"Demon je naličje Boga"

Tanhojzer

Ističe se
Poruka
2.081
Podstaknut ovim latinskim citatom (Demon est Deus inversus), na koji sam naišao proučavajući Tajnu Doktrinu, pade mi na pamet da otvorim temu u kojoj bi malo pretresli ovu latinsku sentencu.

Naime, rozenkrojceri govore da je tama prihvatila prosvetljenje kako bi se učinila vidljivom. I prema učenju istočnjačkog okultizma, tama je prava stvarnost i koren svetlosti, bez koje svetlost nikad ne bi mogla da se ispolji niti da postoji. tama prethodi svemu.

Postavlja se pitanje odakle dolazi tama i zlo? Jer ako je Bog apsolutni koren svega što postoji u prirodi i tvorac svega dobrog, ako je milostiv i pravedan (ako prihvatimo učenje hrišćanske religije), odakle onda to da zlo preovladava na zemlji? Onda je ili Bog delimično zao, ili njegov direktni uzrok, ili se pak bog mora odreći pretenzija na svoju apsolutnost i dobrotu.

Drevna vremena nisu poznavala izolovanog i potpuno zlog boga. Pagani su posmatrali dobro i zlo kao blizance rođene od iste majke - Prirode. To su bile puke apstrakcije i ništa više. Satana nije imao individualni oblik i kasnije je stvoren samo kao žrtveni jarac, kako bi se objasnili okrutnost onoga kojem se pripisuje apsolutno savršenstvo, dobrota i milost.

Kod svih naroda, osim kod hrišćanskih, Đavo je samo suprotni aspekt u dvojnoj prirodi Tvorca.
U Puranama ima više demona: Danave, Daitje, Pisaće i Rakšase, i oni su predstavljeni kao krajnje pobožni, slede učenja Veda, ali se suprotstavljaju sveštenstvu i ritualima.

Takođe i kabalisti tretiraju Zlo samo kao silu koja je suprostavljena, ali istovremeno i suštinski važna za Dobro, i u tom smislu se kaže da je demon naličje boga. Zlo daje životnost i postojanje dobru. Baš kao što ne bi bio moguć život da nema smrti i kao što ne bi bilo moguće obnavljanje da nema posrnuća ili pak uništenja, a biljke bi uvenule kada bi non stop bilo sunčeve svetlosti.

I na kraju, ako ima neko da mi razreši ovu nedoumicu. U Oče naš se kaže: "Ne uvedi nas u iskušenje". Da li ovo protivreči Jovanovom Jevanđelju u kome stoji: "Neka nijedan čovek ne kaže da kada je iskušavan, Bog me navodi na iskušenje." A ja mislim da protivreče jedno drugome.

Jedino što ova dva citata može da pomiri, to je upravo latinska simbolička rečenica, po kojoj se i zove tema "Demon je naličje Boga"
 
Poslednja izmena:
Kabala ide mnogo dalje od tvrdnje da je Đavo naličje Boga. U tom svetlu treba razmišljati o neophodnosti istraživanja Drveta Smrti, odnosno naličja Drveta Života, Klifota i Setovih tunela, odnosno Staza Frustracije, to jest Staza između Klifota. A ako se setimo da Drvo Života predstavlja ADM QDMN, Adama Kadmona, savršenog Čoveka, možemo da povežemo "Deus est Daemon inversus" i sa izrekom "Deus est Homo" (nastalom mnogo pre Kroulija).
U molitvi "Oče naš" koja je potpuno i praktično magijska, kao i većina Hristosovih saveta u Jevanđeljima, obraćamo se nama samima, odnosno našem Višem Ja.Jer zaista Bog ne iskušava nikog, već sami sebe dovodimo u iskušenje.
 
Podstaknut ovim latinskim citatom (Demon est Deus inversus), na koji sam naišao proučavajući Tajnu Doktrinu, pade mi na pamet da otvorim temu u kojoj bi malo pretresli ovu latinsku sentencu.

Naime, rozenkrojceri govore da je tama prihvatila prosvetljenje kako bi se učinila vidljivom. I prema učenju istočnjačkog okultizma, tama je prava stvarnost i koren svetlosti, bez koje svetlost nikad ne bi mogla da se ispolji niti da postoji. tama prethodi svemu.
Pogresna postavka... Bog je oduvek i zauvek i zivi u vecnosti,,, a Bog je LJUBAV....
Znaci dobro ,ljubav prethodi svemu...

Postavlja se pitanje odakle dolazi tama i zlo? Jer ako je Bog apsolutni koren svega što postoji u prirodi i tvorac svega dobrog, ako je milostiv i pravedan (ako prihvatimo učenje hrišćanske religije), odakle onda to da zlo preovladava na zemlji? Onda je ili Bog delimično zao, ili njegov direktni uzrok, ili se pak bog mora odreći pretenzija na svoju apsolutnost i dobrotu.

Da dobro si rekao. Bog je apsolutni koren svega što postoji u prirodi i tvorac svega dobrog, je milostiv i pravedan...

To sto je Zlo preovladalo na Zemlji Bog nema nista sa time...
To da je Bog delimicno zao je hula i suproti se ideji Boga.

Bog je apsolut LJUBAV, ne moze kod njega biti trunka zla...

Zasto je tako tesko razumeti da inteligentna stvorenja koja je on stvorio ljudi i andjeli imaju slobodnu volju i nisu apsolutno savrseni kao BOG.
Zlopupotrebom slobodne volje cine sami od sebe greh i postaju zli...

Bog nema nista sa tim...

Bog ih je stvorio sa mogucnoscu da budu savrseni... da ne grese... dabiraju da slede Boga...

Bog je stvorio i ljude i nadjele kao savrsene sa slobodnom voljom...

i upravo ta slobodna volja ih cini savrsenima
jer jedino tako mogu odrazavati svojstva osobine tvorca

po cijoj su slici nacinjeni...
Njihova slobodna volja nije apsolutna tako da mogu gresiti

Takodje mogu svojevoljno postati zli...

Samo Bog to ne moze jer je apsolutno ljubav.
Drevna vremena nisu poznavala izolovanog i potpuno zlog boga. Pagani su posmatrali dobro i zlo kao blizance rođene od iste majke - Prirode. To su bile puke apstrakcije i ništa više. Satana nije imao individualni oblik i kasnije je stvoren samo kao žrtveni jarac, kako bi se objasnili okrutnost onoga kojem se pripisuje apsolutno savršenstvo, dobrota i milost.

Kod svih naroda, osim kod hrišćanskih, Đavo je samo suprotni aspekt u dvojnoj prirodi Tvorca.
U Puranama ima više demona: Danave, Daitje, Pisaće i Rakšase, i oni su predstavljeni kao krajnje pobožni, slede učenja Veda, ali se suprotstavljaju sveštenstvu i ritualima.

Takođe i kabalisti tretiraju Zlo samo kao silu koja je suprostavljena, ali istovremeno i suštinski važna za Dobro, i u tom smislu se kaže da je demon naličje boga. Zlo daje životnost i postojanje dobru. Baš kao što ne bi bio moguć život da nema smrti i kao što ne bi bilo moguće obnavljanje da nema posrnuća ili pak uništenja, a biljke bi uvenule kada bi non stop bilo sunčeve svetlosti.

I na kraju, ako ima neko da mi razreši ovu nedoumicu. U Oče naš se kaže: "Ne uvedi nas u iskušenje". Da li ovo protivreči Jovanovom Jevanđelju u kome stoji: "Neka nijedan čovek ne kaže da kada je iskušavan, Bog me navodi na iskušenje." A ja mislim da protivreče jedno drugome.

Jedino što ova dva citata može da pomiri, to je upravo latinska simbolička rečenica, po kojoj se i zove tema "Demon je naličje Boga"
Zlo nije ni postojalo pre prvog greha Adamovog i Evinog... i jednog andjela koji ih je zaveo

Taj andjeo je postao Djavo Sotona...

On je uzrocnik sveg zla....

Bog ce ga jednom zauvek unistiti i vise nece nikada postojati ZLO u univerzumu.

Demoni su pali andjeli koj isu posli za Sotonom u pobuni protiv Boga...

Oni jesu sve sto Bog nije

zato se moze reci da su nalicje Boga.

Ja ne vidim nedoumicu... Bozja rec je skladna...

U Oče naš se kaže: "Ne uvedi nas u iskušenje". Da li ovo protivreči Jovanovom Jevanđelju u kome stoji: "Neka nijedan čovek ne kaže da kada je iskušavan, Bog me navodi na iskušenje."

Da Molitva Bogu sadrzi molitvu za zastitu od Zla i od iskusenja...

A Bog ne iskusava nego Sotona Djavo...


Ovako pise u Mateju 6 prevod Bakotic

13 i ne daj da padnemo u iskušenje, nego nas izbavi od zla. Jer je tvoje kraljevstvo, i sila i slava za navek. Amin.
 
Poslednja izmena:
u ovom preseku vreman i prostora za sazrevanje ljudske duše neophodni su izazovi,iskušenja ...."tamni vilajeti" kroz koje čovek i njegova duša prolaze....demione nije Bog stvorio ali su oni tu uz"njegovu prećutnu saglasnost"kako bi ljudi kroz ovozemaljsko nalazili božansko u sebi...per aspera ad astram.....
 
Najtananiju dušu baci u zgarište rata i postaće tiranin. Ako čovijek može imati dva lica, zašto ne može i Bog, s obzirom da je čovijek nastao po liku božjem.

zato što je Bog sveopšta ljubav,sveprisutna i vanvremenska....a mi smo tragaoci za svetlošću na njegovom putu,kojima se stalno nudi izbor izmedju svetla i tame....uzgrwed,mala količina svetlosti razbija mrak oko sebe...kolika je količina tame potrebna da se svetlost prepokrije...uvek će svetlost pobediti,samo moramo sami naći pravi put ka sjedinjenju sa Svevišnjim...
 
Podstaknut ovim latinskim citatom (Demon est Deus inversus), na koji sam naišao proučavajući Tajnu Doktrinu, pade mi na pamet da otvorim temu u kojoj bi malo pretresli ovu latinsku sentencu.

Naime, rozenkrojceri govore da je tama prihvatila prosvetljenje kako bi se učinila vidljivom. I prema učenju istočnjačkog okultizma, tama je prava stvarnost i koren svetlosti, bez koje svetlost nikad ne bi mogla da se ispolji niti da postoji. tama prethodi svemu.

Postavlja se pitanje odakle dolazi tama i zlo? Jer ako je Bog apsolutni koren svega što postoji u prirodi i tvorac svega dobrog, ako je milostiv i pravedan (ako prihvatimo učenje hrišćanske religije), odakle onda to da zlo preovladava na zemlji? Onda je ili Bog delimično zao, ili njegov direktni uzrok, ili se pak bog mora odreći pretenzija na svoju apsolutnost i dobrotu.

Drevna vremena nisu poznavala izolovanog i potpuno zlog boga. Pagani su posmatrali dobro i zlo kao blizance rođene od iste majke - Prirode. To su bile puke apstrakcije i ništa više. Satana nije imao individualni oblik i kasnije je stvoren samo kao žrtveni jarac, kako bi se objasnili okrutnost onoga kojem se pripisuje apsolutno savršenstvo, dobrota i milost.

Kod svih naroda, osim kod hrišćanskih, Đavo je samo suprotni aspekt u dvojnoj prirodi Tvorca.
U Puranama ima više demona: Danave, Daitje, Pisaće i Rakšase, i oni su predstavljeni kao krajnje pobožni, slede učenja Veda, ali se suprotstavljaju sveštenstvu i ritualima.

Takođe i kabalisti tretiraju Zlo samo kao silu koja je suprostavljena, ali istovremeno i suštinski važna za Dobro, i u tom smislu se kaže da je demon naličje boga. Zlo daje životnost i postojanje dobru. Baš kao što ne bi bio moguć život da nema smrti i kao što ne bi bilo moguće obnavljanje da nema posrnuća ili pak uništenja, a biljke bi uvenule kada bi non stop bilo sunčeve svetlosti.

I na kraju, ako ima neko da mi razreši ovu nedoumicu. U Oče naš se kaže: "Ne uvedi nas u iskušenje". Da li ovo protivreči Jovanovom Jevanđelju u kome stoji: "Neka nijedan čovek ne kaže da kada je iskušavan, Bog me navodi na iskušenje." A ja mislim da protivreče jedno drugome.

Jedino što ova dva citata može da pomiri, to je upravo latinska simbolička rečenica, po kojoj se i zove tema "Demon je naličje Boga"

Ovo je još jedna zamka Sotone.
Kako Jedinoga DOBROGA - prikazati - ZLIM i uzrokom ZLOGA!

I tko se uhvati u tu zamku - na kraju vremena - bit će sa ZLIMA!

NALIČJE!
Na taj način se izjednačava - Dobro i Zlo.

Na taj način se kaže da je Dobri Bog Jahve - a Zli Bog Sotona,
i da su time ravnopravni.

Na taj način se izjednačava Stvoritelj i stvorenje.
A takav pristup opet vodi takve u Vječno Ognjeno Jezero.
 
Ovo je još jedna zamka Sotone.
Kako Jedinoga DOBROGA - prikazati - ZLIM i uzrokom ZLOGA!

I tko se uhvati u tu zamku - na kraju vremena - bit će sa ZLIMA!

NALIČJE!
Na taj način se izjednačava - Dobro i Zlo.

Na taj način se kaže da je Dobri Bog Jahve - a Zli Bog Sotona,
i da su time ravnopravni.

Na taj način se izjednačava Stvoritelj i stvorenje.
A takav pristup opet vodi takve u Vječno Ognjeno Jezero.

http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/pravi autori jevandjelja i astroteologija.pdf
 

Back
Top