Da se ne zaboravi

gost 224104

Elita
Poruka
20.630
Srebrenicu su izmislili Klinton i Izetbegović

Događaje u Srebrenici u julu 1995. istraživao sam punih 14 godina i tvrdim da genocida nad muslimanima u toj enklavi nije bilo i da su mit o pokolju muslimana izmislili Alija Izetbegović i Bil Klinton.

Srebrenički mit i priču o genocidu nad muslimanima koji je 1995. navodno počinila Vojska RS iskreirali su pokojni bošnjački ratni lider Alija Izetbegović i tadašnji predsednik SAD Bil Klinton, tvrdi Švajcarac Aleksandar Dorin, autor knjige „Srebrenica – istorija jednog salonskog rasizma”!

U ekskluzivnom intervjuu za Press RS, Dorin tvrdi da u Srebrenici nije bilo genocida, a da su stradali muslimani bili odrasli muškarci, koji su, kako naglašava, poginuli u borbama sa srpskim snagama. To se, kako navodi u svojoj knjizi za koju je materijale prikupljao punih 14 godina, nikako ne može nazvati genocidom!

- Posle višegodišnjeg istraživanja ratnih dešavanja u i oko Srebrenice definitivno sam došao do potvrde da genocida nije bilo. U julu 1995. godine, posle pada grada, poginulo oko 2.000 muslimanskih muškaraca, a ne 8.000, kako je napumpala muslimanska propagandna mašinerija, a podržali političari nekih zemalja i mediji sa Zapada. Tih 2.000 muslimana poginulo je u borbama sa srpskom vojskom, kada su se probijali prema Tuzli. Genocid u Srebrenici izmislili su Alija Izetbegović i Bil Klinton – kaže Dorin.

Na osnovu čega tvrdite da su genocid u Srebrenici izmislili Izetbegović i Klinton?

- Ne treba zaboraviti da su američki mediji naveliko pisali o tome kako je Amerika godinama naoružavala Izetbegovićevu armiju. Inače, Klintonova administracija je bila veoma negativno nastrojena prema Srbima, pa su, na primer, i hrvatsku akciju „Oluja” usmerenu na progon i eliminaciju srpskog naroda iz tadašnje Republike Srpske Krajine i zapadnih delova BiH dobrim delom vodili Klintonovi generali. S druge strane, jedan od srebreničkih lidera Hakija Meholjić i danas tvrdi da je Klinton još 1993. godine nudio Izetbegoviću iskonstruisani masakr nad muslimanima u Srebrenici kao rešenje rata u BiH!

Šta nam to govori?

- Pa, na primer, da su imali dve godine da tu manipulaciju pripreme, a za sve to vreme o Izetbegoviću i Klintonu najuticajniji zapadni mediji pisali su bajke i napravili mit.

Imali li, osim toga, u vašoj knjizi i nekih drugih dokaza?

- Naravno. U knjizi se i navode dokazi da je u Srebrenici, i to u borbama, stradalo oko 2.000 odraslih muškaraca muslimana. Znači, nedostajalo im je kao dokaz za „genocid” 8.000 leševa, navodno ubijenih, zato što žrtve borbenih dejstava ne mogu istovremeno da budu i žrtve streljanja. I zato, na spisak „žrtava” nisu stavili samo tih 2.000 poginulih u borbama i proboju, nego i mnoge ljude koji su već znatno pre pada Srebrenice umrli, ili stradali u drugim ratnim dejstvima od 1992. do 1995. Na tom spisku bilo je i živih ljudi.

Mislite na one koji su se kasnije našli na biračkim spiskovima?

- Tačno! Tako se dogodilo da se 1996. godine u Bosni na biračkim spiskovima pojavilo i oko 3.000 muslimanskih imena, koja su istovremeno bila i na spisku „srebreničkih žrtava”. To takođe znači da takozvanom Haškom tribunalu i dalje nedostaju dokazi za „genocid” u Srebrenici, pa zato koriste tvrdnje Hrvata Dražena Erdemovića, za koje je bugarski novinar Germinal Civikov u svojoj najnovijoj knjizi dokazao da su čiste laži.

Haški tribunal ne misli tako?

- Nekadašnji portparol NATO-a Džejmi Šej je još 1999. istakao da bez NATO-a ne bi ni postajao Tribunal u Hagu. Naglasio je da su NATO i Haški tribunal saveznici i prijatelji. Primer koji to potvrđuje jeste slučaj Vidoja Blagojevića, kojeg je Haški sud osudio na dugogodišnju robiju zbog događaja u Srebrenici, iako je on apsolutno nevin i nikome ništa nije skrivio. Dakle, NATO preko Haškog tribunala kažnjava svoje protivnike i istovremeno štiti svoje saveznike.

Zašto su se okomili baš na Srbe?

- Srbi nikada nisu bili saveznici agresorskih sila. Srbi su se stotinama godina unazad borili protiv agresorskih i fašističkih sila. Umesto respekta i zahvalnosti, za to su od takozvane međunarodne zajednice dobili sankcije i bombe, a od zapadnih medija totalnu satanizaciju. U današnjem svetu vladaju ludaci i kriminalci, koji sami sebe nazivaju demokratama.

Šta je vaš motiv da se bavite istraživanjem događaja u Srebrenici?

- Istraživanjem Srebrenice i navodnim genocidom Vojske RS nad muslimanskim narodom bavio sam se punih 14 godina, jer mi se već pred kraj rata u BiH činilo da Zapad nema poštene namere prema narodima u toj zemlji. Nisam mogao da se pomirim sa činjenicom da bi u svet mogla da ode slika o tom ratu koja odgovara isključivo interesima NATO-a. Nažalost, to se ipak na kraju dogodilo.

Zašto izbegavate da sami promovišete knjigu?

- Sada, kada sam posle mukotrpnog dugogodišnjeg istraživanja došao do neoborivih dokaza koji potvrđuju prava dešavanja u Srebrenici, s kojima svet nije upoznat, ne želim da skrećem pažnju na sebe, već samo na knjigu u kojoj je sve rečeno.


copy paste

http://www.globalresearch.ca/srebrenicu-su-izmislili-klinton-i-izetbegovi-263/17837
 
Uh da, sad ce godisnjica... Pokvarise mi najlepsi mesec u godini svojim glupostima, gde god se okrenem vidim ili cujem o nekom maršu, o posmrtnim ostacima, valjda ostave za svaku godinu po nesto, inace kako objasniti da svakog jula masovno sahranjuju mrtve vec skoro 20 godina.
A nama su zamerali da im pre rata "tamjan smrdi" kad smo sahranili ustaske zrtve iz hercegovackih jama.
 
Dakle, Srebrenica (tj. ono što se pod tim terminom podrazumijeva) nije izmišljena nego preuveličana.

Pa naravno.
Pa nisam kreten ebote da tvrdim da se idioti tamo nisu izivljavali nad ljudima i zarobljenicima i onima koji bas nista nisu krivi. Nisam beda od coveka da ne pljunem na svakog onog ko je toj sirotinji ubio hranitelja ili sina... Ne mogu da ne osudim one koji su to dopustili i da se gadim na one koji su i ako su to naredili.


Ali nisam moron da verujem u ovu budalastinu o 8000 nevinih zrtava i u suze majke Fate u vili na Vrelu Bosne... Mislim... Malo mere se mora imati.
 
- Naravno. U knjizi se i navode dokazi da je u Srebrenici, i to u borbama, stradalo oko 2.000 odraslih muškaraca muslimana. Znači, nedostajalo im je kao dokaz za „genocid” 8.000 leševa, navodno ubijenih, zato što žrtve borbenih dejstava ne mogu istovremeno da budu i žrtve streljanja. I zato, na spisak „žrtava” nisu stavili samo tih 2.000 poginulih u borbama i proboju, nego i mnoge ljude koji su već znatno pre pada Srebrenice umrli, ili stradali u drugim ratnim dejstvima od 1992. do 1995. Na tom spisku bilo je i živih ljudi.

Ako autor knjige tvrdi da je poginulo 2.000 Muslimana u borbama i proboju, da li time negira da se tamo desio bilokakav zločin?

Ako su poginuli samo u borbama i proboju, to nije nikakav zločin.

- - - - - - - - - -

Pa naravno.
Pa nisam kreten ebote da tvrdim da se idioti tamo nisu izivljavali nad ljudima i zarobljenicima i onima koji bas nista nisu krivi. Nisam beda od coveka da ne pljunem na svakog onog ko je toj sirotinji ubio hranitelja ili sina... Ne mogu da ne osudim one koji su to dopustili i da se gadim na one koji su i ako su to naredili.


Ali nisam moron da verujem u ovu budalastinu o 8000 nevinih zrtava i u suze majke Fate u vili na Vrelu Bosne... Mislim... Malo mere se mora imati.

Ako pogledaš bilo koju zločinačku epizodu bilo koga, uvijek žrtva uveličava zločine, a počinitelj umanjuje.

To je pravilo, a Srebrenica tu nije izuzetak!
 
- Naravno. U knjizi se i navode dokazi da je u Srebrenici, i to u borbama, stradalo oko 2.000 odraslih muškaraca muslimana. Znači, nedostajalo im je kao dokaz za „genocid” 8.000 leševa, navodno ubijenih, zato što žrtve borbenih dejstava ne mogu istovremeno da budu i žrtve streljanja. I zato, na spisak „žrtava” nisu stavili samo tih 2.000 poginulih u borbama i proboju, nego i mnoge ljude koji su već znatno pre pada Srebrenice umrli, ili stradali u drugim ratnim dejstvima od 1992. do 1995. Na tom spisku bilo je i živih ljudi.

Ako autor knjige tvrdi da je poginulo 2.000 Muslimana u borbama i proboju, da li time negira da se tamo desio bilokakav zločin?

Ako su poginuli samo u borbama i proboju, to nije nikakav zločin.

Autoru autorovo misljenje, meni moje, tebi tvoje, Hagu hasko a Muniri Munirino.

- - - - - - - - - -

Ako pogledaš bilo koju zločinačku epizodu bilo koga, uvijek žrtva uveličava zločine, a počinitelj umanjuje.

To je pravilo, a Srebrenica tu nije izuzetak!

Pa? I sta sad?
 
Autoru autorovo misljenje, meni moje, tebi tvoje, Hagu hasko a Muniri Munirino.

Osim mišljenja (za koje je Dirty Harry lijepo rekao što predstavlja), postoje i činjenice.

Njima se ne bave političari, nego istoričari, i ne koriste se za dnevno-političke svrhe.

Drugim rječima, točan (ili približno točan) broj ubijenih mora postojati.
Ili bi bar trebao postojati.

- - - - - - - - - -


To što autor knjige nije realan, i ne treba ga uzeti za ozbiljno.
 
Dogadjaji u Srebrenici su izrezirani od strane Zapada.Treba samo pogledati spinovanje kada je broj zrtava u pitanju.Prvo su rekli da je ubijeno 30000 muslimana,zatim izmedju 15 i 20000,pa 8000 da bismo sada dosli do cifre od oko 4000.A prava brojka je u stvari negde oko par stotina muslimanskih boraca,koji su poginuli uglavnom u sukobima i prilikom povlacenja pred vojskom RS.Mnogo vise je Srba stradalo u okolnim selima prilikom koljackog pira Nasera Orica,i to sve civili zene i deca.Zapadu je trebala podloga za bombardovanje RS i nasli su je u izmisljenom tzv genocidu u Srebrenici.Inace kako to da neko hoce da izvrsi genocid a pusti iz enklave Srebrenica preko 30000 muslimanskih civila,neozledjenih.Prema tome trula je ta prica o genocidu koju kao da je rezirao neki propali reziser niskobudzetnog filma u Holivudu.
 
Одмах да упозорим, свака инсинуација са дешавањима у прошлости биће санкционисана.

Ako misliš na to da sam pokušao povući paralelu s NDH, nisi u pravu: oko ustaških zločina u NDH nema nikavih tajni: istraživanja su radili ozbiljni ljudi i s hrvatske i sa srpske strane,
i došli su do vrlo sličnih brojeva ubijenih.

Ali ne može se poreći da su u određenom periodu te brojke bile uvećavane ili smanjivane, ovisno o političkim potrebama ove ili one opcije!

A sad, jel to za sankciju, ne bih znao, nisam moderator...

I ne, ovime ni po čemu ne pokušavam povući paralelu između NDH i Srebrenice, moga sam umjesto NDH uzeti i hrvatske zločine prema Srbima 95, ista stvar.
 
Ako misliš na to da sam pokušao povući paralelu s NDH, nisi u pravu: oko ustaških zločina u NDH nema nikavih tajni: istraživanja su radili ozbiljni ljudi i s hrvatske i sa srpske strane,
i došli su do vrlo sličnih brojeva ubijenih.

Ali ne može se poreći da su u određenom periodu te brojke bile uvećavane ili smanjivane, ovisno o političkim potrebama ove ili one opcije!

A sad, jel to za sankciju, ne bih znao, nisam moderator...

I ne, ovime ni po čemu ne pokušavam povući paralelu između NDH i Srebrenice, moga sam umjesto NDH uzeti i hrvatske zločine prema Srbima 95, ista stvar.

И то подлеже санкционисању. :lol:
 
Ako misliš na to da sam pokušao povući paralelu s NDH, nisi u pravu: oko ustaških zločina u NDH nema nikavih tajni: istraživanja su radili ozbiljni ljudi i s hrvatske i sa srpske strane,
i došli su do vrlo sličnih brojeva ubijenih.

Ali ne može se poreći da su u određenom periodu te brojke bile uvećavane ili smanjivane, ovisno o političkim potrebama ove ili one opcije!

A sad, jel to za sankciju, ne bih znao, nisam moderator...

I ne, ovime ni po čemu ne pokušavam povući paralelu između NDH i Srebrenice, moga sam umjesto NDH uzeti i hrvatske zločine prema Srbima 95, ista stvar.

I da zelis ne mozes, to je neuporedivo.
 
Мало се силује та ситуација са Сребреницом...
Колико је само документараца, емисија и шта ти ја знам све већ направљено на ту тему...
И онда се сваке године окупљају њих неколико хиљада, стално сахрањују нове жртве, па политички говори, амбасадори итд...
Кад би неко погледао комеморацију у Јасеновцу и ову у Среберници рекао би да је у Јасеновцу убијено 1000 а у Сребреници 100,000...
То ти је то кад се политика умеша и почне правити мит жртве...
 
Мало се силује та ситуација са Сребреницом...
Колико је само документараца, емисија и шта ти ја знам све већ направљено на ту тему...
И онда се сваке године окупљају њих неколико хиљада, стално сахрањују нове жртве, па политички говори, амбасадори итд...
Кад би неко погледао комеморацију у Јасеновцу и ову у Среберници рекао би да је у Јасеновцу убијено 1000 а у Сребреници 100,000...
То ти је то кад се политика умеша и почне правити мит жртве...

A tek kada se umesa zapadna politika pa krene sa svojom patetikom.
 
Muslimani koriste Srebrenicu u političke svrhe, pa nije valjda da to nekoga čudi.
Legitimno političko ponašanje, koliko god se to nekome činilo nemoralnim.

Србима су крајем 80-их и почетком 90-их други народи набијали на нос да користе то што су били жртва за време Другог светског рата, и свако помињање Јасеновца, херцеговачких јама и слично најжешћим српским национализмом...
Ако се узме у обзир да Муслимани сада се користе Сребреницом сто пута више него што су Срби геноцидом у Другом светском рату, будућност ће бити црна...
 
Mene ne cudi uopste obzirom od koga dolazi.Jeste legitimno politicko ponasanje ali je sramno to ciniti na taj nacin i nekoliko stotina ubijenih vojnika predstavljati kao genocid.

Да и то сам спазио...Ако се узме да су сви убијени муслимански цивили ајд и цивили и војници заједно били део тог геноцида, њих 60,000 испада да је тај босански геноцид најмањи геноцид по броју жртава у историји...али драстично најмањи...
 
Да и то сам спазио...Ако се узме да су сви убијени муслимански цивили ајд и цивили и војници заједно били део тог геноцида, њих 60,000 испада да је тај босански геноцид најмањи геноцид по броју жртава у историји...али драстично најмањи...

Srbi nemaju mentalni sklop kao narod da bi izvrsili genocid,nad bilo kim.A i kategoriju genocida je zapad modifikovao,oni su se igrali cifrom od 30000 ubijenih u Srebrenici iz prostog razloga sto se par meseci ranije desio genocid u Ruandi(Hutu i Tutsi),pa bi brojka od par stotina ili 2,3hiljade bila smesna za zapadno javno mnjenje,zato su tu cifru morali da spinuju do 30,40,50000 da bi imali moralnu podlogu da urade sve sto su uradili Srbima.
 

Back
Top