Oficir VRS odbio da strijelja Muslimane iz Srebrenice

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Или ми се чини или само на српској страни имамо овако хуманих случајева?
Пре сам само знао за оног из Требиња који је заштитио друга Муслимана сад ово...
Ни за једног муслиманског или хрватског случаја нисам чуо...
 
Sto mora da znaci da je odbio da ucestvuje u streljanju, zato sto voli muslimane ili smatra da je streljanje nesto necasno u ratu. Mozda je samo covek slabijih zivaca i ne moze da gleda zrtvu u lice dok puca u nju. Imas gomilu takvih vojnika. Bogami tesko da ce neko u srebrenickom kraju naci srpskog vojnika koji nije hteo da strelja muslimane iz nekih moralnih pobuda ili simpatije za njih.
 
Или ми се чини или само на српској страни имамо овако хуманих случајева?
Пре сам само знао за оног из Требиња који је заштитио друга Муслимана сад ово...
Ни за једног муслиманског или хрватског случаја нисам чуо...


Naravno da ima ali ako obelodane te "humane" morali bi obelodaniti i one druge. A vec 20 godina tvrde da losih momaka kod njih nije bilo.
 
Sto mora da znaci da je odbio da ucestvuje u streljanju, zato sto voli muslimane ili smatra da je streljanje nesto necasno u ratu. Mozda je samo covek slabijih zivaca i ne moze da gleda zrtvu u lice dok puca u nju. Imas gomilu takvih vojnika. Bogami tesko da ce neko u srebrenickom kraju naci srpskog vojnika koji nije hteo da strelja muslimane iz nekih moralnih pobuda ili simpatije za njih.

Takoreci svako ko ne ustreli nepoznatog vezanog coveka je p.cketina, aha
 
Sto mora da znaci da je odbio da ucestvuje u streljanju, zato sto voli muslimane ili smatra da je streljanje nesto necasno u ratu. Mozda je samo covek slabijih zivaca i ne moze da gleda zrtvu u lice dok puca u nju. Imas gomilu takvih vojnika. Bogami tesko da ce neko u srebrenickom kraju naci srpskog vojnika koji nije hteo da strelja muslimane iz nekih moralnih pobuda ili simpatije za njih.

A sta raditi sa onima koji su STRELJALI BEZ SAVESTI?

Da li su I SVI ONI odgovarali za ZLOCIN KOJI SU POCINILI?

Da li su oni danas nastavnici, medicinari, policajci po Srbiji i RS...?....:sad2:

Ili ce Mladic da plati greh za SVE???
 
Могуће је и то...ми смо бед гајс па ови штрче...:mrgreen:

naravno. Da nije bilo dva losa momka ne bi bilo ni dela Srdjana Aleksica, ako ih je spasao znaci da ih je neko ugrozavao. Muslimani nicim nisu ugrozili Srbe tako da nema ni onih koji su Srbe spasavali. Logika, glupa, plitka, muslimanska ali pali kod vecine...
 
Zasto bi placali?
Zato sto se nekom na zapadu digla resa,pa hoce po nama?

Da li bi ti voleo da tvoju decu uci neko ko je hladnokrvno streljao nemocne zarobljenike?

Ili da te zaustavi takav policajac zbog saobracajnog prekrsaja?

Ili da te leci takav "medicinski brat"?


Ti mislis da to NE OSTAVLJA NIKAKVE POSLEDICE NA PSIHU?

Da su oni I DALJE NORMALNI, kao da se NISTA NIJE NI DOGODILO?


MALO MORGEN......
 
Da li bi ti voleo da tvoju decu uci neko ko je hladnokrvno streljao nemocne zarobljenike?

Ili da te zaustavi takav policajac zbog saobracajnog prekrsaja?

Ili da te leci takav "medicinski brat"?


Ti mislis da to NE OSTAVLJA NIKAKVE POSLEDICE NA PSIHU?

Da su oni I DALJE NORMALNI, kao da se NISTA NIJE NI DOGODILO?


MALO MORGEN......

I da kojim slucajem moje dete bude ucilo istoriju,u kojoj ce pisati da su nasi streljali neke ''zarobljenike'',budi siguran da ce od moje strane,ono biti upuceno da su to lazi,koje nam serviraju oni koji su nas bombardovali.
Jednostavno ne interesuje me druga strana...posebno ne podrinjski mudzahedini.
Ne ostavlja nikakve posledice..inace bi ceo srednji vek,novi vek, xix.vek bi nenormalan.
 
I da kojim slucajem moje dete bude ucilo istoriju,u kojoj ce pisati da su nasi streljali neke ''zarobljenike'',budi siguran da ce od moje strane,ono biti upuceno da su to lazi,koje nam serviraju oni koji su nas bombardovali.
Jednostavno ne interesuje me druga strana...posebno ne podrinjski mudzahedini.
Ne ostavlja nikakve posledice..inace bi ceo srednji vek,novi vek, xix.vek bi nenormalan.

Ti si FANATIK i takvi se samoeksplodiraju na Bliskom Istoku.

Uci dete da bude kao ti.

SRBIJA JE VECNA DOK SU JOJ DECA FANATICI!
 
Taj, sto je stajao nogom nemocnom neprijatelju na ranu, je ZAPECATIO ZA UVEK SUDBINU SVETOG SRPSKOG RATNIKA na koju smo nekda DAVNO bili tako ponosni....;)

Imas zapisan podatak,o jednom selu u Macvi,da bi seljake naterali ustanici iz I,srpskog ustanka da krenu u rat protiv turaka..morali su prvo da seljake razuvere da osmanlije nisu imuni na metke..i streljali su ih zarobljene,pred ocima tih seljaka.
Niko od tih ustanika nije imao neku grizu savesti..jednostavno drugi svet..ne vidis ih kao ljude,vec neprijatelje.
 
Ti koji vrse egzekucije ne pricaju o tome.
Posledice postoje ako neko vrsi egzekucije a da oseca samilost,tog u BiH nije bilo,ili vrlo retko,jednostavno isplivali su zlocini koji su nam cinjeni kroz vekove,lazi u kojima su ziveli.

Gore pises kako je sve to laz ali sad pak da nije ali da je opravdano i da o tome treba cutati

Sve u svemu korist od te velelepne pobede i osvajanja celih stotinu kvadratnih kilometara je izuzetna kao sto vidimo. Nista nam nije donelo srece kao pad Srebrenice (dok je sa druge strane Krajina nebranjena padala)
 
Gore pises kako je sve to laz ali sad pak da nije ali da je opravdano i da o tome treba cutati

Sve u svemu korist od te velelepne pobede i osvajanja celih stotinu kvadratnih kilometara je izuzetna kao sto vidimo

I da jeste i da nije,sve mi jedno..razumes.
Korist postoji,mozda ne tebi...ali medju tim Srbima vise nema onih koji su ih u prethodnih par vekova,klali i terali u roblje.
Da izuzetna pobeda..ravna pobedi koji su ostvarili Srbi u I i II,srpskom ustanku.
 
Ti koji vrse egzekucije ne pricaju o tome.
Posledice postoje ako neko vrsi egzekucije a da oseca samilost,tog u BiH nije bilo,ili vrlo retko,jednostavno isplivali su zlocini koji su nam cinjeni kroz vekove,lazi u kojima su ziveli.
Naravno da pricaju .Ja sam na autobusnoj stanici u Novom Sadu razgovarao sa momkom koji je bio clan jedinice za streljanje .
Momak je bio iz Srbije , a isao je streljati po pozivu . Za to je bio placen i obezbjedjen mu je bio smjestaj u hotelu blizu stanice .
Razgovarali smo do ranih jutarnjih sati jer smo obojica cekali jutarnji autobus . Nisam mogao vjerovati svojim usima , a siguran
sam da mi je pricao istinu .Pitao sam ga kako se osjeca , a on je odgovorio da je to za njega samo posao .
 
Pa sta tek onda reci za Sv.Petra Cetinjskog koji je rekao Crnogorcima da ce mu se najpre dokazati kao junaci, ko od njih donese najvise turskih glava i baci pred njega. I sad tu pisac opisuje kako posle bitke sa vojskom Mahmud Pase Busatlije, svi dolaze na Cetinje i bacaju glave pred manastir dok se niz kamen slivaju brazde krvi i crnogorca koji konacno baca pred njega glavu samog Busatlije, koja se danas cuva u riznici manastira na Cetinju.
 
Naravno da pricaju .Ja sam na autobusnoj stanici u Novom Sadu razgovarao sa momkom koji je bio clan jedinice za streljanje .
Momak je bio iz Srbije , a isao je streljati po pozivu . Za to je bio placen i obezbjedjen mu je bio smjestaj u hotelu blizu stanice .
Razgovarali smo do ranih jutarnjih sati jer smo obojica cekali jutarnji autobus . Nisam mogao vjerovati svojim usima , a siguran
sam da mi je pricao istinu .Pitao sam ga kako se osjeca , a on je odgovorio da je to za njega samo posao .
Gde baš tebe nađe da ti se poveri :rotf:
 
Da li bi ti voleo da tvoju decu uci neko ko je hladnokrvno streljao nemocne zarobljenike?

Ili da te zaustavi takav policajac zbog saobracajnog prekrsaja?

Ili da te leci takav "medicinski brat"?


Ti mislis da to NE OSTAVLJA NIKAKVE POSLEDICE NA PSIHU?

Da su oni I DALJE NORMALNI, kao da se NISTA NIJE NI DOGODILO?


MALO MORGEN......
Šta hoćeš,tvoji partizani su ubili više zarobljenika i civila posle rata nego što je ukupno poginulo u ratovima devedesetih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top