filmski kič
Prikazujem rezultate 1 do 24 od 24

Tema: filmski kič

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano filmski kič

šta je vama kič na filmu, tj. koji su to filmovi?
    filmovi koji pretenduju da budu umetniki a koji to nisu? kič estetika na filmu?

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Podrazumevano Re: filmski kič

Meni su postali kic ovi Americki akcioni blockbuster-i u kojima obiluje jurnjava skupocenim Ferarijima i razbijanje istih ulicama Njujorka, forsiranje ludackih specijalnih efekata, koriscenje svemirskog oruzja itd, itd...Kao i ovi o glaobalnoj kataklizmi, sudnjem danu, smaku sveta...
    Ubacis u film neku napucanu cicu kao sto je Megan Fox i nabildovanog dasu kao sto je Vin Dizel i uspeh ti je zagarantovan.
    Odavno nisam gledao film koji ima neku normalnu, interesantnu radnju sa nekom gotivnom glumackom ekipom.Govorim, naravno, o filmovima novije produkcije.

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa Paklene ulice su očigledan kič
    meni je i 3D kič
    al dobro očigledno treba da postoje takvi filmovi
    nego msilim na one zamazanije

Poznat JAHVE (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    165

[IMG]http://www.*****************/wp-content/uploads/2012/09/Kum-1-2-3-Marlon-Brando-kao-don-Vito-Koreone-film-The-Godfather-Mario-Puzzo-book.jpg[/IMG]
    Bice puna diskoteka,kada udje sexy seka!!!!!

Domaćin Ariodante (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

kad se priča o tim filmovima koji pretenduju da budu umetnički, nekako je opšte mesto postalo da se pomene Šindlerova lista...
    neko će reći da je to možda u novije vreme i Haneke.. Meni se lično Ljubav svidela, ali da ima malo prosera pri kraju, ima. Poslednja scena je itekako suvišna.
    Matijašević će reći Stoker

Iskusan Verbal_Kint (avatar)
    Učlanjen
    16.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    138

Slažem se sa Matijaševićem.

Lovely Bones je možda ponajveći mejnstrim kič koji videh u zadnjih ne znam koliko.
    PLEASE, REVOLUTION.

Domaćin Ariodante (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

znamo da se slažeš, bio si već više nego izričit

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    757

Baz Lurman
    Svi Jevreji holivuda
    Shotra
    itd.
    ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    142

tarantino, aronofski, slumdog millionaire, sindlerova lista
    itd
    SYD BARRETT (1946-2006)
    RICHARD WRIGHT (1943-2008)

Iskusan
    Učlanjen
    23.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ArnoldLayne Pogledaj poruku
    tarantino, aronofski, slumdog millionaire, sindlerova lista
    itd
    to me je zanimalo

A ZAŠTO???

Iskusan
    Učlanjen
    28.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Klint Istvud, naročito Gran Torino + njegove patriotske sage.
    Složio bi se za Šotru
    Ričard Gir
    Spasavanje Redova Rajana i slični filmovi.
    Parada
    Šišanje
    ...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

ma sva ta novija produkcija tacno zna svakim kadrom gde gadja publiku radi zgrtanja para
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Domaćin
    Učlanjen
    03.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Cuj ovog sto huli na Gran torino. Bez` bre

Kicerica za bljuvanje je svaki film u kome se dvoje vole, ljube, grle, placu, seru, po pravilu na kraju, a okupljeni im aplaudiraju, klicu, radosni zbog njihove srecne ljubavi.
    Uopste, svi ti filmovi sa nekim gromkim aplauzom mase izaziva proliv.
    Kad samo cujem nesto sto se zove ``romanticna komedija`` popljuvao bih po ekranu, da nije moj tv.
    Kicerica je kad jedan heroj spasi svet, da l` prezivi il` umre, nema veze, ostali ce da placu za njim ili da mu aplaudiraju.
    Kicerica za riganje je kada u filmu vidim zene u rambo stilu, yebu kevu svima raznim bodezima, pistoljima, puskama, a cenim da na svetu ima 1-2 posto zena koje mogu da otpuze sa automatom 100 metara, a da im ne spadnu gace. Isto vazi i za decu-ubice.
    Preletanja kolima iz zgrade u zgradu, sa broda na avion, skakanje sa Empajera u Central park bez padobrana i sl.

U stvari, kicerica su 99 odsto danasnjih filmova.

Domaćin ArnoldLayne (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio BlackLeather Pogledaj poruku
    to me je zanimalo

A ZAŠTO???

umetnicaranje najgore vrste.
    pogotovu aronofski.
    the fountain je jedno od najvecih kich smeca koje je ovaj svet video. rekvijem za snove je bliska srebrna medalja.
    tripuje se da je popio svu pamet ovog sveta a ustvari je michael bay umetnickog filma.
    eh ti silni simboli. eh te metafore. eh teskobo zivotna. eh isprepletane price. sta bih ja bez njih.

da, zaboravio sam i (sv)injaritua, kad smo vec kod paralelne montaze. koliko samo patim za tim uzasnim tipskim likovima koji su svi do jednog u problemu. uzasnog li sveta u kom zivimo, srce mi se cepa. nije dovoljno? ajde da jos malo s*ebemo svakog od likova. dodaj im teret, dodaj. da placu ljudi.
    SYD BARRETT (1946-2006)
    RICHARD WRIGHT (1943-2008)

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Citat Original postavio ArnoldLayne Pogledaj poruku
    umetnicaranje najgore vrste.
    pogotovu aronofski.
    the fountain je jedno od najvecih kich smeca koje je ovaj svet video. rekvijem za snove je bliska srebrna medalja.
    tripuje se da je popio svu pamet ovog sveta a ustvari je michael bay umetnickog filma.
    eh ti silni simboli. eh te metafore. eh teskobo zivotna. eh isprepletane price. sta bih ja bez njih.

da, zaboravio sam i (sv)injaritua, kad smo vec kod paralelne montaze. koliko samo patim za tim uzasnim tipskim likovima koji su svi do jednog u problemu. uzasnog li sveta u kom zivimo, srce mi se cepa. nije dovoljno? ajde da jos malo s*ebemo svakog od likova. dodaj im teret, dodaj. da placu ljudi.
    bas tako

a mozda je cak gore kada Barton ispod obznanjenog, namernog kica, ponovo pokloni kic

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Ljubavne komedije i sl, znamo kako se na kraju zavrsi, on idiot, ona mu oprosti i sve je super na kraju, vole se deca.
    U istu kategoriju mi spada i ona hardcore akcija, tipa Nemoguca Misija i tako ti filmovi sa brdom eksplozija, pistolja, automobila koji se prevrcu i eksplodiraju u vazduhu, opaki momci mrkog pogleda i prsate lepotice oko njih, koje naravno oni na kraju osvoje.

Nemam toliku odbojnost prema naucnoj fantistici ili epskoj fantastici, pa neka ima i eksplozija i cuda, mada i to zna da nervira jer je manje-vise slicno, ali kada vidim u ovom "modernom" dobu jednostavno mi zraci onim blockbuster brza lova.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Domaćin Детуш (avatar)
    Učlanjen
    30.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    1172

Citat Original postavio mesechewa Pogledaj poruku
    kad se priča o tim filmovima koji pretenduju da budu umetnički, nekako je opšte mesto postalo da se pomene Šindlerova lista...
    neko će reći da je to možda u novije vreme i Haneke.. Meni se lično Ljubav svidela, ali da ima malo prosera pri kraju, ima. Poslednja scena je itekako suvišna.
    Matijašević će reći Stoker

-Ne bih rekao da je Stoker kič, Stoker je film sa solidnom osnovnom idejom, nesvakidašnjom, retkom na današnjem filmu, psihološka strana dominantna.Ali je realizacija loša.

-A propo teme, za mene su kičasti svi naši filmovi koji se naime bave problemom društva na jedan vrlo sirov način, sa nezainteresovanošću da razrade problem, da saznaju više o temi koju eksploatišu.

-Terminator prvi deo, ja ne razumem koja je vrednost tog filma, al' ajde. Tek sada kada je proteklo određeno vreme od gledanja istog, vidim da je precenjen žestoko.

-Dragojević.

-Mnogo toga, nmg da se setim, ne radi mi zakmo.

Domaćin
    Učlanjen
    03.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Matijasevic Pogledaj poruku

-Ne bih rekao da je Stoker kič, Stoker je film sa solidnom osnovnom idejom, nesvakidašnjom, retkom na današnjem filmu, psihološka strana dominantna.Ali je realizacija loša.

-A propo teme, za mene su kičasti svi naši filmovi koji se naime bave problemom društva na jedan vrlo sirov način, sa nezainteresovanošću da razrade problem, da saznaju više o temi koju eksploatišu.

-Terminator prvi deo, ja ne razumem koja je vrednost tog filma, al' ajde. Tek sada kada je proteklo određeno vreme od gledanja istog, vidim da je precenjen žestoko.

-Dragojević.

-Mnogo toga, nmg da se setim, ne radi mi zakmo.
    Secam se da mi je jedna posebna nelogicnost jos kad sam gledao kao klinac pala u oci.

Ovaj sto je poslat iz proslosti, poslao ga je Sarin sin, jer su bili najbolji ortaci i vrsnjaci. A on je u stvari kecao Saru i napravio njega. Sto ce reci da je sin znao da u proslost salje svog oca, tj. najboljeg drugara da mu kerebeci kevu. Tj. da nije poslao njega u proslost, ni njega ne bi bilo

Domaćin Детуш (avatar)
    Učlanjen
    30.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    1172

Citat Original postavio ernauton de carmainge Pogledaj poruku
    Secam se da mi je jedna posebna nelogicnost jos kad sam gledao kao klinac pala u oci.

Ovaj sto je poslat iz proslosti, poslao ga je Sarin sin, jer su bili najbolji ortaci i vrsnjaci. A on je u stvari kecao Saru i napravio njega. Sto ce reci da je sin znao da u proslost salje svog oca, tj. najboljeg drugara da mu kerebeci kevu. Tj. da nije poslao njega u proslost, ni njega ne bi bilo
    Ma film nije moj fah, SF je žanr kojem ne prilazim često, k'o što ne prilazim matoroj koprivi sa svojim prstima. Evo Moon mi pada na misao, kao dobra n.fantastika.

Domaćin
    Učlanjen
    03.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Matijasevic Pogledaj poruku
    Ma film nije moj fah, SF je žanr kojem ne prilazim često, k'o što ne prilazim matoroj koprivi sa svojim prstima. Evo Moon mi pada na misao, kao dobra n.fantastika.
    Pa dobro, Moon je vise psihodrama stavljena u SF okruzenje, ali veoma jaka. Sad vec zavisi i sta podrazumevamo pod SF. Recimo, ``Road`` im SF pozadinu, a takodje je snazna dramska prica pre svega, nema nikakvih specijalnih efekata. ``Ja sam legenda`` sa jacim efektima, a ipak fina prica. No, to su sve filmovi zasnovani na knjigama. Valjda se tu i uvidja razlika medju njima.

Domaćin Детуш (avatar)
    Učlanjen
    30.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    1172

Citat Original postavio ernauton de carmainge Pogledaj poruku
    Pa dobro, Moon je vise psihodrama stavljena u SF okruzenje, ali veoma jaka. Sad vec zavisi i sta podrazumevamo pod SF. Recimo, ``Road`` im SF pozadinu, a takodje je snazna dramska prica pre svega, nema nikakvih specijalnih efekata. ``Ja sam legenda`` sa jacim efektima, a ipak fina prica. No, to su sve filmovi zasnovani na knjigama. Valjda se tu i uvidja razlika medju njima.
    Baš zato, nisam pristalica n.Fan. koja se drži osnovnih postulata tog žanra. Road mi se baš dopao, kao i Mesec, odlični filmovi, ali tu nije stavljen akcenat na nekakve nebitne stvari..

Ističe se svetovid (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Mislim da je vrlo pretenciozno (i samouvereno) baratanje terminom kič s obzirom na njegovo značenje, u vezi s većinom filmova koje su pomenuti, bez obzira na to da li mi se dopadaju ili ne. Rekao bi čovek da je ovde apsolutno sve, pa i pojmovi iz estetike, postalo subjektivno i proizvoljno...

Aktivan član
    Učlanjen
    06.04.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Novi Holivud komedije sve kic.

Ističe se Skeeter (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

pogotovo d gud gajz! smece! sejm on ju sejne blece!
    tom hardi.
    22.09.2004-23.05.2010
    Trust No 1

Slične teme

1. FILMSKI KANAL
    Autor Achileyes u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 17.09.2005., 09:01
  2. Filmski efekti
    Autor u forumu Softver
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 23.03.2005., 00:22