Фаустовска љубав
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 56

Tema: Фаустовска љубав

Aktivan član
    Učlanjen
    29.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Фаустовска љубав

Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
    из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
    силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?

Ističe se Arkadijanac (avatar)
    Učlanjen
    22.01.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano Re: Фаустовска љубав

Jeste, postojala je, al kako doticni, mislim sotona, ne postoji, tako ni ta osoba nikad nije bila moja, makar na trenutak.
    Omne ignotum pro magnifico

Iskusan 1DaL (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    95

Najlakše je prodati ono što nemaš I to nije problem. Problem je što u ovom slučaju nemaš kome
    Each day I would …. limit how much of my IN-VALID self I would leave in the VALID world.

Stara legenda mmaher (avatar)
    Učlanjen
    23.06.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    34
    Reputaciona moć
    3010

ne...iskreno sam voleo nekoliko devojaka,bio zaljubljen,nesretno naravno,poshto se ovde o tome pricha,
    ali takve nebuloze mi nikad nisu padale napamet...
    Postupaj tako da svaki tvoj cin moze da se upotrebi kao univerzalni princip.

Iskusan firedragon9 (avatar)
    Učlanjen
    05.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1236

Bila sam zaljubljena, normalno, ali sad bas doslovno kako je opisano u temi ili pak u prenesenom smislu, hmm, ipak sam ja vernik...
    Nemoj nikad da odustanes od onoga sto volis, nije zivot ako se ne borish...

Veoma poznat asd221 (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    691

Нисам баш толико очајна.

Ističe se
    Učlanjen
    10.03.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Tema za pedefe Tinejdžeri...

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    837

au
    sokirata sam pitanjem
    Kao Neron Rim...

Domaćin
    Učlanjen
    24.07.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

emocionalno inteligentnim ljudima se to ne desava

Aktivan član
    Učlanjen
    29.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Arkadijanac Pogledaj poruku
    Jeste, postojala je, al kako doticni, mislim sotona, ne postoji, tako ni ta osoba nikad nije bila moja, makar na trenutak.
    Citat Original postavio 1DaL
    Najlakše je prodati ono što nemaš I to nije problem. Problem je što u ovom slučaju nemaš kome
    Егзистенција Сотоне, као и Бога је чињеница која се котира на духовном/езотеријском нивоу, и могли бисмо да дискутујемо о самој тој материји на овој теми,
    пошто поента теме није стриктно фокусирана на уске оквире и границе. Као што ни ''продају душу Сотони'' (мада има оних који су заиста тако нешто и урадили)
    не треба схватити само у буквалном смислу, него и као метафору.

Citat Original postavio firedragon9
    Bila sam zaljubljena, normalno, ali sad bas doslovno kako je opisano u temi ili pak u prenesenom smislu, hmm, ipak sam ja vernik...
    Сматрам да је била потребна и једна оваква необична тема, једна свежа иновација која ће добро доћи форуму после низа фабрикованих тема које су направљене на исти калуп
    (односи Њега и Ње, зашто се неко данас *****, зашто неко неће да приђе некој, мушкарци су свиње а жене су *****, мислим - све је већ виђено).
    Поента теме је флексибилност, смисао који се преноси на сродне случајеве. Да ли је неко сматрао да ће бављењем илегално-криминалних делатности стећи моћ и углед,
    и на тај начин придобити симпатије одређене особе. Све се своди на идеју, мисао која се у одређеном моменту родила у нечијем уму. Да ли је неки форумаш или форумашица
    имао/ла искуства са таквом врстом идеја. Да је у одређеном моменту био/ла суочен/а са апатијом, или недостатком самопоуздања и вере у себе, да је пожелео/ла (а не и кренуо у реализацију)
    да се послужи илегалним средствима како би остварио/ла свој циљ.

Зато што у времену које истиче и пропагира агресивни материјализам, отровна идеја и искушење се имплантира у умовима људи који су поводљиви и који су душевно слаби.
    Ако је неко фасциниран идејом богаћења и проширења античовечанског елемента у себи, ако је неко спреман да прода и рођене родитеље зарад испуњења неког зацртаног плана,
    шта онда очекивати од таквог човека? А такви људи постоје, и то у великом броју. И онда се деградира све што носи у себи племенитост. Љубав, поштење, правда. А све је то данас спаљено.

Citat Original postavio Say it right
    au
    sokirata sam pitanjem
    Видећеш ти како ће се форумаши примити на ову тему. Паз` шта ти кажем. Има да буде окидач за потиснуте тежње које су имали у пубертету.
    Лупаће кутлачама од шерпе и уз адекватну музику:

ће призвати Нечастивог. То тек има да буде шок.

Domaćin cvetni vrt (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

Citat Original postavio Разрушитель Pogledaj poruku
    Да ли је постојала особа у вашем животу која вас је толико фасцинирала да сте били до ушију заљубљени у њу, опчињени, наложени (назовимо то како хоћемо - љубав, пожуда, шта год), али која је
    из одређених разлога за вас била недостижна, изнад ваших домета? Да вас је малтене у једном моменту (или делићу свести) натерала на идеју, да прекорачите границе, да призовете више
    силе, конкретно Сотону, да закључите с њим уговор (цена је душа за доживотну заједницу), како бисте били са њом, и освојили је?

Sve ja lepo citam tvoj post, brci pocinju da mi se smeju.....prepoznajem se jbt!
    Dok ne dodjoh do Sotone (pu pu pu).....msm, sad si sve za*sro.
    Umesto da kazes, ma preselili bi se u drugu drzavu, odupreli bi se svim zakonskim i porodicnim normama, bla, bla....
    "Ako sam otvoren, nisam prometan" Dusko Radovic

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

ma kakvi bre pa s takvim se ne prave deca i paktovi samo praznjenje jajica
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zaslužan član hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3909

pogresne teme
    pogresna tema
    e i posle ispalish sotonu
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 24.06.2013. u 15:49

Aktivan član
    Učlanjen
    29.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio cvetni vrt Pogledaj poruku
    Sve ja lepo citam tvoj post, brci pocinju da mi se smeju.....prepoznajem se jbt!
    Dok ne dodjoh do Sotone (pu pu pu).....msm, sad si sve za*sro.
    Umesto da kazes, ma preselili bi se u drugu drzavu, odupreli bi se svim zakonskim i porodicnim normama, bla, bla....
    Не мора само да буде Лучоноша у питању. Мислим, узео сам га као пример.
    Као што сам већ написао у претходном посту, тема је довољно слободна и либерална да се наводе разне врсте примера.
    Па и овај твој који се своди на разбијање ланца и кршење породичних закона (и моралних) како би неко био са неким.
    Какви су твоји ставови - дал би ти украла ауто и побегла у другу државу, због одређене особе? Да ли би починила кривично дело,
    ако би знала да би то задовољило твог принца?

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3909

to je i super kad te vodi nesto snazno bar znas sta radis kuda ides
    a ne ovako mrlj mrlj pa ti je sve gadno

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    837

mnogo si ti neozbiljan
    Kao Neron Rim...

Obećava viagrenko (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    21

Citat Original postavio Indeed…srsly? Pogledaj poruku
    Tema za pedefe Tinejdžeri...
    haha tačno

Ko je posle srednje škole doživljavao ovakve stvari... mis'im, to mu ništa ne valja.

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3909

pa meni su jebemliga svi nedostizni
    a nekad i pomognem tome
    mozda bi mi bilo dosadno da je nesto dostizno

- - - - - - - - - -

kad bih mogla ovako u stvari zauvek sta me briga
    to vise moras da kao se prizemljis

- - - - - - - - - -

Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    3909

dobro necemo opet bar ne sad : ) : )

- - - - - - - - - -

necemo=necu
    cemu ovo kad sve pises lepo : ))

pogresno je jer sta kad osvojis kao sigurno ce biti super, da bi bilo super moras tek da se prilagodjavas tom nekom a ne da ga plasis svojim ludilima, ako je abs toliko neko fantasticno stvorenje
    a ovo neka licna drama to je tvoje da si ti kao heroj
    to je mozda za impulsivne ljude koji tako nekako zive al danas mislim da vise smeta i ne sluzi jer moras da si uredan i racionalan i uvezban osim izuzetno
    patis samo nad svojim greskama npr sujeta bahatosti i slicno ili previse se nesto samoosudjujes itd
    Poslednji put ažurirao/la hirajgoagain : 24.06.2013. u 16:49

Poznat sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2259

Ne postoji. Nijedan nije vredan sopstva i onoga šta nosiš u sebi, a dušom se zove, da svoju zbog njega "prodaješ". Taj koji jeste toga vredan, zbog njega ne bi nikada morala da prodaš istu; on bi ti je na dlanu svom beličastom je dao, čistu i neiskvarenu.

Ne bih nikada ubrljala sebe, zbog nekoga. Jednom u životu se jesam ponizila, i to jeste moja greška. Ali, sam ostala svoja, jer svi kada odu, jedino šta ti ostaje je duša. I ono šta jesi.

Verujem, da ono šta divno je i čisto kao suza, to se dobija an dlanu. Ono šta nije, to i da od Đavola dobijeno je, gubiš, kad - tad.

Elita Sarvaš (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2708

Citat Original postavio Preterana Pogledaj poruku
    emocionalno inteligentnim ljudima se to ne desava
    Juuu , kad se sad nisam shlogirao !

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

svaka cast za temu, jeste , evo odma' javno, masoni javite se kazu da vi znate da ga prizovete nek prebaci nekog kesa

aleksa ndar nije na forumu
    i kao svim nomadima sloboda u mislima, vreo vetar u kosi, toplota u srcima
    Elita aleksa ndar (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    764

Citat Original postavio 1DaL Pogledaj poruku
    ajde .... tamo na religiji

nema nista sem mesa, svi smo mi meso i postacemo meso i svi su meso sve je meso, samo pazite vi ste smrtnici, mi cemo lutati prostranstvima, a vi kompletni lutajte po krvnim zilama od mozga preko organa do pumpe, mi cemo od misli preko nistavila do srca

htjeo sam te nazvati faking ateista , al necu jer si admin pa da obrises ovaj post iz koga mozes nauciti nesto : ) i htjeo sam ti reci da ne kenjas tamo umjesto tackica

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Ih,sad....Pa naravno da sam bio do usiju zaljubljen i normalno je da kada si zestoko zatreskan ne razmisljas bas najtrezvenije ali to prizivanje sotone, prodavanje duse i te gluposti...to je vec za ozbiljno lecenje.

Domaćin cvetni vrt (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    891

Не мора само да буде Лучоноша у питању. Мислим, узео сам га као пример.
    Као што сам већ написао у претходном посту, тема је довољно слободна и либерална да се наводе разне врсте примера.
    Па и овај твој који се своди на разбијање ланца и кршење породичних закона (и моралних) како би неко био са неким.
    Какви су твоји ставови - дал би ти украла ауто и побегла у другу државу, због одређене особе? Да ли би починила кривично дело,
    ако би знала да би то задовољило твог принца?

Pa znas sta?
    Ne bih pocinila krivicno delo, tolko luda nisam (neam htabrosti).
    Al bi maznula auto, tamo necije (bliskog clana familije) -hebes auto, i odvezla bih se par stotina km sve zarad neke dobre hebacine!
    To bih!
    Posle bih se iskupila. Znam ja to
    "Ako sam otvoren, nisam prometan" Dusko Radovic

Slične teme

1. Ева, Адам и Љубав
    Autor Marty Misterija u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.10.2005., 11:59
  2. Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 14.09.2005., 13:56
  3. Љубав или секс
    Autor Седи Један u forumu Ljubav i seks