Dream Theater

Najbolja progessive metal grupa.Sve sto su do sada uradili je remek delo.Meni su najbolji Awake,Images and words i Change of Season,mada i drugi albumi ne zaostaju.Ono sto mi se najvise svidja kod njih sto uvek eksperimentisu kako bi unapredili svoju muziku.
 
Slusam Theater od malena. Imam sve njihove albume, koncerte ne DVD-u, slusao sam ih uzivo...Scenes from a memory je zaista remek delo, Turbulence je odlican, ali je zato Octavarium nesto najlosije sto su ikada napravili. Taj album je tipican primer latpurlatizma (umetnost radi umetnosti). Tehnika bez duse...
 
I ja slusam Dream Theater mnogo mnogo godina i skapirao sam da mi se od njih vecina albuma nije svidela na prvo slusanje, a posebno ovi poslednji koji su najeksperimentalniji. To isto vazi i za album "Octavarium" - u pocetku mi se nije svideo, ali kada sam ga bolje poslusao i procitao tekstove, to je vec bila druga prica. Ne mogu da prihvatim da oni sviraju "umetnost radi umetnosti", jer su oni zaista najjaca muzicka masina i vrsni tekstopisci koji se nikada nece skrasiti na jednoj vrsti muzike.
Mozda se tebi "Haller" ne svidja poslednji album jer si ocekivao (kao i ja) da posle "Train-a" urade nesto jos teze, a oni su smirili loptu.
 
Kod DT nikad ne znas gde ce njihovo eksperimentisanje da odvede i sta ce novo da urade. Ja sam ocekivao nesto drugo posle ToT,ali to ne znaci da je ovo sto su sada uradili lose,iako mi se na prvo slusanje nije svideo.Tako je to kada slusaoce naviknes na nesto novo dodje trenutak kada se zapitas da li postoji jos nesto.A svi clanovi imaju bezbroj side projekta sto je mozda umanjilo kreativnost.Inace na novom albumu James LaBrie najbolje peva do sada.
 
Slušam "Driiiiiiiim" već godinama i nekako, posle scenes... sve su mi manje zanimljivi. Ranije su oni uticali na druge, a kako je vreme prolazilo tako su i oni poprimali uticaj drugih.... Ne znam dal' je to zbog njihovih solo albuma, ali vidi se da nesto nije kako je bilo.
Jedva sam cekao da izađe Six D.... (iz Italiji je kupljen, tamo je prvo izasao) , a kad sam ga odslusao komentar je bio:"pa, ovo je više nego prosečno" .... Rudess je, očigledno, daleko predanije radio na svom solo albumu nago na albumu "Driiiima" ......... Nisam zadovoljan, navikao sam da od njih uvek čujem nešto novo, nešto posebno. ...više su mi se sviđali prethodni, viže džezastični albumu.....tako
 
Da li neko slusa i postuje ovaj bend? (koji je, po meni, najbolji progressive bend svih vremena)

I da li ste nabavili najnoviji album - Octavarium? Remek delo, kao i svi prethodni.

Eh...da je samo najbolji progressive metal bend...pa jedan od najboljih bendova na svetu uopste, zar ne mislis tako? ;) ;)

Izgleda kao da LaBrie ne falšira kad ga slušaš uživo. Jel' još neko to primetio, ili živim u zabludi?
dobro cujes :P, Labrie je stvarno vrhunski muzicar, a sto se tice 6 degrees album je vrhunac. Rudess je odradio svoj posao brilijantno iako se meni vise svidja sta je u svoje Dream vreme radio Kevin Moore.

Najbolja progessive metal grupa.Sve sto su do sada uradili je remek delo.Meni su najbolji Awake,Images and words i Change of Season,mada i drugi albumi ne zaostaju.Ono sto mi se najvise svidja kod njih sto uvek eksperimentisu kako bi unapredili svoju muziku.
meni je Falling into infinity "weeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee" :)

Octavarium nije los, sasvim je korektan album.

Cheers! :)
 
@Vangel...
Mislio sam kad ga slušaš na koncertu. Kad slušaš snimak, opaziš kako ponegde falšne, kako se namuči da izvuče,...
Ja se nebih složio da je Six... vrhunac, pogotovu ne stim da je na njemu Rudess brilijantno odradio posao, verovatno zbog svog solo albuma (koji je izašao malo pre six..) .......
 
Ne bih da zvučim pristrasno, ali definitivno je ekipa vanserijskih muzičara! Izuzetno delo, kako na albumima benda tako i na ostalim projektima na kojima učestvuju otkriva nam umetnički potencijal kako pojedinca, tako i cele ekipe. ...
Zar nisam u pravu? :D
Informacije o bendu možete dobiti na sajtu:www.dreamtheater.net
 
Prvi pevac isto kida :)
SSJ4, vidim da gotivis Images and Words, inace proglasen za jedan od najboljih metal albuma svih vremena, odlican je!
Elem, nabavio sam Majesty Demos, demo trake Petruccija, Myunga i Portnoya kad su bili klinci, negde 1986-ta godina kad su osnovali prvi bend. Ono zvuci fenomenalno, doduse, los je snimak.
 
time to revive the topic with
Dream Theater\2003 - Train Of Thought\02 This Dying Soul
bang your heads to this!
buttrock.gif
 

Back
Top