Pesma za lepo secanje na osobu koju smo izgubili

beba91

Početnik
Poruka
2
Izgubila sam dedu pre neki mesec, neocekivano, pa nam je to svima bio veliki sok. Majka je vec planirala za godisnjicu da pozove najblize i da ga se svi setimo u najlepsem svetlu... Moja ideja, za sada neotkrivena, jeste da spojim sve slike i snimke sa njim koje nadjem i napravim lepu video uspomenu na njega.
Ali nikako ne mogu da se odlucim oko pesme koju bih stavila: da li domacu, da li stranu, da li neku koja peva o gubitku, ili neku malo veseliju... Molim svakoga ko ima neku ideju da mi pomogne oko toga, onaje ipak bitan deo mog videa :)
Sto se tice domacih, ne mogu da se setim ni jedne koja ide na tu temu, a od stranih vec imam vise ideja, medjutim problem je taj sto retko ko od prisutnih zna engleski, a narocito mi je to problem zbog majke i bake, ipak je lepse kad razumeju i tekst pesme...

Ovo su moje ideje:
X JAPAN - TEARS, inace moj omiljeni bend, svaka pesma je fantasticna, a ova narocito, posvecena je preminulom ocu jednog clana. Meni japanski ne smeta, al se bojim da drugima ne izgleda previse grubo. Peva o tugi i neverici koju i dalje oseca, ali i o tome kako treba suze isusiti ljubavlju. PREPORUCUJEM SVAKOME DA POSLUSA bez obzira da l ima dodira sa ovom temom ili muzikom.
 
Meni je ovo morbidno.
Zašto biste pravili džuboks - temu na nešto što je i lično i definitivno se nikoga ne tiče.

Ne razumem zasto je morbidno, pravim video-secanje i potrebna je pesma koja bi upotpunila sve to. Ne pravim dokumentarac o njegovoj smrti, aman, vec o zivotu, a sta moze da pojaca emocije vise nego pesma. Kad vec sama ne mogu da se setim, zasto ne bih potrazila pomoc od drugih, kad vec mojima zelim da to bude iznenadjenje.
A ja niti gresim, niti ovo mozete pripisati mojim godinama, stavise, kapiram da bolje rezonujem od onih koji tebe, npr, ali u redu, svetu se ne moze ugoditi :)

Ostalima hvala :) I ja sam razmisljala o VRAGOLANU I DEDI al ipak bih nesto sto moze da se primeni i na ostale clanove, najvise na majku i baku :)
Da, DA TE VOLIM i TIME TO SAY GOODBYE su veoma dobre pesme :)

P.S. Ja svog dedu volim poput oca, zivela sam sa njim i ja sam mu jedina unuka, da ne pricam koliko mi je udovoljavao i stajao na moju stranu i kad nisam bila u pravu, da nije muzike ne znam kako bih prezivela taj dogadjaj, a evo i danas cesto odem na net i trazim pesmu koja bi mi pomogla u teskim trenucima, prosto, imas osecaj da te neko razume, sto je cesto tesko naci u okruzenju, nazalost...
Samo je meni zao sto su sve takve teme pokrenute na engleskom, pa se nigde ne pominju nase domace, kojih sigurno ima i koje su cesto veoma kvalitetnije od stranih...
 
Lepa ideja. Ali niko ti ne može pomoći oko pesme, verujem da ćeš svakom predlogu naći neku manu.
Sedi pa razmisli koje pesme je deda voleo. Ima sigurno neka, ako ne i više njih koje je pevušio, zastajao kada ih čuje na radiju, spominjao? Neka je od pre 35 godina, ustvari najpre će biti da je neka stara.
Znači, sedi i priseti se, sama će pesma da se izdvoji :ok:
 

Back
Top