NEBESKI NAROD OPERISAN OD EMPATIJE..........
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: NEBESKI NAROD OPERISAN OD EMPATIJE..........

Aktivan član Sharp Dressed Man (avatar)
    Učlanjen
    16.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano NEBESKI NAROD OPERISAN OD EMPATIJE..........

U srbiji empatija nikada nije bila siroko rasprostranjena boljka. Kao da su se srbi na vreme vakcinisali od te gadne boljke.......jos onomad kada se pod turskim zulumom naucilo da je najbolje gledati svoja posla, pa sad, ako bas komsiji krepa krava, to mu dodje samo bonus zezanje........Primera je za to mnogo....pricao mi davno drugar koji je bio klinac za vreme bombardovanja beograda od strane nemaca, kako ih je majka ( njega i brata ) , peske sa dorcola , u nekoj vrsti zbega povela u okolinu Beograda , jer je narod gradski pretpostavljao da ce tamo biti siguran od bombi. Usput su ih sacekivali domacini , naplacujuci im basnoslovno casu vode , a spavanje u stali na senu je kostalo kao polugodisnja plata...........

Iako mi je prica bila interesantna sa profesionalne strane, jer je na neki nacin dokazivala da su se srpski domacini bavili seoskim turizmom i preduzetnistvom jos pre 70 godina, bila mi je, sa druge strane , toliko degutantna , da sam kapirao da moj drugar malo preteruje ,i da cuveno gostoprimstvo , postenje i empatija srpskog domacina prema tudjim mukama ne moze biti dovedeno u pitanje time sto je , eto , mog druga potrefio maler da naleti na nekog izroda ........

Ali, avaj.......devedesetih sam i licno mogao da se uverim u dovitljivost i covekoljublje srba, tako duboko ukorenjenog u veri i tradiciji ovog naroda.....kolone nevoljnika iz hrvatske su u rekama dolazile u srbiju , izmozdene od straha , gladi , shoka......a ovde ih je cekala narodna milicija , skrecuci ih sa puteva koji vode kroz gradove, ne bi li postedeli srpchad od gradskih guzvi. Sprovodili su ih kao gubave sporednim putevima , gde su ih docekivali veseli domacini , opet sa casom hladne vode iz bunara koja je , opet kostala kao viski sa ledom u elitnoj beogradskoj kafani.........

To me podsetilo i na mog druga Voju , i njegovu pricu o najskupljoj vodi u tadasnjoj , okupiranoj evropi.......te se zamislih o istinitosti urbanog i ruralnog mita o srpskom domacinu , koji ce od usta odvojiti da nahrani i napoji svakog putnika namernika , bez obzira koja ga nevolja donela ne njegov prag..........

Elem, da ne bude da nesto imam protiv srpskih domacina , ne daj boze, i da ne bude da sam suvise skepican i cinican po prirodi......kada je ljudska dobrota i osecaj za tudje patnje u pitanju ......naglasicu da je ovakvo ponasanje tipicno za ceo ljudski rod, a ne samo za narod kojem i sam pripadam........ali, ono sto dodatno iritira zdrav razum i vredja inteligenciju svakog misleceg coveka, je , sto se upravo ovde na pijedastal vrednosti koje navodno krase srbe , dize nepostojeca , navodno genetski usadjena , verom ojacana i tradicijom zagarantovana empatija za svakog nesrecnika i nevoljnika kojeg je zivot doveo u neku tragicnu situaciju..............

Ne ide , nikako prica o najvelikodusnijem i najnesebicnijem narodu u galaksiji , sa starim izrekama o komsijinoj kravi , i najvecim repertoarom kletvi koje poznaje neka kultura na ovoj planeti...........neko tu laze ..........ili oni koji se busaju u grudi kako su "najgostoprimljiviji i najbolji na svetu" ili oni koji su udenulu tu prokletu kravu u spsku tradiciju................

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15975

Podrazumevano Re: NEBESKI NAROD OPERISAN OD EMPATIJE..........

Ne, nego je na delu pojednostavljenje i generalizacija. Ima divnih ljudi koji ce uvek da pomognu, a i onih koji jedva cekaju crkavanje necije krave. Tako je ovde, a verovatno i svuda.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    226

IdiBegajDada, smaraš!

Domaćin TRIMURTI (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    286

Citat Original postavio Sharp Dressed Man Pogledaj poruku
    U srbiji empatija nikada nije bila siroko rasprostranjena boljka. Kao da su se srbi na vreme vakcinisali od te gadne boljke.......jos onomad kada se pod turskim zulumom naucilo da je najbolje gledati svoja posla, pa sad, ako bas komsiji krepa krava, to mu dodje samo bonus zezanje........Primera je za to mnogo....pricao mi davno drugar koji je bio klinac za vreme bombardovanja beograda od strane nemaca, kako ih je majka ( njega i brata ) , peske sa dorcola , u nekoj vrsti zbega povela u okolinu Beograda , jer je narod gradski pretpostavljao da ce tamo biti siguran od bombi. Usput su ih sacekivali domacini , naplacujuci im basnoslovno casu vode , a spavanje u stali na senu je kostalo kao polugodisnja plata...........

Iako mi je prica bila interesantna sa profesionalne strane, jer je na neki nacin dokazivala da su se srpski domacini bavili seoskim turizmom i preduzetnistvom jos pre 70 godina, bila mi je, sa druge strane , toliko degutantna , da sam kapirao da moj drugar malo preteruje ,i da cuveno gostoprimstvo , postenje i empatija srpskog domacina prema tudjim mukama ne moze biti dovedeno u pitanje time sto je , eto , mog druga potrefio maler da naleti na nekog izroda ........

Ali, avaj.......devedesetih sam i licno mogao da se uverim u dovitljivost i covekoljublje srba, tako duboko ukorenjenog u veri i tradiciji ovog naroda.....kolone nevoljnika iz hrvatske su u rekama dolazile u srbiju , izmozdene od straha , gladi , shoka......a ovde ih je cekala narodna milicija , skrecuci ih sa puteva koji vode kroz gradove, ne bi li postedeli srpchad od gradskih guzvi. Sprovodili su ih kao gubave sporednim putevima , gde su ih docekivali veseli domacini , opet sa casom hladne vode iz bunara koja je , opet kostala kao viski sa ledom u elitnoj beogradskoj kafani.........

To me podsetilo i na mog druga Voju , i njegovu pricu o najskupljoj vodi u tadasnjoj , okupiranoj evropi.......te se zamislih o istinitosti urbanog i ruralnog mita o srpskom domacinu , koji ce od usta odvojiti da nahrani i napoji svakog putnika namernika , bez obzira koja ga nevolja donela ne njegov prag..........

Elem, da ne bude da nesto imam protiv srpskih domacina , ne daj boze, i da ne bude da sam suvise skepican i cinican po prirodi......kada je ljudska dobrota i osecaj za tudje patnje u pitanju ......naglasicu da je ovakvo ponasanje tipicno za ceo ljudski rod, a ne samo za narod kojem i sam pripadam........ali, ono sto dodatno iritira zdrav razum i vredja inteligenciju svakog misleceg coveka, je , sto se upravo ovde na pijedastal vrednosti koje navodno krase srbe , dize nepostojeca , navodno genetski usadjena , verom ojacana i tradicijom zagarantovana empatija za svakog nesrecnika i nevoljnika kojeg je zivot doveo u neku tragicnu situaciju..............

Ne ide , nikako prica o najvelikodusnijem i najnesebicnijem narodu u galaksiji , sa starim izrekama o komsijinoj kravi , i najvecim repertoarom kletvi koje poznaje neka kultura na ovoj planeti...........neko tu laze ..........ili oni koji se busaju u grudi kako su "najgostoprimljiviji i najbolji na svetu" ili oni koji su udenulu tu prokletu kravu u spsku tradiciju................
    Elem...od negde mi je poznat OVAJ TEKST ( setiću se )

Elita
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    61
    Reputaciona moć
    5459

Dobar uvodni post. Dlugomirov također. Nije loše stati pred zrcalo ponekad. Ne mislim tu samo na srpski nego i na ostale narode. Posebito ovdje na Balkanu.
    Fortiter in re, suaviter in modo

"Odvažno u činu, blago u načinu"

Učlanjen
    16.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio KOLEGA IVAN Pogledaj poruku
    IdiBegajDada, smaraš!
    Kolega , ovo nije za vas........poznato je da vas sve duze od naslova i linka smara...opusteno , batice...duvaj

Iskusan
    Učlanjen
    26.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ebte kakav je ovo lik. pricao mu davno drugar, msm koji je bio klinac za vreme ww2, tj bombardovanja beograda. aj drugar sada mora da ima oko osamdesetak godinica. a taj sto je pio vodu u vojvodini koja kosta kao litar viskija u maderi je nadmasio i peru lozaca

Učlanjen
    16.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio TRIMURTI Pogledaj poruku
    Elem...od negde mi je poznat OVAJ TEKST ( setiću se )
    Kao ti si sada namazani serlok holms .........pa to je tekst od pre nekoliko godina, genije i prosvetitelja krstaricinih morona , INAGADADAVIDE

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio milica cobanica Pogledaj poruku
    ebte kakav je ovo lik. pricao mu davno drugar, msm koji je bio klinac za vreme ww2, tj bombardovanja beograda. aj drugar sada mora da ima oko osamdesetak godinica. a taj sto je pio vodu u vojvodini koja kosta kao litar viskija u maderi je nadmasio i peru lozaca
    kapira da nema ljudi u srbiji koji imaju 80 godina i secaju se WW2 ????........bem ti sunce , kakva si ti cobanica

Aktivan član
    Učlanjen
    11.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Има тога,него одвади мало бар ово са водом по цијени вискија,нема смисла.

Iskusan
    Učlanjen
    26.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

kapira da nema ljudi u srbiji koji imaju 80 godina i secaju se WW2 ????........bem ti sunce , kakva si ti cobanica
    ma ne kapiram kako moze da ti bude drugar, ako niste negde - isto ili slicno godiste?

Elita Tenkre (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    570

Srpski narod?
    Šta je sa empatijom Amerikanaca koji su se proslavili eugenikom,Britanaca pod čijom čizom je 3 miliona Indijaca umrlo od gladi,ili švaba koji su ubijali ljude u Namibiji,da bi potom prodavali njihove lobanje koje su za njih bile dokaz superiornosti belog čoveka...
    NAŠ KRAJ,NAŠA PRAVILA!!!

Učlanjen
    16.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

ma ne kapiram kako moze da ti bude drugar, ako niste negde - isto ili slicno godiste?
    ne kapiras ti sto sta , vidim.........ne kapiras da postoje prijatelji koji mogu biti mladji ili stariji od tebe 30 , 40 godina ???..........a glupi smajli na kraju teksta , je u fazonu , provalila si da imam mnogo godina????......imam, dosta...mozda za svoj ukus i previse....a to je cobanica sladostrasno zasolila glupim osmehom???.........kapiram da je u prirodi jos gluplji ...pogodio ????...garant

Veoma poznat 7of9 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    661

U svetu postoji jedno carstvo u kojem caruje drugarstvo
    We are The Borg, you will be assimilated. Resistance is futile.

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    226

Kao ti si sada namazani serlok holms .........pa to je tekst od pre nekoliko godina, genije i prosvetitelja krstaricinih morona , INAGADADAVIDE

- - - - - - - - - -

El to beše onaj ImaGaDaGaVida ili kako beše IdiBegajAminDada? Koja to budaletina bila, pa to je strašno! I ti mu se još diviš? Beži bre od te budale!

Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    226

Ma pusti ga, svako kome je IdiBegajDEDA idol, makar bio i on lično je još veća budala od njega.

Učlanjen
    16.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio KOLEGA IVAN Pogledaj poruku
    Ma pusti ga, svako kome je IdiBegajDEDA idol, makar bio i on lično je još veća budala od njega.
    Kolega , vidim da ste na forumu od 2008 me ????.......tugaja je kada se nadas da ces na forumu dobiti pi^chke, slihtajuci se cobanici .....izadji malo , zemljache, odvoji se od kompa posle 5 godina kuckanja.........ako ne mozes da se ogrebes, digni kredit , uzmi 100 jura, i plati.....vratices kada se zaposlis

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2196

Slazem se sa ididadom da u Beogradu nema empatije.

U manjim mestima je skroz drugacije i ljudi su puni empatije i pomazu jedni druge.

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2312

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    Slazem se sa ididadom da u Beogradu nema empatije.

U manjim mestima je skroz drugacije i ljudi su puni empatije i pomazu jedni druge.
    Zato sto ne zele da prave nered i svadju se sa onima koje znaju. Cak i ako pozele da prave nered, postoji opasnost da ih vidi neko ko ih zna i da izadju na los glas. A ovde... "udri Mile", ko **** Beograd. Ocerupaj sta stignes. Malo mi cudno okrivljavanje Beograda za sve - i sedenje u njemu

- - - - - - - - - -

Preporucujem da zapoceta svadja stane.

Domaćin Wilmots (avatar)
    Učlanjen
    07.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    171

Sj.ebo nas komunizam koji nas je ucio profitu i individualnosti, mora da je to.

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Srbi i empatija kao Voja Kostunica i zdravi razum. A Dada je u pravu. Hajde to sto je tako svuda, ali posebno iritira kada dezurne srpske patriote pocnu da lupetaju nesto o srpskom altruizmu i empatiji; a u stvarnosti, pa nema bre drcnijeg stvorenja od srpskog seljaka. Kada moravski seljak prica sa tobom, on UVEK, ali UVEK misli kakvu bi korist mogao da izvuce od tebe, bilo materijalno, bilo statusno.

Ističe se
    Učlanjen
    16.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Srbi su sitne duše, sitnosopstvenički mentalitet

Aktivan član sef gradilista (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

...
    Evo resenja za tvoju zbunjenost:

Ovde u Beogradu smo skupljeni s'konca i konopca.
    To je pod broj jedan.

Dalje,
    svaki treci stanovnik Srbije - nije Srbin !!!
    ( racunam i Kosovo i celu Srbiju )

Trece, u te dve trecine koji jesu Srbi ima jako puno Srba iz preka,
    koji nisu rodjeni u Srbiji.

Cetvrto, ni dva oka u glavi nisu ista,
    a kamoli dva Srbina.

Mogao bih da se pozovem i na siromastvo,
    da nije Engleza.
    Ali, eto,
    oni imaju dobar standard,
    a zli su k'o besni psi.

I tako ..
    Ua, hejteri !

Ističe se
    Učlanjen
    16.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

U opisivanju Srba poslužiću se citatom Šarl Furijea koji opisuje seljake (doduše francuske, ali sve to isto važi i za Srbe koji su 99,9% seljačkog porekla i mentaliteta): "Plemeniti odnosi ne postoje na našim selima, na kojima seljak koji nema loze ravnodušno gleda na nepogode kako uništavaju vinograde onih koji ih imaju... Ne jedan seljak raduje se u dubini svoje duše svim nesrećama svojih suseda, jer nema zavidljivije i zluradije klase nego što su ovi "dobri i prostodušni" stanovnici nevinih sela; duboka uzajamna mržnja i zluradost vladaju među njima, umesto slatkog moralnog bratimstva, koje naši filozofi pripisuju selima..."

Legenda
    Učlanjen
    08.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To za sela je potpuno tacno.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1384

Citat Original postavio Đorđo Pogledaj poruku
    U opisivanju Srba poslužiću se citatom Šarl Furijea koji opisuje seljake (doduše francuske, ali sve to isto važi i za Srbe koji su 99,9% seljačkog porekla i mentaliteta): "Plemeniti odnosi ne postoje na našim selima, na kojima seljak koji nema loze ravnodušno gleda na nepogode kako uništavaju vinograde onih koji ih imaju... Ne jedan seljak raduje se u dubini svoje duše svim nesrećama svojih suseda, jer nema zavidljivije i zluradije klase nego što su ovi "dobri i prostodušni" stanovnici nevinih sela; duboka uzajamna mržnja i zluradost vladaju među njima, umesto slatkog moralnog bratimstva, koje naši filozofi pripisuju selima..."
    Наша доминантна парадигма јесте да је народ добар, јадан, честит и поштен.

Не смије се овде право зборит. Твоја срећа - не разумјеше те.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Slične teme

1. Mi, Srbi, doslovno postajemo Nebeski narod!
    Autor _nobody_ u forumu Politika
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 29.03.2012., 20:24
  2. Jesmo li mi zaista nebeski narod ?
    Autor PartizanBeograd u forumu Politika
    Odgovora: 339
    Poslednja poruka: 13.02.2012., 19:21
  3. Da li su Srbi nebeski narod?
    Autor SQUID u forumu Politika
    Odgovora: 422
    Poslednja poruka: 09.06.2011., 00:15
  4. Nebeski narod?
    Autor Jacob u forumu Religija
    Odgovora: 146
    Poslednja poruka: 18.11.2008., 14:40
  5. Jadan ovaj nebeski narod koji ceo svet mrzi!!!
    Autor dr.koki u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 09.05.2007., 14:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •