Iz dijaspore dve milijarde evra

gost 270414

Veoma poznat
Poruka
13.578
Iz dijaspore dve milijarde evra


255x160_39933-Novac_evro_evri_(sxc.hu)_.jpg


Rođaci iz inostranstva u Srbiju lane poslali oko dve milijarde evra, slanje novca autobusom i dalje je jako popularno.

Kako pišu Večernje novosti, građani Srbije zaposleni u inostranstvu, iako je kriza, sve više šalju deviza u Srbiju, pre svega svojoj familiji, ali i u banke - na štednju. Tako je prošle godine iz dijaspore, prema zvaničnim podacima Narodne banke Srbije, došlo oko dve milijarde evra, ali se pretpostavlja da je taj iznos i do milijardu evra veći. Gastarbajteri devize i dalje sami donose, šalju po vozačima autobusa, prijatelja, izbegavajući banke.

“U prva četiri meseca ove godine, priliv doznaka iz inostranstva iznosio je683,9 miliona evra, što predstavlja porast od gotovo dvadeset odsto u odnosu na isti period lane. Najviše doznaka došlo je iz Nemačke, Austrije i Švajcarske”, navode u NBS.
Sigurno je, kako kažu ekonomisti, da je iznos deviza koje dolaze iz inostranstva od naših ljudi znatno veći, jer građani ne žele da plaćaju bankarske provizije, koje mogu biti veoma visoke. S druge strane, nije zabranjeno da se unese novac u zemlju u gotovini. Doznake su značajne ne samo zbog socijalnog mira, jer veoma veliki broj porodica živi od tih prihoda, ali su i čuvar kursa. Zbog toga je u toku leta naša valuta najstabilnija. Takođe, devize iz inostranstva čine znatan deo štednje u bankama iz koje se kreditira domaća privreda...

http://vesti.krstarica.com/ekonomija/iz-dijaspore-dve-milijarde-evra/


Ajmo internet partizani, komunistička Srbijo, da vas sad čujem. Koliko to vi ovde privređujete?
Koliki je priliv deviza od domače proizvodnje i ko je do sad izdržavao Srbiju?

Koju to ekonomsku politiku i dalje sprovodi Dinkić i la kampanela?
 
Poslednja izmena:
Cinjenica je, kako god gledali na to pecalbari i zeleli da istaknu da salju pare Srbiji, da pare salju pre svega svojoj rodbini. Indirektno pomazu Srbiju tako sto ce ta rodbina potrositi pare ovde, al` ako ne zele da pomazu, ne moraju, niko to ne trazi. Sem njihove rodbine, je l`.
Uuuu, sinko! Ukakio si se za sva vremena! Pročitaj ponovo uvodni post.:lol:

Novac koji stiže, ovde se troši, i Srbija koristi devize da bi mogla da uspostavi sistem vrednosti....

Činjenica je da Serbija od 1991, posebno od 1999 jedino se oslanjala na to, jer nije postojala nikakva šema po kojoj bi Srbija opstala... :)

A vi i dalje furate fazon komunističkog kapitalizma, i pljačkate sve više. :)
 
da nije tih ljudi koji salju svoje devize ovde pola srbije bi ccrkavalo od gladi a evro bi vredeo 500 din za 1 evro.
Tačno!

Ja bih prvi, sa svojom porodicom. Opljačkali mi sve, i jedini prihod je iz ino...

A i dalje funkcioniše terorizam titoističke marskističke vlasti.


PS

Prava vrednost, realna, procenivši stanje u Srbiji, kurs bi trebao biti sa jednom nulom više.

Ali Dinkić je uspostavio virtelnost...
 
Poslednja izmena:
Uuuu, sinko! Ukakio si se za sva vremena! Pročitaj ponovo uvodni post.:lol:

Novac koji stiže, ovde se troši, i Srbija koristi devize da bi mogla da uspostavi sistem vrednosti....

Činjenica je da Serbija od 1991, posebno od 1999 jedino se oslanjala na to, jer nije postojala nikakva šema po kojoj bi Srbija opstala... :)

A vi i dalje furate fazon komunističkog kapitalizma, i pljačkate sve više. :)

Au, sine, ti si budala.
 
Cinjenica je, kako god gledali na to pecalbari i zeleli da istaknu da salju pare Srbiji, da pare salju pre svega svojoj rodbini. Indirektno pomazu Srbiju tako sto ce ta rodbina potrositi pare ovde, al` ako ne zele da pomazu, ne moraju, niko to ne trazi. Sem njihove rodbine, je l`.

Ниси у праву да се не тражи - стално се тражи. Дођите, вратите се, инвестирајте, ово оно - то је прича, заправо кукњава, која се врти деценијама. Не да траже него црно испод нокта би узели, а још би најслађе било ако би могли после некако да те заиебу за те инвестиције и прогласе за државног непријатеља, к'о Дивца малопре.
 
Ниси у праву да се не тражи - стално се тражи. Дођите, вратите се, инвестирајте, ово оно - то је прича, заправо кукњава, која се врти деценијама. Не да траже него црно испод нокта би узели, а још би најслађе било ако би могли после некако да те заиебу за те инвестиције и прогласе за државног непријатеља, к'о Дивца малопре.

Pa traze politicari. Zato se i bave politikom, jer samo traze da otkinu koji deo za svoju guzicu. To si sasvim lepo opisao sa Divcem.

Medjutim, bazicni motiv kojim se vodite, jeste pomoc svojim najblizima, zar ne? Hteli ne hteli da pomognete Srbiji, pomazete jer morate svojima. Tako nekako Drzava ispadne kao parazit koji se koristi tudjom bezizlaznom situacijom. Hajd` sad, ruku na srce, pa reci objektivno - da nemas ovde, lupam, sestru, majku, oca, brata, da nemas nikog, bi li svakog meseca slao, recimo, hiljadu funti, dolara, evra na racun Drzave?
 
Svako ko je otišao iz ove zemlje otišao je jer mu nije bilo dobro...nije otišao iz ćefa ili hira.... a niko krivlji do ove države što njeni građani ne mogu da pronađu sebe, posao i budućnost u zemlji u kojoj su rođeni....
svaka čast ljudima koji i pored te činjenice smognu snage da šalju ovde novac ili čak investiraju, a dobro znaju zašto su otišli i kako ovde sve izgleda
 
Tačno!

Ja bih prvi, sa svojom porodicom. Opljačkali mi sve, i jedini prihod je iz ino...

A i dalje funkcioniše terorizam titoističke marskističke vlasti.


PS

Prava vrednost, realna, procenivši stanje u Srbiji, kurs bi trebao biti sa jednom nulom više.

Ali Dinkić je uspostavio virtelnost...

će ti ja pošaljem koju kiNtu....gladan sitom ne veruje..a ja ne volem kad su oko mene gladni..ae daj generalije i šaljem ti lovu :D
 
I dan danas, po bankama još postoji velika mržnja zaposlenih, odnosi se na starije generacije, koje neskrivaju mržnju prema onima koji imaju INO primanja.
Do skoro, do početka ove vlasti od kad je SNS, devizni primaoci su bili bez ikakvog prava na odnosu domačih.

Mada i dalje se sprovodi stara negativna šema, gde se vlast, ekonomisti oslanjaju samo na devizni priliv oni koji su preko, ili bili preko, i tako maskiraju domaće lopovluke i promašaje...

- - - - - - - - - -

će ti ja pošaljem koju kiNtu....gladan sitom ne veruje..a ja ne volem kad su oko mene gladni..ae daj generalije i šaljem ti lovu :D
Dečko, ja neprosim, nego, kad če te vi komunisti da nam vratite opljačkano?

Hoču samo svoje! :)

Sad se pronađi gde ti je mesto i status. .)
 
Poslednja izmena:
I dan danas, po bankama još postoji velika mržnja zaposlenih, odnosi se na starije generacije, koje neskrivaju mržnju prema onima koji imaju INO primanja.
Do skoro, do početka ove vlasti od kad je SNS, devizni primaoci su bili bez ikakvog prava na odnosu domačih.

Mada i dalje se sprovodi stara negativna šema, gde se vlast, ekonomisti oslanjaju samo na devizni priliv oni koji su preko, ili bili preko, i tako maskiraju domaće lopovluke i promašaje...

- - - - - - - - - -


Dečko, ja neprosim, nego, kad če te vi komunisti da nam vratite opljačkano?

Hoču samo svoje! :)

i ja oću samo svoje..pa ne ide..i ne ide..al polako..bitće dogodine
 
U sustini, po drzavu i sve nas mozda bi bilo bolje kada bi svi prestali da salju pare svojima. Istina, meni je lako to da kazem, jer nigde nemam nikog, sirak tuzni :( :mrgreen:

Valjalo bi, jer bi se sistem onda preko noci urusio, svi sadasnji politicari bi se razbezali ko pacovi, a narod bi se mozda konacno dozvao pameti i potrcao da zavrne rukave. Dobar deo bi mozda i skapao od gladi i zedji, bilo bi nekog perioda anarhije, al` bi nakon svega toga ili nestali ili makar izgradili novo drustvo, svesnije i racionalnije. Bez rizika nema nista. Al` se to nece nikad desiti, iz vec pomenutih razloga rodbinske sentimentalnosti.
 
U sustini, po drzavu i sve nas mozda bi bilo bolje kada bi svi prestali da salju pare svojima. Istina, meni je lako to da kazem, jer nigde nemam nikog, sirak tuzni :( :mrgreen:

Valjalo bi, jer bi se sistem onda preko noci urusio, svi sadasnji politicari bi se razbezali ko pacovi, a narod bi se mozda konacno dozvao pameti i potrcao da zavrne rukave. Dobar deo bi mozda i skapao od gladi i zedji, bilo bi nekog perioda anarhije, al` bi nakon svega toga ili nestali ili makar izgradili novo drustvo, svesnije i racionalnije. Bez rizika nema nista. Al` se to nece nikad desiti, iz vec pomenutih razloga rodbinske sentimentalnosti.
Jock, bilo bi mnogo mrtvih.

Ako uzmeš i obzir da masa sveta ovde živi na opljačkanoj imovini, a ujedno su svi pri vlasti, potukli bi totalno sve kojima su dužni i kome nisu nikad ništa vratili...
 
U sustini, po drzavu i sve nas mozda bi bilo bolje kada bi svi prestali da salju pare svojima. Istina, meni je lako to da kazem, jer nigde nemam nikog, sirak tuzni :( :mrgreen:

Valjalo bi, jer bi se sistem onda preko noci urusio, svi sadasnji politicari bi se razbezali ko pacovi, a narod bi se mozda konacno dozvao pameti i potrcao da zavrne rukave. Dobar deo bi mozda i skapao od gladi i zedji, bilo bi nekog perioda anarhije, al` bi nakon svega toga ili nestali ili makar izgradili novo drustvo, svesnije i racionalnije. Bez rizika nema nista. Al` se to nece nikad desiti, iz vec pomenutih razloga rodbinske sentimentalnosti.

Твоја оштра дарвинистичка школа преживљавања најспособнијих је у оштром контрасту са српским школством у коме је правилан начин писања "не знам" и "нисам" нешто што је познато само уз претходну куповину питања :think:

Да не буде сувише оштар шок за систем?
 
Твоја оштра дарвинистичка школа преживљавања најспособнијих је у оштром контрасту са српским школством у коме је правилан начин писања "не знам" и "нисам" нешто што је познато само уз претходну куповину питања :think:

Да не буде сувише оштар шок за систем?

Sokovi radjaju napredak. Da nije bilo Drugog sv. rata, sasvim sigurno ne bi bilo tako drasticnog razvoja nuklearnog doba, svemirskih programa, medicine, industrije. Kao sto smo i sada, usled dugogodisnjeg odsustva nekog svetskog sukoba, zapali kao civlizacija u tesku stagnaciju.

Darvinista i maltuzijanac, kolega. Malo revidirano - propada sto je propasti sklono. Nije steta ako propadnu nesposobni, neumni, bezvredni u svakom pogledu. To je cilj.
 
Sokovi radjaju napredak. Da nije bilo Drugog sv. rata, sasvim sigurno ne bi bilo tako drasticnog razvoja nuklearnog doba, svemirskih programa, medicine, industrije. Kao sto smo i sada, usled dugogodisnjeg odsustva nekog svetskog sukoba, zapali kao civlizacija u tesku stagnaciju.

Darvinista i maltuzijanac, kolega. Malo revidirano - propada sto je propasti sklono. Nije steta ako propadnu nesposobni, neumni, bezvredni u svakom pogledu. To je cilj.
Ma kako da ne, zlo je donelo napredak čovečanstvu...

Ti nisi "kršten". :hahaha:
 

Back
Top