Gasi mi se kompijuter

V for Vendetta

Zainteresovan član
Poruka
301
Zivim u Kosovskoj MItrovici i kada dodje zima struja je preslaba i tada komp nece da se upali, kada se doda stabilizator on ga pokrene i sve radi ful. Sada je leto, struja je ok medjutim sada nece da se upali nikako... Kada pritisnem power dugme on taman krene i ugasi se,i onda krene opet sam da se pali i posle par sekundi se gasi. E sada me zanima da li neko mozda zna do cega je,jer ocigledno da nije do sturje.... Bilo kakva pomoc je dobrodosla jer mi malo fali da ga pojedem sa sve kablovima i da znam gde sam...

Hvala unapred
 
Zivim u Kosovskoj MItrovici i kada dodje zima struja je preslaba i tada komp nece da se upali, kada se doda stabilizator on ga pokrene i sve radi ful. Sada je leto, struja je ok medjutim sada nece da se upali nikako... Kada pritisnem power dugme on taman krene i ugasi se,i onda krene opet sam da se pali i posle par sekundi se gasi. E sada me zanima da li neko mozda zna do cega je,jer ocigledno da nije do sturje.... Bilo kakva pomoc je dobrodosla jer mi malo fali da ga pojedem sa sve kablovima i da znam gde sam...

Hvala unapred

Može svašta nešto da bude...od napojne, power dugmeta....
 
E ovako, probao sam sta ste mi rekli, i guglao sam neke stvari.... Nista ne pomaze, malo pre sam ga iskljucio iz zida i sacekao koji minut i onda se upalio, pokrenuo windows i sve, ali se posle kratkog rada opet ugasio. Kada ubacim Windows CD i pokusam repair ne uradi nista, ucitava dugo sve i na kraju mi ponudi opciju da posaljem izvestaj ili ne i to je to... Problem je i dalje tu...
 
Otvori Event viewer ,uveri se ima li veze sa sistemom.Mada,moram priznati da ni meni nisi sasvim jasan.Po tvom uvodnom opisu više deluje da je hardverski ,u tom slučaju najbolje odnesi u servis. Teško da će ti neko pomoći preko neta ,tako bi samo nagađali šta može biti jel windows ,pregrevanje,nestabilan napon ili napajanje, hdd, ploča,..
Uostalom ,Windows možeš reparirati i na sledeći način.
1. start
2. command prompt pokreni kao administrator
3. ukucaj sfc /scannow
4 enter

Ako baš želiš možeš sam proveriti u kakvom stanju je hdd,temperature,voltažu itd.
Sa ovim programima,besplatni su i nije potrebna instalacija.
http://portableapps.com/apps/utilities/siw_portable
http://portableapps.com/apps/utilities/crystaldiskinfo_portable
 
Zivim u Kosovskoj MItrovici i kada dodje zima struja je preslaba i tada komp nece da se upali, kada se doda stabilizator on ga pokrene i sve radi ful. Sada je leto, struja je ok medjutim sada nece da se upali nikako... Kada pritisnem power dugme on taman krene i ugasi se,i onda krene opet sam da se pali i posle par sekundi se gasi. E sada me zanima da li neko mozda zna do cega je,jer ocigledno da nije do sturje.... Bilo kakva pomoc je dobrodosla jer mi malo fali da ga pojedem sa sve kablovima i da znam gde sam...

Hvala unapred
dodaj ti opet stabilizator za struju sada su mali naponi zbog prekomerne upotrebe rashladnih uređaja kao što su klime , frižideri zamrzivači itd.
 
Nešto ti se PREGREVA, a moguće je da te zeza i NAPAJANJE :think:

Zimus kad si ga uključivao uz stabilizator ( podizač napona ) radio ti je FULL, ali je verovatno bilo hladnije u sobi :think:

A. sada je LETO ;)

Kolika ti je razlika temperature u odnosu na zimus i koliko ti je ČIST kompjuter :per: :aha2:

Za početak otvori jednu bočnu stranicu na kompu i neka tako radi, pa ako se ne isključuje ----> PRLJAV JE
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Juče sam čistio svoj komp od prašine > ALI DETALJNO < I IZGLEDA I ZVUČI kao da sam ga TEK KUPIO :D:D:D
 
Može svašta nešto da bude...od napojne, power dugmeta....
imam isti problem, nekada radi ceo dan i noc normalno, nekada se gasi na svaki 5 sekundi, i tako zanjih mesec dana, poceo iz cista mira!
napajanje sam zimus kupio novo,
e sada mi je cudno malo, nikada nisam mogao da ugasim na dugme za paljenje (osim kada drzim jedno 5 sekundi otprilike) sada mi se gasi kada ga pipnem!
milim za pomoc, odekle da pocnem?
Untitled.jpg

6810.png
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Poslednja izmena:
imam isti problem, nekada radi ceo dan i noc normalno, nekada se gasi na svaki 5 sekundi, i tako zanjih mesec dana, poceo iz cista mira!
napajanje sam zimus kupio novo,
e sada mi je cudno malo, nikada nisam mogao da ugasim na dugme za paljenje (osim kada drzim jedno 5 sekundi otprilike) sada mi se gasi kada ga pipnem!
milim za pomoc, odekle da pocnem?
Pogledajte prilog 293003
URL]
Koliko vidim, imaš mnogo programa instaliranih koji prilikom uključenja izmenjaju mnoga sistemska podešavanja.
Za svaki program instaliran koji nije orginal windowsov, mora se odraditi podešavanja koja mogu da utiču na podešavanja Windowsa. I izvršiti proveru.

Po onome što vidim nema ti spasa do da reinstaliraš OS, i da drugi put obratiš pažnju na sve programe i njihova podešavanja...

Po onome kako si opisao da ti se ponaša komp, tj, OS, da se gasi kako mu se čefne, je tipično kako sam ti rekao, a ujedno 7mica ti ne prijavljuje bagove. Ili si isključio tu ociju, ili je neki od programa.
 
Poslednja izmena:
darko
e sada mi je cudno malo, nikada nisam mogao da ugasim na dugme za paljenje (osim kada drzim jedno 5 sekundi otprilike) sada mi se gasi kada ga pipnem!

TAKO NE TREBA - Komp treba da ugasiš " softverski " :aha2:

A, kada se komp " zaglupi " ili strada kolo za automatski " Power Off " u napajanju - onda se gasi komp držanjem tastera 5sec :aha2:
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim, imaš mnogo programa instaliranih koji prilikom uključenja izmenjaju mnoga sistemska podešavanja.
Za svaki program instaliran koji nije orginal windowsov, mora se odraditi podešavanja koja mogu da utiču na podešavanja Windowsa. I izvršiti proveru.

Po onome što vidim nema ti spasa do da reinstaliraš OS, i da drugi put obratiš pažnju na sve programe i njihova podešavanja...

Po onome kako si opisao da ti se ponaša komp, tj, OS, da se gasi kako mu se čefne, je tipično kako sam ti rekao, a ujedno 7mica ti ne prijavljuje bagove. Ili si isključio tu ociju, ili je neki od programa.
pa 7 cu mi je instalirao drugar, tako da sam sve opcije za reparaciju i povezivanje na internet cekirao odricno, normalno radi on recimo gledam film, ili upaljen nista neradi 3 sata i samo se ugasi odjednom!
da cist je od virusa! nisam imao problema!
 
pa 7 cu mi je instalirao drugar, tako da sam sve opcije za reparaciju i povezivanje na internet cekirao odricno, normalno radi on recimo gledam film, ili upaljen nista neradi 3 sata i samo se ugasi odjednom!
da cist je od virusa! nisam imao problema!
Očigledno da nisi razumeo ništa u mom predhodnom tekstu. Reinstalacija obavezna!

Pored toga, kako si sad opisao dešavanja, jasno je da se nešto pregreva:

1. Procesor
2. Grafička
3. Hard disk
4. Očisti sve od prašine i proveri temperature. Nakon toga reinstaliraj sistem.

Kako ti misliš da ti OS radi ispravno, a pogotovo masa programa koju imaš instalirano, kad nisi zakačen na internet? I ko ti rekao da nemože imati virusa ako nisi zakačen na netu? :mrgreen:

Nisi zakačen na internet a visiš na forumu. :hahaha:
 
ne hocu da kazem da sam "zabrano windovsu 7 da se apdejtuje i da koristi faiwal" hard je nov i napajanje! ocicen od prasine i temperature ima gore na slici! A dali se nesto pregreva ako se cim upalis ugasi ponekad, a nekada radi ceo dan igrica nista!
ok pokusaCU sve sto ste mi rekli i javljam sta je bilo!
 
ne hocu da kazem da sam "zabrano windovsu 7 da se apdejtuje i da koristi faiwal" hard je nov i napajanje! ocicen od prasine i temperature ima gore na slici! A dali se nesto pregreva ako se cim upalis ugasi ponekad, a nekada radi ceo dan igrica nista!
ok pokusaCU sve sto ste mi rekli i javljam sta je bilo!
Dobro, nismo bili baš dorečeni. :)

Ipak ja bih proverio temperature svih uređaja, iako to neznači da su uređaji u kvaru. Večinom se pregrevaju ponekad kad pobrljavi sistem. :)

Firewal je poželjno da bude stalno uključen. Kod sedmice se dešava da nakon kračeg vremena hoče da koči i blokira kao je firewal isključen, jer je direktno vezan za mnoge zaštite samog sistema.
Zabrana update ne bi trebalo da pravi problem, do onda kada sam windows netraži. A to hoće kad se pojave problemi.
Pogledaj šta kaže opcija za probleme u windowsu.

Zaboravio sam nešto, a to je da proveriš koliko je zauzeće C: particije. :)

Da li si skoro defragmentovao DISK?
 
Poslednja izmena:
ne hocu da kazem da sam "zabrano windovsu 7 da se apdejtuje i da koristi faiwal" hard je nov i napajanje! ocicen od prasine i temperature ima gore na slici! A dali se nesto pregreva ako se cim upalis ugasi ponekad, a nekada radi ceo dan igrica nista!
ok pokusaCU sve sto ste mi rekli i javljam sta je bilo!

Proveri SVE ŠTO SE KONEKTUJE i unutar konpjutera i spolja.

ZNAČI - izvadi iz konektora - pregledaj - očisti - i ponovo vrati u konekciju :aha2:
 
pa nov je hard, nisam radio nista! imam neki na cd u program za ispitivanje harda da probam njega! ovaj imam? files.hddguru.com/index.php?action=downloadfile&filename=mhdd32ver4.6iso.zip&directory=Software&
druze nisam ja nesto bas pametan u tom pravcu za ps, zato i pitam za pomoc, ako ima daj neki link za derag!

- - - - - - - - - -

Proveri SVE ŠTO SE KONEKTUJE i unutar konpjutera i spolja.

ZNAČI - izvadi iz konektora - pregledaj - očisti - i ponovo vrati u konekciju :aha2:

molim te kazi kako to da uradim, klinac non stop igra igrice, inace imam malwerwbytes on mi je nekako se pokazao najpouzdaniji i nista nepokazuje!
 

Back
Top