MESOZDERI

yota

Aktivan član
Poruka
1.806
Da li osudjujete mesozdere?Neverovatno ali smesno je kad vegani "peru ruke" i osudjuju mesozdere i piju caj od kamilice i proizvode mesa za svog ljubimca,ne shvatajuci da su kupili rad beraca i koljaca!Ja licno ne osudjujem,osudjujem maltretiranje zivotinja i metodama mucenja,ali ni to nije ok,jer je prisutno ubijanje!Emotivnost i marketnski mediji treba da doprinose tome u globalu,kao i zasnivanje ishrane na plodovima !Naisao sam na neka oprecna i paradoksalna razmisljanja,pogotovo od vegana,smesno je,pristup nikakav,osudjuju,a za svoje dete kupuju kokosije supice!Pristup treba da bude drugaciji u gradjenju emotivnosti,emocija koje treba da preovladaju, o celokupnoj industriji,promene ishrane itd.Da li biste osudili ovo
 
Mislim da je lakse kupiti kilo mesa u prodavnici nego negovati i hraniti tu svinju svakog dana a onda je ubiti svojerucno i gledati kako se bori za zivot. Nekima bi se tada ogadilo meso.
Vegani i vegeterijanci se verovatno vode logikom da se zivotinje ubijaju u prirodi i to je prirodni proces, ali i da stoji da je covek svesno bice koje se ne vodi instinktima vec zdravim razumom i tako da moze birati svoju hranu.

Lav nema empatije ako pojede zebru, ne gaji tu zebru, nema nikakvu emotivnu povezanost sa njom.

Mozda bi bolji primer bio da zivimo u nekoj azijskoj zemlji i da pojedemo Zucka ili Lesi kada joj dodje vreme, verovatno bi bilo malo teze kada se ima ta neka emotivna veza sa zivotinjom za koju je covek sposoban.
 
Mozda je greh istog kvantiteta ali bih represivne, drakonske mere (ne samo novcane kazne) uvela ne za one koji jedu meso, vec za one koji zbog zarade i licnog zadovoljstva dozvoljavaju ovo...Molim da ne otvara niko ko je osetljiv na scene nasilja:
 
Bices mesozder kad zubima ubijes kravu ili svinju i pojedes je sirovu, "svezu", neskuvanu, bez ikakvih zacina i dodataka. Ali posto nisi u stanju da je sam zubima ubijes i pojedes sirovu onda nisi mesozder nego si lesozder. Nisi cak ni lesinar, nego samo - lesozder.
 
Bices mesozder kad zubima ubijes kravu ili svinju i pojedes je sirovu, "svezu", neskuvanu, bez ikakvih zacina i dodataka. Ali posto nisi u stanju da je sam zubima ubijes i pojedes sirovu onda nisi mesozder nego si lesozder. Nisi cak ni lesinar, nego samo - lesozder.

moras prvo da ukapiras koja je razlika izmedju zivotinja i ljudi,to sto kazes nema smisla
 
Mislim da je lakse kupiti kilo mesa u prodavnici nego negovati i hraniti tu svinju svakog dana a onda je ubiti svojerucno i gledati kako se bori za zivot. Nekima bi se tada ogadilo meso.
Vegani i vegeterijanci se verovatno vode logikom da se zivotinje ubijaju u prirodi i to je prirodni proces, ali i da stoji da je covek svesno bice koje se ne vodi instinktima vec zdravim razumom i tako da moze birati svoju hranu.

Lav nema empatije ako pojede zebru, ne gaji tu zebru, nema nikakvu emotivnu povezanost sa njom.

Mozda bi bolji primer bio da zivimo u nekoj azijskoj zemlji i da pojedemo Zucka ili Lesi kada joj dodje vreme, verovatno bi bilo malo teze kada se ima ta neka emotivna veza sa zivotinjom za koju je covek sposoban.

da lepo si to napisao,verovatno bi neko bio zbunjen,sto su tu lavovi i hijene!Ne mogu da krivim nekoga sto jede meso,ali moze se uticati na bolji zivot tih zivotinja da se ne maltretiraju,takve promene se ne resavaju preko noci i emotivnost je veoma bitna,bas kao sto si rekao za Lesi i Zucka,bas tako veoma razumljivo
 
Mozda je greh istog kvantiteta ali bih represivne, drakonske mere (ne samo novcane kazne) uvela ne za one koji jedu meso, vec za one koji zbog zarade i licnog zadovoljstva dozvoljavaju ovo...Molim da ne otvara niko ko je osetljiv na scene nasilja:

verujes li da ti pisem post ali prosto me zezaju,da upravo to,EMOCIJE+marketing+mediji+kazne,da ne lupaju onog jadnika i da ga ne deru zivog
 
da lepo si to napisao,verovatno bi neko bio zbunjen,sto su tu lavovi i hijene!Ne mogu da krivim nekoga sto jede meso,ali moze se uticati na bolji zivot tih zivotinja da se ne maltretiraju,takve promene se ne resavaju preko noci i emotivnost je veoma bitna,bas kao sto si rekao za Lesi i Zucka,bas tako veoma razumljivo

Imao sam prilike da se licno vidim kako je kasapin grdio svoje pomocnike ako su bili grubi sa zivotinjama, i ako su ih maltretirali, bacali, vezivali u lance, uprkos tome sto radi. Ako ih vec ubijas, ne moras da ih mucis pred smrt.


Stoji da su ovo ukrasne svinje, ali i one domace se isto tako ponasaju, pa kada ih svakog dana pazis, mazis, hranis, bude ti nekada tesko da ih ubijes.
 
Oduvek je bilo:Od sve te salate najbolje je meso.

Vodi računa Pero da i ti ne nastradaš :D

6885_prase-6foto--Dreamstime_if.jpg
 
jednom prilikom,pa proslo je mnogo godina,posle bosanskog rata,tata se nameracio da drzi krave,imali smo tele,pa bilo je prodati ili zaklati,...strasno ali tako je,dosao je taj dan,vocic je bio jak,mama je usla u sobu i zamracila prozore...i plakala,tata je gutao knedle,a ja sam pokusao da zaustavim...emocije,dosao je kasapin,mlad decko,rekao sam,"mozemo li to da se ne muci ovo tele i da se brzo obavi",rekao je "naravno",cekao sam dok izvadi alat,ceskao sam volica po njusci,rekao sam "oprosti,kad ja umrem,trava ce izrasti na tom mestu",kasapin je prisao sa ledja i sa malo snage iza rogova ga nozem ubo,...pao je ko pokosen,posle smo obavili ono sto je trebalo!Sad je drugacije,jednostavno drugacije,emocije su prevelike,nemoze se izdrzati toliko emocija,ne moze se vise ubijati,ne drzi mi tata ni prasad,ni meso ne stvara vise zadovoljstvo!
 
ja sam krenuo sitnijim koracima, izbacio sam sisare sa menija, jedino burek sa mesom ponekad ali nikakva pečenja, roštilj, suhomesnato itd....
nije lako promeniti navike koje smo stekli od malena, ali mic po mic....
u dogledno vreme prestaću i sa burekom i piletinom koju sve ređe uzimam, ostaje mi riba koja nam ipak nije toliko bliska....
 
joj koliko sam plakala kad su klali jare a ono prvo nije htelo ceo dan da izađe iz šštale ko da zna, pa kad su ga uhvatili a jari mekeće me me kao da kaže mama mislim jastuk na glavu :sad2::rida:
 
e ovako ja ne jedem meso sem sklojlki,nisam vegeterijanac,nego razisljam ovako:
1.ako postoji alternativa za zivotinjski unos hrane za moj organizam(tipa biljni proteini i sve ostalo) onda mi je logicnije da uzmem to jerr po meni:
2.moje culo ukusa nije bitnije od svih ostali cula nekog bica i njegove sposobnosti da iskusi zivot kroz njih(da voli da oseca zajednistvo sa drugim zivotinjama i sl)..
3.posto mi je moje zdravlje prece kad bi recimo imala neki poremecaj i da mi doktor kaze da moram ja bi jela meso(al to ce tesko da se desi),ili da sam tipa u sumi pa da je zec ili ja,zekan bi bio pekan:)
4.zivot bilo koje zivotinje cenim na osnovu inteligencije i mogucnosti da iskusi zivot,tako da ako se nekom zivot svodi na ishranu,rast i razmnozavanje,za mene to nema vrednost i smisao..
5.za one koji kazu i biljke su ziva bica argument je naveden gore..mislim da postoji velika razlika izmedju biljke i zivotinje i takve optuzbe su piiiiiipXD
6.odeca obuca i sl moze da se pravi i kupuje od vestacke koze,mogu da kupim baletanke i cizme po normalnoj ceni bez zivotinjskog sadrzaja...
7.kucne ljubimce nemam,al da imam to bi bili neki koji se ne hrane zivotinjama(ili pticice recimo mogu da jedu kuvana jaja ili crvice(pre napada moj stav4:)) al mi je njih zao da drzim u kavezu,al to je dr prica...)
znam za zenu koja je psiholog i hrani pse bez mesa,i mislim da vec imaju godiina;plus citala sam da su radili neku studiju sa psima gde oni koji nisu jeli meso su bili boljeg zdravlja i sl..al to je sve rekla kazala i procitala na netu,tako da ne znam bas dal bi hranila psa na ovaj nacin,
al recimo macku bi volela da imam al necu,jer one ne mogu da zive bez mesa..znaci necu ja da oduzimam zivot za dr zivotinju..
8.a sto se tice price oko lanca ishrane,mislim da je covek dovoljno sazreo da moze da bira sta jede i kako jede i da kad bi vise ljudi jelo na ovaj nacin da to ne bi drasticno ili nesto gore uticalo na zivotnjski svet i lanac ishrane koji trenutno postoji(iliti koji smo vec uspeli da unakazimo,i kolko je vrsta na ivici istrebljenja zbog ljudskog roda,opet dr prica..)

znaci ovo je moj stav nisam vegeterijanac,niti ikog teram da isto bude ili ne bude i smatram da ljudi treba da zive po nekim vojim pravilima ovo su moja:
prece mi je moje zdravlje od zivota zivotinje
preci mi je zivot zivotinje od mog cula ukusa
i zivot cenim na osnovu inteligencije i mogucnosti da se iskusi isti..
peace out;)!
 
Poslednja izmena:
Bices mesozder kad zubima ubijes kravu ili svinju i pojedes je sirovu, "svezu", neskuvanu, bez ikakvih zacina i dodataka. Ali posto nisi u stanju da je sam zubima ubijes i pojedes sirovu onda nisi mesozder nego si lesozder. Nisi cak ni lesinar, nego samo - lesozder.

ja na to gledam ovako,zivotinje se ubijaju da bi se nahranili ljudi,
ja ako se stavim u tu grupu ljudi znaci da neko ubija zivotinju da bi ja jela..:))
to ti je ko da naredis da nekog ubiju,i ti si ubica ako nisi povukao okidac..(i ne mislim da napadam sa ovim ubica nego to koristim radi metafore:)))
 

Back
Top