Religija zavisi od mesta rodjenja!

To je dokaz da se religija dobija rodjenje. Npr. Ko dete pita da li zeli da se krsti?
Moje misljenje je da jsuRELIGIJE NAJVEĆE ORUŽJE DRŽAVE.
UKOLIKO DRŽAVA STUPI U RAT NAJVEĆI PROCENAT RATNIKA JE PRIPADNIK DRŽAVNE RELIGIJE.
ZBOG TOGA ODREĐENA DRŽAVA PRILAGOĐAVA SVOJU RELIGIJU ZBOG LIČNIH INTERESA I LIČNIH CILJEVA.
AKO NEMA RELIGIJE, DRŽAVNA MOĆ JE ZNATNO SMANJENA. ZBOG TOGA SVAKA DRŽAVA IMA RAZLIČITA RELIGIOZNA UVERENJA.
NPR: SPC PRAKTIKUJE SLAVE. ZAŠTO TO NE RADI RUSKA PC? ILI GRČKA PC? SPC GOVORI DA JE ONA IZVORNA APOSTOLSKA, A GDE SU TO APOSTOLI SLAVILI SLAVE? RUSKA PC ISTO NE SLAVI SLAVE. ZNACI DODALI SU OBICAJ, TJ. ODVOJILI SU SE OD IZVORNE CRKVE, I ONDA ONI NEKOME KAZU DA JE SEKTA?!

Vera treba da se dobija slobodnom voljom a ne rodjenjem. Ako je dete rodjeno npr u pravoslavlju, zasto ga krstiti bez njegovog odobrenja? Ne kazem da ne treba poucavati ali smatram da svako ima pravo na izbor. Kod nas npr cim neko slobodnom voljom predje iz SPC u neku drugu versku zajednicu odma je "SEKSTAS"...

Pozdrav

Takodje smatram da je religija vezana za odredjenu naciju i samim tim ako si Srbin "moras" biti pravoslavac.
 
To je dokaz da se religija dobija rodjenje. Npr. Ko dete pita da li zeli da se krsti?
Moje misljenje je da jsuRELIGIJE NAJVEĆE ORUŽJE DRŽAVE.
UKOLIKO DRŽAVA STUPI U RAT NAJVEĆI PROCENAT RATNIKA JE PRIPADNIK DRŽAVNE RELIGIJE.
ZBOG TOGA ODREĐENA DRŽAVA PRILAGOĐAVA SVOJU RELIGIJU ZBOG LIČNIH INTERESA I LIČNIH CILJEVA.
AKO NEMA RELIGIJE, DRŽAVNA MOĆ JE ZNATNO SMANJENA. ZBOG TOGA SVAKA DRŽAVA IMA RAZLIČITA RELIGIOZNA UVERENJA.
NPR: SPC PRAKTIKUJE SLAVE. ZAŠTO TO NE RADI RUSKA PC? ILI GRČKA PC? SPC GOVORI DA JE ONA IZVORNA APOSTOLSKA, A GDE SU TO APOSTOLI SLAVILI SLAVE? RUSKA PC ISTO NE SLAVI SLAVE. ZNACI DODALI SU OBICAJ, TJ. ODVOJILI SU SE OD IZVORNE CRKVE, I ONDA ONI NEKOME KAZU DA JE SEKTA?!

Vera treba da se dobija slobodnom voljom a ne rodjenjem. Ako je dete rodjeno npr u pravoslavlju, zasto ga krstiti bez njegovog odobrenja? Ne kazem da ne treba poucavati ali smatram da svako ima pravo na izbor. Kod nas npr cim neko slobodnom voljom predje iz SPC u neku drugu versku zajednicu odma je "SEKSTAS"...

Pozdrav

Takodje smatram da je religija vezana za odredjenu naciju i samim tim ako si Srbin "moras" biti pravoslavac.

Zašto dete upisati u školu, neka samo odluči kad odraste šta će da uči. Zašto ga držati za ruku kad prelazi ulicu, neka samo nauči gde se prelazi kad odraste.
U Srbiji ima puno Srba koji nisu pravoslavci.
 
Zašto dete upisati u školu, neka samo odluči kad odraste šta će da uči. Zašto ga držati za ruku kad prelazi ulicu, neka samo nauči gde se prelazi kad odraste.
U Srbiji ima puno Srba koji nisu pravoslavci.

Zasto smatras da vera moze da se meri sa obrazovanjem? Ako smatras da je to isto, zasto onda verovati u Boga ako se moze ici u skole???

Ako smatras da su vera i "ucenje prelaska" ulice isto, zasto verovati kada se moze "prelaziti" ulica???

U Srbiji ima dosta koji nisu pravoslavci, ali zar stvarno mislis da je SPC jedina izvorna apostolska crkva koja je opstala?!
 
Ko je napisao da se obrazovanje i prelazak preko ulice mogu porediti sa verom? Biće da od drveta ne vidiš šumu.
Nije SPC, već pravoslavna Crkva čije je SPC deo, kao pomesna autokefalna Crkva.

Ako je SPC jedina ispravna, zasto Ruska PC i Grcka PC nemaju slave?

Da li su vernici slavili slave u npr. 2 veku?
Kada su Srbi poceli da slave slave?
Ko je pre toga slavio svece?
Znas ko?
PAGANI!
Ima jos mnogo cinjenica koji ukazuju da je SPC puna paganskih obicaja.
Nemam ja nista protiv pagana, cak mi se svidja kako oni predstavljaju bozastvo, ali zasto onda SPC manipulise da je ona ona izvorna crkva i jedina prava, a ustvarti se iza nje krije PAGANIZAM i niko sem nje ne slavi slave?

- - - - - - - - - -

Tj. ako je pravoslavna religija jedina ispravna, zasto se Ruska i SPC ne slazu u potpunosti? Zasto nemaju sve pravoslavne crkve? Znaci odvojila se od pravoslavlja i sekta je... Samo sto ste manipulisani od popova i necete to da shvatite.

Cuj, od svih crkava jedino PRAVOSLAVNA je izvorna...

Pravoslavlje znaci ispravno ucenje ali i ispravno slavljenje. Vi ste zadrzali ime, ali vam je praksa losa...
 
I kad smo kod SPC, da li znate da je Sveti Sava bio templar?
Da li ste culi ko je izgradio MANASTIR KOVILJ?
Da li ste videli simbole u tom manastiru, i da li znate po cemu je taj manastir jedinstven u svetu?

E moji PRAVOSLAVCI, vas osnivaj bio je templar!

Ovo ne znaci da ja imam nesto protiv temlara, ali svi iz SPC jos kako imaju!

POZDRAV!
 
To je dokaz da se religija dobija rodjenje. Npr. Ko dete pita da li zeli da se krsti?
Moje misljenje je da jsuRELIGIJE NAJVEĆE ORUŽJE DRŽAVE.
UKOLIKO DRŽAVA STUPI U RAT NAJVEĆI PROCENAT RATNIKA JE PRIPADNIK DRŽAVNE RELIGIJE.
ZBOG TOGA ODREĐENA DRŽAVA PRILAGOĐAVA SVOJU RELIGIJU ZBOG LIČNIH INTERESA I LIČNIH CILJEVA.
AKO NEMA RELIGIJE, DRŽAVNA MOĆ JE ZNATNO SMANJENA. ZBOG TOGA SVAKA DRŽAVA IMA RAZLIČITA RELIGIOZNA UVERENJA.
NPR: SPC PRAKTIKUJE SLAVE. ZAŠTO TO NE RADI RUSKA PC? ILI GRČKA PC? SPC GOVORI DA JE ONA IZVORNA APOSTOLSKA, A GDE SU TO APOSTOLI SLAVILI SLAVE? RUSKA PC ISTO NE SLAVI SLAVE. ZNACI DODALI SU OBICAJ, TJ. ODVOJILI SU SE OD IZVORNE CRKVE, I ONDA ONI NEKOME KAZU DA JE SEKTA?!

Vera treba da se dobija slobodnom voljom a ne rodjenjem. Ako je dete rodjeno npr u pravoslavlju, zasto ga krstiti bez njegovog odobrenja? Ne kazem da ne treba poucavati ali smatram da svako ima pravo na izbor. Kod nas npr cim neko slobodnom voljom predje iz SPC u neku drugu versku zajednicu odma je "SEKSTAS"...

Pozdrav

Takodje smatram da je religija vezana za odredjenu naciju i samim tim ako si Srbin "moras" biti pravoslavac.

па наравно да је секташ чим се одвојио од матичне вере.
и како то мислиш да треба вера да се ДОБИЈЕ и то слободном вољом?

и зашто дете мора бити терано да се образује, што их терати нека сачека па нек ДОБИЈЕ својом вољом образовање.
уместо да се игра цео дан он мора да вуче 10 кила са собом и слуша неку бабу мома моли мому, мома моли маму
и ако је дете од 6 година толико свесно да жели бити образовано зашто мора да учи српски програм образовања, што не би јапански рецимо
ебем ти то наметање од малих ногу и веру и школу и васпитање....:D ма то треба све пустити на улицу па нек их улица усмерава или га бар научити да сурфује по интернету у играоницама од 4 године па нек изабере шта му је по жељи:hahaha:

а зато српски атеисти илити "млади" комунисти нису ратовали у другом светском рату нису се атеисти дали тако лако да се преваре од идеолошких моћника:D

значи све су ме погрешно учили маму им ебем манипулаторску:rotf:

вера/религија је и један вид културе и наравно да тамо где се родиш да ћеш поштовати културну заоштавштину својих предака, а ко пљује по себи тај је малоуман и џаба му оксфорд и кембриџ тугедр

- - - - - - - - - -

a šta je sa ateistima?
nama su sve religije loše nazadne :sad2:

их још када би знала због чега била би кул :D
 
To samo pokazuje koliko pravoslavlje nije ograničeno, već slobodno. Slava jeste jedna od odlika SPC.
Pagani nisu imali svece već više bogova.
Dobro, mi smo manipulisani. Eto napisao si to, verovatno ti je sad lakše? Imaš li još neku potrebu da iskažeš, muičili te još nešto? Slobodno gledaj u tuđe dvorište, moguće je da je tvoje prazno i dosadno.
 
To samo pokazuje koliko pravoslavlje nije ograničeno, već slobodno. Slava jeste jedna od odlika SPC.
Pagani nisu imali svece već više bogova.
Dobro, mi smo manipulisani. Eto napisao si to, verovatno ti je sad lakše? Imaš li još neku potrebu da iskažeš, muičili te još nešto? Slobodno gledaj u tuđe dvorište, moguće je da je tvoje prazno i dosadno.

Da PRAVOSLAVLJE NIJE OGRANICENO A SLOBODNO???

Sta je onda sa denominacijama, tipa JS, Baprtisti, PEntekostalci, vidis i oni su slobodni ali ti mislis da su sekta!
Pagani su svoja Bozanstva slavili , tj svaka kuca je imala jedno bozanstvo koje je islo sa kolena na koleno, a Sveti SAva je ta paganska Bozanstva proglasio SVECIMA!
Ja samo govorim istinu, i imam cinjenice za to.
Moguce je da je prazno i dosadno ali ne mora da znaci da je tako. Ja samo istinu iznosim, a ti jednostavno ne moras ili mozes da prihvatis!

Svako dobro!
 
I kad smo kod SPC, da li znate da je Sveti Sava bio templar?
Da li ste culi ko je izgradio MANASTIR KOVILJ?
Da li ste videli simbole u tom manastiru, i da li znate po cemu je taj manastir jedinstven u svetu?

E moji PRAVOSLAVCI, vas osnivaj bio je templar!

Ovo ne znaci da ja imam nesto protiv temlara, ali svi iz SPC jos kako imaju!

POZDRAV!

мислиш оно ишао да пљачка са барбаросом по блиском истоку па кад се овај удавио у потоку, гле, млади сава од 15 љета виде ђаво га однесе, па реко дај да са својим деком изградим хиландар и да заветујем потомке немањиће да сваки од њих прави минимум по један манастир :D
 
мислиш оно ишао да пљачка са барбаросом по блиском истоку па кад се овај удавио у потоку, гле, млади сава од 15 љета виде ђаво га однесе, па реко дај да са својим деком изградим хиландар и да заветујем потомке немањиће да сваки од њих прави минимум по један манастир :D

HAHAHAHAHAH, ti si brat!!!

HAHAHAHAHHAHA
 
Sale "slobodan izbor" uvek se zbunim (:

Oprosti (: HAHAHAHHA

Ako ti smatras da treba uvesti izbor dece na obrazovanje, stavi se u tu situaciju... Da li bi izabrao obrazovanje kao dete? (:

onda je po tebi i obrazovanje i vaspitanje dece isto nametanje od strane drzave i roditelja....

- - - - - - - - - -

Da PRAVOSLAVLJE NIJE OGRANICENO A SLOBODNO???

Sta je onda sa denominacijama, tipa JS, Baprtisti, PEntekostalci, vidis i oni su slobodni ali ti mislis da su sekta!
Pagani su svoja Bozanstva slavili , tj svaka kuca je imala jedno bozanstvo koje je islo sa kolena na koleno, a Sveti SAva je ta paganska Bozanstva proglasio SVECIMA!
Ja samo govorim istinu, i imam cinjenice za to.
Moguce je da je prazno i dosadno ali ne mora da znaci da je tako. Ja samo istinu iznosim, a ti jednostavno ne moras ili mozes da prihvatis!
Svako dobro!

Ne ....nego su sveti ljudi koji su ziveli po Hristu proglaseni svecima......
 
и не само то прво пензија па све остало :D

а видим спомињеш пагане, дакле шта су пагани?

Pagani su vernici koji su verovali u vise Bogova, i koji su imali lep odnos sa prirodom. Po svemu sudeci oni su i te kako bili dobri vernici, cak sta vise cenili su Sunce, a danas hriscani ne mare za Sunce, koje nas odrzava u zivotu, koje nas greje... Ima dosta da se kaze.

Ali neki smatraju da su pagani seljani ili tako nesto. Npr kod nas je u drugom pokrstavanju (Ciril i Metohije) jedna oblast kod Raske proglasena PAGANIJOM jer nije prihvatila hriscanstvo.

I tako... (:
 
To je dokaz da se religija dobija rodjenje. Npr. Ko dete pita da li zeli da se krsti?
Moje misljenje je da jsuRELIGIJE NAJVEĆE ORUŽJE DRŽAVE.
UKOLIKO DRŽAVA STUPI U RAT NAJVEĆI PROCENAT RATNIKA JE PRIPADNIK DRŽAVNE RELIGIJE.
ZBOG TOGA ODREĐENA DRŽAVA PRILAGOĐAVA SVOJU RELIGIJU ZBOG LIČNIH INTERESA I LIČNIH CILJEVA.
AKO NEMA RELIGIJE, DRŽAVNA MOĆ JE ZNATNO SMANJENA. ZBOG TOGA SVAKA DRŽAVA IMA RAZLIČITA RELIGIOZNA UVERENJA.
NPR: SPC PRAKTIKUJE SLAVE. ZAŠTO TO NE RADI RUSKA PC? ILI GRČKA PC? SPC GOVORI DA JE ONA IZVORNA APOSTOLSKA, A GDE SU TO APOSTOLI SLAVILI SLAVE? RUSKA PC ISTO NE SLAVI SLAVE. ZNACI DODALI SU OBICAJ, TJ. ODVOJILI SU SE OD IZVORNE CRKVE, I ONDA ONI NEKOME KAZU DA JE SEKTA?!

Vera treba da se dobija slobodnom voljom a ne rodjenjem. Ako je dete rodjeno npr u pravoslavlju, zasto ga krstiti bez njegovog odobrenja? Ne kazem da ne treba poucavati ali smatram da svako ima pravo na izbor. Kod nas npr cim neko slobodnom voljom predje iz SPC u neku drugu versku zajednicu odma je "SEKSTAS"...

Pozdrav

Takodje smatram da je religija vezana za odredjenu naciju i samim tim ako si Srbin "moras" biti pravoslavac.


Amerika je dokaz da ti je teorija pogresna.
 
onda je po tebi i obrazovanje i vaspitanje dece isto nametanje od strane drzave i roditelja....

- - - - - - - - - -



Ne ....nego su sveti ljudi koji su ziveli po Hristu proglaseni svecima......

Sveti Djordje koji je ubio Azdaju je bio covek i to se na zemlji desilo? Da nije to mozda "kopija" paganskog Bozanstva???

- - - - - - - - - -

Amerika je dokaz da ti je teorija pogresna.

Amerika je Amerika (:
 

Back
Top