Visok muski glas - neophodna pomoc!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Visok muski glas - neophodna pomoc!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Podrazumevano Visok muski glas - neophodna pomoc!

Pozdrav svima, nadam se da ce te mi pomoci.

Imam 25 godina a glas mi je izuzetno visok za muskarca. Tacnije kad pricam svi misle da imam 15 godina, to me ubija, zivot mi je vec upropastilo jer sam i fakultet napustio zbog toga, devojku nisam imao i tako dalje. Da ne duzim. Ne mogu da odem do najboljeg druga jer i on kad me cuje smesno mu je.
    Zivim na selu i roditeljima ne smem ni da spomenem da imam takav problem mislili bi da sam psihicki bolestan(sad vec posle svega mozda i jesam)...
    Bez njihovog znanja sam vadio hormone i testosteron mi je nesto iznad donje granice, a znam da sam imao i zakasneli pubertet pa to moze imati veze.
    Recite mi da li ikakve vezbe mogu pomoci glasu, bilo kakvo sredstvo za povecanje testosterona a da nije igla, bilo sta sto pomaze, i dasku bih pojeo kad bi znao da ce pomoci. U velikom sam problemu i nadam se da ce mi neko lepo odgovoriti a ne rec "idi kod doktora" i slicno jer sam na to navikao...Bilo kakvo resenje molim vas, makar i privremeno da se malo smirim.

Ističe se Vitez Koja (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano Re: Visok muski glas - neophodna pomoc!

Najbolje resenje ti ja da odes do ORL specijaliste-fonijatra.
    Na svoju ruku da koristis nesto, posebno te preparate testosterona sto pominjes,
    nije bas za preporuku.
    Da se ne lazemo. Najvaznija stvar na svetu su pare.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Za sve to trebaju uputi, a rodbina mi radi u obliznjem domu zdravlja
    Mozda neko ipak zna bilo kakav nacin?

Nadam se i odgovoru "Bru Zlia" on ima za sve resenje
    Bru Zli ako citas, pomagaj, znam da razumes sta sam napisao gore, godinama citam krstaricu i tvoje komentate i vidim da se u dosta oblasti razumes.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Citat Original postavio Jovica88 Pogledaj poruku
    Pozdrav svima, nadam se da ce te mi pomoci.

Imam 25 godina a glas mi je izuzetno visok za muskarca. Tacnije kad pricam svi misle da imam 15 godina, to me ubija, zivot mi je vec upropastilo jer sam i fakultet napustio zbog toga, devojku nisam imao i tako dalje. Da ne duzim. Ne mogu da odem do najboljeg druga jer i on kad me cuje smesno mu je.
    Zivim na selu i roditeljima ne smem ni da spomenem da imam takav problem mislili bi da sam psihicki bolestan(sad vec posle svega mozda i jesam)...
    Bez njihovog znanja sam vadio hormone i testosteron mi je nesto iznad donje granice, a znam da sam imao i zakasneli pubertet pa to moze imati veze.
    Recite mi da li ikakve vezbe mogu pomoci glasu, bilo kakvo sredstvo za povecanje testosterona a da nije igla, bilo sta sto pomaze, i dasku bih pojeo kad bi znao da ce pomoci. U velikom sam problemu i nadam se da ce mi neko lepo odgovoriti a ne rec "idi kod doktora" i slicno jer sam na to navikao...Bilo kakvo resenje molim vas, makar i privremeno da se malo smirim.
    mozda da pocnes pusiti neku krdzu i jesti led
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Za sve to trebaju uputi, a rodbina mi radi u obliznjem domu zdravlja
    Mozda neko ipak zna bilo kakav nacin?

Nadam se i odgovoru "Bru Zlia" on ima za sve resenje
    Bru Zli ako citas, pomagaj, znam da razumes sta sam napisao gore, godinama citam krstaricu i tvoje komentate i vidim da se u dosta oblasti razumes.

Mislim da je neko vec imao tvoj problem , i to bas skoro isti, mozda si to bio i ti ......

Tada sam pisao o boost-ovanju testosterona i ishrani, treningu itd....

Generalno ovako stoje stvari:

1) Takav glas moze biti posledica hormonalnog disbalansa, kasnijeg puberteta u kome se jedna sekundarna sexualna karakteristika slabije razvila (u ovom slucaju glas, nekom moze biti malje, nekom muska gradja, neko da nema Adamovu jabucicu, sta znam)

2) Moze biti posledica nekog poremecaja glasnih zica ili bilo cega sto utice na proizvodnju zvuka....Neki ljudi pricaju duboko, neki suste dok pricaju, neki zvuce kao da se dave, a neko eto kao ti ima visok glas.

3) Spomenuo si psiho dojam.....Moze biti i to....Veoma slabo samopouzdanje i distimija, ili neke faze depresije mogu pojacati negativan dojam o tebi samom i uciniti da sam sebe cujes 5 puta gore nego sto jesi....Ok, ne zvucis sigurno kao Vin Dizel, mzoda ti je glas piskav, ali daleko od toga da sada trebas da ne izlazis iz kuce......Sam sebi mozes napraviti razne neuroticne poremecaje pocev od socijalne fobije, agorafobije i panicnih napada, generalizovane anksioznosti.

Ali posto si rekao da to I OSTALI PRIMECUJU KOD TEBE U MERI DA IM SKRECE PAZNJU I NAGONI IH NA NEKU NEUOBICAJENU REAKCIJU (sirenje zenica, iscudjavanje, napadno smejanje iako su kulturni) onda je moguce i da ne preterujes kada mislis da imas problem......

Tvoj problem uopste ne mora biti zdravstveni problem, ali je sigurno jedan SOCIJALNI PROBLEM, koji je ometajuci faktor u socijalnom funkcionisanju , i koji moze doprineti socijalnoj invalidnosti kao sto je vec krenulo kod tebe a to za posledicu moze imati i psiholoske poremecaje koji ce te pre ili kasniej nagristi, kada istrosis sve mehanizme odbrane i kada izgubis sve ono u cemu si uzivao i radio a sada ne mozes od problema.

Ja objektivno NEMAM resenje za sve....Ali subjektivno duboko verujem DA IMAM I DA MOGU, i drago mi ej da ostali ljudi VERUJU DA IMAM RESENJE I DA MOGU IM POMOCI, a nisi prvi koji je to rekao... Neki su cak pricali i da im nije niz psihijatara pomogao a da j ovde jesam preko tastature..... Nije da se hvalim, ali drago mi je.

Tako da , pozitivno je ako neko misli da imam resenje za sve i da mogu pomoci......Ako covek nesto nema, onda bar da ima nadu i nagon za borbom da traje , da se hoda napred a ne da se covek preda......Tada je tesko.

Sto se tice tvog problema, znam jednog starijeg coveka (nije bas star, ali stariji od mene) koji je imao piskav glas.....Znao sam ga iz vidjenja jedno 5 puta i onda sam ga 6 put cuo kako prica....U prvi mah sam sebi rekao u bradu - "Jao vidi ga ovaj kakav glasic ima, ko bi rekao"....I ostalo je na tome.....E sad kontam, sto je intenzitet drazi (takav glas) jaci, jaca je i reakcija posmatraca..... Da se zezao i tog trenutka uvlacio helijum, ko zna mozda bih i ja prsnuo u smeh, a posto sam kulturan posle bih mu se izvinio, ili da sam stidljiv pobegao sa lica mesta sa crvenilom u licu.

Moras da znas da postoje nekoliko tipa ljudi koji ce reagovati na tvoj glas:
    1) Oni kojima ce to biti simpaticno, i izazivace im automatski osmeh, ali nista preterano

2) Oni koji ti se nece smejati ali ce biti izbeceni i izbezumljeni jer nisu ocekivali da tako nesto izlazi iz tebe...

3) Oni koji ce ti se smejati jer ce dobiti "napad smeha" karakteristican za situacije u kojima se "nikako ne sme smejati jer je izricito zabranjeno ili se smatra nekulturno", u tim trenucima ljudi se nece zapravo smejati tebi nego ce im biti malko smesno , i oni ti se ne bi nasmejali ali sama ta situacija i zabrana smejanja za nesto sto je socijalno nekulturno kod njih ce izazvati nesto kao opsesivno-kompulsivnu reakciju i oni ce se morati nasmejati kao ovaj voditelj sto je uradio, bez namere da te povrede.

4) Poznanici i prijatelji ce se upravo zastititi ovom metodom i dati sebi za pravo da ti se smeju da se ne bi ustezali i osecali anksiozno dok te slusaju kako pricas a da glume da su ozbiljni i da te podrzavaju....

5) Oni koji ce ti se namerno smejati jer su iskompleksirani i losi ljudi, to su ljudi koji kazu sebi - Aha, i ovaj im aneku manu kao i ja, ali moje se ne vide na prvi pogled, a njegova se cuje, e sada je treba odmah sankcionisati, da se vidi da ima neko gori i od mene.

Ja ne mogu da puknem prstima i da ti resim problem, ili da se probudis samo i da shvatis da si sve sanjao , ali mogu ti pomoci da se bolje osecas, da se trudis da resis problem, kao i da izbegnes nove nadolazece probleme i osiromasenje zivota koje ja za sada vidim a ti jos uvek mozda ne.....

Sta bi trebalo da radis:

Lociraj zbog cega se nesto desava sto se desava...U ovom slucaju glas. nerviraju me ljudi nasi generalno a i doktori, svako ko je zdravstveno kulturan i vaspitan i brine se o sebi, sumnja, informise se, trazi pitanja po njima je hipohondar i ubijaju ga u pojam recenicama - ma mnogo brines, ma niej ti nista, ma samo idi kuci i uzivaj, bice bolje....

Znaci odes opet kod lekara ospte prakse, a i kopas po netu, sta sve moze biti uzrok poremecaja glasa kod coveka....I onda krenes lepo kod svih sturcnjaka - kazes isao si kod laboranta za hormone, odi opet, ali preko opsteg lekara pa kod endokrinologa i eventualno urologa, zatim kod ORL doktora itd itd....

Uz sve ove doktore OBAVEZNO PREPORUCUJEM u isto vreme da ides kod jednog psihologa koga ces ti izabrati da te prati i podrzava, jos bolje psihoterapeuta. (psihijatre izbegavaj, niti ce ti udebljati glas, niti ce ti pomoci da se osecas bolje, naprotiv osecaces se gore, da si lud, i eventualno ce ti prepisati antidepresive da kad ti se svi smeju zbog glasa da se i ti sam sebi smejes jer ce te pucati hemija )

Psihologu/terapeutu obavezno BEZ STIDA da objasnis zasto ti to smeta - takav glas, da kazes kakos e osecas uvek, koliko je to tesko da nosis na svojoj dusi, da ne umes da se izboris sa reakcijama drugih ljudi , DA SI POCEO DA SE POVLACIS IZ ZIVOTA, DA SI NAPUSTIO FAKULTET ITD.

Videces bice ti mnooogo lakse i bolje! Odjednom tvoj glas i nece toliko katastrofalno zvucati tebi posle rada sa strucnjakom koji ce te osnaziti i nauciti kako da se boris sa time.

A u isto vreme medicinski radim na eventualnom otklanjanju tog problema, i onda nema tugovanja nego samo vodjenje borbe u ratu u koji si sam posao i zelis da pobedis.

Moze se desiti da je takav glas neka "malformacija" i posledica necega, a moze se desiti i da je to nesto ....eto jednostavno tako i da nije nikakav poremecaj....Sto bi neko rekao - "takva ti je konstitucija".

Mada po meni opet, kada vidim one pro bilderke kako imaju ojacane vicile, ostre crte lica i produbljen glas zbog uzimanja androgeno anabolickih steroida, MOZDA NADA I POSTOJI ZA TEBE.

Ali mora se raditi sistematski pametno i informisano. Ako zelis da pomognes sebi, moras se osloboditi stida.....jer sa prolaskom godina dovesces sebe u takvo stanje da ces neminovno pre ili kasnije morati da "osramotis sebe"" kada se stanje iskomplikuje......Tako da bolej sada idi to i resi......

nema stida, nema jao ovi me znaju, ovde mi rade ti ti ti.....E sta sve ljudi rade i sta sve prezivljavaju i kakvih ljudi ima......Jos je i vreme naopkao neko, vidis da vise nije nista stid i sram uraditi niti biti.....

Aj p ajavi kako se odvija situacija, to uvek volim da cujem.......

Za kraj malo crnog humora na tvoj racun i Vin Dizel.....Zamisli kada bi postojao neki antihelijum koji bi debljao glas

https://www.youtube.com/watch?v=dRCCPYM241E

p.s. Napisi jos neke informacije o sebi, malo si podataka dao...

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Sad videh da nikako neces kod doktora.....

Ok, a sta bi onda hteo, da ti pomogne automehanicar?

Rekoh ti, nema stida...Nisi nista socijalno neprihvatljivo uradio pa da se stidis covece.....

I jos nesto kazes da zvucis kao da si mladji 10 godina? Pa sta....Bitno da ne zvucis kao da si zensko, zamisli tek to....

Kazes da si radio analize a da tvojinisu ni znali jer bi pomislili da si psihicki umislio? Pa zar to upravo nije dokaz da tvoj glas objektivno i nije toliko zastrasujuc, cim tvoji nisu primetili da je to neki nedostatak , koji te najvise vole, a imas izgleda problema samo sa vrsnajckom grupom svojom, a tu se zna, trazi se dlaka u jajetu kako bi mogli da se nasladjujemo tudjim problemima jer smo nezreli....

Neki od najlegendarnijih rok pevaca imaju izuzetno visoke glasove, i kada pevaju a kada ga ne gledas mislis da peva zensko, i oni na to gledaju kao na dar a ne kao na manu.

Taj drug koji ti se smeje a ne podrzava te, nije drug, nego neka spodoba koja sasvim slucajno zivi blizu tebe pa si zbog te blizine i poceo da se druzis sa njim a ne zbog drugarstva...

Menjaj prijatelje! Okruzi se ok ljudima koji su podrzavajuci.

A stvari za tvoju hitnu pomoc bi mogle biti:

Kupi neke cajeve protiv stresova, za umirenje itd, da bi te malo generalno opustie i snizile brige....

Kupi proizvod ZMA takonesto, to je Cink + magneziju + jos nesto, povecavaju testosteron prirodnim putem.

Jedi kikiriki, orahe, bademe, laneno seme, susam....

Kada pricas obrati paznju kako pricas, intonacija, malo gluma, jer svi mi kada pricamo mozemo malo i udebljati glas i istanjiti glas, u zavisnosti od raspolozenja i uzbudjenja, namere itd....

Postoji jos jedan savet koji ne bih preporucio jer niej eticki i zdravstveni, a to su cigarete....Opste je poznato da ljudi koji puse malo udebljaju glas....Cak i zene (to mi je fuj kad cujem)

Kada pronadjes ok ljude kojima mozes verovati, upitaj ih iskreno sta misle o tvom glasu, da li su to primetili pre nego sto si ih pitao i kako su te doziveli prvi put kada su te takvog upoznali.....Sve ovo ce ti znaciti da malo bolje sagledas svoje stanje....

Ko zna, mzoda ipak i previse brines nego sto bi trebalo, mozda ti glas i nije toliko los, nego si hronicno lose raspolozen (distimija) i namestilo ti se da su te njih desetak u kratkom vremenskom roku ismejavali pa si stvorio veoma losu sliku o sebi.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Pre svega hvala vam puno na izdvojenom vremenu, vidi se da ste dobar covek jer pokusavate da pomognete svima, pa evo i meni ste napisali opsirno u svom stilu.

Nisam do sad na krstarici postavljao ovakva pitanja, verovatno je neko drugi u pitanju, da li je on uspeo da resi problem???

Probacu da nadjem nacina da vas poslusam za ovo sto ste napisali, veliki ste psiholog nema sumlje, tacno znate sta je moj problem.

Recite mi jos ako vas ne mrzi sta mi preporucujete od ishrane za prirodno povecanje testosterona makar u nekim malim granicama jer znam da se prirodno ne moze povecati mnogo. Neki cajevi mozda, suplementi osim ZMA, to su mnogi moji poznanici uzimali i radili pretrage pre,za vreme i posle uzimanja i nivo je bio apsolutno isti.
    Cuo sam za tribestan, da li znate gde to uzeti?
    Hvala jos jednom, ocajan sam i samim tim sto sam procitao ovo sto ste mi napisali mi je koliko toliko lakse.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Tribestan je neso kao tribulus terrestris , mesavina neka.,.....Sam tribulus je biljka bugarska koja bi trebalo da dize testosteron, ali npr iz antidoping agencije Srbije kazu da su provalili da su proizvodjaci namerno stavljali AAS (androg.anab.ster.) u tribulus kako bi ispopularizovali proizvod, pa je masa sportista padala testiranja iako su bili uvereni da su samo usplemente koristili...Tako da ja ne bih tu iskusavao srecu...

Ima suplement zove se DAA - D-Aspartic Acid za koji kazu da se oseca razlika kada se vezba....E sad da li ce udebljati glas, ne znam...

Sto se tice ishrane, iguglaj malo, unosis ishranu koja sadrzi odredjene mikroelemente koji ucestvuju u proizvodnji spermatozoida, koji prirodno povecavaju testosteron, anabolizam organizma itd....neki o dnjih su cink, magnezijum, a pronadji da li uticu jos neki....

Dalje, bavljenje sportom, dizanje teskih tezina u teretani na osnovnim vezbama - snagatori nikada nisu imali mala ramena, piskav glas, nezno lice.....Te takve teske vezbe stimulisu telod a luci vise testosterona, ali mora se pojacano i jesti.

Trudi se da dovoljno unosis zdravih masti jer su one kljucne, od njih se proizvode hormoni.Ne smes da gladujes ili ne daj boze drzis neke dijete jer je to smrt za testosteron.

Mora da se spava i to da lezes najkasniej u 22h, to je isto bitno za hormone....

I jos nesto - pokusaj da nadjes devojku - i ne mora da bude neka.....Koliko da je zesnko, kada si u njenoj blizini, prirodno radi mehanizam i luci se vise testosterona, to nam je ostalo od zivotinja....E sad znam da si u zacaranom krugu - glas-misljenje o sebi-nemogucnost prilazenja devojkama, ali potrudi se.... Kladim se da ima neka devojak koja ima neku manu za koju misli da ej ne zeli niko a ustvari to nije nikakva mana i niko drugi je ne vidi osim nje, i bas ti ona moze biti dobar parnjak a ujedno te i razumeti i tvoj problem. Ljudi sa problemom obicno imaju vise empatije za druge ljude neko ostali koji su "savrseni".

Ne pij alkohol, ne pusi, to ubija testosteron isto.

Raspitaj se kod matorih pogotovo sa sela, da li postoje neki cajevi za matorce za erekcije, prostate i slicno...Sve to deluje na isti nacin - stimulisuci testosteron.

Pozdrav.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Guglaj nesto tipa:

p.s. Zaboravih da kazem da moras da zivis hedonisticki i da uzivas u zivotu a nikako depresivno raspolozenje jer ono isto ubija T.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Odgledaj ovaj video i kazi mi sta izaziva u tebi sve:

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Ako nista ne pomogne mozda postoje neke vezbe za govor, ovo mi ej dalo ideju.....Samo guglaj obrnuto:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Na ovaj video sto si me pitao sta izaziva u meni sve, pa posto ne znam bas engleski najbolje smesno mi je samo, znaci izaziva smeh, ali ne u smislu da joj se rugam nego jednostavno izaziva smeh. Kod mene nije bas toliko banalan slucaj. Jednostavno je glas pisktav i deciji. Ne ide uz momka od 25 godina, 187 visine i 82 kile.
    Probacu sve ovo. Nadam se da ce ova tema pomoci jos nekome osim meni.

- - - - - - - - - -

Ne znam kako da ti zahvalim za sam ovaj trud.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Ne moras nikako drugacije osim da svremena na vreme upises ovde sta ima novo u tvom zivotu i kako se nosis sa time .......

eto toliko

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Sto se toga tice, hocu sigurno
    Ne znam kakve fakultete vi zavrsavate i cime se bavite ali jako ste inteligentni. U mnogo tema sam video da tacno kontate u cemu je problem.
    Pozdrav i samo nastavite.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Bru Zli jos jedno pitanjce. Sta mislis o tom suplementu "DAA - D-Aspartic Acid"? Zanima me pre svega da li ima neke nus pojave jer koliko sam uspeo da izguglam pise da nema ali pise da te amino kiseline nema u ishrani nego se stvara u organizmu pa da ne bi doslo do nekog disbalansa ako uzmem?

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6150

Sto se toga tice, hocu sigurno
    Ne znam kakve fakultete vi zavrsavate i cime se bavite ali jako ste inteligentni. U mnogo tema sam video da tacno kontate u cemu je problem.
    Pozdrav i samo nastavite.
    e pa fala jovice
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Inace resio sam problem ali doduse malo radikalnijim metodama...

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

Inace resio sam problem ali doduse malo radikalnijim metodama...
    Ja taman da te posavetijem, citav sat citam na nemackom netu o problemima mladih muskaraca u Nemackoj sa tim visokim
    glasom, a ti resio problem. Bravo i srecno

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Ja taman da te posavetijem, citav sat citam na nemackom netu o problemima mladih muskaraca u Nemackoj sa tim visokim
    glasom, a ti resio problem. Bravo i srecno
    I sta oni savetuju?

Ističe se Vitez Koja (avatar)
    Učlanjen
    07.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    106

I sta oni savetuju?

A kako si ti resio problem?
    Da se ne lazemo. Najvaznija stvar na svetu su pare.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    979

I sta oni savetuju?
    Oni savetuju samo logopeda kod koga ces nauciti da spustis glas za oktavu nize.
    Pokazali su i neke primere ljudi ( nekog fudbalskog trenera) kako je ranije piskavo govorio, sada "mushkije".
    Inace i svi ti muskarci su tvojih godina, dozivljavaju isti cirkus kao i ti, neki su isli, neki idu i kod psihologa.
    A koja je tvoja radikalna metoda?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Ja sam doziveo i proziveo cirkus, nisam isao kod psihologa ali sam imao ogromnih problema sa depresijom kada sam mislio i na suicid.

Resio sam tako sto sam posegao za radikalnom metodom koju inace ne bi da stanje nije tako tesko. Uzeo sam testosteron depo 500 mg nedeljno 10 nedelja ukupno kao bilderi sto uzimaju. Sad sa 26 govorim kao sto bi trebalo, glas se spustio oktavu nize i sve je ok. Posle sam radio sve preglede vadio krv , hormone, snimao svasta sve je ok ali nikom ne bih to preporucio osim ako nije bas tako gadan slucaj kao kod mene.

Rayela jel imas neki link od toga ili jel mozes objasniti kojim metodama rade to sve?

Poznat
    Učlanjen
    03.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    187

legendo moja dobra,nemoj se predozirati..

Dejan_P nije na forumu
    Srbija nije saka pirinca da je pozoba svaka vrana koju donese vetar..
    Aktivan član
    Učlanjen
    29.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

stonisi barem iskoristio dok si se bockao testom da ides u teretanu??ti si uzimao 2 ampule nedeljno,nije to neka velika doza,dont vory..drago mi je da si resio problem,a interesuje me jos,kad si prestao sa uzimanjem depoa pa posle neka 3 meseca jel ti glas ostao i dalje za oktavu nize,nije se vratio na staro??

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

@Klonirani Sime ne brini necu, uzeo sam samo zbog toga.

@Dejan_P, isao sam u teretanu u tom periodu, dva meseca pre nego sto cu uzeti sam krenuo da se malo ustosim ali nije mi bio primaran izgled i nisam se previse forsirao u teretani jer solidno sam gradjen i bez teretane, dobio sam 8 kg izgubio 3 kg a ovih 5 su otisle u misice i dobio sam prilicno izdefinisan izgled ali i krupniji posle kure. Kad sam te 3 kg izgubio posle prestanka uzimanja testa odma se ustvari dobro videla definicija. Od nezeljenih efekata standard u toku kure testisi se malo smanje, posle se u fazi oporavka vrate(faza oporavka je bila ustvari vise voca i povrca, bez lekova)i imao sam 10-ak akni po ledjima negde pri kraju kure ali su se brzo povukle. Glas je poceo sa promenama vec u 4-5 nedelji i polako se produbljivao do kraja kure do 10 nedelje, dobio sam glas kakav sam zeleo i mesecima posle bio u delirijumu i u nekom posebnom stanju jer sam dobio zivot nazad, velike sam muke imao stvarno nezamislive pre toga, depresija iz kuce nisam uopste izlazio nisam se druzio, svako je znao da iamm neki problem ali nisam hteo pricati o cemu je rec). Uzimati testo bez nekoliko meseci detaljnog citanja po bilderskim forumima se ne isplati niko ne treba da se igra zbog eventualne ginekomastije odnosno zenskih sisa ukoliko dodje do disbalansa hormona u toku kure, posle sve dodje na svoje ali u toku treba biti oprezan pa sam imao jedan antiestrogen elk kraj sebe za svaki slucaj. Sam sam sve kupio obezbedio, izaslo je oko 4 hiljade dinara ukupno, najgore je bilo prvi put kad sam se ubadao injekcijom(vrlo bitno aspirirati i ne sipati testo u krvni sud nego u misic, citati o tome obavezno dosta) ali kazem ti mnogo mnogo sam citao o svemu i tek onda krenuo sa tim.
    Cak ni roditelji nisu primetili nista osim da sam se ugojio kvalitetno ali to sam pravdao teretanom.

Slične teme

1. Jel bi ste pale na ovakav muski glas....
    Autor Bg8333 u forumu Žene
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 27.02.2008., 21:28
  2. Ajde muski, treba mi pomoc
    Autor Spock u forumu Muškarci
    Odgovora: 113
    Poslednja poruka: 20.06.2006., 23:36
  3. Muski glas
    Autor Gost118 u forumu Žene
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 12.03.2006., 10:21
  4. neophodna pomoc oko mp3
    Autor spomenko u forumu Softver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 25.09.2005., 14:39
  5. neophodna pomoc svih koji se razumeju......
    Autor MIKSHAXXX u forumu Video igre
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 07.09.2005., 02:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •