policisticni jajnici?!?

Sa osamnest godina sam operisala desni jajnik koji je bio cistican. Trpela sam bolove i nisam redovno isla ginekologu to se zavrsilo kobno po mene. Jajnik je zahvatio beningni tumor pa su morali da odstrane ceo jajnik, tako da sad imam samo jedan koji je na moju srecu bio zdrav. Sad imam 28 godina i majka sam petogodisnjeg muskog deteta, a moglo je da se desi svasta i da nikad ne dozivim osecaj kako je biti MAJKA. Zato cuvaj se i misli na sebe.
Pozdrav
 
enna_:
Imam 20 god. i nazalost imam problema sa p.j ima li ko jos da ga muci isti problem..?!? Javite se ako ima..pozdrav cure
Želim da ti pokažem da ne mora da je tako crno , kao što si dobila jedan odgovor . U mojoj porodici je izgleda to bila gentski nasledna bolest koja se trpela bez operacije ijedne od nas . Najsvežije : istovremeno smo išle ginekologu moja sestra , kći od 15 godina i ja i za svaku je bila ista dijagnoza sa komentarom ,ako zatreba operisaće se . Čula sam za čaj od macine trave (OČAJNICA) . Čaj smo sve tri pile oko pola godine do godinu u vreme ovulacije i pred mesečnicu . Sada se na ultrazvuku ne vidi ni jednoj ni jedna cista ! Probaj ! Čaj nije ni skup , ni loš za piti , a može mu se dodati zbog mirisa recipo nana i recimo kamilica koja je lek za sve . Želim ti da uspeš ! A inače vodene ciste pucaju pred mesečnicu i ako se uradi ultrazvuk odmah nakon prestanka , one se ne vide .
 
Samo iz saosećanja sa tobom želim da ti kažem da su mi sa četrnaest godina operisali i izvadili levi jajnik i jajovod kao i desni jajovod. Sada imam 26 godina još sam živa imam i dalje desni jajnik i redovne menstruacije. O majčinstvu nemogu da diskutujem još neznam da li ću ikada postati majka. Eto vidiš nisi sama , znam mala je to uteha.
 
A koji su vam simptpmi bili da ste otisli docu...ja sam tek u zadnjih 2 meseca pocela doktore da obilazim,Ono neki me je bacio u bedak kad je rekao da mozda nikad necu moci imat decu da cu imat problema sa dermatoloske strane (koje imam i koje me najvise zabrinjavaju SADA..) jer o dr. ni nerazmisljam sad (deci npr. ) ali normalno je da bi ih zelela imat jednog dana. Puno pozdrava svima...
 
Imam 28 god i pre par dana su mi ustanovili cistu od 6cm punu krvi na des.jajniku.Imala sam jake bolove,naredne 4nedelje moram da mirujem.Nije bas interesantno jer sam ja jako energicna osoba.Receno mi je da cu ici na operaciju ako mi bude opet lose.Imam panican strah od toga iako ovde gde ja zivim(svajcarska)su uslovi bolji nije bas lako.[/u][/i][/b]
 
enna_:
Imam 20 god. i nazalost imam problema sa p.j ima li ko jos da ga muci isti problem..?!? Javite se ako ima..pozdrav cure

meni je ginekolog za isti problem prepisao diane 35, anti-bebi pilule koje regulisu neredovni ciklus, sredjuju problem akni i uticu na nestanak cisti. tri godine sam ih pila i sve se sredilo. pitaj svog lekara za diane 35.
 
Bas sam pre neki dan isla do doca jer su mi gotovi nalazi hormona i na preporuku ginekologa prepisala mi je diane-35 i sad cekam kad cu ih pocet pit.Reci mi jesi ti imala neke kompl.?! Kazu da nereaguju svi isto na njih tako sam cula?
 
enna_:
Bas sam pre neki dan isla do doca jer su mi gotovi nalazi hormona i na preporuku ginekologa prepisala mi je diane-35 i sad cekam kad cu ih pocet pit.Reci mi jesi ti imala neke kompl.?! Kazu da nereaguju svi isto na njih tako sam cula?

nikakve komplikacije, ali bi trebalo da na sest meseci ides na pregled grudi kod onkologa, dok pijes diane. neki ginekolozi to ne kazu svojim pacijentkinjama, iako treba da ih upute na taj pregled za svaki slucaj. srecno!
 
Drage moje ja sam cula za ovaj recept da je odlican i da uklanja ciste a cak i kondilome. 300 g cuvarkuce se samelje na masini za meso i pomesa sa 1 kg livadskog meda.Tri puta dnevno pre jela supenu kasiku ove mesavine uzeti.Kada potrosite tu kolicinu, idite ponovo na ultrazvuk, radi provere! Kazu da cuvarkuca ima mnogobrojna lekovita svojstva, izmedju ostalog skida i ciste sa dojki! Srecno!
 
Hvala vam cure na savetima nekako mi je lakse kad snekim "pricam" ko ima sl.probleme kao ja jer nazalost u mojoj okolici nisam bas naisla na neku jaku podrsku koja mi je bila potrebna kad mi je doc rekao dijagnozu al sad furam napred i resicu to.Pozdrav
 
Ja znam da policisticni jajnici mogu da izazovu hormonski disbalans.
na yahoo ima grupa o tome. to se na engleskom zove PCOS...tako moze amo u Yahoo Groups da se nadje. Mozda tamo nadjes i vise informacija.

pozdrav
 

Back
Top