Materijalisti

Lollol

Poznat
Poruka
9.450
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Da li su to ljudi koji nemaju neke "duhovne" vrednosti, ili ljudi koji misle da vrede vise ako imaju novi iPhone, bolji auto, jednostavno vise novca nego ostali?
Da li su stedljivi ljudi ili skrtice materijalisti?
 
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Da li su to ljudi koji nemaju neke "duhovne" vrednosti, ili ljudi koji misle da vrede vise ako imaju novi iPhone, bolji auto, jednostavno vise novca nego ostali?
Da li su stedljivi ljudi ili skrtice materijalisti?

Материјалиста је особа која све у животу ради из интереса.

Из интереса се чак и дружи.
 
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Da li su to ljudi koji nemaju neke "duhovne" vrednosti, ili ljudi koji misle da vrede vise ako imaju novi iPhone, bolji auto, jednostavno vise novca nego ostali?
Da li su stedljivi ljudi ili skrtice materijalisti?

Auu, ne podnosim ih, fala na pitanju.
Ono sto ja podrazumevam pod materijalistom ne mora biti uopste skrtica, niti stedljivi, niti snob, niti ljudi koji uopste nemaju duhovne vrednosti.
Po meni to su ljudi koji sve ili vecinu stvari posmatraju kroz novac i materijalnu vrednost i na taj nacin funkcionisu i na taj nacin tumace stvari i njima daju pravo primata i na taj nacin i odlucuju...
 
covek koji gleda sve kroz novac u zakonskim okvirima naravno,jer van toga bio bi kriminalac

То већ да, криминалци нису, али не знају баш много ни шта је морал и етика.

А они често нису предмет законских норми.
 
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Da li su to ljudi koji nemaju neke "duhovne" vrednosti, ili ljudi koji misle da vrede vise ako imaju novi iPhone, bolji auto, jednostavno vise novca nego ostali?
Da li su stedljivi ljudi ili skrtice materijalisti?

To du jadnici koji nesvesno gube dusu misleci da postizu nesto.
 
Novac volim ili pre se može reći poštujem u onoj meri koliko mi slobode pruža.....nije za pohvalu, u poslednjih 6 meseci sam imala dve bračne ponude, Švedska...tip hoće da se ženi našom...i naš jedan sa kućom od pet spratova i koji redovno dva puta godišnje ide za Norvešku i zaradi dobru kintu, odbih i ako mi je vreme za udaju itekako...da sam materijalista ili ko zna šta već....otarasila bih se bede i rada kod privatnika za minimalac, a trenutno nemam ni to.....opet ponavljam novac nam pruža slobodu, volela bih čak i da sam bogata...
 
Ima jedan dobar deo pesme balade Aleksandre Radović koji kaže: "Bacaju se srca, a čuvaju se stvari".

Mislim da je to dobar primer kako danas funkcioniše svet u opasnim voltima materijalističke pomame.

Neki ne bi znali šta imaju ni da im to trljaš o facu.

Ništa žalosnije nego kada zdrav kod očiju ne vidi, već se samo slepo vodi mrtvom prirodom koja je simbol za luksuzan život koji smatraju srećom.

A to je zapravo samo jedan zlatni kavez.

Ja volim lepe stvari i budem iznervirana ponekad kada ne mogu da imam šta želim, ali ne merim svoju životnu radost parima sandala, haljinama i sl.

Ako mogu da priuštim nešto sebi, uradiću to, ali ono što kupujem plaćam svojim kešom ili karticom, ne svojim obrazom, samopoštovanjem.
 
Uz uspeh dolazi i novac,a sa novcem i moc. Svi vole kad pobede ili kad su u necemu najbolji,ne vidim zasto je to tako lose? Svako od nas poseduje zelju za moci.
Ako neko steka samo lovu i odvaja od usta,ne placa drugima plate,dugove i to,pre bi rekao da je uplasen za svoj opstanak.
 
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Da li su to ljudi koji nemaju neke "duhovne" vrednosti, ili ljudi koji misle da vrede vise ako imaju novi iPhone, bolji auto, jednostavno vise novca nego ostali?
Da li su stedljivi ljudi ili skrtice materijalisti?[

.................

Samo ću na ovo...i štedljivi i škrtice su materijalisti....za mene, prema mom skromnom mišljenju, preveliki akcenat na večiti manjak i nedostatak sredstava kod tih štedišta i škritica...govori gde im je fokus! usta govore ono čega je srce puno :)
 
Poslednja izmena:
Materijalisti nisu nužno loši ljudi. Neki umeju da budu vrlo inteligentni i mudri.
Sklonost ka materijalizmu je samo još jedna crta ličnosti koju svi imaju u manjoj ili većoj meri, svesno ili nesvesno...
Ono što kod (zadrtijih) materijalista smara jeste kad krenu da dave sa tim kako najbolje merilo čoveka to što ima i da tako (ne)posredno ističu šta su sve zaradili, kupili ili dobili.
To je doduše prisutno i kod ljudi koji bi da se istaknu bilo kojom svojom dominantnom karakteristikom (fizička sprema, obrazovanje, popularnost, izgled itd.) i sve posmatraju kroz nju.
 
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Materijalisti su ljudi koji smisao zivota vide u zaradjivanju novca. To ne znaci da nisu produhovljeni kao i da jesu, sve zavisi od slucaja do slucaja. Isti kao ostali ljudi stim sto su sposobni zaraditi i videti novac tamo gde ga drugi ne vide. Neki su ok drugi nisu.
 
Materijalisti su po meni,osobe koje u zivotu nisu imale dovoljno ljubavi i paznje pa su se zbog toga okrenuli svemu sto je vezano za novac.Verovatno su vodjeni nekim shvatanjem da novcem sve mogu dobiti pa iz tog razloga ne zele da vide da su u zivotu bitnije neke druge vrednosti.
Mnogi roditelji smatraju da time sto su deci sve kupili da su od svoje dece napravili i dobre ljude.A kada ih upropaste novcem onda svu krivicu prebace na samu decu sa kontatacijom da su nezahvalnici,rasipnici....Materijalne stvari su u zivotu bitne, kako bi njime zadovoljili svoje osnovne potrebe ali i da bi se pruzile neke stvari koje se mogu smatrati kao neki luksuz.Ali bitnije je ceniti neke dusevne vrednosti, jer ako smo kao osobe usamljeni i odbaceni od drustva, nece nam nikakvi milioni pomoci da uspostavimo tu dusevnu ravnotezu.
 
Ko su materijalisti, tj. kakve crte treba da ima neka osoba da bi je smatrali materijalistom?

Da li su to ljudi koji nemaju neke "duhovne" vrednosti, ili ljudi koji misle da vrede vise ako imaju novi iPhone, bolji auto, jednostavno vise novca nego ostali?
Da li su stedljivi ljudi ili skrtice materijalisti?
Ne znam ja šta su materijalisti. Znam da su mi pare važne, jer bez njih pristojnog života nema...
Samo po ovim odgovorima... suncetipoljubim, kako smo mi nematerijalan narod...:zaljubljena:
 
Za materijaliste se sa pravom kaže da je njihovo vreme novac. Svaku šansu, svaki trenutak posmatraju kao mogućnost da dođu do novca. Materijalisti ne gube vreme na hobije, na provod, na društvene mreže. Materijalisti ne postoje na ovom mestu.
 

Back
Top