Gde su nove knjige ?
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Gde su nove knjige ?

Obećava Obi-wan (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano Gde su nove knjige ?

Posećujem Beogradski i Novosadski sajam knjiga te knjižare u Novom Sadu i Subotici i moram reći da sam razočaran. Stalno se vrte jedne te iste knjige, napisane davno pa su ih i vrapci već pročitali. Iako su u pitanju klasici žanra, ne mogu ih više gledati na policama. U zadnjih 15 godina fantastika je doživela veliki kvantitativni bum(napisano je jako puno novih knjiga). Te knjige ne dolaze do nas jer ih niko ne prevodi i ne izdaje. Zašto ? Što se tiče fantastike, veoma kvalitetna i brojna čitalačka populacija ostaje u kamenom dobu. Na pitanje šta čitati odgovor je : pročitaj Dinu,Odiseje,Hiperion,Vodič,Barkera,Ender serijal,Amber hronike, Zemljomorje,Ramu,Zadužbinu,Gospodar prstenova,Kapije,Hari Potera,Pračeta.
    Hvala, ali ja sam te knjige davno pročitao,više puta. Kako i ne bih kada se vrte decenijama(većina).
    Volio bih čitati nešto novo,volio bih videti knjige u modernom uvezu, tvrdom uvezu, s laganim papirom da mi ne otpadaju ruke dok čitam i da se knjiga ne lomi pod vlastitom težinom.
    Volio bih čitati Salvatorea, Odoma, Brosnana, Powersa, Asprina, McMaster Bujold, Kaya, Nicholsona, Grimwooda, Banksa, Vernor Vingea, Varleya, Dicksona, Cherryh, Mievillea, Zimmer-Bradley, Rohana, Griffitha, Sawyera, Williamsa, Zahna, Cunningham, Grubba, Deninga i mnoge mnoge druge.
    A vi ?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    20.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano za izbor se izbori

Pa sta da ti kazem. Ja zivim u Cacku, a tamo je izbor knjiga u biblioteci skucen. Nadam se boljim vremenima. Nedavno sam im poklonio cetvrti nastavak pesme vatre i leda - krv i zlato , i bilo mi je veliko zadovoljstvo da to uradim...

Veoma poznat Miki 13991 (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    161

Podrazumevano Re: Gde su nove knjige ?

Citat Original postavio Obi-wan
    Posećujem Beogradski i Novosadski sajam knjiga te knjižare u Novom Sadu i Subotici i moram reći da sam razočaran. Stalno se vrte jedne te iste knjige, napisane davno pa su ih i vrapci već pročitali. Iako su u pitanju klasici žanra, ne mogu ih više gledati na policama. U zadnjih 15 godina fantastika je doživela veliki kvantitativni bum(napisano je jako puno novih knjiga). Te knjige ne dolaze do nas jer ih niko ne prevodi i ne izdaje. Zašto ? Što se tiče fantastike, veoma kvalitetna i brojna čitalačka populacija ostaje u kamenom dobu. Na pitanje šta čitati odgovor je : pročitaj Dinu,Odiseje,Hiperion,Vodič,Barkera,Ender serijal,Amber hronike, Zemljomorje,Ramu,Zadužbinu,Gospodar prstenova,Kapije,Hari Potera,Pračeta.
    Hvala, ali ja sam te knjige davno pročitao,više puta. Kako i ne bih kada se vrte decenijama(većina).
    Volio bih čitati nešto novo,volio bih videti knjige u modernom uvezu, tvrdom uvezu, s laganim papirom da mi ne otpadaju ruke dok čitam i da se knjiga ne lomi pod vlastitom težinom.
    Volio bih čitati Salvatorea, Odoma, Brosnana, Powersa, Asprina, McMaster Bujold, Kaya, Nicholsona, Grimwooda, Banksa, Vernor Vingea, Varleya, Dicksona, Cherryh, Mievillea, Zimmer-Bradley, Rohana, Griffitha, Sawyera, Williamsa, Zahna, Cunningham, Grubba, Deninga i mnoge mnoge druge.
    A vi ?
    A gde si ti našo nova izdanja zadužbine,i uopšte isaka Asimova?Ja sam u BG,i obišo sam sve knjižare i nigde(osim na engleskom)?

Obećava Obi-wan (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Na žalost, kada bolje razmislim nisam našao nova izdanja Zadužbine na prostoru SICG.

Domaćin LePiaf (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Podrazumevano

Lichno, meni ide vec na **** epska fantastika. Sad su se svi nalozili. Mozes da biras hocesh li "Hobita" na cirilici, latinici, tvrd ili mek povez, ovaj ili onaj format, sa ilustracijama ili bez.......

Primećen član
    Učlanjen
    02.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Na žalost, kada bolje razmislim nisam našao nova izdanja Zadužbine na prostoru SICG.
    U Hrvatskoj je izaslo nekoliko (mozda sve, nisam siguran) knjiga samo sto se tamo zove "Fondacija", video sam ih i kod nekih nasih prodavaca na proslogodisnjem sajmu knjiga u Beogradu.
    Na sajmu u Novom Sadu ove godine sam cuo da je Familet dobio prava za originalnu trilogiju pa je moguce da se uskoro pojavi novo izdanje.

Obećava Obi-wan (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Baš je bio nikakav sajam u Novom Sadu ove godine.

Zainteresovan član raven (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Re: Gde su nove knjige ?

Stalno se vrte jedne te iste knjige, napisane davno pa su ih i vrapci već pročitali.
    Upravu si, ali tu i tamo se pojavi po neki biser. Drveno More, Džonatana Kerola, je najsvetliji primer. Preporučujem ti da pogledaš i ove dve veb stranice:

http://www.okean.co.yu/meduza.html
    i
    http://www.photontide.org/vesti/vesti.php?prikazi_vest=542

Možda ćeš na njima naći nešto zanimljivo.

Obećava Obi-wan (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Hvala, knjigu ću pročitati čim se dokopam.

Početnik
    Učlanjen
    22.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano zz,bz

Sto se tice fantastike a i epske fantastike imas par interesantnih novih naslova koje ti mogu preporuciti:Zmajeve kosti,serijal:Crveni,Plavi,Zeleni Mars,Godina u linearnom gradu,Preko slavujevog poda(Iako je ubaceno u stari Japan knjiga je epsko-fantasticna),Pevac vetra,Nocne price(zbirka kratkih prica pisaca fantastike),Venis u podzemlju,POtraga za Elajzabel Krej,Vitez vremena,Vukodav,Knjiga o zvezdama.To su sve relativno prilicno sveze knjige.A sto se tice reizdanja i novih izdanja starih naslova uskoro izlazi Nemezis od Klarka,izasle su dve knjihe o Zmajskim jahacima Perna od Mekafrijeve,Izaci ce serijal o Batlerijanskom dzihadu iz serijala pre Dine,Izaci ce i nesto od Zahna,isto kao i reizdanja od Benforda,Brina,Legvonovei jos par pisaca u narednih god. dana.Do tada se zanimaj naslovima koje sam ti preporucio nece se pokajati i neka sila bude sa tobom Obi-Wan.

Obećava Obi-wan (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Smile Re: Gde su nove knjige ?

Hvala na preporuci, za dosta toga nisam ni čuo.
    >>> Nisam plakao ni kada su mi obesili oca jer je ukrao svinju, ali sada hoću. <<<

Slične teme

1. Nove knjige - SF & Fantasy
    Autor Droid u forumu Književnost
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 09.10.2013., 19:45
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 10.03.2008., 15:38
  3. Knjige, nove i najjeftinije u gradu
    Autor HeBePoBaTaH_ u forumu Književnost
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 10.06.2005., 12:13

Pravila za slanje poruka