Sveti Duh jel samo u Hriscanim ljudima ima, ja sam musliman jeli moze i u mene da ima

Edip Can

Obećava
Poruka
81
Sveti duh u kojim ljudima ima ?
Samo u Hriscanima dusima jel postoji to ?
Ja kao jedan musliman, sta kaze hriscanstvo o tome ?
Znaci kazeli da sveti duh da ima kod svakije osobe bilo koje vere pripada ?
aj ako neka zna neko, nek mi obijasni.

Napomena i kratak opis o meni;

Ja samo 60 posto znam srpski jezik.

Jasam Edip, rodjen sam u istanbulu u 1977 god. i preveo sam svoj kompletni zivot u Istanbulu. i dan danas sedim u istanbul od kako sam se rodio ovde..
Moji roditelji su se izselili
iz Novog Pazara (srbije) 1967 god.
pozdrav svima.
 
Sveti duh nije isto sto i dah zivota. Zivotodavna sila.
Nju dibijamo od Boga.

Svaki covek i sebi ima Duh Sveti kao iskru.....dal ce da bude plamen zavisi od dara Duha Svetoga onome koji se upodobljava Njemu......ma koliko se ti zanosio da si nesto mudar..realno si duhovno izuzetno plitak(nemoj se vredjas:))....zarobljen u forme razmisljanja.....ne das iskri da se rasplamsa....zato i ne razumes Bibliju.....povrsan si.....shvatices to jednog dana.....dace Bog;)
 
Pa vidimo da si pun duha svetoga.
Kad nemas aelrgumente prelazis na bezboznicki sistem.
Vredjanje.
Duh sveti nema svako.
Istina je da on pokusava.
Ako ga neko odbije, on ne ostaje na silu tamo.
On postuje volju coveka.
Zar nisu Apostoli primili Duha svetoga na dan pedesetnice...
Sam Isus prilikom krstenja..

Ti si pomesao babe i zabe i hreo bi da to zbrojis.
Dah zivota i Duh sveti nije isto.
 
Novi zavet nam jasno kaze koja su dela Duha svetoga u nama a koja telesna.
Pa nabraja.
Jasno je da ko nema Duha svetoga u sebi cini telesna dela.
A ko ima Duha svetoga cini dela Duha svetoga.

Nemoguce je da ko ima Duha svetoga u sebi ne cini duhovna dela.
To je pokazatelj.
Kontrolna lampica.
Vredjanja i vulgarnosti nisu nikako duhovna dela nego telesna.

Isus jaze da nemozemo sluziti dva gospodara.
 
Sveti duh u kojim ljudima ima ?
Samo u Hriscanima dusima jel postoji to ?
Ja kao jedan musliman, sta kaze hriscanstvo o tome ?

Ja sam Edip, rodjen sam u istanbulu u 1977 god. i preveo sam svoj kompletni zivot u Istanbulu. i dan danas sedim u istanbul od kako sam se rodio ovde..
Moji roditelji su se izselili iz Novog Pazara (srbije) 1967 god.pozdrav svima.

Pazarac, i u islamu postoji sila ista hriscanskom Sv.Duhu, zove se Ruah..al-Ruh al-Quds...Arabic: الروح القدس...pominje se u Kuranu vishe puta i interptretira se kod muslimana kao andjeo Jibral (Gabrijel).
http://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Spirit_(Islam)
 
Pazarac, i u islamu postoji sila ista hriscanskom Sv.Duhu, zove se Ruah..al-Ruh al-Quds...Arabic: الروح القدس...pominje se u Kuranu vishe puta i interptretira se kod muslimana kao andjeo Jibral (Gabrijel).
http://en.wikipedia.org/wiki/Holy_Spirit_(Islam)
Hvala za pokusaj pomocu, ja engleski neznam. a to sto si rekla Anjeo Jibral (Gabrijel); to ima u islam.
Ali İslamski profesori; ne racunaju ga kao bozija duh , racunaju ga samo kao sluzbenik boga, njegovo sluzba je, da nosi rec bozija kod Muhameda (sav). Ali u hriscantvo ; sveti duh je nesto slicno sa islamom (na neki nacin da-a na nekin nacin nije slicno)
U hriscanstvo ( vi bolje znate - ja nisam siguran) sveti duh u covjeku unutra ima ( u svoju dusu) . te covek ako bude dobar osoba ( bozija milosti ako zaradi) ta sveti duh osvoji nega sto se nalazi u njega ( kod svakoga)
pozdrav.
 
Hvala za pokusaj pomocu, ja engleski neznam. a to sto si rekla Anjeo Jibral (Gabrijel); to ima u islam.
Ali İslamski profesori; ne racunaju ga kao bozija duh , racunaju ga samo kao sluzbenik boga, njegovo sluzba je, da nosi rec bozija kod Muhameda (sav). Ali u hriscantvo ; sveti duh je nesto slicno sa islamom (na neki nacin da-a na nekin nacin nije slicno)
U hriscanstvo ( vi bolje znate - ja nisam siguran) sveti duh u covjeku unutra ima ( u svoju dusu) . te covek ako bude dobar osoba ( bozija milosti ako zaradi) ta sveti duh osvoji nega sto se nalazi u njega ( kod svakoga)
pozdrav.

Свети Дух, као Бог је Треће Лице Свете Тројице и самим тим - није анђео.

Ми хришћани исповедамо једног Бога (и само је један Бог) али који је Света Тројица- Бог Отац, Бог Син и Бог Свети Дух.
 
Hvala za pokusaj pomocu, ja engleski neznam. a to sto si rekla Anjeo Jibral (Gabrijel); to ima u islam.
Ali İslamski profesori; ne racunaju ga kao bozija duh , racunaju ga samo kao sluzbenik boga, njegovo sluzba je, da nosi rec bozija kod Muhameda (sav). Ali u hriscantvo ; sveti duh je nesto slicno sa islamom (na neki nacin da-a na nekin nacin nije slicno)
U hriscanstvo ( vi bolje znate - ja nisam siguran) sveti duh u covjeku unutra ima ( u svoju dusu) . te covek ako bude dobar osoba ( bozija milosti ako zaradi) ta sveti duh osvoji nega sto se nalazi u njega ( kod svakoga)
pozdrav.

Andjela Jibrala u islamu (u onom tekstu na engleskom) tumače kao islamskog Sv.Duha. Ista sila, dva imena.

I u hrišćanstvu je Sv.Duh vrsta službenika. On je aktivni princip kojim božija najstarija sila (Bog Otac) ostvaruje svoje planove i zamisli, naprimer kad je Otac hteo da se otelotvori, da se materijalizuje, Sv. Duh je (kao službenik i posrednik) to učinio i rezultat je Bog Sin.
Nije u hrišćanstvu Sv Duh= duša...
Svako ljudsko biće ima deo svetlosti u sebi, to bi trebalo da bude najbliži pojam duši" i u hrišćanskom Novom Zavetu ima povodom toga jedna lepa rečenica: "I svetlost svetljaše i Tama ga ne obuze".. U tom smislu, povećane doze svetlosti nose u sebi prosvećeni ljudi i mogu biti bilo koje vere....i kako god koji narod zvao te sile i principe različitim imenima i profesori ih objašnjavali svakojako, kod nas- prostih smrtnika je to razumljivije..

Свети Дух, као Бог је Треће Лице Свете Тројице и самим тим - није анђео.
U hrišćanskoj teologiji, da...Ali vrši specijalne božije zadatke (kao i andjeli)- začne dete, objavi postmrtni život i sl.Svakako je aktivna Božija trećina.
U vedističkoj religiji, istu ulogu (aktivnog principa trojstva) imala je Materisvani.
U religiji Hetita trojstvo sačinjavaju muškarac+žena i dete, ne znam imena.
Pominjani Ruah naći će se i u u predjehovskoj religiji.
 
SVETI DUH NIJE U SVAKOME I STALNO I PRICNIPIJELNO:

ON MOZE DA BUDE U SVAKOME I TREBA DA BUDE:


Ovde imamo primer kada Duh sveti ulazi u Jelisavetu, sto znaci da do tada nije...
Ili ovde:


Lk 1:41 I kad Jelisaveta ču čestitanje Marijino, zaigra dete u utrobi njenoj, i Jelisaveta se napuni Duha Svetog,


Lk 1:67 I Zarija otac njegov napuni se Duha Svetog, i prorokova govoreći:


Posle krstenja, Duh sveti ulazi u Isusa:

Lk 4:1 Isus pak pun Duha Svetog vrati se od Jordana, i odvede Ga Duh u pustinju,


DUH SVETI NEMAJU ONI KOJI NE ZELE ILI KOJI NE TRAZE:


Lk 11:13 Kad dakle vi, zli budući, umete dobre dare davati deci svojoj, koliko će više Otac nebeski dati Duha Svetog onima koji ištu u Njega?

U prvoj crkvi, neki su na posbean nacin tek primili Duha svetoga:

Apg 2:38 A Petar im reče: Pokajte se, i da se krstite svaki od vas u ime Isusa Hrista za oproštenje greha; i primićete dar Svetog Duha;


Jos jedan primer kako neki koji nisu imali Duha Sv, primaju Duha svetoga:

Apg 8:15 Koji sišavši pomoliše se Bogu za njih da prime Duha Svetog;

Izlivanje Duha svetoga na neznabosce:

Apg 10:45 I udiviše se verni iz obrezanja koji behu došli s Petrom, videći da se i na neznabošce izli dar Duha Svetog.

Dakle, Duh sveti ispunjava one koji zele da sluze Bogu i sluze mu...
 
u hrišćanskom Novom Zavetu ima povodom toga jedna lepa rečenica: "I svetlost svetljaše i Tama ga ne obuze".. U tom smislu, povećane doze svetlosti nose u sebi prosvećeni ljudi i mogu biti bilo koje vere....i kako god koji narod zvao te sile i principe različitim imenima i profesori ih objašnjavali svakojako, kod nas- prostih smrtnika je to razumljivije..

recenica je na nivou poimanja petogodisnjeg retardiranog deteta
pomesala si principe sa univerzalnim agensom, prosveceni ne nose povecane doze jos manje mogu biti bilo koje vere jer mudrost nema nista sa zvanicnim religijama c
 
Andjela Jibrala u islamu (u onom tekstu na engleskom) tumače kao islamskog Sv.Duha. Ista sila, dva imena.
U hrišćanskoj teologiji, da...Ali vrši specijalne božije zadatke (kao i andjeli)- začne dete, objavi postmrtni život i sl.Svakako je aktivna Božija trećina.
U vedističkoj religiji, istu ulogu (aktivnog principa trojstva) imala je Materisvani.
U religiji Hetita trojstvo sačinjavaju muškarac+žena i dete, ne znam imena.
Pominjani Ruah naći će se i u u predjehovskoj religiji.


Нови Завет је завет у Ду­ху Светом, зато се пуноћа новозаветног Откривења састоји у објављењу и посведочењу истине о Божанству Светога Духа као трећег Лица Свете Тројице. У Новом Завету се Дух Свети стварно назива Богом. Када апостол Петар прекорева Ананију што је слагао Духу Светоме, он Духа Светог право назива Богом: Зашто испуни Сатана срце твоје да слажеш Духу Светоме и сакријеш од новаца што узе за њиву? Људима ниси слагао него Богу (τώ Θεω). Као треће Лице Божанске Тројице Дух Свети исходи од Оца (παρά τοϋ Πατρός εκπορεύεται), једносуштан је са Оцем и Сином, и у свему подобан и раван њима по Божанству, што Спаситељ изрично објављује својом заповешћу о крштавању свих народа во имя Отца и Сына и Святаго Духа. То исто уче и свети Апостоли кад год говоре о Светој Тројици. А то све показује да је Дух Свети у сваком дејству свом нераздељиво сједињен са Оцем и Сином, јер где је Дух Божји тамо је Бог. Но највећи доказ, по светом Василију Великом, о јединству Духа Светог са Оцем и Сином јесте тај што је речено да Он има исти однос према Богу какав има према свакоме човеку дух који се налази у човеку. Јер je речено: Ко од људи зна шта је у човеку осим духа човечјега који живи у њему? тако и у Богу шта је Божије (τα του Θεού) нико не зна осим Духа Божјега (ειμή το Πνεύμα τού θεού) (1 Кор. 2, 11). Пошто је по природи Бог, Дух Свети је свезнајући, свемоћан, свудаприсутан. Имајући сва божанска својства, Он има и сва божанска дејства: препорођава крштењем, управља Црквом Христовом, отпушта грехе, усиновљава људе Богу, чини људе Христовима, освећује, оправдава и врши све благодатне функције, јер је извор истине и светлости, раздаје духовне дарове, сарађује у свима добрим делима, чини чудеса, чини људе храмом Божјим, храмом својим, јер је сам Бог, чини Свето Писмо богонадахнутим говорећи преко Пророка и Апосто­ла. Царство Божје је царство благодати Духа; оно је „прав­да и мир и радост у Духу Светом (έν Πνεύματα άγίφ)", за­то се и остварује Духом Светим. Приписујући Светоме Духу сва ова божанска својства и дејства, ели свети Григорије Бого­слов. Обрати пажњу на ове чињенице: Христос се рађа — Дух претходи (Лк. 1, 35); Христос се крштава — Дух сведочи (Јн. 1, 32-34); Христос се куша —Нови Завет јасно и непобитно показује да је Дух Свети Бог, у свему раван Богу Оцу и Богу Сину. „Божанство Духа Светога веома је јасно показано у Светом Писму, в Дух га изводи (Мт. 4, 1); Христос чини чудеса — Дух сарађује (Мт. 12, 28); Хри­стос се узноси — Дух га наслеђује (Д. А. 2, 4)." Пошто је Дух Свети у свему и по свему Бог, то и Њему припада бо­жанска слава, поштовање и поклоњење, као Оцу и Сину. Ту божанску узвишеност и неприкосновеност Светога Духа наглашава сам Спаситељ када објављује духохулним фарисејима, да ће се сваки грех и хула опростити људима, па и хула на Сина човечјега, али се хула на Светог Духа неће опростити ни на овоме свету ни на ономе.
 
Нови Завет је завет у Ду­ху Светом, зато се пуноћа новозаветног Откривења састоји у објављењу и посведочењу истине о Божанству Светога Духа као трећег Лица Свете Тројице. У Новом Завету се Дух Свети стварно назива Богом. Када апостол Петар прекорева Ананију што је слагао Духу Светоме, он Духа Светог право назива Богом: Зашто испуни Сатана срце твоје да слажеш Духу Светоме и сакријеш од новаца што узе за њиву? Људима ниси слагао него Богу (τώ Θεω). Као треће Лице Божанске Тројице Дух Свети исходи од Оца (παρά τοϋ Πατρός εκπορεύεται), једносуштан је са Оцем и Сином, и у свему подобан и раван њима по Божанству, што Спаситељ изрично објављује својом заповешћу о крштавању свих народа во имя Отца и Сына и Святаго Духа. То исто уче и свети Апостоли кад год говоре о Светој Тројици. А то све показује да је Дух Свети у сваком дејству свом нераздељиво сједињен са Оцем и Сином, јер где је Дух Божји тамо је Бог. Но највећи доказ, по светом Василију Великом, о јединству Духа Светог са Оцем и Сином јесте тај што је речено да Он има исти однос према Богу какав има према свакоме човеку дух који се налази у човеку. Јер je речено: Ко од људи зна шта је у човеку осим духа човечјега који живи у њему? тако и у Богу шта је Божије (τα του Θεού) нико не зна осим Духа Божјега (ειμή το Πνεύμα τού θεού) (1 Кор. 2, 11). Пошто је по природи Бог, Дух Свети је свезнајући, свемоћан, свудаприсутан. Имајући сва божанска својства, Он има и сва божанска дејства: препорођава крштењем, управља Црквом Христовом, отпушта грехе, усиновљава људе Богу, чини људе Христовима, освећује, оправдава и врши све благодатне функције, јер је извор истине и светлости, раздаје духовне дарове, сарађује у свима добрим делима, чини чудеса, чини људе храмом Божјим, храмом својим, јер је сам Бог, чини Свето Писмо богонадахнутим говорећи преко Пророка и Апосто­ла. Царство Божје је царство благодати Духа; оно је „прав­да и мир и радост у Духу Светом (έν Πνεύματα άγίφ)", за­то се и остварује Духом Светим. Приписујући Светоме Духу сва ова божанска својства и дејства, ели свети Григорије Бого­слов. Обрати пажњу на ове чињенице: Христос се рађа — Дух претходи (Лк. 1, 35); Христос се крштава — Дух сведочи (Јн. 1, 32-34); Христос се куша —Нови Завет јасно и непобитно показује да је Дух Свети Бог, у свему раван Богу Оцу и Богу Сину. „Божанство Духа Светога веома је јасно показано у Светом Писму, в Дух га изводи (Мт. 4, 1); Христос чини чудеса — Дух сарађује (Мт. 12, 28); Хри­стос се узноси — Дух га наслеђује (Д. А. 2, 4)." Пошто је Дух Свети у свему и по свему Бог, то и Њему припада бо­жанска слава, поштовање и поклоњење, као Оцу и Сину. Ту божанску узвишеност и неприкосновеност Светога Духа наглашава сам Спаситељ када објављује духохулним фарисејима, да ће се сваки грех и хула опростити људима, па и хула на Сина човечјега, али се хула на Светог Духа неће опростити ни на овоме свету ни на ономе.

Ду­ху Светом
Светога Духа
Дух Свети
Духу Светоме
Духа Светог
Духу Светоме
Дух Свети
Святаго Духа
Дух Свети
Дух
Духа Светог
дух
духа
Духа Божјега
Дух Свети
Духа
Духу Светом
Духом Светим.
Светоме Духу
Дух
Дух
Дух Свети
Духа Светога
Дух га
Дух сарађује
Дух га
Дух Свети
Светога Духа
духохул
Светог Духа

___________________


Jel se ti drogiras?
 

Ду­ху Светом
Светога Духа
Дух Свети
Духу Светоме
Духа Светог
Духу Светоме
Дух Свети
Святаго Духа
Дух Свети
Дух
Духа Светог
дух
духа
Духа Божјега
Дух Свети
Духа
Духу Светом
Духом Светим.
Светоме Духу
Дух
Дух
Дух Свети
Духа Светога
Дух га
Дух сарађује
Дух га
Дух Свети
Светога Духа
духохул
Светог Духа

___________________


Jel se ti drogiras?

Хајде уозбиљи се - ако можеш. Ако не да те третирам као - неодраслог.
 
Хајде уозбиљи се - ако можеш. Ако не да те третирам као - неодраслог.

Jedino sto trebas tretirati a sto je i pozeljno jesu glasovi u tvojoj glavi...... usput izbaci insekticid tretiranu hranu jer telo je hram boziji.
To ti je pocetak, ne klati zivotinju kojima se sladite na verske praznike i ne drzati mrtva tela u zamrzivacu, povratna sprega toga nije javljanje duha vec vampira Moloha.

Ako si vec zglajzno u pustanje krvi dobrim bicima vodjen verskim naukom to predstavlja po psihijatrima nista drugo do oblik zavisnosti, po tezini rang heroinske.
 
Poslednja izmena:
Jedino sto trebas tretirati a sto je i pozeljno jesu glasovi u tvojoj glavi...... usput izbaci insekticid tretiranu hranu jer telo je hram boziji.
To ti je pocetak, ne klati zivotinju kojima se sladite na verske praznike i ne drzati mrtva tela u zamrzivacu, povratna sprega toga nije javljanje duha vec vampira Moloha.

Ти заједно са Хогаром подхитно, без да чекаш, на пдф - психологија.
 
Samo sam se shalio, ocu da kazem da svaki covek moze da chini dobra dela,
ako si musliman i svoju veru dokazujes dobrim delima a ne puskom i batinom onda imas svetog duha vishe nego hriscani.
Sad sam razumeo, hvala na pomoc i objasnavanje.
Jase slazem stobom. İ ja mislim kao ti. Znaci ako je jedan osoba dobar, te bilo na koju veru pripada, bog nega voli, i " bozija dusa- duh" osvaja nega, ono stoje uvijek imao u njega, ( jos od kako se rodijo imao ) ali prvo treba ;
biti dobar covek
zasluziti boziju milosti.
i onda automatski se aktivira ta bozija duh-dusa, sto je vec imao u sebe jos od kakose rodijo..
E pozdrav svima.
 

Back
Top