ideja

wihor

Ističe se
Poruka
2.029
svaki genije je imao svoju definiciju ideje, tesla je komunicirao sa vanzemaljcima, platon sa senkama, nice je govorio da su svi geniji povezani nevidljivim mostovima, sta je u stvari ideja i kako je zaista definisati? ako je vec bila tema molim da se spoje.:idea::idea::idea:
 
Pričali su i tačka! ! !:hahaha:
Kakve veze ima da li jesu ili nisu...Vihor ima ideju da jesu i ende...
To je njegova predstava!:lol:

Inače ideja nastaje uzastopnim konkluzijama koje se opet dedukuju u novu konkluziju primenljivu na
ulazne premise...Organonski...
Biohemijski :tragovi neurotransmitera koje zapažamo sličnima drugim tragovima i iniciraju novo dejstvo
kao unutrašnju senzaciju...
Ne znam ovo jednostavnije...
 
Као и то да је Тесла причао са ванземаљцима када није ни доказано да они постоје?

kako nije......:mrgreen:

19cb52_ancient-aliens.jpg
 
Pričali su i tačka! ! !:hahaha:
Kakve veze ima da li jesu ili nisu...Vihor ima ideju da jesu i ende...
To je njegova predstava!:lol:

Inače ideja nastaje uzastopnim konkluzijama koje se opet dedukuju u novu konkluziju primenljivu na
ulazne premise...Organonski...
Biohemijski :tragovi neurotransmitera koje zapažamo sličnima drugim tragovima i iniciraju novo dejstvo
kao unutrašnju senzaciju...
Ne znam ovo jednostavnije...
Ebo te Belov s tvojim konguzijama! :mrgreen:
 
Pričali su i tačka! ! !:hahaha:
Kakve veze ima da li jesu ili nisu...Vihor ima ideju da jesu i ende...
To je njegova predstava!:lol:

Inače ideja nastaje uzastopnim konkluzijama koje se opet dedukuju u novu konkluziju primenljivu na
ulazne premise...Organonski...
Biohemijski :tragovi neurotransmitera koje zapažamo sličnima drugim tragovima i iniciraju novo dejstvo
kao unutrašnju senzaciju...
Ne znam ovo jednostavnije...

ja od uvek sumnjam da si ti neka vrsta vestacke inteligenicije u zacetnom razvoju :)) zato i imas takav pogled u vezi ideja
 
ne kaze se neki matrix jer matrix moze biti samo jedan posto ne postoji mnozina od nepoznatog sveta jer ni jedan nismo do danas upoznali.... opet brljas
Sory...Ja bio ubeđen da svako od nas živi u svom Matrixu...Ali ako je izlet sindikalne podružnice (svi idu .svi krešu...) -IDEM I JA! ! !
 
Sory...Ja bio ubeđen da svako od nas živi u svom Matrixu...Ali ako je izlet sindikalne podružnice (svi idu .svi krešu...) -IDEM I JA! ! !

svako ima svoj ali to nije matrix o kome pricamo.... matrix nepoznatog svim ljudima jer nam je usadjen gen njegovog neprepoznavanja radi bolje mas kontrole... mada se desi greska u algoritmu pa se neko rodi bez te virusne barijere i onda imas oli genija oli anarhistu
 
svako ima svoj ali to nije matrix o kome pricamo.... matrix nepoznatog svim ljudima jer nam je usadjen gen njegovog neprepoznavanja radi bolje mas kontrole... mada se desi greska u algoritmu pa se neko rodi bez te virusne barijere i onda imas oli genija oli anarhistu
Pa jasam...anarhista...:hahaha:
(E,ali stvarno...:mrgreen:)
 
Pa jasam...anarhista...:hahaha:
(E,ali stvarno...:mrgreen:)

pojam anarhiste retko ko shvata... svi imaju karikiranu predstavu o liku sa glokom ili kalashom opasanim redenicima rosavog lica bez 24 zuba zaraslog u bradu odrpanog i sa staklastim pogledom iz ociju ciji sjaj moze da otopi i najtvrdje srce pre no sto ga rokne... a stvarnost je nesto drugo, anarhista je lik koji sedi u kabinetu uredno obuceno u odelo, sa pedantno vezanom mashnom, sa nekoliko telefona i faksom ispred sebe, ladnog pogleda koji obicno skriva iza naocara sa kostanim okvirom i koji ne pokazuje apsolutno nikakve emocije osim cinicnog osmeha sa kojim mu se usna krivi na gore. to je egzemplar anarhiste koji u sebi nosi liberalne principe za koje ga zabole q jer ih koristi kao opravdanje za svoj bolesni mentalni sadizam koji koristi da odlucuje o sudbini drugih sunjajuci se necujno kao pripadnik kkk zaogrnut jeftinom maskom da se ne bi videlo da je integralni deo one celine drustva koju popularno nazivamo politicka oligarhija.
 
pojam anarhiste retko ko shvata... svi imaju karikiranu predstavu o liku sa glokom ili kalashom opasanim redenicima rosavog lica bez 24 zuba zaraslog u bradu odrpanog i sa staklastim pogledom iz ociju ciji sjaj moze da otopi i najtvrdje srce pre no sto ga rokne... a stvarnost je nesto drugo, anarhista je lik koji sedi u kabinetu uredno obuceno u odelo, sa pedantno vezanom mashnom, sa nekoliko telefona i faksom ispred sebe, ladnog pogleda koji obicno skriva iza naocara sa kostanim okvirom i koji ne pokazuje apsolutno nikakve emocije osim cinicnog osmeha sa kojim mu se usna krivi na gore. to je egzemplar anarhiste koji u sebi nosi liberalne principe za koje ga zabole q jer ih koristi kao opravdanje za svoj bolesni mentalni sadizam koji koristi da odlucuje o sudbini drugih sunjajuci se necujno kao pripadnik kkk zaogrnut jeftinom maskom da se ne bi videlo da je integralni deo one celine drustva koju popularno nazivamo politicka oligarhija.
Jel to možda ovaj?:
http://forum.krstarica.com/showthre...mi-satira)?p=24945816&viewfull=1#post24945816
 
ideje i mentalne slike postoje samo kao potencijal svesti koja ih zamislja, sto znaci da same za sebe one ne postoje tj. postoje kao iluzija. to je prva stavka koja se treba razmotriti u matriksu :)
 
svaki genije je imao svoju definiciju ideje, tesla je komunicirao sa vanzemaljcima, platon sa senkama, nice je govorio da su svi geniji povezani nevidljivim mostovima, sta je u stvari ideja i kako je zaista definisati? ako je vec bila tema molim da se spoje.:idea::idea::idea:

Tesla nije komunicirao sa vanzemaljcima. Platonove senke su plod loše protumačene Teorije sećanja. Niče je bio manipulant i prevejani mangup.

Genij nema definicije, jer da ih ima ne bio to što jeste. Genijima nije potrebno da budu definisani da su to što jesu.

Imam 4 poruke ali mi nalog još nije odobren? Da li je to do mene ili do vas?
 
Tesla nije komunicirao sa vanzemaljcima. Platonove senke su plod loše protumačene Teorije sećanja. Niče je bio manipulant i prevejani mangup.

Genij nema definicije, jer da ih ima ne bio to što jeste. Genijima nije potrebno da budu definisani da su to što jesu.

Imam 4 poruke ali mi nalog još nije odobren? Da li je to do mene ili do vas?
Osvetoljubivost bale...:mrgreen:
 
Tesla nije komunicirao sa vanzemaljcima. Platonove senke su plod loše protumačene Teorije sećanja. Niče je bio manipulant i prevejani mangup.

Genij nema definicije, jer da ih ima ne bio to što jeste. Genijima nije potrebno da budu definisani da su to što jesu.

Imam 4 poruke ali mi nalog još nije odobren? Da li je to do mene ili do vas?

tesla je znao da je univerzum program...ideje koje je prenosio nisu merljive u hemijskim terminima kao sto je slucaj sa nagonima, culima, emocijama.. isto tako je znao da elektricitet jeste jedna vrsta manifestacije volje, volje stimulisane virtuelnim el magnetnim poljem povezanim na univerzalnom nivou, zato postoji realna mogucnost da je primao signale od bica koja su vise etericka negoli fizicka ali verovatno nije imao sposobnost da je kontrolise niti razume. ideja naizmenicne struje sinula mu je kada je gledao u sunce citirajuci geteove stihove koji je takodje bio genije. dakle imamo genija koji posmatra jednu uzarenu loptu koja se se sastoji od neshvatljivo preciznih odnosa snaga sila, gravitacije i elektro magnetizma cija bi i najmanja varijacija izazvala lancanu reakciju koja je u stanju da urusi celokupnu materiju, umesto toga tesla dobija ideju koja ce promeniti svet.. tako da prica sa vanzemama i nije toliko suluda ako se sagledaju kakvi su uslovi u univerzumu neophodni da bi jedan tesla uopste postojao. ideja moze da bude neka vrsta anti-entropije koja se definise kao pravilno procesiranje informacija, na istom principu bi i univerzum morao da funkcionise jer da bi funkcionisao kako treba univerzum je u pocetnim uslovima morao da poseduje kapacitet koji sluzi za samopoboljsanje. u tom smislu postoji mogucnost da genije evoluira zajedno sa univerzumom do jedne tacke u kojoj ce cak i nasa svest mozda biti ocuvana.

secanje je varka

nice je bio filolog genije kao i dostojevski, nema potrebe da objasnjam dalje.
 

Back
Top