzdan , jeftin za voznju sve kako treba.

Gledam sad 2004 se prodaju po 6000 , tako da cu za 4 godine ja moj prodati za 5000-5500 evra odmah i sta me briga.


mozda jedino dokupim za selo kad idem nekog dzipa , imam jedan u ponudi za 4500 evra 10 godina star registrovan na teretno

tu ce registracija da mi bude 18.000 din mesecno, a vozicu auto sa 3000+ kubika motorom benzinac na plin i bole me uvo.

samo na registraciji cu da ustedim 4500 evra za 3 godine. Bole me uvo da placam registraciju lopovima od 160.000 dinara....

zasta 6 000 ev 2 004 god benzin preko 2 000 kubika ,, jednoje koliko auto vredi , drugoje koliko ti trazis ,, treceje za koliko mozes da prodas ,,
 
zasta 6 000 ev 2 004 god benzin preko 2 000 kubika ,, jednoje koliko auto vredi , drugoje koliko ti trazis ,, treceje za koliko mozes da prodas ,,

pa toliko se prodaje. traze 6000 znaci realna cena je 5000-5500 za to godiste.

inace taj auto sa motorom preko 2000 kubika je mnogo bolji nego bilo koji dizelas sa motorom od 2000 , jer je to jedan od najjacih motora na svetu ikada proizvedenih + voznjom na plin daleko vise ustedis nego ako vozis dizelasa od 2000 kubika.

evo ti prosta kalkulacija

ako ti auto trosi 7 litara dizela na 100 km potrosices na 20.000 predjenih kilometara 210.000 dinara za dizel gorivo

Ako auto trosi 11 litara plina na 100 km potrosices na 20.000 predjenih kilometara 154.000 dinara

usteda voznje na plin u odnosu na dizel je 56.000 dinara

znaci jeste registracija 30.000 skuplja al obzirom da je usteda na gorivu 56.000 opet ti ostane u dzepu na godinu dana 26.000 dinara vise ako vozis na plin motor od 2000-2400 kubika umesto na dizel motor od 2000 kubika

Ko sto vidis u sustini isto ti je ko vozio dizelasa od 1600-2000 kubika ili benzinca od 2000-2400 na plin.
 
Poslednja izmena:
pa toliko se prodaje. traze 6000 znaci realna cena je 5000-5500 za to godiste.

inace taj auto sa motorom preko 2000 kubika je mnogo bolji nego bilo koji dizelas sa motorom od 2000 , jer je to jedan od najjacih motora na svetu ikada proizvedenih + voznjom na plin daleko vise ustedis nego ako vozis dizelasa od 2000 kubika.

evo ti prosta kalkulacija

ako ti auto trosi 7 litara dizela na 100 km potrosices na 20.000 predjenih kilometara 210.000 dinara za dizel gorivo

Ako auto trosi 11 litara plina na 100 km potrosices na 20.000 predjenih kilometara 154.000 dinara

usteda voznje na plin u odnosu na dizel je 56.000 dinara

znaci jeste registracija 30.000 skuplja al obzirom da je usteda na gorivu 56.000 opet ti ostane u dzepu na godinu dana 26.000 dinara vise ako vozis na plin motor od 2000-2400 kubika umesto na dizel motor od 2000 kubika

tolko traze a vrtise na oglas malo poduze

- - - - - - - - - -

ja cu menjam avto za maline

pa koja situacija za maline dalse dogovorili oko cene
 
Ovi cigani na Najlon pijaci se uplasili kad su culi Dinkica da nece biti sive ekonomije i tu se sad tresu jer cekaju kad ce im zabraniti da prodaju ovu robu sto preko bacaju onim danima a ovde kod nas kupujemo ko ludi jer je jeftino.
Sto se tice potrosnje Tihi kako mozes da pricas da trosi 2,4 celih 11L plina kad mu je to prosecna potrosnja a za dizela si stavio gradsku voznju?
Dizeli ti inace prosecno ne prelaze 6 a manji i 5L dok za tvoj auto pise fabricka potrosnja od 13L u gradu i dodas jos malo na plin i eto sad izracunaj jer bi tako bilo posteno.
6x147,9=887,4
13x70=910
Tako da je potrosnja identicna ali ti imas jedno 35k dinara skuplju registraciju. I nemoj sad opet da pocnes o tvom jeftinom odrzvanju i turbinama i diznama jer recimo da sam ovo naveo za nov automobil gde se nista ne kvari do 100k km.
Sad sam ja namerno uradio kontra od onog sti si ti.:per:
 

Back
Top