Republika Srpska posle nezavisnosti - planovi i političke konstrukcije

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
Kada dođe do kraja zajedničkih institucija, šta mislite, kao obrazovati potrebne organe? Republika Srpska ima sve unturašnje atribute države, međutim, pitanje je kako prevazići početnih mesec - dva?
Prvo sa stanovišta bezbjednosti - hoće li se OS BiH raspasti ili se povući, dok od srpskog dela napraviti novu formaciju, ili će se ići na neku kombinaciju sa Srbijom?
Drugo, po kom ključu bi trebala da ide podela diplomatsko - konzularnih predstavništava i imovine? Možda sada kada se bude delila vojna imovina napraviti sistem, pa po tom istom sistemu deliti i ono što je sada zajedničko? Ili treba im to ustupiti za određene ustupke na drugoj strani?
Treće, da li zadržati kodominijum Brčkog, kakav je sad, ili insistirati na podeli? Inače teritorije u kodominijumu nisu nikakava novost, Andora je kodominijum Španije i Francuske. A kako je kodominijum obeležje nezavisnih država, sa stanovišta međunarodnog prava tu ne bi trebalo nikakvih problema da bude.
Četvrto, da li bi politika vezana bila za politiku Srbije ili odvojeno?

Šta mislite?
 
Kada dođe do kraja zajedničkih institucija, šta mislite, kao obrazovati potrebne organe? Republika Srpska ima sve unturašnje atribute države, međutim, pitanje je kako prevazići početnih mesec - dva?
Prvo sa stanovišta bezbjednosti - hoće li se OS BiH raspasti ili se povući, dok od srpskog dela napraviti novu formaciju, ili će se ići na neku kombinaciju sa Srbijom?
Drugo, po kom ključu bi trebala da ide podela diplomatsko - konzularnih predstavništava i imovine? Možda sada kada se bude delila vojna imovina napraviti sistem, pa po tom istom sistemu deliti i ono što je sada zajedničko? Ili treba im to ustupiti za određene ustupke na drugoj strani?
Treće, da li zadržati kodominijum Brčkog, kakav je sad, ili insistirati na podeli? Inače teritorije u kodominijumu nisu nikakava novost, Andora je kodominijum Španije i Francuske. A kako je kodominijum obeležje nezavisnih država, sa stanovišta međunarodnog prava tu ne bi trebalo nikakvih problema da bude.
Četvrto, da li bi politika vezana bila za politiku Srbije ili odvojeno?

Šta mislite?


...srpski dao os bih koji se zove treci puk-republika srpska nalazi se u republici srpskoj sa svojom potpuno zasebnom komandom...kod brckog treba traziti da se stanje vrati na ono pre arbitrazne odluke...politika u vezi srbije zavisi oid same srbije...srbi su i u toku rata organizovali konferenciju o ujedinjenju i to u beogradu koja je propala zbog milosevicevog slabog srca...
 
...srpski dao os bih koji se zove treci puk-republika srpska nalazi se u republici srpskoj sa svojom potpuno zasebnom komandom...kod brckog treba traziti da se stanje vrati na ono pre arbitrazne odluke...politika u vezi srbije zavisi oid same srbije...srbi su i u toku rata organizovali konferenciju o ujedinjenju i to u beogradu koja je propala zbog milosevicevog slabog srca...

Mislim da povratka na staro po bilo kom osnovu više nema. Treba samo nalaziti nove načine.
 
-да избију из главе да ће да се уједине са србијом
-обновити ВРС у пуном капацитету(регрутна армија)
-сопствена валута
-дипломатска представништва поделити са турцима по принципу 50%-леђа српске треба да буде русија
-брчко у рс
 
Kada dođe do kraja zajedničkih institucija, šta mislite, kao obrazovati potrebne organe? Republika Srpska ima sve unturašnje atribute države, međutim, pitanje je kako prevazići početnih mesec - dva?
Prvo sa stanovišta bezbjednosti - hoće li se OS BiH raspasti ili se povući, dok od srpskog dela napraviti novu formaciju, ili će se ići na neku kombinaciju sa Srbijom?
Drugo, po kom ključu bi trebala da ide podela diplomatsko - konzularnih predstavništava i imovine? Možda sada kada se bude delila vojna imovina napraviti sistem, pa po tom istom sistemu deliti i ono što je sada zajedničko? Ili treba im to ustupiti za određene ustupke na drugoj strani?
Treće, da li zadržati kodominijum Brčkog, kakav je sad, ili insistirati na podeli? Inače teritorije u kodominijumu nisu nikakava novost, Andora je kodominijum Španije i Francuske. A kako je kodominijum obeležje nezavisnih država, sa stanovišta međunarodnog prava tu ne bi trebalo nikakvih problema da bude.
Četvrto, da li bi politika vezana bila za politiku Srbije ili odvojeno?

Šta mislite?
Најважније би било успоставити монетарну власт а међу важније послове спадају и успостављање цјеловитог пореског система , уређење питања царина као и обавјештајне службе .У сукцесији имовине Српска би могла рачунати на највише једну трећину од ионако мале имовине - шест - седам дипломатско-конзуларних представништава (већином су дипл.представништва БиХ у закупљеним објектима).Српска би организацију дипломатско-конзуларне мреже организовала рационално или у складу са могућностима које нису велике .Од војне имовине ако нешто и вриједи онда су то касарне у градовима.Наоружање и опрема су увелико застарели.
Арбитража за међуенитетску границу код Брчког је што је мало познато,још увијек активна.Нестанком БиХ као политичког ентитета - државе и у случају изостанка споразума РС и ФБиХ,Брчко би вјероватно поново ишло на арбитражу.
 
...uuu ima dosta...institucije bih su azdaja koja proguta preko 1 mlrd godisnje...to srbima ne treba...
Мислио сам на резерве а та милијарди КМ о којој говориш је буџет.Буџет је план убирања и трошења новца а не постојећи новац.Јасно је да би у случају да се оствари ово о чему говори колега у уводној поруци,постало депласирано говорити о буџету институција БиХ што опет не значи да би Српска чији је удио од те милијарде КМ око 30 % много могла да уштеди јер би тим новцем морала финансирати своје институције.
 
Kada dođe do kraja zajedničkih institucija, šta mislite, kao obrazovati potrebne organe? Republika Srpska ima sve unturašnje atribute države, međutim, pitanje je kako prevazići početnih mesec - dva?
Prvo sa stanovišta bezbjednosti - hoće li se OS BiH raspasti ili se povući, dok od srpskog dela napraviti novu formaciju, ili će se ići na neku kombinaciju sa Srbijom?
Drugo, po kom ključu bi trebala da ide podela diplomatsko - konzularnih predstavništava i imovine? Možda sada kada se bude delila vojna imovina napraviti sistem, pa po tom istom sistemu deliti i ono što je sada zajedničko? Ili treba im to ustupiti za određene ustupke na drugoj strani?
Treće, da li zadržati kodominijum Brčkog, kakav je sad, ili insistirati na podeli? Inače teritorije u kodominijumu nisu nikakava novost, Andora je kodominijum Španije i Francuske. A kako je kodominijum obeležje nezavisnih država, sa stanovišta međunarodnog prava tu ne bi trebalo nikakvih problema da bude.
Četvrto, da li bi politika vezana bila za politiku Srbije ili odvojeno?

Šta mislite?

A šta ti ono dođe Pariz?Pališ buraniju ovde?

Republika Srpska da proglasi samostalnost,nestala bi za manje od mesec dana i dobila novo ime BiH.
Mislim da bi Ameri i švabe jedva dočekale takvu odluku...
Da Sloba nije potpisao u Dejtonu,pa RS ne bi ni postojala...Dnevno su gubili po 80 km teritorije tih dana,zamalo i Banja Luka pala...
Pališ ovde sirotinju i buraniju sa nečim što se nikada neće dogoditi...
Ja sam iz RSK,bivši borac...Sećam se kad su nam nudili Z4,mi ponosito odbili uz dogovor da se spojimo sa RS i Srbijom...
Šta bi od toga?Moji zemljaci širom sveta,ja se spojio sa Srbijom (došo u nju),a moja RSK se sada drugačije zove...
Sedi tamo gde si i ćuti,za druge stvari i nisi...
 
A šta ti ono dođe Pariz?Pališ buraniju ovde?

Republika Srpska da proglasi samostalnost,nestala bi za manje od mesec dana i dobila novo ime BiH.
Mislim da bi Ameri i švabe jedva dočekale takvu odluku...
Da Sloba nije potpisao u Dejtonu,pa RS ne bi ni postojala...Dnevno su gubili po 80 km teritorije tih dana,zamalo i Banja Luka pala...
Pališ ovde sirotinju i buraniju sa nečim što se nikada neće dogoditi...
Ja sam iz RSK,bivši borac...Sećam se kad su nam nudili Z4,mi ponosito odbili uz dogovor da se spojimo sa RS i Srbijom...
Šta bi od toga?Moji zemljaci širom sveta,ja se spojio sa Srbijom (došo u nju),a moja RSK se sada drugačije zove...
Sedi tamo gde si i ćuti,za druge stvari i nisi...

Ti si Hrvat, nisi Krajišnik. Niko ovde ne priča o unilateralnom proglašenju, već zamoru države BiH. I tema nije trenutno stanje, jer takvih ima 50, neko šta će se desiti posle, kada se konačno raspadne.
 
Мислио сам на резерве а та милијарди КМ о којој говориш је буџет.Буџет је план убирања и трошења новца а не постојећи новац.Јасно је да би у случају да се оствари ово о чему говори колега у уводној поруци,постало депласирано говорити о буџету институција БиХ што опет не значи да би Српска чији је удио од те милијарде КМ око 30 % много могла да уштеди јер би тим новцем морала финансирати своје институције.


...toliko godisnje potrose organi na nivou bih...sta je budzet nego gomila novca koja se sliva svaki dan...i trosi...veliki deo se slije od poreskih obveznika iz rs...procenjijem od 35-40%...
 
Kada dođe do kraja zajedničkih institucija, šta mislite, kao obrazovati potrebne organe? Republika Srpska ima sve unturašnje atribute države, međutim, pitanje je kako prevazići početnih mesec - dva?
Prvo sa stanovišta bezbjednosti - hoće li se OS BiH raspasti ili se povući, dok od srpskog dela napraviti novu formaciju, ili će se ići na neku kombinaciju sa Srbijom?
Drugo, po kom ključu bi trebala da ide podela diplomatsko - konzularnih predstavništava i imovine? Možda sada kada se bude delila vojna imovina napraviti sistem, pa po tom istom sistemu deliti i ono što je sada zajedničko? Ili treba im to ustupiti za određene ustupke na drugoj strani?
Treće, da li zadržati kodominijum Brčkog, kakav je sad, ili insistirati na podeli? Inače teritorije u kodominijumu nisu nikakava novost, Andora je kodominijum Španije i Francuske. A kako je kodominijum obeležje nezavisnih država, sa stanovišta međunarodnog prava tu ne bi trebalo nikakvih problema da bude.
Četvrto, da li bi politika vezana bila za politiku Srbije ili odvojeno?

Šta mislite?

Republika Srpska već ima instiucije, javni servis itd. dakle nema šta prilagođavati. Vojska je bez obzira što je de iure jednisntvena i dalje po entitetima tj. 3. pješadijski puk je ustvari vosjka RS i ona ne prelazi i ne mješa se sa federalcima, dakle tenskovske jedinice i sl. tj je u RS. Brčko je zajednička svojina i to se djeli kao i bračna zajednička svojina 50-50 osim ako neko ne dokaže da je više ulagao pa može tražiti i više a RS je kud i kamo više ulagala. Diplomatsko konzularna mreža samo za najvažnije zemlje a za egzotičnije taj posao može obavljati srpska ili CG ambasada. Politika bi bila u korelaciji sa Srbijom ali ne zavisna, imala bi izvjesan samostalan put jer već danas vide i mnogi različiti pristupi istim problemima na međunarodnom nivo ....Sukcesija kao i za semlje SRJ - rezultate sportista preuzima zemlja nasljednik BiH a to bi bila FBiH a imovina u inostranstvu se dijeli po dogovoru ili arbitraži
 
Poslednja izmena:
Polako,da se malo naurazmo-samo to je bitno,ovih 6 MiGova ce nam dobro doci za odvracanje talibana od bilo kakve vrazije misli o daljem kontolisanju Srba pri otcepljenju a potom razmotriti kako povratiti ostalih 51% jer sve to mora biti Srpsko i Srbi moraju tamo biti vecina.

Razumiješ se u vojno-političke odnose i realnost ko dijete iz trećeg razreda osnovne.
 
Kada dođe do kraja zajedničkih institucija, šta mislite, kao obrazovati potrebne organe? Republika Srpska ima sve unturašnje atribute države, međutim, pitanje je kako prevazići početnih mesec - dva?
Prvo sa stanovišta bezbjednosti - hoće li se OS BiH raspasti ili se povući, dok od srpskog dela napraviti novu formaciju, ili će se ići na neku kombinaciju sa Srbijom?
Drugo, po kom ključu bi trebala da ide podela diplomatsko - konzularnih predstavništava i imovine? Možda sada kada se bude delila vojna imovina napraviti sistem, pa po tom istom sistemu deliti i ono što je sada zajedničko? Ili treba im to ustupiti za određene ustupke na drugoj strani?
Treće, da li zadržati kodominijum Brčkog, kakav je sad, ili insistirati na podeli? Inače teritorije u kodominijumu nisu nikakava novost, Andora je kodominijum Španije i Francuske. A kako je kodominijum obeležje nezavisnih država, sa stanovišta međunarodnog prava tu ne bi trebalo nikakvih problema da bude.
Četvrto, da li bi politika vezana bila za politiku Srbije ili odvojeno?

Šta mislite?

poreski sistem, valuta, organizovati DB republike Srpske, jaki saveznici u vidu rusije, kine koji su ulozili pare u Srpsku, brcko u srpskoj, podeliti sa muslimanima 50% ambasada za srbe i to je to
 
Ne tezite ka ujedinjavanju sa Srbijom. Srbija je trenutno sama sebi teska. Samo izdejstvujte drzavu, za ostalo cemo lako kasnije......

Мислим да ти је запажање на месту, сада ништа не компликовати. Касније је реалнија варијанта да ће се Србија припојити Српској, али о том' по том'.
 
Ti si Hrvat, nisi Krajišnik. Niko ovde ne priča o unilateralnom proglašenju, već zamoru države BiH. I tema nije trenutno stanje, jer takvih ima 50, neko šta će se desiti posle, kada se konačno raspadne.

Rvat ti tata,govedo jedno...Ja sam se borio i naebo,a šta si ti uradio za svoj narod?Pisao po forumu???Teraj se bre...
BiH se nikada neće raspasti,jer bi to značilo da se Evropa raspala,pa ko im štampa novac,ko vlada tamo???
Pa da se baš zainate i onog lopova Duduka tj. Dodika bi skinuli za 24h...
Naslov teme je toliko glup i podseća me na pitanje,šta posle vraćanja Kosova i Prištine u institucije Srbije...
Ni to nikad neće biti,al eb ga,bar je realnije pitanje...
 

Back
Top