NET Framework

Što je to sranje mene zajebavalo .Net framework 1.0 pa za 2.0 nisam baš siguran bi trebao da imaš instaliran .I mislim da moraš imati sve prethodne verzije mislim nisam siguran .Jer određeni programi zahtjevaju npr 2.0 ili 3.5
 
Koji "NET Framework" je ugradjen u windows xp sp2 ? 1.1 ili 2.0 ?
I da'li moze da se dogodi da program kome je potrebna verzija 2.0 nece da radi sa verzijom 3.5 ?
Servis pak 2 dolazi sa verzijom2.0,a jedino servis pack 3 professional ima ugradjen 3.5.
Ako hoces recimo sa po default-u sistemskog povecas verziju framework-a,to je moguce,ali da spustis verziju framework-a to je nesto sto nemoze.
Zbog toga postoji windows 7 ultimate.Mada mene nervira sto svi koriste bas taj krekovan sistem,a niko nezna ni cemu sluzi.
Preko windows 7 mozes da emuliras XP tako da ako ti treba framework 3.5,ili neki slabiji,mozes da radis preko emulacije(smanjuje celu konfiguraciju racunara za duplo).
PS:Pozeljno je da imas sve verzije instalirano ako su neki stariji softveri u pitanju,jer nikad neznas koji runtime programu vise odgovara.
 
XP sp3 nema frejmvork 3.5 već mora da se naknadno instalira. Frejmvork 3.5 sadrži prethodne verzije u sebi uglavnom. Valja ih instalirati redom 3.5, 4, 4.5, 4.5.1.
 

Back
Top