KAKO DA POBOLJSAM PERFORMANSE RACUNARA

kakvo je pitanje , odgovor je još i dobar :)
Preformuliši rečenicu "jako slab računar" u
matična -ta (oznaka i proizvođač)
prosesor-taj ( tip , brzina , socket , oznaka)
ram-toliko (količinai brzina)
hdd-toliko (koliko GB proizvođač)
grafika-ta (vrsta oznaka , memorije brzina)
napajanje - toliko (snaga , proizvođač wataža)

zatim preformuliši "maximum iz njega"
u tvoje želje i mogućnosti ulaganja u taj kompjuter i količinu keš-a koju bi utrošio na postizanje maximuma

e kada sve to uradiš onda ćeš dobiti odgovor koji ti je potreban
 
RAM-256
grafika -nvidia ge force2 mx 400
napajanje nisam siguran ali pise ovako PDS Model ATX-450 450 w
maticna-ne znam
hdd-20G
ne znam koji je procesor ali brzina je 1,06 GHz
napisao sam sve sto znam
ne zelim da ulazem u njega nego da korisitm njegov maksimum dok ne kipim nov komp.
 
RAM-256
grafika -nvidia ge force2 mx 400
napajanje nisam siguran ali pise ovako PDS Model ATX-450 450 w
maticna-ne znam
hdd-20G
ne znam koji je procesor ali brzina je 1,06 GHz
napisao sam sve sto znam
ne zelim da ulazem u njega nego da korisitm njegov maksimum dok ne kipim nov komp.
maximum toga računara su office paketi , slušanje muzike i eventualno gledanje filmova , na neki ozbiljan rad sa novim programima ni ne pomišljaj , poneka starija igrica će raditi a 3d zaboravi
 
ovo kao da si prekopirao konfiguraciju koju ima moja ujna, samo sto ima geforce 4
kompjuter nije ni za kakav upgrade, jednostavno se ne isplati kad za 4-5 hiljada ima da se nadje stvarno dobra polovna masina , gde ce sve raditi kako treba, kad kazem sve mislim na film ,net, yt, muziku i ostalo

a na ovoj , ocaj zivi, uzeo joj monitor od 22" , nisam ni pretpostavio da ima ovakav krs, renderuje sliku prilikom skrolovanja web stranica,a kad krenu baneri i flash preznojis se, nije u stanju ni cisto desktop da prikaze, da pusti youtube ne sme ni da pomisli, film nisam ni probavao ali je meni radilo na ovoj grafickoj na 800x600, kako bi radilo na 1680x1050 to samo on zna, ploca samo 2 usb porta koja su zauzeta , znaci u delove i moze se izvuci mozda 1500-2000
 
Cuo sam da na Linux ima problem sa pokretanjem igrica.Jel to istina?

Није истина, истина је да људи покушавају да покрећу игрице које су писане за Виндовс на Линуксу а то ти дође ако кад би игрицу за XBox гурао у Sony Plystation и чудио се што не ради...
Игрице које су писане за Линукс раде како треба и нема проблема са њима...

Од прошле године доступан је и Steam за Линукс па ко воли....
 

Back
Top