Pitanje - Kako znas da je ateizam tacan ?

Ne znam isto kao sto ne znam da i bog postoji.
Za evoluciju ima dokaza koje mogu da razumem, trtna kost ostala od repa, a skoro sam gledao kako pitoni imaju butnu kost (ili sta je vec) koja im je ostala iako su evoluirali.

Pocetak svega je problem, naucnici kazu crne rupe, drugi univerzumi, mada to deluje kao naucna fantastika. Stiven Hoking to objasnjava, ako sam dobro razumeo, subatomskim cesticama koje mogu da nastaju iz nicega i isto tako nestanu i da je iz takve cestice nastao veliki prasak. Opet tesko mi je da to pojmim sa svojom ogranicenom inteligencijom i nikakvim znanjem astrofizike, zato kazem ne znam.

Ako je kojim slucajem neka sila pokrenula svemir, cisto sumnjam da je to standardni bog koji bdi nad nama i koji slusa molitve i koji je poslao svog sina da umre za nase grehove ili koji brani da se jede svinjetina, jer zasto bi to svemogucoj sili uopste bilo bitno.
 
Pitanje - Kako znas da je ateizam tacan ?

ateista ne veruje u postojanje Bozanstva ... dakle veruje da nema Boga iz razloga jer istoga nije video, cuo, omirisao, osetio, jer ne poznaje nikoga ko ga je video cuo, omirisao, pipnuo itd. nije video nista sto nepobitno dokazuje postojanje Bozanstva. uostalom ateizam se ne dokazuje...vazno je i reci da ateista ne odbacuje mogucnost da Bozanstvo postoji ali bez konkretnog dokaza, veruje da ga nema. kao sto religiozni veruju da Bog postoji iz razloga koje oni smatraju dovoljnim za verovanje
 
Ateizam ne iznosi nikakvu tvrdnju da bio mogao biti tacan ili netacan vec predstavlja odnos prema fantazijama da postoje babaroge, vampiri, vilenjaci, bogovi i druga natprirodna bica. I dalje cekamo taj krunski dokaz da je bilo koja od ovih fantazija zapravo stvarna, a ne samo emotivna staka za koju se drze infantilne osobe.
 
Ateizam ne iznosi nikakvu tvrdnju da bio mogao biti tacan ili netacan vec predstavlja odnos prema fantazijama da postoje babaroge, vampiri, vilenjaci, bogovi i druga natprirodna bica.

Pravilan izraz je nadfizicka. U smislu da prevazilaze percepiju dozivljavanjem cula karateristicnim vecine bica materijalne ravni.


I dalje cekamo taj krunski dokaz da je bilo koja od ovih fantazija zapravo stvarna, a ne samo emotivna staka za koju se drze infantilne osobe.

Dobili ste dokaze pa se poneli gore od vernika. Vecina vas, ne svi. Ima i medju vama razumnih, istina malo.
Necije verovanje u vile a narocito svoje predake ne mozes i nemas pravo nazivati infaltilnim ljudima sa emotivnim stakama.
 
Dobili ste dokaze pa se poneli gore od vernika. Vecina vas, ne svi. Ima i medju vama razumnih, istina malo.
Necije verovanje u vile a narocito svoje predake ne mozes i nemas pravo nazivati infaltilnim ljudima sa emotivnim stakama.

Slobodno ponovi te dokaze ako ih imas. Drugo, ne znam tacno kojoj se mnozini obracas jer nisam clan nikakvih organizacija. Naravno da imam jer tvoje verovanje nije izuzeto od kritike i analize, a cinjenica je da se sva ta verovanja svode na servis za ispunjavanje zelja. Ako verujes svaka situacija ce imati pozitivan ishod po tebe i obratno. Neke organizacije i pojedinci istina odlaze i korak dalje pa u sve to mesaju i neke rituale poput citanja magicnih pesmica, konzumiranja narkotika... Sve je to posledica toga sto se ljudi generalno tesko suocavaju sa cinjenicom da ne mora svaka situacija da ima pozitivan ishod po nas pa zato i postoji ta emotivna staka u vidu natprirodnih bica ili nadfizickih ako vise volis taj izraz.
Sto se tice predaka njih nisam pominjao, a ne vidim zasto bi njihovo verovanje trebalo da bude nedodirljivo i izuzeto od kritike.
 
Pitanje - Kako znas da je ateizam tacan ?
To je trik pitanje, koje pokušava da pomeri "burden of proof" ili "teret dokaza" sa afirmativne tvrdnje (bog postoji) na negativnu tvrdnju (bog ne postoji).

Dakle, samim postavljanjem tog pitanja ti već pretpostavljaš da bog postoji, i tražiš dokaz da ne postoji, što je logički pogrešno. Slično kao kad bih ja tebe pitao "kako znaš da ne postoji čovek visok 800 metara?"
 
Sto se tice predaka njih nisam pominjao, a ne vidim zasto bi njihovo verovanje trebalo da bude nedodirljivo i izuzeto od kritike.

Pitaj svoje starije clanove familije o njima. Da bi se dao dokaz prvo se mora stvoriti poverenje koje vremenom dolazi sa zeljom saznanja.
Ovako se mozes samo derati daj dokaz, daj dokaz. Tako ne moze. Duhovne ravni imaju svoje zakone i pravila koja se moraju ispostovati.
 
Nista nije savrseno pa ni sam ateizam,
to jest niko ne zna mnogo, no pokusava ostaviti utisak da zna sve, i vernici i ateisti,
no prednost ateista je u tome sto covek sme da postavlja svojevoljna pitanja i objektivno trazi odgovor na njih,
dok vernik sme da postavlja samo ona pitanj koje je crkva unapred odobrila i nametnula odgovor, bez prava na preispitivanje,
a neka druga pitanj osim dozovoljenih su zabranjena i bogohulna.
Tako da u pogledu apsolutnog, ni jedno nije tacno niti netacno, no u pogledu relativnog, umno slobodnog ispitivanje, ateizam jeste tacan a religija je laž.
 
To je u redu Sisife, vase vidjenje je vasa stvar. Ali nije u redu da se verovanje u vile naziva infantilnim, jer oni koji veruju u vile podrzavaju one stvari sa kojima se slaze i Ateizam a to je utvrditi metodom nauke takve pojave i dati racionalno objasnjenje koje moze zadovoljiti obe strane u vidu otkrivanja uzroka neke pojave dolaskom do podataka koji ranije nisu bili poznati ili ih jednostavno pripisati delovanju dela mozdane strukture koja je ranije bila latentna. Covek jos uvek koristi mali procenat mozdane mase.

Problem stvaraju na prvom mestu avramske religije koje da su u mogucnosti sa lica zemlje bi izbrisali i vas ateiste i nas koji verujemo u vile i druge fenomene.
 
ateista ne veruje u postojanje Bozanstva ... dakle veruje da nema Boga iz razloga jer istoga nije video, cuo, omirisao, osetio, jer ne poznaje nikoga ko ga je video cuo, omirisao, pipnuo itd. nije video nista sto nepobitno dokazuje postojanje Bozanstva. uostalom ateizam se ne dokazuje...vazno je i reci da ateista ne odbacuje mogucnost da Bozanstvo postoji ali bez konkretnog dokaza, veruje da ga nema. kao sto religiozni veruju da Bog postoji iz razloga koje oni smatraju dovoljnim za verovanje

Onda za ateiste postoji samo culni svet, posto veruju da nema Boga, zato sto ne moze da se vidi,cuje...
Onda nema ni filozofije,psihologije....jer ne moze da se vidi....
 
To je trik pitanje, koje pokušava da pomeri "burden of proof" ili "teret dokaza" sa afirmativne tvrdnje (bog postoji) na negativnu tvrdnju (bog ne postoji).

Dakle, samim postavljanjem tog pitanja ti već pretpostavljaš da bog postoji, i tražiš dokaz da ne postoji, što je logički pogrešno. Slično kao kad bih ja tebe pitao "kako znaš da ne postoji čovek visok 800 metara?"

Ti da pitas mene kako znas da je tvoja vera tacna, dobio bi odgovor, nema trika.
Ja tebe pitam kako znas da je ateizam tacan, ti zastupas taj stav i ja trazim da ga objasnis.
Ko zastupa stav da postoji covek od 800 m, i da ga ti pitas kako znas da je tvoja prica o coveku od 800 m tacna ?
 
рашири се неко учење и прими се у раји онда цар тог простора каже е овако је сад, оно што је било то је затуцано и погрешно
тако рецимо 45 дошо цар на истоку европе и каже од сад је овако, оно што је било то је затуцано и погрешно.

атеизам је сличан религији, има своју догму и њене присталице, неки религиозни кажу ја сам верујућ ал не припадам ниједној религији.
тако и атеизам.
а кад има своју догму (идеологију) онда мора то и да пропагира да би добио што више присталица.

http://ateisti.com/
Ateisti ne mrze vernike

i5bODjzQX9ZIs.JPG



i6aners4Molk3.JPG


ivqpXFjtiCjqh.JPG



„Sve to je krenulo, a gde drugo nego na ‘Fejsbuku’. Na zvaničnom sajtu Udruženja ‘Ateisti Srbije’, preko 200 ljudi podnelo je zahtev za upis u spisak članova udruženja, dok ‘Fejsbuk’ grupa tog udruženja broji preko 2000 članova, i njihov broj se stalno povećava“, priča za „Veliki prasak“ dr Andrija Šrek, predsednik Upravnog odbora Udruženja „Ateisti Srbije“.

http://www.velikiprasak.com/2011/04/ateisti-srbije-postanje/

Удружење атеиста из Копенхагена тражи од градских власти да се на локалном гробљу направи засебан простор за сахрањивање људи који нису верници, без религијских симбола.
„Идејни плурализам у Копенхагену захтева да атеисти буду сахрањени онако како су живели – слободни од религије“, наводи се у петицији.
Уколико тај захтев буде прихваћен, радови ће коштати око 400 хиљада евра.

http://serbian.ruvr.ru/2013_03_24/Danski-ateisti-trazhe-grobove-bez-krstova/

а кад погледаш наша гробља колико има гробова које немају никакву ознаку.

и на крају овде је све објашњено да атеисти ипак проповедају

http://bezboznik.com/
 

Back
Top