Visok muski glas - neophodna pomoc!

Jovica88

Obećava
Poruka
94
Pozdrav svima, nadam se da ce te mi pomoci.

Imam 25 godina a glas mi je izuzetno visok za muskarca. Tacnije kad pricam svi misle da imam 15 godina, to me ubija, zivot mi je vec upropastilo jer sam i fakultet napustio zbog toga, devojku nisam imao i tako dalje. Da ne duzim. Ne mogu da odem do najboljeg druga jer i on kad me cuje smesno mu je.
Zivim na selu i roditeljima ne smem ni da spomenem da imam takav problem mislili bi da sam psihicki bolestan(sad vec posle svega mozda i jesam)...
Bez njihovog znanja sam vadio hormone i testosteron mi je nesto iznad donje granice, a znam da sam imao i zakasneli pubertet pa to moze imati veze.
Recite mi da li ikakve vezbe mogu pomoci glasu, bilo kakvo sredstvo za povecanje testosterona a da nije igla, bilo sta sto pomaze, i dasku bih pojeo kad bi znao da ce pomoci. U velikom sam problemu i nadam se da ce mi neko lepo odgovoriti a ne rec "idi kod doktora" i slicno jer sam na to navikao...Bilo kakvo resenje molim vas, makar i privremeno da se malo smirim.
 
Za sve to trebaju uputi, a rodbina mi radi u obliznjem domu zdravlja :(
Mozda neko ipak zna bilo kakav nacin?

Nadam se i odgovoru "Bru Zlia" on ima za sve resenje :)
Bru Zli ako citas, pomagaj, znam da razumes sta sam napisao gore, godinama citam krstaricu i tvoje komentate i vidim da se u dosta oblasti razumes.
 
Pozdrav svima, nadam se da ce te mi pomoci.

Imam 25 godina a glas mi je izuzetno visok za muskarca. Tacnije kad pricam svi misle da imam 15 godina, to me ubija, zivot mi je vec upropastilo jer sam i fakultet napustio zbog toga, devojku nisam imao i tako dalje. Da ne duzim. Ne mogu da odem do najboljeg druga jer i on kad me cuje smesno mu je.
Zivim na selu i roditeljima ne smem ni da spomenem da imam takav problem mislili bi da sam psihicki bolestan(sad vec posle svega mozda i jesam)...
Bez njihovog znanja sam vadio hormone i testosteron mi je nesto iznad donje granice, a znam da sam imao i zakasneli pubertet pa to moze imati veze.
Recite mi da li ikakve vezbe mogu pomoci glasu, bilo kakvo sredstvo za povecanje testosterona a da nije igla, bilo sta sto pomaze, i dasku bih pojeo kad bi znao da ce pomoci. U velikom sam problemu i nadam se da ce mi neko lepo odgovoriti a ne rec "idi kod doktora" i slicno jer sam na to navikao...Bilo kakvo resenje molim vas, makar i privremeno da se malo smirim.
mozda da pocnes pusiti neku krdzu i jesti led
 
Za sve to trebaju uputi, a rodbina mi radi u obliznjem domu zdravlja :(
Mozda neko ipak zna bilo kakav nacin?

Nadam se i odgovoru "Bru Zlia" on ima za sve resenje :)
Bru Zli ako citas, pomagaj, znam da razumes sta sam napisao gore, godinama citam krstaricu i tvoje komentate i vidim da se u dosta oblasti razumes.


Mislim da je neko vec imao tvoj problem , i to bas skoro isti, mozda si to bio i ti ......

Tada sam pisao o boost-ovanju testosterona i ishrani, treningu itd....

Generalno ovako stoje stvari:

1) Takav glas moze biti posledica hormonalnog disbalansa, kasnijeg puberteta u kome se jedna sekundarna sexualna karakteristika slabije razvila (u ovom slucaju glas, nekom moze biti malje, nekom muska gradja, neko da nema Adamovu jabucicu, sta znam)


2) Moze biti posledica nekog poremecaja glasnih zica ili bilo cega sto utice na proizvodnju zvuka....Neki ljudi pricaju duboko, neki suste dok pricaju, neki zvuce kao da se dave, a neko eto kao ti ima visok glas.


3) Spomenuo si psiho dojam.....Moze biti i to....Veoma slabo samopouzdanje i distimija, ili neke faze depresije mogu pojacati negativan dojam o tebi samom i uciniti da sam sebe cujes 5 puta gore nego sto jesi....Ok, ne zvucis sigurno kao Vin Dizel, mzoda ti je glas piskav, ali daleko od toga da sada trebas da ne izlazis iz kuce......Sam sebi mozes napraviti razne neuroticne poremecaje pocev od socijalne fobije, agorafobije i panicnih napada, generalizovane anksioznosti.

Ali posto si rekao da to I OSTALI PRIMECUJU KOD TEBE U MERI DA IM SKRECE PAZNJU I NAGONI IH NA NEKU NEUOBICAJENU REAKCIJU (sirenje zenica, iscudjavanje, napadno smejanje iako su kulturni) onda je moguce i da ne preterujes kada mislis da imas problem......

Tvoj problem uopste ne mora biti zdravstveni problem, ali je sigurno jedan SOCIJALNI PROBLEM, koji je ometajuci faktor u socijalnom funkcionisanju , i koji moze doprineti socijalnoj invalidnosti kao sto je vec krenulo kod tebe a to za posledicu moze imati i psiholoske poremecaje koji ce te pre ili kasniej nagristi, kada istrosis sve mehanizme odbrane i kada izgubis sve ono u cemu si uzivao i radio a sada ne mozes od problema.

:D

Ja objektivno NEMAM resenje za sve....Ali subjektivno duboko verujem DA IMAM I DA MOGU, i drago mi ej da ostali ljudi VERUJU DA IMAM RESENJE I DA MOGU IM POMOCI, a nisi prvi koji je to rekao... Neki su cak pricali i da im nije niz psihijatara pomogao a da j ovde jesam preko tastature.....:cool: Nije da se hvalim, ali drago mi je.

Tako da , pozitivno je ako neko misli da imam resenje za sve i da mogu pomoci......Ako covek nesto nema, onda bar da ima nadu i nagon za borbom da traje , da se hoda napred a ne da se covek preda......Tada je tesko.


Sto se tice tvog problema, znam jednog starijeg coveka (nije bas star, ali stariji od mene) koji je imao piskav glas.....Znao sam ga iz vidjenja jedno 5 puta i onda sam ga 6 put cuo kako prica....U prvi mah sam sebi rekao u bradu - "Jao vidi ga ovaj kakav glasic ima, ko bi rekao"....I ostalo je na tome.....E sad kontam, sto je intenzitet drazi (takav glas) jaci, jaca je i reakcija posmatraca..... Da se zezao i tog trenutka uvlacio helijum, ko zna mozda bih i ja prsnuo u smeh, a posto sam kulturan posle bih mu se izvinio, ili da sam stidljiv pobegao sa lica mesta sa crvenilom u licu.



p.s. Napisi jos neke informacije o sebi, malo si podataka dao...
 
Sad videh da nikako neces kod doktora.....

Ok, a sta bi onda hteo, da ti pomogne automehanicar?

Rekoh ti, nema stida...Nisi nista socijalno neprihvatljivo uradio pa da se stidis covece.....

I jos nesto kazes da zvucis kao da si mladji 10 godina? Pa sta....Bitno da ne zvucis kao da si zensko, zamisli tek to....

Kazes da si radio analize a da tvojinisu ni znali jer bi pomislili da si psihicki umislio? Pa zar to upravo nije dokaz da tvoj glas objektivno i nije toliko zastrasujuc, cim tvoji nisu primetili da je to neki nedostatak , koji te najvise vole, a imas izgleda problema samo sa vrsnajckom grupom svojom, a tu se zna, trazi se dlaka u jajetu kako bi mogli da se nasladjujemo tudjim problemima jer smo nezreli....

Neki od najlegendarnijih rok pevaca imaju izuzetno visoke glasove, i kada pevaju a kada ga ne gledas mislis da peva zensko, i oni na to gledaju kao na dar a ne kao na manu.

Taj drug koji ti se smeje a ne podrzava te, nije drug, nego neka spodoba koja sasvim slucajno zivi blizu tebe pa si zbog te blizine i poceo da se druzis sa njim a ne zbog drugarstva...

Menjaj prijatelje! Okruzi se ok ljudima koji su podrzavajuci.

A stvari za tvoju hitnu pomoc bi mogle biti:

Kupi neke cajeve protiv stresova, za umirenje itd, da bi te malo generalno opustie i snizile brige....

Kupi proizvod ZMA takonesto, to je Cink + magneziju + jos nesto, povecavaju testosteron prirodnim putem.

Jedi kikiriki, orahe, bademe, laneno seme, susam....

Kada pricas obrati paznju kako pricas, intonacija, malo gluma, jer svi mi kada pricamo mozemo malo i udebljati glas i istanjiti glas, u zavisnosti od raspolozenja i uzbudjenja, namere itd....

Postoji jos jedan savet koji ne bih preporucio jer niej eticki i zdravstveni, a to su cigarete....Opste je poznato da ljudi koji puse malo udebljaju glas....Cak i zene (to mi je fuj kad cujem)



Kada pronadjes ok ljude kojima mozes verovati, upitaj ih iskreno sta misle o tvom glasu, da li su to primetili pre nego sto si ih pitao i kako su te doziveli prvi put kada su te takvog upoznali.....Sve ovo ce ti znaciti da malo bolje sagledas svoje stanje....

Ko zna, mzoda ipak i previse brines nego sto bi trebalo, mozda ti glas i nije toliko los, nego si hronicno lose raspolozen (distimija) i namestilo ti se da su te njih desetak u kratkom vremenskom roku ismejavali pa si stvorio veoma losu sliku o sebi.
 
Pre svega hvala vam puno na izdvojenom vremenu, vidi se da ste dobar covek jer pokusavate da pomognete svima, pa evo i meni ste napisali opsirno u svom stilu.

Nisam do sad na krstarici postavljao ovakva pitanja, verovatno je neko drugi u pitanju, da li je on uspeo da resi problem???

Probacu da nadjem nacina da vas poslusam za ovo sto ste napisali, veliki ste psiholog nema sumlje, tacno znate sta je moj problem.

Recite mi jos ako vas ne mrzi sta mi preporucujete od ishrane za prirodno povecanje testosterona makar u nekim malim granicama jer znam da se prirodno ne moze povecati mnogo. Neki cajevi mozda, suplementi osim ZMA, to su mnogi moji poznanici uzimali i radili pretrage pre,za vreme i posle uzimanja i nivo je bio apsolutno isti.
Cuo sam za tribestan, da li znate gde to uzeti?
Hvala jos jednom, ocajan sam i samim tim sto sam procitao ovo sto ste mi napisali mi je koliko toliko lakse.
 
Tribestan je neso kao tribulus terrestris , mesavina neka.,.....Sam tribulus je biljka bugarska koja bi trebalo da dize testosteron, ali npr iz antidoping agencije Srbije kazu da su provalili da su proizvodjaci namerno stavljali AAS (androg.anab.ster.) u tribulus kako bi ispopularizovali proizvod, pa je masa sportista padala testiranja iako su bili uvereni da su samo usplemente koristili...Tako da ja ne bih tu iskusavao srecu...

Ima suplement zove se DAA - D-Aspartic Acid za koji kazu da se oseca razlika kada se vezba....E sad da li ce udebljati glas, ne znam...

Sto se tice ishrane, iguglaj malo, unosis ishranu koja sadrzi odredjene mikroelemente koji ucestvuju u proizvodnji spermatozoida, koji prirodno povecavaju testosteron, anabolizam organizma itd....neki o dnjih su cink, magnezijum, a pronadji da li uticu jos neki....

Dalje, bavljenje sportom, dizanje teskih tezina u teretani na osnovnim vezbama - snagatori nikada nisu imali mala ramena, piskav glas, nezno lice.....Te takve teske vezbe stimulisu telod a luci vise testosterona, ali mora se pojacano i jesti.

Trudi se da dovoljno unosis zdravih masti jer su one kljucne, od njih se proizvode hormoni.Ne smes da gladujes ili ne daj boze drzis neke dijete jer je to smrt za testosteron.

Mora da se spava i to da lezes najkasniej u 22h, to je isto bitno za hormone....

I jos nesto - pokusaj da nadjes devojku - i ne mora da bude neka.....Koliko da je zesnko, kada si u njenoj blizini, prirodno radi mehanizam i luci se vise testosterona, to nam je ostalo od zivotinja....E sad znam da si u zacaranom krugu - glas-misljenje o sebi-nemogucnost prilazenja devojkama, ali potrudi se.... Kladim se da ima neka devojak koja ima neku manu za koju misli da ej ne zeli niko a ustvari to nije nikakva mana i niko drugi je ne vidi osim nje, i bas ti ona moze biti dobar parnjak a ujedno te i razumeti i tvoj problem. Ljudi sa problemom obicno imaju vise empatije za druge ljude neko ostali koji su "savrseni".

Ne pij alkohol, ne pusi, to ubija testosteron isto.

Raspitaj se kod matorih pogotovo sa sela, da li postoje neki cajevi za matorce za erekcije, prostate i slicno...Sve to deluje na isti nacin - stimulisuci testosteron.

Pozdrav.
 
Na ovaj video sto si me pitao sta izaziva u meni sve, pa posto ne znam bas engleski najbolje smesno mi je samo, znaci izaziva smeh, ali ne u smislu da joj se rugam nego jednostavno izaziva smeh. Kod mene nije bas toliko banalan slucaj. Jednostavno je glas pisktav i deciji. Ne ide uz momka od 25 godina, 187 visine i 82 kile.
Probacu sve ovo. Nadam se da ce ova tema pomoci jos nekome osim meni.

- - - - - - - - - -

Ne znam kako da ti zahvalim za sam ovaj trud.
 
Bru Zli :) jos jedno pitanjce. Sta mislis o tom suplementu "DAA - D-Aspartic Acid"? Zanima me pre svega da li ima neke nus pojave jer koliko sam uspeo da izguglam pise da nema ali pise da te amino kiseline nema u ishrani nego se stvara u organizmu pa da ne bi doslo do nekog disbalansa ako uzmem?
 
Ja sam doziveo i proziveo cirkus, nisam isao kod psihologa ali sam imao ogromnih problema sa depresijom kada sam mislio i na suicid.

Resio sam tako sto sam posegao za radikalnom metodom koju inace ne bi da stanje nije tako tesko. Uzeo sam testosteron depo 500 mg nedeljno 10 nedelja ukupno kao bilderi sto uzimaju. Sad sa 26 govorim kao sto bi trebalo, glas se spustio oktavu nize i sve je ok. Posle sam radio sve preglede vadio krv , hormone, snimao svasta sve je ok ali nikom ne bih to preporucio osim ako nije bas tako gadan slucaj kao kod mene.

Rayela jel imas neki link od toga ili jel mozes objasniti kojim metodama rade to sve?
 
stonisi barem iskoristio dok si se bockao testom da ides u teretanu??ti si uzimao 2 ampule nedeljno,nije to neka velika doza,dont vory..drago mi je da si resio problem,a interesuje me jos,kad si prestao sa uzimanjem depoa pa posle neka 3 meseca jel ti glas ostao i dalje za oktavu nize,nije se vratio na staro??
 
@Klonirani Sime ne brini necu, uzeo sam samo zbog toga.

@Dejan_P, isao sam u teretanu u tom periodu, dva meseca pre nego sto cu uzeti sam krenuo da se malo ustosim ali nije mi bio primaran izgled i nisam se previse forsirao u teretani jer solidno sam gradjen i bez teretane, dobio sam 8 kg izgubio 3 kg a ovih 5 su otisle u misice i dobio sam prilicno izdefinisan izgled ali i krupniji posle kure. Kad sam te 3 kg izgubio posle prestanka uzimanja testa odma se ustvari dobro videla definicija. Od nezeljenih efekata standard u toku kure testisi se malo smanje, posle se u fazi oporavka vrate(faza oporavka je bila ustvari vise voca i povrca, bez lekova)i imao sam 10-ak akni po ledjima negde pri kraju kure ali su se brzo povukle. Glas je poceo sa promenama vec u 4-5 nedelji i polako se produbljivao do kraja kure do 10 nedelje, dobio sam glas kakav sam zeleo i mesecima posle bio u delirijumu i u nekom posebnom stanju jer sam dobio zivot nazad, velike sam muke imao stvarno nezamislive pre toga, depresija iz kuce nisam uopste izlazio nisam se druzio, svako je znao da iamm neki problem ali nisam hteo pricati o cemu je rec). Uzimati testo bez nekoliko meseci detaljnog citanja po bilderskim forumima se ne isplati niko ne treba da se igra zbog eventualne ginekomastije odnosno zenskih sisa ukoliko dodje do disbalansa hormona u toku kure, posle sve dodje na svoje ali u toku treba biti oprezan pa sam imao jedan antiestrogen elk kraj sebe za svaki slucaj. Sam sam sve kupio obezbedio, izaslo je oko 4 hiljade dinara ukupno, najgore je bilo prvi put kad sam se ubadao injekcijom(vrlo bitno aspirirati i ne sipati testo u krvni sud nego u misic, citati o tome obavezno dosta) ali kazem ti mnogo mnogo sam citao o svemu i tek onda krenuo sa tim.
Cak ni roditelji nisu primetili nista osim da sam se ugojio kvalitetno ali to sam pravdao teretanom.
 

Back
Top