Sutra 70 % naknade za nezaposlene

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.323
Sutra isplata 70 odsto naknade za nezaposlene
Tanjug | 25. 06. 2013. - 12:13h | Foto: Ž. Šafar - Ilustracija | Komentara: 0 .Nacionalna služba za zaposljavanje saopštila je da će sutra početi isplata 70 odsto novčane naknade za nezaposlene za maj ove godine.

Nacionalna služba za zapošljavanje navodi da će korisnici moći da podignu sredstva na šalterima svih pošta u Srbiji i šalterima Banke “Poštanska štedionica”.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/389865/Sutra-isplata-70-odsto-naknade-za-nezaposlene


Koji je razlog sto se isplacuje 70 % a ne 100 %?

Da li zato sto je drzavni budzet u kujcu u kakvom nikad nije bio ili je neki benigniji problem u pitanju?
 
Sutra isplata 70 odsto naknade za nezaposlene
Tanjug | 25. 06. 2013. - 12:13h | Foto: Ž. Šafar - Ilustracija | Komentara: 0 .Nacionalna služba za zaposljavanje saopštila je da će sutra početi isplata 70 odsto novčane naknade za nezaposlene za maj ove godine.

Nacionalna služba za zapošljavanje navodi da će korisnici moći da podignu sredstva na šalterima svih pošta u Srbiji i šalterima Banke “Poštanska štedionica”.

http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/389865/Sutra-isplata-70-odsto-naknade-za-nezaposlene


Koji je razlog sto se isplacuje 70 % a ne 100 %?

Da li zato sto je drzavni budzet u kujcu u kakvom nikad nije bio ili je neki benigniji problem u pitanju?
????????????????????????????????????????????????????????????????

Jel ovo neka nova stara zaebancija? :hahaha:

Kad je neko davao nešto nezaposlenima u Srbiji?

Ja neradim više od 20 godina i nikad ništa nisam dobio, kao i mnogi. :)

A imao sam prilike da vidim da su nekad u starom birou rada davali pomoć zaposlenima. :)

Ajde ne serite i ne palite raju! :hahaha:


PS

Da, verovatno če opet po starom, po komunističkom spisku podeliti neku lovu svojima zaposlenima. :lol:
 
Poslednja izmena:
????????????????????????????????????????????????????????????????

Jel ovo neka nova stara zaebancija? :hahaha:

Kad je neko davao nešto nezaposlenima u Srbiji?

Ja neradim više od 20 godina i nikad ništa nisam dobio, kao i mnogi. :)

A imao sam prilike da vidim da su nekad u starom birou rada davali pomoć zaposlenima. :)

Ajde ne serite i ne palite raju! :hahaha:


PS

Da, verovatno če opet po starom, po komunističkom spisku podeliti neku lovu svojima zaposlenima. :lol:

Корисници новчане накнаде. http://www.zso.gov.rs/novcana-naknada.htm

Неко ми је рекао да је само у Нишу преко 4 000 људи користило или користи ово право у 2012. год. Ко зна колико је у целој Србији. (имаш на линку трајање..неко 3. месеца, неко 6. неко 9. неко 12. а неко до пензије).

Најјачи су они који су 1999, 2000, или почетком 2001. постајали технолошки вишкови. Они су стицали право на накнаду до пензије. И дан данас многи користе те новчане накнаде јер нису још увек у пензији.

То су оне комшије што кад их сретнеш и питаш их..како је...они кажу..."ма пусти....и ја и жена на биро..нема посла".

(а фабрике вештачки повећавале плате пар месеци пред одлазак на биро да би повећале износ поменуте накнаде...)
 
Корисници новчане накнаде. http://www.zso.gov.rs/novcana-naknada.htm

Неко ми је рекао да је само у Нишу преко 4 000 људи користило или користи ово право у 2012. год. Ко зна колико је у целој Србији. (имаш на линку трајање..неко 3. месеца, неко 6. неко 9. неко 12. а неко до пензије).

Најјачи су они који су 1999, 2000, или почетком 2001. постајали технолошки вишкови. Они су стицали право на накнаду до пензије. И дан данас многи користе те новчане накнаде јер нису још увек у пензији.

То су оне комшије што кад их сретнеш и питаш их..како је...они кажу..."ма пусти....и ја и жена на биро..нема посла".

(а фабрике вештачки повећавале плате пар месеци пред одлазак на биро да би повећале износ поменуте накнаде...)
Lepo. :)

Ali ja ne živim u Nišu, kao i ostali Vojvođani, koji takve situacije nikad nisu doživeli. :)

Ovo jeste čist dokaz da Srbija preko Dunava i dalje forsira secesionizam, kao i što je uvek bilo. :)
 
Lepo. :)

Ali ja ne živim u Nišu, kao i ostali Vojvođani, koji takve situacije nikad nisu doživeli. :)

Pa ako je u Nisu toliko...verovatno je i u Novom Sadu toliko a srazmerno broju zaposlenih i u ostalim mestima. Biro je republicka institucija a ne gradska pa da grad Nis deli neku lovu. Svakome ko ostane bez posla a ispunjava uslove iz linka dobija novcanu naknadu u celoj zemlji.
 
Pa ako je u Nisu toliko...verovatno je i u Novom Sadu toliko a srazmerno broju zaposlenih i u ostalim mestima. Biro je republicka institucija a ne gradska pa da grad Nis deli neku lovu. Svakome ko ostane bez posla a ispunjava uslove iz linka dobija novcanu naknadu u celoj zemlji.
U redu, ja jesam za to da se daje pomoć nezaposlenima,

ali u Vojvodini su do sad dobijali samo cigani i komunisti. :)

Romi, preko socijale, a komunisti preko biroa, i to zaposleni. :)

Nije da izmišljam, imate spiskove svuda, pogotovo u birou rada. Jasni javni dokazi koji se ignorišu, odobreni od vlasti komunista. :)
 
Poslednja izmena:
U redu, ja jesam za to da se daje pomoć nezaposlenima,

ali u Vojvodini su do sad dobijali samo cigani i komunisti. :)

Romi, preko socijale, a komunisti preko biroa, i to zaposleni. :)

Nije da izmišljam, imate spiskove svuda, pogotovo u birou rada. Jasni javni dokazi koji se ignorišu, odobreni od vlasti komunista. :)

PS

Novi Sad nije Srbski grad, već komunistički grad.
 
U redu, ja jesam za to da se daje pomoć nezaposlenima,

ali u Vojvodini su do sad dobijali samo cigani i komunisti. :)

Romi, preko socijale, a komunisti preko biroa, i to zaposleni. :)

Nije da izmišljam, imate spiskove svuda, pogotovo u birou rada. Jasni javni dokazi koji se ignorišu, odobreni od vlasti komunista. :)

Ма супер пријатељу. Захваљујући својој тупости, упропастио си ми основну тезу првог поста да је буџет сваког дана све празнији, да доспеле обавезе не могу да се измирују, да је наплата пореза мизерна а да су трошкови државе огромни и да је само питање времена кад ће пући, а све то кроз обичан пример новчане накнаде за незапослене.

ПС. Запосли се негде или отвори фирму на годину дана па ћеш и ти имати право на поменуту новчану накнаду (3 месеца..пише ти горе у линку...тј. пише писменима, не теби) без обзира што ниси ни ганци ни комуњара.
 
Pa ima neka fora da se dobija 4,5,6 soma mesecno ako si nezaposlen e sad kako,sta...


Добро бре, је л' сте Ви сви овде малоумни, или шта? Па јбт..све ти пише па читај.

OSNOVICA ZA UTVRĐIVANJE VISINE
Osnovica za utvrđivanje visine novčane naknade jeste prosečna zarada, odnosno plata ili naknada zarade nezaposlenog u skladu sa zakonom u poslednjih šest meseci koji prethode mesecu u kojem je prestao radni odnos, odnosno osiguranje. Novčana naknada utvrđuje se u visini od 50% osnovice utvrđene zakonom. Novčana naknada ne može biti viša od 160% niti niža od 80% minimalne zarade utvrđene u skladu sa propisima o radu za mesec u kojem se vrši isplata novčane naknade.

http://www.zso.gov.rs/novcana-naknada.htm

Дакле, ако је минималац 20 000 значи да је та накнада од 14 000 до 28 000 динара. Све пише у линку ал' за писмене а не за неписмене.

Понављам за Вас малоумне којих има 90 % на крстарици - идеја је да кроз практичан пример из једног новинског чланка скренем пажњу на то да држава више није у стању да измирује текуће обавезе због лоше процене буџетских прихода и расхода и да ће трошкови државе расти а приходи се смањивати и да је држава пукла...
 
dobija se 50% od neto zarade (prosek zadnja 6 meseca) a trajanje isplate zavisi od dužine radnog staža. tako da vojvodžani primaju bar duplo više od nišlija

Odakle vojvodjanima radni staz kad samo bleje po klupicama ispred kuca i vicu "di su nasi novci"?

- - - - - - - - - -

Добро бре, је л' сте Ви сви овде малоумни, или шта? Па јбт..све ти пише па читај.

OSNOVICA ZA UTVRĐIVANJE VISINE
Osnovica za utvrđivanje visine novčane naknade jeste prosečna zarada, odnosno plata ili naknada zarade nezaposlenog u skladu sa zakonom u poslednjih šest meseci koji prethode mesecu u kojem je prestao radni odnos, odnosno osiguranje. Novčana naknada utvrđuje se u visini od 50% osnovice utvrđene zakonom. Novčana naknada ne može biti viša od 160% niti niža od 80% minimalne zarade utvrđene u skladu sa propisima o radu za mesec u kojem se vrši isplata novčane naknade.

http://www.zso.gov.rs/novcana-naknada.htm

Дакле, ако је минималац 20 000 значи да је та накнада од 14 000 до 28 000 динара. Све пише у линку ал' за писмене а не за неписмене.

Понављам за Вас малоумне којих има 90 % на крстарици - идеја је да кроз практичан пример из једног новинског чланка скренем пажњу на то да држава више није у стању да измирује текуће обавезе због лоше процене буџетских прихода и расхода и да ће трошкови државе расти а приходи се смањивати и да је држава пукла...

Skini mi se sa kobasice indijanac :D
 
Ма супер пријатељу. Захваљујући својој тупости, упропастио си ми основну тезу првог поста да је буџет сваког дана све празнији, да доспеле обавезе не могу да се измирују, да је наплата пореза мизерна а да су трошкови државе огромни и да је само питање времена кад ће пући, а све то кроз обичан пример новчане накнаде за незапослене.

ПС. Запосли се негде или отвори фирму на годину дана па ћеш и ти имати право на поменуту новчану накнаду (3 месеца..пише ти горе у линку...тј. пише писменима, не теби) без обзира што ниси ни ганци ни комуњара.
Kako sam ti ja upropastio tezu?
Ja sam imao furmu, koju su komunisti opljačkali i zatvorili. Ne kaki previše.
Neznam šta ti nije jasno. Ja sam izneo istinu, a ti i ostali koji neveruju neka zavire u akte merodavnih ustanova.

- - - - - - - - - -

lupaš bre ko otvoren prozor...dao ti čovek link pa pročitaj ko i koliko meseci prima novčanu naknadu sa biroa

Koji link?

Koliko se razumem u ovaj sex, naslovna tema govori o celokopnom području Srbije, što podrazumeva i Vojvodinu.

Ako se otvarać teme ograničava samo na NIŠ, onda neka tako i stavi u naslovu teme, i u uvodnom tekstu, da je U PITANJU SAMO NIŠ!
 
Poslednja izmena:
Kako sam ti ja upropastio tezu?

Припадниче 90 % чланова крстарице, упропастио си ми тему јер си причу о томе како држава нема новца за исплату новчане накнаде незапосленима због лошег стања у буџету релативизовао својим чуђењем, откуд незапосленима новчана накнада а тема је огромна рупетина у буџету (кроз пример о новчаним накнадама за незапослене). Почео си о томе како то нико не прима или примају ганцији и комунисти а онда сам ти линковао http://www.zso.gov.rs/novcana-naknada.htm да ганцији и комунисти немају везе са овим. Први зато што не раде па не могу ни да остану без посла а други зато што увек имају радно место па никад не остану без посла. Потпуно си промашио тему и уопште ниси ни требао да се јављаш кад си толика незналица. Напиши нешто о рупи у буџету (или бар о рупи у својој глави).

Ja sam imao furmu, koju su komunisti opljačkali i zatvorili. Ne kaki previše.

Онда си и ти спадао у горенаведене из линка ако си фирму држао дуже од годину дана. И ти си могао да примаш ту новчану накнаду, која је сад исплаћена у висини од 70 % а не 100 % јер држава нема више лову ни за шта а ударна тројка ВУЧИЋ, ДАЧИЋ, ДИНКИЋ већ 3 месеца заседа и ништа од одлука не доноси јер не умеју ништа, осим да слушају оне из Брисела. И ти би примао да си по затварању фирме се јавио Бироу за запошљавање (ал' ти си се ипак, чини ми се јавио ПИО фонду, ал' то му дође на исто, капље лова и овако и онако само у ПИО мало дуже).

Neznam šta ti nije jasno. Ja sam izneo istinu, a ti i ostali koji neveruju neka zavire u akte merodavnih ustanova.

На коју истину мислиш? На истину за ганције и комуњаре? Па то дибидус није истина. Ганцији никад не раде па и немају право на новчану накнаду и не добијају ни ових 70 % милостиње од Млађаног Динкића и још млађег Кркобабића (осим изузетака). Комуњаре никад нису ни остали без посла па не могу ни да примају новчану накнаду за незапослене јер никад неће ни бити незапослени.
А које су то меродавне институције? Имају ли неко име? Адресу?..нешто..било шта да знамо где да "завиримо"?


Овај линк. http://www.zso.gov.rs/novcana-naknada.htm (кликни, да не копирам, није кратак текст)

(ево основно)

OSNOVICA ZA UTVRĐIVANJE VISINE
Osnovica za utvrđivanje visine novčane naknade jeste prosečna zarada, odnosno plata ili naknada zarade nezaposlenog u skladu sa zakonom u poslednjih šest meseci koji prethode mesecu u kojem je prestao radni odnos, odnosno osiguranje. Novčana naknada utvrđuje se u visini od 50% osnovice utvrđene zakonom. Novčana naknada ne može biti viša od 160% niti niža od 80% minimalne zarade utvrđene u skladu sa propisima o radu za mesec u kojem se vrši isplata novčane naknade.

DUŽINA ISPLATE
Novčana naknada isplaćuje se nezaposlenom:

- tri meseca, ako ima staž osiguranja od jedne do pet godina;
- šest meseci, ako ima staž osiguranja od pet do 15 godina;
- devet meseci, ako ima staž osiguranja od 15 do 25 godina i
- dvanaest meseci, ako ima staž osiguranja duži od 25 godina.
Izuzetno, novčana naknada pripada nezaposlenom u trajanju od 24 meseca, ukoliko do ispunjavanja prvog uslova za ostvarivanje prava na penziju (u skladu sa propisima o penzijskom i invalidskom osiguranju) nedostaje do dve godine.

Koliko se razumem u ovaj sex, naslovna tema govori o celokopnom području Srbije, što podrazumeva i Vojvodinu.

Да, све наведено важи за целу Србију, укључујући и северне делове Србије.

Ako se otvarać teme ograničava samo na NIŠ, onda neka tako i stavi u naslovu teme, i u uvodnom tekstu, da je U PITANJU SAMO NIŠ!

Имам информацију да је у Нишу у 2012. години 4000 људи примало (или прима и дан данас) новчану накнаду о којој причамо и за коју пропала држава нема пара. Не знам колико је у целој Србији јер ово сам случајно сазнао. Не знам колико је али ако је 4 000 у Нишу, вероватно толико и у Новом САду...па даље..Крагујевац можда 3 000 и тако даље за сваку општину у Србији, вероватно сразмерно броју становника...па онда дођемо до неког податка. Не знам колико сада...данас ..у овом тренутку људи очекује тих 70 % уместо 100 % али тај број људи који примају новчану накнаду са бироа није мали.

Да ли ти је сада бар мало јасније? Није?
 

Back
Top