Ne prizivaj vraga

Kamael

Buduća legenda
Poruka
40.833
Pitanje za vernike. Da li ste pali u iskusenje da prizovete vraga u trenucima kada vas je napustila crkva i popovi, novcem i decom zaneseni. Kada vam i najblizi zabijaju ostar noz u ledja a andjeli se tome smeju i gledaju vas kao najobicnije pseto. Ili nemate ni trunke casti i dostojanstva pa prihvatate ova ponizenja koja traju citavog zivota od vaseg dobrog boga bele brade data?
 
Pitanje za vernike. Da li ste pali u iskusenje da prizovete vraga u trenucima kada vas je napustila crkva i popovi, novcem i decom zaneseni. Kada vam i najblizi zabijaju ostar noz u ledja a andjeli se tome smeju i gledaju vas kao najobicnije pseto. Ili nemate ni trunke casti i dostojanstva pa prihvatate ova ponizenja koja traju citavog zivota od vaseg dobrog boga bele brade data?
Nadam se da je Lucifer uz mene :D

Dole Jahva :thumbdown::koto:
 
Tacno tako,Lucifer je nosilac svetlosti... :D

On pokusava da nam obasja put koji je Jahva zamracio...

Vidis gnostici uce da je tvorac ovog sveta ZAO.

Da je zmija iz edena spasitelj koji je spasio Adama i Evu od tiranije boga.

Zatim Isus koji je ustvari bio zmija iz edema je konacno spasio ljude od boga ovog sveta (:

Svega ima, ali eto mogao bi u gnostike, oni podrzavaju to da je tvorac ovog sveta zao :D
 
To sa klovnom je obrnuto, ti si taj jer u Konaku si uveseljevao ljude slikama svojih stopala iz plicaka. Jel tako bilo? Jeste.

Pored toga vidi se da si nezreo i imas dozu infantilno - verskog fanatizma jer na ozbiljno pitanje koje se razmatra na vise mesta u Bibli odgovaras uvredama i provokacijama.
To jest, pokusavas vredjanjem jer predpostavljas u svojoj ludosti da sam na istoj ravni kao tvoj GMO mozak.

I opet si pogrešio u svojoj želji da budeš mudar. Nisi mudar. Odgovr na pitanje da li je tako bilo - nije tako bilo.
Ne postoji ništa što bi se zvalo Bibla, osim možda u zamagljenim umovima.
Naravno da ne možeš da budeš na istoj ravni kao moj mozak, nemaš tu slobodu. Sam je sputavaš.
 
Pitanje za vernike. Da li ste pali u iskusenje da prizovete vraga u trenucima kada vas je napustila crkva i popovi, novcem i decom zaneseni. Kada vam i najblizi zabijaju ostar noz u ledja a andjeli se tome smeju i gledaju vas kao najobicnije pseto. Ili nemate ni trunke casti i dostojanstva pa prihvatate ova ponizenja koja traju citavog zivota od vaseg dobrog boga bele brade data?

Cuo sam od nekih da je djavo mnogo odazivniji, sta god da zatraze od njega brzo se realizuje,
nekad davno sam znao da se molim bogu, i mogu potvrditi da niko ne slusa i nijedan request se nije ostvario,
da li je sa vragom drugacije, nisam probao,
nisam vernik, ali sam nekad bio, a batalio sam sve to upravo zog licemerija i pohlepe kojim je prozeto celo to "Bozije carstvo".
No koliko je meni poznato Djavo je Boziji sin, koji zeli da otme svom ocu uspesnu firmu ...
 
Cuo sam od nekih da je djavo mnogo odazivniji, sta god da zatraze od njega brzo se realizuje,
nekad davno sam znao da se molim bogu, i mogu potvrditi da niko ne slusa i nijedan request se nije ostvario,
da li je sa vragom drugacije, nisam probao,
nisam vernik, ali sam nekad bio, a batalio sam sve to upravo zog licemerija i pohlepe kojim je prozeto celo to "Bozije carstvo".
No koliko je meni poznato Djavo je Boziji sin, koji zeli da otme svom ocu uspesnu firmu ...

Djavo je riscanski koncept kojem su nalepili epitete zla sa jednim ciljem - da bi mogli optuziti ljude koji su ometali njihovu vlast kojoj je cilj bilo basnoslovno bogacenje. Tako su vekovima sami cinili zlo kroz lomace i inkvizicije i sami postali nosioci tog istog zla. Djavo je isto sto i bog, od znanja i informacija o istom, licnog stava i emocija bice i kasniji rezultat ukoliko se priziva.
 

Back
Top