Glas 16-godišnjaka o nezavisnosti Škotske .

ravana2

Domaćin
Banovan
Poruka
4.865
poznato je da su maldi uvjek najekstremniji dio drustva i takvi spustanjem dobne granice povecavaju se izgledi da se skotska odvoji od velike britanije a time pocne i pad londona .


Na referendumu 18. septembra 2014. kada se Škoti budu izjašnjavali o nezavisnosti od Velike Britanije, glasat će i mladi od 16 i 17 godina.

Škotski Parlament odobrio je mjeru koja omogućava osobama mlađim od 18 godina da glasaju na referendumu o nezavisnosti naredne godine.

Ovom mjerom, koja je u četvrtak odobrena većinom glasova, dozvoljava se prvi put u Velikoj Britaniji glasanje osobama dobi od 16 i 17 godina.

Ovo je jednokratna mjera i neće se primjenjivati na lokalnim ili izborima za britanski Parlament, javlja AP, prenosi Srna.

Pravo mladih na svoj stav

Zamjenica prvog ministra Škotske Nicola Sturgeon rekla je da "mladi ljudi imaju veliki udio u budućnosti zemlje" i njihovo je pravo da iskažu svoj stav.

Na referendumu 18. septembra 2014. Škotima će biti postavljeno pitanje da li žele da ostanu u Ujedinjenom Kraljevstvu ili da postanu nezavisna država.

Škotska vladajuća Nacionalna partija podržava nezavisnost, dok se tome protive opozicioni laburisti i konzervativci.
 
pa iskreno zao mi velike britanije ali to je samo moj osobni stav . isto kao sto mi je zao i spanjolske ako se odcjepi katalonija .

Ja,mislim da nemas nista danas pametno navesti
,kao naslov neke teme,pa si odabarao ,ovo...I,sad hoces
odrzati sopstvenu temu na nogama.

Ili,si romanitcna emotivna dusa:lol:,koja traga u ceznji
za evropskim starim vrednostima i u ''Soku '' si sto
ti Hrvatska odlazi u EU,novotariju stare dame ,koja se ne snalazi
u burnim vremenima:kafa:
 
ne brini ti za Srbiju, pazite šta će biti sa Dalmacijom i Dubrovačkom regijom. Država vam liči na kiflu, ni duže granice ni manje površine, neodrživo.

map-chile.png


jeli onda i cile neodrziv ?
 
pa iskreno zao mi velike britanije ali to je samo moj osobni stav . isto kao sto mi je zao i spanjolske ako se odcjepi katalonija .

Sto ti zao Spanije to te razumem, ali zasto ti zao Britanije kad vam oni nisu braca? Oni su protestanti i treba da jedva cekas da Irci pocnu opsadu Belfasta. I da ides da pomognes kao mudzahedin.

- - - - - - - - - -

i koji je tvoj plan za tursku osim rata sa kurdima i rusima oko bospora ?

I Grci i Jermeni. I sta ostane da se podeli na dve Tuske drzave, jedna Kalifat, druga Kemalat.
 
jel to iz onog tarabicevog da ce se ruska zastava vijoriti nad carigradom ?

ti ako si hrišćanin ne bi trebalo da imaš nešto protiv toga, i latini su ratovali protiv islama, seti se krstaških ratova

a osmanlije bi rado zabole zastavu u Zagreb ili Beč, u to ne sumnjaj, nego mirno spavate zbog pravoslavaca koji stoje između kao i 1389. istorija se ponavlja Hrvoje:roll:
 

Back
Top