цена ил вредност

Ti kazes - plati (me) ovoliko i imaces me. Ja kazem - ne dam ni pisljiva boba za te(to). U tome je razlika....sam odredjujes cenu bez obzira na vrednost. A vrednost ti odredjuje drugi i placa cenu za to...apropo vrednosne ocene i placanja ljudskog (psiholoskog i fizioloskog) produkta.
 
Sve ima svoju cenu, a vrednost ne mora da ima

u načelu može se i tako rezonovati
ali uglavnom je situacija apsolutno obrnuta
sve može i sve se uglavnom na neki način vrednuje
nebitno u kom rangu i od koga
dok se cena stvalja samo na ono s čim se trguje
a hvala bogu može se, jelte, svime i trgovati
ne znam samo što se pravimo licemerni pa ne stavimo cene
na sve svoje vrednosti, robne i uslužne
i lepo se fiskalizujemo i nema zabune
 
сујета је цена а потреба вредност?

sujetom pothranjujes sopstvenu (bez)vrednost. potreba drugog za tobom te vodi na odeljak ekskluzivne, potrosne ili robe za rasprodaju...moze i u djubre. osim ako se ne stavis u izolir kutiju, pomocu sujete, i odrzavas u uverenju da ce neko, kad-tad shvatiti ko si Ti u stvari.
 
sujetom pothranjujes sopstvenu (bez)vrednost. potreba drugog za tobom te vodi na odeljak ekskluzivne, potrosne ili robe za rasprodaju...moze i u djubre. osim ako se ne stavis u izolir kutiju, pomocu sujete, i odrzavas u uverenju da ce neko, kad-tad shvatiti ko si Ti u stvari.

а кад ко схвати и цену и вредност сопствену?
 
ове речи немају ни слично значење.
већина се неће сложити.
Da su cena i vrednost jedno te isto, marketing ne bi imao svrhu postojanja.

Naravno, opet dolazimo do manjkavosti srpskoga jezika gde se skup (cena, marketing) može prevesti kao skup (worth, value, cost, price)

Pri tom svih 6 reči imaju različito značenje, i to eksplicitno zavisno od konteksta u kom se nađu.
 
ове речи немају ни слично значење.
већина се неће сложити.
поклони се и почни...

Odlično, ne spadam u većinu. :mrgreen:
Najbliži primer mi je nakit, pošto se bavim izradom istog.
Zamisli koliko mi je truda i vremena potrebno da smućkam nešto samo od žice i perlica... A da se tako nešto prodaje za 200 din.
Eto je cena.
Vrednost je mnogo veća jer ja nakit ne štancam kako bih zaradila za 'leb već mi je to hobi koji mnogo volim.
Al' kad ne znam šta ću već sa tol'kim nakitom, listujem pa prodam, najčešće po prilično manjoj ceni od vrednosti.
 
цена ил вредност

75308_182861795189353_972365962_n.jpg
?
 

Back
Top