Gde su nove knjige ?

Obi-wan

Zainteresovan član
Poruka
124
Posećujem Beogradski i Novosadski sajam knjiga te knjižare u Novom Sadu i Subotici i moram reći da sam razočaran. Stalno se vrte jedne te iste knjige, napisane davno pa su ih i vrapci već pročitali. Iako su u pitanju klasici žanra, ne mogu ih više gledati na policama. U zadnjih 15 godina fantastika je doživela veliki kvantitativni bum(napisano je jako puno novih knjiga). Te knjige ne dolaze do nas jer ih niko ne prevodi i ne izdaje. Zašto ? Što se tiče fantastike, veoma kvalitetna i brojna čitalačka populacija ostaje u kamenom dobu. Na pitanje šta čitati odgovor je : pročitaj Dinu,Odiseje,Hiperion,Vodič,Barkera,Ender serijal,Amber hronike, Zemljomorje,Ramu,Zadužbinu,Gospodar prstenova,Kapije,Hari Potera,Pračeta.
Hvala, ali ja sam te knjige davno pročitao,više puta. Kako i ne bih kada se vrte decenijama(većina).
Volio bih čitati nešto novo,volio bih videti knjige u modernom uvezu, tvrdom uvezu, s laganim papirom da mi ne otpadaju ruke dok čitam i da se knjiga ne lomi pod vlastitom težinom.
Volio bih čitati Salvatorea, Odoma, Brosnana, Powersa, Asprina, McMaster Bujold, Kaya, Nicholsona, Grimwooda, Banksa, Vernor Vingea, Varleya, Dicksona, Cherryh, Mievillea, Zimmer-Bradley, Rohana, Griffitha, Sawyera, Williamsa, Zahna, Cunningham, Grubba, Deninga i mnoge mnoge druge.
A vi ?
 
Pa sta da ti kazem. Ja zivim u Cacku, a tamo je izbor knjiga u biblioteci skucen. Nadam se boljim vremenima. Nedavno sam im poklonio cetvrti nastavak pesme vatre i leda - krv i zlato , i bilo mi je veliko zadovoljstvo da to uradim...
 
Obi-wan:
Posećujem Beogradski i Novosadski sajam knjiga te knjižare u Novom Sadu i Subotici i moram reći da sam razočaran. Stalno se vrte jedne te iste knjige, napisane davno pa su ih i vrapci već pročitali. Iako su u pitanju klasici žanra, ne mogu ih više gledati na policama. U zadnjih 15 godina fantastika je doživela veliki kvantitativni bum(napisano je jako puno novih knjiga). Te knjige ne dolaze do nas jer ih niko ne prevodi i ne izdaje. Zašto ? Što se tiče fantastike, veoma kvalitetna i brojna čitalačka populacija ostaje u kamenom dobu. Na pitanje šta čitati odgovor je : pročitaj Dinu,Odiseje,Hiperion,Vodič,Barkera,Ender serijal,Amber hronike, Zemljomorje,Ramu,Zadužbinu,Gospodar prstenova,Kapije,Hari Potera,Pračeta.
Hvala, ali ja sam te knjige davno pročitao,više puta. Kako i ne bih kada se vrte decenijama(većina).
Volio bih čitati nešto novo,volio bih videti knjige u modernom uvezu, tvrdom uvezu, s laganim papirom da mi ne otpadaju ruke dok čitam i da se knjiga ne lomi pod vlastitom težinom.
Volio bih čitati Salvatorea, Odoma, Brosnana, Powersa, Asprina, McMaster Bujold, Kaya, Nicholsona, Grimwooda, Banksa, Vernor Vingea, Varleya, Dicksona, Cherryh, Mievillea, Zimmer-Bradley, Rohana, Griffitha, Sawyera, Williamsa, Zahna, Cunningham, Grubba, Deninga i mnoge mnoge druge.
A vi ?
A gde si ti našo nova izdanja zadužbine,i uopšte isaka Asimova?Ja sam u BG,i obišo sam sve knjižare i nigde(osim na engleskom)?
 
Lichno, meni ide vec na **** epska fantastika. Sad su se svi nalozili. Mozes da biras hocesh li "Hobita" na cirilici, latinici, tvrd ili mek povez, ovaj ili onaj format, sa ilustracijama ili bez.......
 
Obi-wan:
Na žalost, kada bolje razmislim nisam našao nova izdanja Zadužbine na prostoru SICG.

U Hrvatskoj je izaslo nekoliko (mozda sve, nisam siguran) knjiga samo sto se tamo zove "Fondacija", video sam ih i kod nekih nasih prodavaca na proslogodisnjem sajmu knjiga u Beogradu.
Na sajmu u Novom Sadu ove godine sam cuo da je Familet dobio prava za originalnu trilogiju pa je moguce da se uskoro pojavi novo izdanje.
 
Sto se tice fantastike a i epske fantastike imas par interesantnih novih naslova koje ti mogu preporuciti:Zmajeve kosti,serijal:Crveni,Plavi,Zeleni Mars,Godina u linearnom gradu,Preko slavujevog poda(Iako je ubaceno u stari Japan knjiga je epsko-fantasticna),Pevac vetra,Nocne price(zbirka kratkih prica pisaca fantastike),Venis u podzemlju,POtraga za Elajzabel Krej,Vitez vremena,Vukodav,Knjiga o zvezdama.To su sve relativno prilicno sveze knjige.A sto se tice reizdanja i novih izdanja starih naslova uskoro izlazi Nemezis od Klarka,izasle su dve knjihe o Zmajskim jahacima Perna od Mekafrijeve,Izaci ce serijal o Batlerijanskom dzihadu iz serijala pre Dine,Izaci ce i nesto od Zahna,isto kao i reizdanja od Benforda,Brina,Legvonovei jos par pisaca u narednih god. dana.Do tada se zanimaj naslovima koje sam ti preporucio nece se pokajati i neka sila bude sa tobom Obi-Wan.
 

Back
Top