Шта избор кућног љубимца говори о нама? :mazipsa:

Пшеница селица

Primećen član
Poruka
538
Колико избор кућног љубимца говори о нашем карактеру?
Да ли некад ухватите себе да сте већ формирали мишљење о некој особи
коју не познајете само на основу расе пса коју има или на основу тога
ако има неког специфичног кућног
љубимца - змију, игуану, тарантулу и слично?
Да ли аутоматски сматрате да је нека особа боља и брижнија ако поседује љубимца?
:)
 
nazhalost svakakvi ljudi danas imaju svakakve ljubimce,
tako da se o tome ne mozhe tako,unapred,suditi...
ali svakako drugachije gledam na likove koji imaju pitove
u odnosu na one koji kao ja imaju neke buvare...
narochito ako se mrshte i kurche jer imaju kera koji je zajeban,
a da je solo,lupish mu shamarchinu,i on trchi kuci plachuci...
inache pored ovoliko lutalica i nezbrinutih kuchica,smatram da je glupost davati ne znam koje pare za kera,
narochito ove maltezere i slichne,al ajd..,
htedoh reci,mogu da razumem da neko ima plac pa mu treba radni pas,
da ga neko ne bi opljachkao i slichno,al da neko ima kera od 500-1000 evra,
a on nichemu ne sluzhi sem za shepurenje,to mi nije jasno...
a ovi shto drzhe zmije i zhabe i slichne zajebancije,to ne kapiram...
 
Да ли аутоматски сматрате да је нека особа боља и брижнија ако поседује љубимца? :)

Da li to znači da je ta osoba potencijalni masovni ubica ako joj umre zlatna ribica?
To što neko ima ljubimca znači nekih trista stvari pre nego što je treba okarakterisati kao 'bolju i brižniju'.
 
solidarišem se sa mačkoljubcima. ne mora nužo da ispadne da su dobre osobe, ali to što imaju mačku za kućnog ljubimca je kod mene uvek znak plus.
kao što mi je znak minus kad čovek koji ima psa kao ljubimca izjavljuje da mrzi mačke, mada može da se ispostavi da je ok osoba. ali oni idioti koji uče svoje pse da kidišu na mačke, e njima ne dozvoljavam ni da mi promene mišljenje.
 
solidarišem se sa mačkoljubcima. ne mora nužo da ispadne da su dobre osobe, ali to što imaju mačku za kućnog ljubimca je kod mene uvek znak plus.
kao što mi je znak minus kad čovek koji ima psa kao ljubimca izjavljuje da mrzi mačke, mada može da se ispostavi da je ok osoba. ali oni idioti koji uče svoje pse da kidišu na mačke, e njima ne dozvoljavam ni da mi promene mišljenje.

dok se jednom ne zahebu pa kad mu machka ili vishe njih oshure kera,nece vishe da se kurchi! :lol:
ja ne volim machke,al ne uchim pseto da ih dira...znam koliko su opasne...i ne mrzim ih...
nemam dovoljno ni intelektualnih ni emotivnih kapaciteta da mrzim bilo koga...
 
dok se jednom ne zahebu pa kad mu machka ili vishe njih oshure kera,nece vishe da se kurchi! :lol:
ja ne volim machke,al ne uchim pseto da ih dira...znam koliko su opasne...i ne mrzim ih...
nemam dovoljno ni intelektualnih ni emotivnih kapaciteta da mrzim bilo koga...

mačka hoće u samoodbrani da grabi za oči, no ipak ne može biti opasna za psa koliko pas može biti opasan za mačku, za mačiće pogotovo.
 
mačka hoće u samoodbrani da grabi za oči, no ipak ne može biti opasna za psa koliko pas može biti opasan za mačku, za mačiće pogotovo.

veruj mi,gledao sam u jednom parku u Profesorskoj koloniji,dodushe pre par godina,
kako se machka zalece i kidishe na kera!prestravio sam se!nisam znao shta da radim!
a pas je bio samnom,tj pas moje najbolje drugarice...
nit da shutnem,nit da stojim...haos!
 
veruj mi,gledao sam u jednom parku u Profesorskoj koloniji,dodushe pre par godina,
kako se machka zalece i kidishe na kera!prestravio sam se!nisam znao shta da radim!
a pas je bio samnom,tj pas moje najbolje drugarice...
nit da shutnem,nit da stojim...haos!

to je možda bila ženka čiji su mačići u blizini. tada stvarno može opasno da napadne psa jer rizikuje sopstveni život za svoje potomstvo.. poznato je da su mačke izuzetne majke. moja mačka je tako spasila svoje mače, sada već odraslog mačora, koga bi komšijin ker rastrgao da nije bilo nje. ovako je ostao bez repa, ali je bar preživeo.
 
to je možda bila ženka čiji su mačići u blizini. tada stvarno može opasno da napadne psa jer rizikuje sopstveni život za svoje potomstvo.. poznato je da su mačke izuzetne majke. moja mačka je tako spasila svoje mače, sada već odraslog mačora, koga bi komšijin ker rastrgao da nije bilo nje. ovako je ostao bez repa, ali je bar preživeo.

ma jok bre...msm,nije ni bitno...
uglavnom,ima raznih ludaka danas,sa raznim kuchicima,
i shto je najgore,mnogo nevaspitanih ljudi...e to je problem!
 
ma jok bre...msm,nije ni bitno...
uglavnom,ima raznih ludaka danas,sa raznim kuchicima,
i shto je najgore,mnogo nevaspitanih ljudi...e to je problem!

upravo. nisu kučići krivi, volim ih i dalje bez obzira na tu traumu koji je moj mačor preživeo, volim čak i kera koji ga je povredio, ali ne mogu da poštujem komšiju čije je to kuče. nisu kučići krivi, krivi su vlasnici.
 
Колико избор кућног љубимца говори о нашем карактеру?
Да ли некад ухватите себе да сте већ формирали мишљење о некој особи
коју не познајете само на основу расе пса коју има или на основу тога
ако има неког специфичног кућног
љубимца - змију, игуану, тарантулу и слично?
Да ли аутоматски сматрате да је нека особа боља и брижнија ако поседује љубимца?
:)

Obicno ljudi koji imaju nekog kucnog ljubimca jesu na neki nacin bolji i brizniji od ostalih.
Ne mislim tu na vlasnike "opasnih" pasa koji ih drze da bi ih trenirali da napadaju i budu zveri....
oni im nisu ljubimci, nazalost :neutral:

Osobe koje sam ja do sada upoznala, a imaju neku zivuljku, uglavnom imam lep utisak o njima.

Ja sam, inace, cat person :lol:
psa nemam, i to samo zato sto sam alergicna na njih :sad2:
da nema te prepreke, vec bi se tu i neko kucence naslo :)

Ljudi koji drze zmije, tarantule i iguane su mi vrlo zanimljivi i upecatljivi
i ispostavi se, na neki cudan nacin, dobri u dusi :)
 
Немам појма.
Имам и мачке и псе, али мачке су мој избор, елегантне, еластичне, незавине, умиљате....
Пси су напорни, улећу у ноге, захтевни по много основа(пажња, шетња, исхрана...мсм хранимо ми и мачке, али као авлијанерке много мање оптерећују).
Али морам да имам псе, јаве кад неко дође, а и деца трче за њима и играју се.
 
Колико избор кућног љубимца говори о нашем карактеру?
Да ли некад ухватите себе да сте већ формирали мишљење о некој особи
коју не познајете само на основу расе пса коју има или на основу тога
ако има неког специфичног кућног
љубимца - змију, игуану, тарантулу и слично?
Да ли аутоматски сматрате да је нека особа боља и брижнија ако поседује љубимца?
:)
vecina je usamljena a ne ko ja sto gajim maje devojcice:aha2:
 

Back
Top