Б92 и нови модел тв презентације

vučji čopor

Legenda
Poruka
66.132
Управо смо сведоци водеће улоге у имплементирању нових модела телевизијског информатиовног промотерства.Емисија "Утисак недеље" представља проевропски блок кроз квази дикусију пред камерама.Све је ту главни представник власти, преставник опозиције и такозвани неутрални, урбани представник.
У тој слици је проблематично то што сва тројица раде промототерски посао исте идеје.Два госта практично само секундирају главном госту.То је одраз наше партијске ситуације и у парламенту.Нема поделе на различите идеје и моделе решавања проблема власти и опозиције они су на истом путу и подржава их такозвана "урбана Србија" а неке друге ,по овом моделу представљања ,заправо нема.
 
jednostavno reshenje-nemoj da gledash tu bezveznu emisiju
kad je samo sin narkoman bude gledao mozda je konachno ukinu
Мене они више не дотичу,али ми је интересантно како складно наступају као добро увежбана глумачка екипа.

- - - - - - - - - -

Dobro Copore, svi znamo da su tebi kvalitetni tv programi samo i jedino nesto po stilu 'Selo moje lepse od Pariza'.
Ками,шта те мучи?
 
Чопоре, Датум је актуелна ствар.О том се ћаска.

Није питање хоће ли бити или неће / ту би било места та твоје, за Наше, Ваше, Двери / него је питање кад ће.

То је одраз наше партијске ситуације и у парламенту - написао си.Чему чуђење ?
 
Ками и Кроасане,морам да вам честитам,ви сте иделна телевизијска публика.
У тој емисији се уопште не ћаска,него се ова форма (разговор ,"провокативна водитељка2 учесници са "различитих страна" и тако даље,користи као возуелни и аудио начин уместо двочасовног монолога.Зато сам рекао да је ово иновација.Ја од тог посла леба једем четрдесет година и верујте ми да умем да видим шта је шта у телевизијском програму.
 
Ха ха ха Вучко појашњава да је Пинк најгледанији и да је проблем у нама.

Utisak je sranje ,jedino što valja na televiziji je legenda našeg novinarstva Dejan Andjus i istinski velikani koji gostuju kod njega .

Кад му дође Џаја па да се сударе јаја !
 
Најдосаднији облик телевизијског обраћања је монолог.Да би се то избегло тај монолог се поставља као разговор.Пошто је у питању врло важно обраћање,које је у исто време и промотивни наступ главног човека Србије,није погодан ни дијалог у коме новинар има ,углавном улогу постављача унапред договерених питања.Увођењем "гостију",дакле формално једнаких троје људи који учествују у разговору се постиже избегавање оног досадног и доцирајућег начина.Али пошто је у питању и промоција друга два госта морају да буду са исте линије и да следе исту матрицу.Код парења коња се увек доведе још један пастув који треба да "загреје " својим присуством кобилу.Тај пастув се зове "веселин".Овде је примењен исти принцип у коме дрга два госта имају улогу веселина,тако да се пажња гледаоца константно враћа на оно што говори главни гост.
То у телевизијском изразу представља иновацију ,пошто се предходни метод довођења гостију са различитим ставовима и драматургија градила на сукобу већ толико излизао да не изазива пажњу.
ја ето похвалих Б92,а ви ме нападате.:lol::cool:
 
Најдосаднији облик телевизијског обраћања је монолог.Да би се то избегло тај монолог се поставља као разговор.Пошто је у питању врло важно обраћање,које је у исто време и промотивни наступ главног човека Србије,није погодан ни дијалог у коме новинар има ,углавном улогу постављача унапред договерених питања.Увођењем "гостију",дакле формално једнаких троје људи који учествују у разговору се постиже избегавање оног досадног и доцирајућег начина.Али пошто је у питању и промоција друга два госта морају да буду са исте линије и да следе исту матрицу.Код парења коња се увек доведе још један пастув који треба да "загреје " својим присуством кобилу.Тај пастув се зове "веселин".Овде је примењен исти принцип у коме дрга два госта имају улогу веселина,тако да се пажња гледаоца константно враћа на оно што говори главни гост.
То у телевизијском изразу представља иновацију ,пошто се предходни метод довођења гостију са различитим ставовима и драматургија градила на сукобу већ толико излизао да не изазива пажњу.
ја ето похвалих Б92,а ви ме нападате.:lol::cool:

Па чекај кад су долазили Дверјани на Фокус и то је био монолог, укључења гледалаца, веселин водитељ и Пастув Бошко.Исто монолог.
 
Најдосаднији облик телевизијског обраћања је монолог.Да би се то избегло тај монолог се поставља као разговор.Пошто је у питању врло важно обраћање,које је у исто време и промотивни наступ главног човека Србије,није погодан ни дијалог у коме новинар има ,углавном улогу постављача унапред договерених питања.Увођењем "гостију",дакле формално једнаких троје људи који учествују у разговору се постиже избегавање оног досадног и доцирајућег начина.Али пошто је у питању и промоција друга два госта морају да буду са исте линије и да следе исту матрицу.Код парења коња се увек доведе још један пастув који треба да "загреје " својим присуством кобилу.Тај пастув се зове "веселин".Овде је примењен исти принцип у коме дрга два госта имају улогу веселина,тако да се пажња гледаоца константно враћа на оно што говори главни гост.
То у телевизијском изразу представља иновацију ,пошто се предходни метод довођења гостију са различитим ставовима и драматургија градила на сукобу већ толико излизао да не изазива пажњу.
ја ето похвалих Б92,а ви ме нападате.:lol::cool:
Bar je dovela i tu dvojicu , ranije je imala običaje da tako "važne " goste dovodi same u emisijuu , recimo Tadića,Kusturcu,Nikolića i neizbežnog Djilasa .
 
Bar je dovela i tu dvojicu , ranije je imala običaje da tako "važne " goste dovodi same u emisijuu , recimo Tadića,Kusturcu,Nikolića i neizbežnog Djilasa .

dovodila je ona i po petoro gostiju. bile jednom neke žene 4-5 njih, svaka iz svoje stranke. sps, radikalka, g17+, sns, ds. i sad na svako pitanje o nekoj aferi ili nekom problemu u svojoj stranci ili problem koji je napravila ta stranka...sve su odgovarale da nemaju pojma, nisu upćene itd. al' celu emisiju su govorile da one zaista ne znaju ništa o tome. al' su zato bile upućene u probleme drugih stranaka, tj. svojih koleginica. olja bećković se na kraju smejala u fazonu što sam vas uopšte i zvala kad ništa ne znate. nađi na jutubetu tu emisiju, mislim da je to bilo pre dve tri godine.
 
Управо смо сведоци водеће улоге у имплементирању нових модела телевизијског информатиовног промотерства.Емисија "Утисак недеље" представља проевропски блок кроз квази дикусију пред камерама.Све је ту главни представник власти, преставник опозиције и такозвани неутрални, урбани представник.
У тој слици је проблематично то што сва тројица раде промототерски посао исте идеје.Два госта практично само секундирају главном госту.То је одраз наше партијске ситуације и у парламенту.Нема поделе на различите идеје и моделе решавања проблема власти и опозиције они су на истом путу и подржава их такозвана "урбана Србија" а неке друге ,по овом моделу представљања ,заправо нема.

Meni se cini da je svima vec preko glave nasilnog politikanstva i da je sam koncept Utiska i slicnih emisija, jednostavno prevazidjen. Uzasno su dosadne, predvidive i kao da stoje u vremenskoj kapsuli koja nigde ne ide. Potrebna je promena jer se bojim da ljudima curi mozak iz usiju dok gube dva sata svog zivota na varenje odavno ispricanih prica. Nije ni cudo sto se javljaju samo stranacki ljudi. Ukoliko postoji nesto sto se zove "urbana Srbija", ona sigurno ne gleda Utisak. Gledala i gledati ima debelu razliku u sebi.
 
Meni se cini da je svima vec preko glave nasilnog politikanstva i da je sam koncept Utiska i slicnih emisija, jednostavno prevazidjen. Uzasno su dosadne, predvidive i kao da stoje u vremenskoj kapsuli koja nigde ne ide. Potrebna je promena jer se bojim da ljudima curi mozak iz usiju dok gube dva sata svog zivota na varenje odavno ispricanih prica. Nije ni cudo sto se javljaju samo stranacki ljudi. Ukoliko postoji nesto sto se zove "urbana Srbija", ona sigurno ne gleda Utisak. Gledala i gledati ima debelu razliku u sebi.
Сасви тачна констатиција.Али то су неопходне емисије владајућим партијама,а телевизију њихова производња најмање кошта.Пошто је сада ситуација таква да и власт и опозиција(парламентарна) заправо воде истоветну политику,оне служе само као промоција заједничке идеје.Некада су партије морале да закупе телевизиско време да би имале промотивне емисије,данас више не.
 

Back
Top