Problem sa MSI P35neo maticnom plocom

jumpingjack099

Početnik
Poruka
8
Pozdrav svima, imam problem sa maticnom plocom MSI P35neo. Naime, u kucistu je bila Asus p5b, koja je otisla, pa sam uzeo ovu MSI. Prepakovao sam lepo sve, prikljucio je i eto problema. Upali se, izbaci sliku, prvo ocita graficku i onda se zamrzne pred ulazak u bios. Sve sto ostane da stoji na ekranu je logo od MSI ploce i poruke da pritisnem tab ili del za ulaz u bios. Nista od toga ne mogu da pritisnem jer mi tastature ne reaguju (sve tri). Probao sam bez prikljucenih sata konektora (hdd, dvd) ista situacija, probao sam reset biosa, isto, promenio memoriju (nekoliko) - isto. Sta god da uradim, samo se ukopa tu i to je to. Da li je problem sa plocom ili nesto drugo nije u redu? Molim pomoc!
Procesor je Intel dual core E5300, ram je Kingston 2 x 1gb 800mhz, graficka je 9500gt. Na sajtu MSI ova ploca sve to podrzava normalno. Ako treba flasirati bios, molim za objasnjenje kako da to uradim, posto mi tastature ne reaguju.
 
Pozdrav svima, imam problem sa maticnom plocom MSI P35neo. Naime, u kucistu je bila Asus p5b, koja je otisla, pa sam uzeo ovu MSI. Prepakovao sam lepo sve, prikljucio je i eto problema. Upali se, izbaci sliku, prvo ocita graficku i onda se zamrzne pred ulazak u bios. Sve sto ostane da stoji na ekranu je logo od MSI ploce i poruke da pritisnem tab ili del za ulaz u bios. Nista od toga ne mogu da pritisnem jer mi tastature ne reaguju (sve tri). Probao sam bez prikljucenih sata konektora (hdd, dvd) ista situacija, probao sam reset biosa, isto, promenio memoriju (nekoliko) - isto. Sta god da uradim, samo se ukopa tu i to je to. Da li je problem sa plocom ili nesto drugo nije u redu? Molim pomoc!
Procesor je Intel dual core E5300, ram je Kingston 2 x 1gb 800mhz, graficka je 9500gt. Na sajtu MSI ova ploca sve to podrzava normalno. Ako treba flasirati bios, molim za objasnjenje kako da to uradim, posto mi tastature ne reaguju.
kao prvo on se ne zamrzne sam ,od sebe zamrzne se jer ne može da očita sistem sa hdd-a koji si nakačio sa starim sistemom , na tastaturu ne reaguje jer su najverovatnije sve te tastaure šta imaš sa USB priključcima , nabavi jednu sa ps2 portom pa prvo nju nakači i sa njom uđi u BIOS podešavanja inače dok je on izbacio logo od matične ploče on je BIOS učitao poodavno pre toga dok si čuo jedan BIP po paljenju računara BIOS je učitan ker je on pre toga uradio POST -power on self test i krenuo da diže sistem i tu tek blokirao, reinstalacija ti ne gine ali pre svega nabavi tastauru sa ps2 portom.
 
Evo ovako ... prvo, probao sam sa tri hard diska, jedan sa win7, jedan sa win xp a treci prazan - formatiran (stari sistem je bio win7). Probao sam i sa iskljucenim/raskacenim sata kontolerima - nista, ista stvar. I naravno da sam probao sa ps2 tastaturama (dva komada - ispravne 100%, na jednoj upravo kucam). Zvao sam coveka od koga sam kupio - kune se da je ploca ispravna, ali je ipak pristao da je vratim. Probao sam i drugi procesor (dual core e6300), ista stvar. Znaci, zapne na tom logou sa msi znakom i ni makac. Nije mi problem reinstalacija sistema, to je bar najprostija stvar koju bih uradio, samo ne mogu da dodjem do toga.
 
Evo ovako ... prvo, probao sam sa tri hard diska, jedan sa win7, jedan sa win xp a treci prazan - formatiran (stari sistem je bio win7). Probao sam i sa iskljucenim/raskacenim sata kontolerima - nista, ista stvar. I naravno da sam probao sa ps2 tastaturama (dva komada - ispravne 100%, na jednoj upravo kucam). Zvao sam coveka od koga sam kupio - kune se da je ploca ispravna, ali je ipak pristao da je vratim. Probao sam i drugi procesor (dual core e6300), ista stvar. Znaci, zapne na tom logou sa msi znakom i ni makac. Nije mi problem reinstalacija sistema, to je bar najprostija stvar koju bih uradio, samo ne mogu da dodjem do toga.
Pa čoveče, gde moža instaliran OS na istom hardu sa jedne ploče da radi na drugoj!

Ja imam MSI matičnu, i mogu ti reći da bios kao i čipset kod MSI matičnih je konkretniji, da se tako izrazim.

Znači, bilo o kojoj matičnoj da se radi, u tvom slučaju obavezna je reinstalacija OS-a!
 
Pa napisao sam da to nije problem, samo ne mogu da dodjem do toga. Tastature ne reaguju, a hard disk, bilo koji, kao da ne postoji. Jednostavno se ukoci sa tim MSI logom i nista, nikakva ponuda, nikakva reakcija. Ne mogu da udjem u bios, ne mogu nista. Ubacim prazan hdd - nista, ubacim isntalacioni dvd - nista. Inace ja sam i hteo reinstalaciju OS, ali, kazem vam, ne mogu to da uradim, jer mi nema nista u ponudi, nikakva opcija ....samo ta ukocena slika.
 
Pa napisao sam da to nije problem, samo ne mogu da dodjem do toga. Tastature ne reaguju, a hard disk, bilo koji, kao da ne postoji. Jednostavno se ukoci sa tim MSI logom i nista, nikakva ponuda, nikakva reakcija. Ne mogu da udjem u bios, ne mogu nista. Ubacim prazan hdd - nista, ubacim isntalacioni dvd - nista. Inace ja sam i hteo reinstalaciju OS, ali, kazem vam, ne mogu to da uradim, jer mi nema nista u ponudi, nikakva opcija ....samo ta ukocena slika.
Kao što Snejks reće, izvadi bateriju pa vrati.

Kad izvadiš bateriju, odmah izvadi i Ram Memoriju, i otkaći hard disk, kao i konektor od napajanja u ploči.

Zatim vrati bateriju, sačekaj najmanje 1 minut, pa vrati ram memoriju. Hard nemoj da zakačinješ. Ubodi konektor za napajanje u ploču.
Zatim pokreni računar i pisti ga da sam sve odradi do tačke kad bude da se zaustavi.
Sada restartuj komp, i pokušaj da uđeš u bios.
Ako uspeš da uđeš u bios, izvrši sva podešavanja, i stavi da ti CD ROM bude 1. na bootu. Isključi ostale, samo da ti CD ROM bude uključen. Izađi odatle u početni deo Biosa.
Sada ubaci neki boot CD, poželjno bi bilo da je to linux. Sejvuj sad bios i pokreni....

Ako odradiš ovo nastaviću dalje šta da činiš. :)
 
Poslednja izmena:
CD na kojima su drajveri za matičnu ploću. :)

Slučano sam se setio, davno, pre par godina, prilikom zamene matične, u nekim slučajevima je bilo potrebno ubaciti CD sa drajverima matične, i onda startovati...
Nije mogao da se učita bios jer je procesor sprečavao...

Pošto je ploča polovna, te shodno tome i nemam cd sa drajverima (otuda i moja zabuna sa - cd za matičnu ploču). Da imam taj cd sigurno bih i to probao .... ipak, još jednom, hvala na pomoći i razumevanju.
Mada, nešto mozgam, da li bi vredelo da skinem sa neta sve drajvere (win7) za ovu ploču, narežem na cd i onda ubacim i startujem?:think:
 
Pošto je ploča polovna, te shodno tome i nemam cd sa drajverima (otuda i moja zabuna sa - cd za matičnu ploču). Da imam taj cd sigurno bih i to probao .... ipak, još jednom, hvala na pomoći i razumevanju.
Mada, nešto mozgam, da li bi vredelo da skinem sa neta sve drajvere (win7) za ovu ploču, narežem na cd i onda ubacim i startujem?:think:

Auuuuuuuuuu.............:dash:

Pa ti zaebavaš svo vreme! Što to nisi odmah rekao?

A ja se primio kao kuče u liftu.
 
Kao prvo, ne zezam nikoga ovde, drugo, logicno je da je ploca polovna (gde ima da se kupi nova MSI p35neo??). Lepo sam pitao da li bi vredelo narezivanje drajvera, da probam i to pre vracanja ploce coveku!

Ima novih Matičnih, ugrađuju je u konfiguracije. Ima i po naruđbi. :)

Matična je veoma dobra, jača je od moje, ali je možda tvoja u kvaru ili je nešto drugo u pitanju. :)

Zato sam mislio da je nova, jer ti nisi napomenuo da je polovna. :)

U svakom slučaju, ako nemožeš ništa, vrati je. :)
 

Back
Top