STRAVIČNA NESREĆA U KANJONU MORAČE: Autobus sleteo u provaliju, poginulo 16 osoba

*Hannah*

Iskusan
Poruka
5.708
23.06.2013 18:19-22:52
STRAVIČNA NESREĆA U KANJONU MORAČE: Autobus sleteo u provaliju, poginulo 16 osoba (VIDEO)

Autobus sleteo sa mosta Ždrijelo, kod manastira Morača. Prema prvim nezvaničnim informacijama, ima više povređenih i poginulih. Premijer Srbije Ivica Dačić ponudio pomoć Crnoj Gori.

news_114247.jpg


Na magistralnom putu Podgorica-Kolašin danas se oko 17 sati dogodila saobraćajna nesreća kada je autobus sleteo u provaliju, a u udesu je poginulo 16 osoba, a 31 povređen1.


:sad2:
Užas! Saučešće porodicama nastradalih.
 
Poslednja izmena:
Putovao sam tamo 3x, putevi su na nekim mestima katastrofalni.. Strašno, velika tragedija.

Tačno je to za puteve. Ni kod nas nisu ništa bolji. Koliko se sećam poslednji put kad sam bila u CG mislim da su taj deo oko kanjona obnovili.

Pre će biti da je ovo drugo:
Neprilagodjena brzina. Zato vam ja ponavljam - samo polako. Narocito u saobracaju.


Bilo kako bilo, nesreća je velika. Neke novine pišu da je dvadesetoro putnika nastradalo, a u autobusu je bilo 46 putnika, skoro polovina. :sad2:
 
što rekao mitropolit Amfilohije koga onaj antihrist Čeda zove pukovnik Amfilohije,nakon nesreće na Bioču:Ovo je strašno znamenje....."
Што би народ рекао . "Чувај се сам па ћете и Бог чувати..."

Или... у географским условима кроз које пролази пут, не опраштају никакву грешку
или опуштеност. Квалитет саобраћајнице није пресудан, већ човек.

Такође, МАТЕМАТИКА КАЖЕ да при брзини од само 60км/х, возило прелази скоро
18 метара у секунди! Само тренутак непажње и могу наступити несагледиве
последице тако да су коментари скоро сувишни ... :confused:
 
Greske vozaca se uvek desavaju i desavace se.

Zato je trebalo obezbediti tu stranu prema kanjonu betonskim zidovima koji spreecavaju da se vozilo surva u provaliju.

Metalna ograda ili bankina ne moze da zaustavi ni auto ni autobus.

Za sve je kriva vlast u Crnoj Gori.

- - - - - - - - - -

Neprilagodjena brzina. Zato vam ja ponavljam - samo polako. Narocito u saobracaju.

krivica je na vlastima u Crnoj Gori jer put nije bio obezbedjen .

Dal je neprilagodjena brzina, ili je vozac zaslepljen suncem prilikom izlaska iz tunela ili je zaspao - nije bitno.

Ono sto je bitno da vlast u Crnoj Gori nije obezbedila tu deonicu puta od gresaka vozaca.

I zato se ova nesreca dogodila i desice se jos na desetine drugih.

Zato u Crnu Goru ne treba ici.
 
Najveci broj nesreca ipak pripada ljudskom faktoru a onom manjem delu spadaju neadekvatni putevi ili tehnicki kvar na vozilima... Ovde osim pretpostavki nije izaslo nikakvo zavanicno saopstenje.Ovde u Srbiji prosto ne znas da li su losiji putevi da li su nam losiji automobili iliti vozni par Srbije ili su nam losiji vozaci..na izvoz koliko mladih i bahatih ima pa zbog takvih nevine ljude a ne tako ni retko citave porodice gurnu u smrt svojom bahatom voznjom na putu..../ Ovo sto se juce desilo u Crnoj Gori je svakako velika tragedija i nazalost ni prva ni poslednja koja ce biti na putevima.
 
"Trebalo je da u Crnoj Gori ostanemo pet dana. Sve se odigralo brzo, vozač je u trenutku nesreće vozio malo brže, kad je autobus proklizao", kazala je "Vijestima" putnica Karmen Dorobec iz Bukurešta, koja je smještena na ortopediji, u Kliničkom centru Crne Gore.

autobus je proklizao , a ta strana puta nije bila obezbedjena da spreci da se autobus surva u provaliju

Ne idite u Crnu Goru cuvajte svoje zivote i svojih najmilijih.

- - - - - - - - - -

Najveci broj nesreca ipak pripada ljudskom faktoru a onom manjem delu spadaju neadekvatni putevi ili tehnicki kvar na vozilima... Ovde osim pretpostavki nije izaslo nikakvo zavanicno saopstenje.Ovde u Srbiji prosto ne znas da li su losiji putevi da li su nam losiji automobili iliti vozni par Srbije ili su nam losiji vozaci..na izvoz koliko mladih i bahatih ima pa zbog takvih nevine ljude a ne tako ni retko citave porodice gurnu u smrt svojom bahatom voznjom na putu..../ Ovo sto se juce desilo u Crnoj Gori je svakako velika tragedija i nazalost ni prva ni poslednja koja ce biti na putevima.

glavni faktor je neobezbedjenost puteva.

Losa putna infrastruktura...

Naravno tome doprinose i greske vozaca - ali to je neizbezno i sastavni deo voznje.

Zato u normalnim drzavama grade puteve tako da sprece da greske vozaca izazovu pogibije.

Makar da sprece sletanja u provalije i kanjone.
 
autobus je proklizao , a ta strana puta nije bila obezbedjena da spreci da se autobus surva u provaliju

Ne idite u Crnu Goru cuvajte svoje zivote i svojih najmilijih.

- - - - - - - - - -



glavni faktor je neobezbedjenost puteva.

Losa putna infrastruktura...

Naravno tome doprinose i greske vozaca - ali to je neizbezno i sastavni deo voznje.

Zato u normalnim drzavama grade puteve tako da sprece da greske vozaca izazovu pogibije.

Makar da sprece sletanja u provalije i kanjone.

Potpuno si u pravu, Tihi. Evo, isto tako i ja da uputim apel povodom najnovije vesti:

Srbi, ne vozite se Beogradom i Novim Sadom, a ni ostalim srpskim gradovima jer srpske vlasti nisu obezbedile ulice od srpskog ruleta. Izbegavajte raskrsnice i semafore, dakle, vozite iskljucivo makadamom po prigradu i okolnim selima.

Glavni faktor svih ovih nesreca u nasim gradovima je neobezbedjenost puteva.

http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/389628/Srpski-rulet-zabava-sa-tragicnim-posledicama
 
Ко те плаћа да износиш неистине на рачун српске путне мреже?! Хрвати, а?

Уосталом ако се и деси нека незгода у Србији кривци су странци који не знају да возе. Исто као и овај Румун - за Румуна су волови а не аутобус - који није имао адекватну стручну спрему да се као велемајстор слалома спусти у/низ Гору Црну.
 
Ко те плаћа да износиш неистине на рачун српске путне мреже?! Хрвати, а?

Уосталом ако се и деси нека незгода у Србији кривци су странци који не знају да возе. Исто као и овај Румун - за Румуна су волови а не аутобус - који није имао адекватну стручну спрему да се као велемајстор слалома спусти у/низ Гору Црну.

Ovo je samo moj prohrvatski pilot-projekat. Prave pare me cekaju kad otpocnem propagandu za hrvatsko primorje. Ono, biseri Jadrana, Mediteran kakav je negda bio :mrgreen:

Sto se puteva tice, znamo formulu: krivi su - neki pojedinci koji nisu deo srpskog naroda - ili - odrodjene srpske vlasti - ili - stranci - ili - djavo.
 
Ovo je samo moj prohrvatski pilot-projekat. Prave pare me cekaju kad otpocnem propagandu za hrvatsko primorje. Ono, biseri Jadrana, Mediteran kakav je negda bio :mrgreen:

Sto se puteva tice, znamo formulu: krivi su - neki pojedinci koji nisu deo srpskog naroda - ili - odrodjene srpske vlasti - ili - stranci - ili - djavo.

Што је на крају крајева једно исто.
 
autobus je proklizao , a ta strana puta nije bila obezbedjena da spreci da se autobus surva u provaliju

Ne idite u Crnu Goru cuvajte svoje zivote i svojih najmilijih.

- - - - - - - - - -



glavni faktor je neobezbedjenost puteva.

Losa putna infrastruktura...

Naravno tome doprinose i greske vozaca - ali to je neizbezno i sastavni deo voznje.

Zato u normalnim drzavama grade puteve tako da sprece da greske vozaca izazovu pogibije.

Makar da sprece sletanja u provalije i kanjone.

To nije glavni faktor budi siguran.... Mozes ti njemu staviti sta hoces ako on zaspe za volanom,ako previdi svoju brzinu pa ne uhvati dobro krivinu iako je lepo pre krivine naznaceno da postoji.. sta treba sundjere pored svake krivine????? A u tim normalnim drzavama isto ima udesa ali su disciplinovaniji vozaci... Ja sam profesionalni vatrogasac 14 godina i dosta tehnickih intervencija u saobracaju gde vadimo povredjene ili nazalost ove poginule... Na prste 1 ruke da nabrojim da je infrastruktura puta iskljucivi krivac.. Evo u ovoj situaciji ima most ima ograda,da sprece survanje jedino da se zatrpa kanjon...Da li je ovde bila greska vozaca ili tehnicki kvar na vozilu tipa otkazao volan ja ne znam.. A jos manje znam kako se gradi put pa spreci gresku vozaca da izazove pogibiju ako neko punom brzinom predje na suprotnu traku,ako pretice tamo gde je zabranjeno,ako vozi pijan ili zaspi za volanom ili prelazi prugu na spustenu rampu ili zajuni ko budala na raskrsnici kroz crveno... To su ti kod nas uzroci nesreca... ne svi ali u vecini.
 

Back
Top