sudbina ?

ravana2

Domaćin
Banovan
Poruka
4.865
da li nam je sudbina odreden rodenjem ili smo sami vlasnici svoga zivota . ako ju mozemo promjeniti onda niti sva videnja proroka ne vaze jer smo ih u stanju promjeniti . dakle nista od dolaska isusa krista .:ok:
 
da li nam je sudbina odreden rodenjem ili smo sami vlasnici svoga zivota . ako ju mozemo promjeniti onda niti sva videnja proroka ne vaze jer smo ih u stanju promjeniti . dakle nista od dolaska isusa krista .:ok:

Уби нас незнање - каже Св. Владика Николај

Ти си, класичан пример, незналице који би да проповеда и да се радује све мислећи да је постигао погодак не знајући да је шутирао - и затресао сопствену мрежу. Што ће рећи - постигао си аутогол.

Ми, православни хришћани, у судбину не верујемо. Имамо од Бога дату слободну вољу тако да од нас самих зависи - којим ћемо путем поћи. Да ми можемо променити свој живот из корена, то јест. може доћи до преображаја и то нам је, између осталог, описано и у причи о блудноме сину.

Сада да знаш и ти и да убудуће не дајеш аутоголове - Бог којега ми исповедамо је Свемогући , Свезнајући и Свемилостиви......... Он зна унапред шта ће се догодити са СВИМА нама , тако да су виђења Божијих пророка тачна и непогрешива, а други долазак Господа и Бога и Спаса нашега Исуса Христа је сваким даном све ближи.
 
sada trabunjas , ako postoji slobodna volja onda se ne moze predvidjeti dogadaj . a ako se moze predvidjeti dogadaj znaci da ne postoji slobodna volja . a sada to procitaj 3 puta da ti sjedne .
 
sada trabunjas , ako postoji slobodna volja onda se ne moze predvidjeti dogadaj . a ako se moze predvidjeti dogadaj znaci da ne postoji slobodna volja . a sada to procitaj 3 puta da ti sjedne .

Чуј незналицу - још се и хвали својим незнањем...

Ти не можеш да знаш шта ћу ја данас, сутра или прекосутра учинити, као што ни ја не могу да знам шта ћеш ти урадити у наредних неколико дана или све до момента док не одеш Богу на исповест - али Бог који створио небо и земљу и све видљиво и невидљиво ЗНА и наше помисли а камо ли шта ћемо урадити до краја овоземаљскога живота. Онај који зна тачан број сваке капи кише које је пала од настанка света па све до самога краја оваквог света који познајемо - исто тако ЗНА шта ћемо , сваки понаособ, учинити са од Њега дариваном слободном вољом - дал на добро ил на зло.
 
kako je moguce da je nekom upisano da overi od droge ili da se samoubije..ili da ga roknu..ne moze se reci da ga je sudbina stavila u neki splet okolnosti tipa filma final destination
 
У дилеми сам, кад мало боље погледам чини ми се да постоји судбина.

Судбина је друго име за робовање. Муслимани верују у судбину и они имају ропски однос према Богу.

Када би прихватили неистину попут те да нам је нешто " суђено " онда слободно можемо да седнемо и чекамо - да нам се то што нам је суђено и догоди.
 
Судбина је друго име за робовање. Муслимани верују у судбину и они имају ропски однос према Богу.

Када би прихватили неистину попут те да нам је нешто " суђено " онда слободно можемо да седнемо и чекамо - да нам се то што нам је суђено и догоди.

Али некад у стварности делује другачије.
 
колио пута сам чуо по србији
"шта ћеш тако му записано" тј таква му судбина
"да је кренуо/ла мало раније не би му се то десило ал шта ћеш суђено му/јој тако....."

значи срби верују у судбину
 
E sad da li postoji sudbina ili ne tesko je pitanje...Ili da li nam je odredjen i zapisan zivot isto je tesko pitanje.

Ali pretpostavljam ako vec imamo slobodnu volju da imamo slobodu da krojimo svoju sudbinu.
Ali ovo je moje misljenje, jer npr. Muslimani veruju da je sve vec odredjeno i pre rodjenja (sudbina), kao sto i odredjenje reformisane protestantske crkve veruju (predodredjenje).

Kada bih ja morao da se odlucim u sta da verujem verovao bih da svako kroji svoju sudbinu jer da imamo sudbinu mi smo onda slagani da imamo slobodnu volju, jer po tome mi izvrsavamo samo ono sto nam je odredjeno ili bolje receno sudbina napisala pre rodjenja.

Pozdrav!
 
E sad da li postoji sudbina ili ne tesko je pitanje...Ili da li nam je odredjen i zapisan zivot isto je tesko pitanje.

Ali pretpostavljam ako vec imamo slobodnu volju da imamo slobodu da krojimo svoju sudbinu.
Ali ovo je moje misljenje, jer npr. Muslimani veruju da je sve vec odredjeno i pre rodjenja (sudbina), kao sto i odredjenje reformisane protestantske crkve veruju (predodredjenje).

Kada bih ja morao da se odlucim u sta da verujem verovao bih da svako kroji svoju sudbinu jer da imamo sudbinu mi smo onda slagani da imamo slobodnu volju, jer po tome mi izvrsavamo samo ono sto nam je odredjeno ili bolje receno sudbina napisala pre rodjenja.

Pozdrav!

а море бит да имаш слободну вољу коју судбину да одабереш:D
желим да ја и моји потомци живимо по 288 година, могу ли то слободном вољом?
 
bice da je sloboda izbora u pitanju bez slobodne volje...

Smorio sam se sada (:



рецимо (док одмараш) оћеш у ЕУ или нећеш и ти одабереш ЕУ а тамо мед и млеко значи добар избор али меркелова ти сере мед и дати дојку да јој сисаш док она то жели

значи на правом си путу...:D
 
рецимо (док одмараш) оћеш у ЕУ или нећеш и ти одабереш ЕУ а тамо мед и млеко значи добар избор али меркелова ти сере мед и дати дојку да јој сисаш док она то жели

значи на правом си путу...:D

Hahahahahahha. :ok:
 

ма ниси ни свестан колико си погодио претходни пост
слободна воља је шарена лажа, постоје само слободни избори а на теби је да одлучиш шта ћеш да изабереш, којим путем да идеш, а тај пут је трасиран и непромењљив
па не каже се џаба "узимам судбину у своје руке"

дакле мој лични закључак је судбина постоји

ајд уздравље :D
 

Back
Top