TRANSFERI

Guliverr

Aktivan član
Poruka
1.369
Doba je prelaznih rokova, pominju se neki transferi, stvaraju novi timovi menja raspored snaga na FUDBALSKOJ pozornici! Napisite ovde transfere za koje ste culi a da ih mi ne znamo i komentarisimo zajedno transfere leta 2005.

Za pocetak postavicu ja nekoliko pitanja!

1. Da li ocekujete da Berluskoni popusti i SEVCENKO za 90 000 000 i platu od 11 000 000 zavrsi u CELZIJU?

2. Da li je Jankulovski pravo resenje za MILAN?

3. VIJERI u TOTENHEMU kao slobodan igrac ?

4. Ko ce uzeti VUCINICA a ko DJILARDINA?

5. Ide li ROBINJO u REAL a OWEN u MANCESTER?

6. I ima li epohalnog dolaska RONALDA u Milan( sto bi za ROSONERE bio promasaj)?
 
Evo probacu da odgovorim na neka od tvojih pitanja.
prvo vest dana:
*Bobo Vieri je potpisao ugovor sa rossonerima na dve godine.proverite zvanicni sajt
www.acmilan.com
*Dhorasoo je prodat PSG-u.
*Eleftheropolus je novi igrac Milana.(pozicija golman,prethodni klub Messina)zvanicno!!!
*Abbiati je pozajmljen Genovi uz mogucnost da ga oni potpuno otkupe na kraju sledece sezone.
*Jankulovski je prilicno dobro izvedena kupovina,nismo potrosili mnogo a dobili igraca koji je u dobroj formi,dobar sa loptom i jos vaznije veoma potreban Milanu(pogotovo kao zamena na toj poziciji!).To je moje misljenje.
*Galliani i Braida(transfer guru Milana) su vec u par navrata rekli da nema sanse da ce Shevchenko napustiti Milan...ni za koje pare!Tako ce i biti.
* Chelsea(sudeci po www.channel4.com/football italia) sada zeli da vrati Crespa(koji uzgred budi receno, zeli da ostane u Milanu) i da ga DA i doplati jos nesto Juventusu kako bi im ovi za uzvrat prodali Trezegueta.
*Vucinic ostaje u Lecce-u (poslednje informacije) mada sam ja bila ubedjena da ce ga neki veci tim kupiti i pozajmiti Udinama ili Sampdoriji kako bi stekao malo internacionalnog iskustva.
*Predsednik Palerma je rekao da bi ipak prodao Tonija ali samo ukoliko neko ponudi 11 miliona funti ili vise.
*U vezi sa Gilom je situacija veoma neizvesna,u trci su Chelsea,Juventus,Milan(jos uvek!!) i par drugih.Naime, Parma ima novog vlasnika koji je izjavio da nece biti prodaje igraca pogotovo ne sada nakon sto su se izborili za ostanak u seriji A.
To je ono sto ja znam.Ali prelazni rok jos uvek traje...verujem da ce se svasta jos izdesavati.
FORZA MILAN!!
P.S.
ako cemo suditi po tome kako su se Pirlo,Seedorf i ko zna jos ko pokazali u Interu a kakvi su sada u Milanu :wink: ....verujem da ce Vieri blistavo zavrsiti karijeru sa nama.Preostaje mi samo da kazem: dobrodosao Bobo! :wink:
 
Vijeri u Milanu... Kakve lepe vesti. Inter sam najvishe gotivio bash zbog njega a sada je on u mom klubu. Ovo je divno.
Zaista, dobrodosahao Bobo!

Sheki nigde van Milana. Nema teorije.

p/s Bash sam hteo da postavim ovakvu temu. Lepo je shto si ti to uradio detaljnije nego shto bih ja.
 
little mermaid ns:
Evo probacu da odgovorim na neka od tvojih pitanja.
prvo vest dana:
*Bobo Vieri je potpisao ugovor sa rossonerima na dve godine.proverite zvanicni sajt
www.acmilan.com
*Dhorasoo je prodat PSG-u.
*Eleftheropolus je novi igrac Milana.(pozicija golman,prethodni klub Messina)zvanicno!!!
*Abbiati je pozajmljen Genovi uz mogucnost da ga oni potpuno otkupe na kraju sledece sezone.
*Jankulovski je prilicno dobro izvedena kupovina,nismo potrosili mnogo a dobili igraca koji je u dobroj formi,dobar sa loptom i jos vaznije veoma potreban Milanu(pogotovo kao zamena na toj poziciji!).To je moje misljenje.
*Galliani i Braida(transfer guru Milana) su vec u par navrata rekli da nema sanse da ce Shevchenko napustiti Milan...ni za koje pare!Tako ce i biti.
* Chelsea(sudeci po www.channel4.com/football italia) sada zeli da vrati Crespa(koji uzgred budi receno, zeli da ostane u Milanu) i da ga DA i doplati jos nesto Juventusu kako bi im ovi za uzvrat prodali Trezegueta.
*Vucinic ostaje u Lecce-u (poslednje informacije) mada sam ja bila ubedjena da ce ga neki veci tim kupiti i pozajmiti Udinama ili Sampdoriji kako bi stekao malo internacionalnog iskustva.
*Predsednik Palerma je rekao da bi ipak prodao Tonija ali samo ukoliko neko ponudi 11 miliona funti ili vise.
*U vezi sa Gilom je situacija veoma neizvesna,u trci su Chelsea,Juventus,Milan(jos uvek!!) i par drugih.Naime, Parma ima novog vlasnika koji je izjavio da nece biti prodaje igraca pogotovo ne sada nakon sto su se izborili za ostanak u seriji A.
To je ono sto ja znam.Ali prelazni rok jos uvek traje...verujem da ce se svasta jos izdesavati.
FORZA MILAN!!
P.S.
ako cemo suditi po tome kako su se Pirlo,Seedorf i ko zna jos ko pokazali u Interu a kakvi su sada u Milanu :wink: ....verujem da ce Vieri blistavo zavrsiti karijeru sa nama.Preostaje mi samo da kazem: dobrodosao Bobo! :wink:
E,svaka tebi jedna cast.Vrlo si informisana.Evo ovo za Vierija prvi put cujem i,pravo da vam kazem,svidja mi se!I ja sam takodje voleo samo njega u Interu,a vidi sad ovo...Lepo boga mi!!!
 
E ljudi meni se ovo nista ne svidja, Milan je poceo da pravi gresku za greskom. Prvo Doraso je odlican fudbaler, i nije ga trebalo prodati, prava izmena za SEDORFA. Drugo KAKAV VIERI? E sve je to ok. Bio je BOBO svojevremeno igracina ali pobogu i moja baba je bila devojka, pa i PELE je bio igracina pa hocemo li sada njega dovesti. Cini mi se da Milan gresi i pocinje da pravi klub staraca. I znate kako ce BOBO proci u MIlanu, isto kao BATISTUTA u Romi. Vieri je veliki ali istrosen fudbaler, on bi sada mogao da igra za BRESU, LECE, MESINU i sl. Ne treba nam ni za sta! Milan ako je zeleo pravog spica i veliko pojacanje morao je ne pitajuci za pare da dovede DJILARDINA ili ako je to vec nemoguce da po svaku cenu zadrzi KRESPA. Po meni MIlAN je VIERIJEVIM dovodjenjem jednog istrosenog fudbalera kao sto je INZAGI, zamenio DRUGIM! Videcete cist promasaj! Iskreno se nadam da grasim zarad dobrobiti MIlana ali se bojim da sam u pravu.

I ja Mislim da je JANKULOVSKI pravo resenje ali ne za klupu vec za prvi tim. I novi golman je dobra investicija, s obzirom na to da je od onog invalida Abijatija svaki bolji.

Ali kakav je VIJERI promasaj eeeee.
Milan je morao da tezi ovom sastavu :

1. DIDA
2. KAFU
3. JANKULOVSKI
4. MALDINI
5. NESTA
6. PIRLO
7. GATUZO
8. SEDORF
9. KAKA
10. DJILARDINJO
11. SEVCENKO

TO je trebalo da bude prvi tim za iducu sezonu. Vieri je promasaj videcete!

FORZA ACM.

I da pisite i otransferima drugih timova!
 
@Guliverr
Kapiram ja zasto tako razmisljas i cenim tvoje misljenje.Ali gledaj sa drugacije strane.Bobo je bez obzira na godine veoma dobar finisher,jedan od najboljih igraca u kaznenom prostoru.Najbolje kretanje i najbolji osecaj za loptu.Nesto poput Pippa iz zlatnih dana.Ako smo vec kod staraca,onda nismo trebali da kupimo ni Cafua ni Stama a kad malo razmilsis vecina nasih napada ide sa desne strane,bas zato sto tamo imamo pristojnog RB-a.Trka za Gilu se veoma zakomplikovala dolazenjem novog direktora u Parmi,mi tu nista ne mozemo ako on nece da ga proda a vrlo dobro znas da Milan nije tim koji ce potrositi ceo svoj novac na jednog(uz sve duzno postovanje prema Gili) jos uvek klinca,mada priznajem,odlicnog klinca.Chelsea sa druge strane umiru za nekim fantasticnim transferima i polako postaju Real Madrid iz Engleske,tako da nam oni komplikuju situaciju u vezi sa Crespom.I sta bi onda nama ostalo....Sheva,Pippo,JDT?Mislim da ovo ne moze da bude lose,ako bude promasaj ja cu prva da pojedem svoje reci ali stvarno mislim da ce to biti ok.
O drugim transferima(van italijasnkih znam malo),culi ste svi za frku oko Gerrarda koji je juce sto puta u toku dana menjao misljenje.Liverpool mu je ponudio 100 hiljada funti nedeljno da ostane a Chelsea transfer od 32 miliona funti koji bi onda po mojoj proceni bio negde 10-ti transfer svih vremena.Sta je na kraju bilo ne znam ali znam za neku njegovu izjavu da vise ne zeli da ostane ne Enfildu.
E da,da se vratim na pricu o Milanu,mislim da nam treba jedan dobar vezni igrac poput Davida Pizzara ali izgleda da Juve vec ima pik na njega.
Bice to sve ok,jedva cekam da pocne calcio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8) :twisted:
 
E momci opet ja.Upravo sam saznala da Gerrard ostaje u Liverpool-u i da je prihvatio onu ponudu od 100 hiljada funti nedeljno.Meni sve to izgleda kao neko poigravanje...mislim, ne mozes 6 puta u toku dana da odlucujes u koji ces klub :roll:
P.S.
http://www.channel4.com/sport/football_italia/jul6a.html
100% smo jos uvek zainteresovani za Gilu :D
eto, pa procitajte i sami.
Napominjem da je ovaj sajt veoma pouzdan.

P.P.S.
sa zvanicnog Milanovog sajta:
PRESS SURVEY - GALLIANI: 'Sorry for Hernan'
7/6/2005
MILAN - Gazzetta dello Sport reports some statements by Adriano Galliani. He said: ’It is true that on Hernan's marriage, on May 16, I promised that I would do my best to keep him. I also really wanted him to stay. That's why we agreed to sign a mandate expiring on June 30 with his agent. Then, unfortunately, the negotiation with Chelsea had some difficulties and things were dragged out. It was not my own fault. The transfer market has strict rules, you can't lose time. And Chelsea have no intention to let Crespo go. That's why we waited for the outcome of the meeting between Hidalgo and Kenyon. Unfortunately, it didn't come to a conclusion. So we decided to move quickly for Vieri. I'm sorry for Hernan but we couldn't risk to waste more precious time. And if anyone else had moved in for Vieri? We could not run this risk.'
 
Nesto sam razmisljao,malo je verovatno,ali...Vezano je za Gilardina.On je stvarno vrhunski igrac i pitanje je kako bi se snasli zajedno on i Sheva.Ko zna,mozda je tu i Sheva umesao prste(sto je malo verovatno) ali je on ipak najvece ime u klubu!Slazem se ja da je Vieri pomalo istroshen,ali ima sjajnu zavrsnicu i ono sto je jos bitnije,skroz je drugaciji tip napadaca od Sheve,tako da zajedno mogu da budu odlican tandem.Ali evo pogledajte Sedorfa i Pirla.Preporodili su se po dolasku u Milan.Vieriev kvalitet je neosporan i ja se nadam da ce odlicna atmosfera u Milanu dobro uticati na njega.Slozicete se da je "klima" u klubu veoma bitan faktor.Pa Sedorf nije sada nista kvalitetniji nego sto je bio u Interu,nego mu jednostavno sredina vise odgovara.
Forza Milan!!!
Jedva cekam da pocne nova sezona da uzivam u njihovim igrama.
P.S. Kostur tima je ostao isti,tako da manje promene nece mnogo uticati na igru Milana.
Plus i od mene za Jankulovskog.
 
Gilardino: Let me join Milan Wednesday 6 July, 2005

Alberto Gilardino has again asked Parma to sell him to Milan but Juventus could still hijack the deal.
The striker returned from his short break in Mexico today and immediately outlined his hopes for his future.
"At this moment in time I am still a Parma player," said the Italian international, who celebrated his 23rd birthday yesterday.
"I have clear ideas inside of me. Milan is my preferred path but I can’t exclude the fact that other clubs can come forward."
 
Guliverr:
Doba je prelaznih rokova, pominju se neki transferi, stvaraju novi timovi menja raspored snaga na FUDBALSKOJ pozornici! Napisite ovde transfere za koje ste culi a da ih mi ne znamo i komentarisimo zajedno transfere leta 2005.

Za pocetak postavicu ja nekoliko pitanja!

1. Da li ocekujete da Berluskoni popusti i SEVCENKO za 90 000 000 i platu od 11 000 000 zavrsi u CELZIJU?

2. Da li je Jankulovski pravo resenje za MILAN?

3. VIJERI u TOTENHEMU kao slobodan igrac ?

4. Ko ce uzeti VUCINICA a ko DJILARDINA?

5. Ide li ROBINJO u REAL a OWEN u MANCESTER?

6. I ima li epohalnog dolaska RONALDA u Milan( sto bi za ROSONERE bio promasaj)?

1. BErluskoni neće dati Ševu pogotovo kad je doveo Bobu!
2.JEste. Sjajan raznolik igrač na levoj strani. MOže da igra i beka i središnjeg taman da zatvore levu stranu!
3.Vidi pod 1.
4.Vučinić će verovatno preći u Lacio ili Možda udineze a što se Điraldina...pa zna se čijeg je kluba Parma filijala!!!
5.Owen ostaje tu gde jeste...makar do pola sezone, a što se Robinja tiče to treba videti...
6.Ništa od toga!
 
Ne znam ljudi voleo bih da ste u pravu ali mi se ne cini tako. Prema mom misljenju dva najlosija fudbalera Intera u protekle dve sezone bili su Vieri i Marko Materaci i prema mom misljenju Vieri nije za Milan. E sada istina je da je Bobo nekada bio igracina ali nekada ! Sto se tice staraca tj, Kafu i Stama i tu cu vam reci sledece. Kafu je poseban igrac kao i Maldini jedan od onih koji ce do kraja igrati sjajno ali generalno gledano od Stama smo imali vise stete nego koristi. Finale LS po mom misljenju je u crno zavio upravo Stam. Greska kod prvog gola je bila njegova kao i ne stizanje da se pokrije prostor kod treceg pa je Gatuzo bio prinudjen da napravi penal.
Drugo mislim da ako vec nismo mogli doci do Djilardina da nam nista ne bi falilo da smo se ukljucili u trku za ROBINJA, OWENA, pa mozda cak i BORGETIJA koji me je odusevio sa igrama na kupu konfederacija(doduse i njegov problem su godine)! Zatim TAVEZ je mogao biti dobro pojacanje ili Saviola koji je vrstan napadac a Barselona ga olako daje na pozajmicu. Ne znam mislim da je mnogo boljih resenja od BOBA bilo. IPAK NADAM SE DA STE VI U PRAVU!

Jos nesto ne mislite li da bi ACM trebalo pojacanje na poziciji centralnog beka. Mislim NESTA je tu sjajan kao i MALDINI ali ko je rezerva ? Prica sa KOSTAKURTOM je ispricana, Simica necu ni da komentarisem nakon njegovih nastupa u kupu ove godine a Stam je po mom misljenju ,i odvise spor igrac i kiks igrac. On moze da cuva fizicki jake fudbalere ali ne i brze i dobre tehnicare, videliste kako ga je budalom pravio Vucinic! STA BI MU TEK RONALDINJO RADIO? A Milan je pre neku sezonu bio doveo KOLOCINIJA, ovaj doista nije blistao u CRNOCRVENOM ali nije ni dobio pravu priliku
ali sada je u odlicnoj formi i trebalo bi ga vratiti u tim. Takodje najozbiljnije treba razmisliti o Brazilcu LUIZAU pa mozda cak i o NEMANJI VIDICU(mada s o bzirom da je nas)

Pisite i dalje ako saznate o nekom prelasku i ostavljajte svoj komentar! HVALA!
 
Tako ste pricali i prosle godine za Baticu Mirkovica pa je bio jedan od najboljih igraca Partizana. Samo nastavite da se kurcite a mi cemo nastaviti da uzimamo titule.
Ko to kaze da je Vieri za staro gvozdje?
On samo nije imao pravu priliku da igra zbog objektivnih razloga(Adriano). Shevchenko i on ce biti jedan od najboljih tandema u Italiji po meni.
Da li zna neko sta se deshava sa Kasanom?
 
E ja kazem da je Bobo za gvozdje, mislim nije ali nije ni blizu onome sto je bio,ako bude pameti u ACM SEF i Alberto ce biti napad, Vieri samo dobra klupa.A Partizan pravi gresku sezone dovodjenjem Saveljica!Ja sam inace navijac zvezde ali bih voleo da CRNOBELI naprave dobar ti zbog nastupa u Evropi a mislim da je saveljic promasaj,Batica je nesto drugo, Saveljic nikada nije bio njegov nivo, jos veca greska po Partizan bilo bi eventualno vracanje Save Milosevica a najgora od svega je prodaja Vukcevica koji je glavni igrac tima, ne znam videcemo!
 
Guliverr:
VisionOfDisorder:
nece juventus kasana
Kako nece kada cuh da je to zavrseno.Kaze on i Mutu s tim sto Mutu igra tek od naredne sezone!

Ma nema nishta od toga sa Kasanom. Chelnici juventusa su izjavili da imaju (ipak) na pretek dobrih napadacha i da je gore pomenuti ranije izjavio par nezgodnih stvari o staroj dami.
Izvor: kurir, subota - nedelja.

Sve to dodje meni logichno.
 
Ništa od toga. Mutu će biti fenomenalan zajedno sa Zlatanom. Kako će se tu uglaviti Del Piero i Trezego nije mi jasno još uvek. Jel Viera prešao u Juve?

Baš sam sad gledao na sajtu nema nigde u postavi Zambrote?
 
Ovo je jedan veoma koristan sajt koji se bavi iskljucivo vec zakljucenim i ZVANICNIM transferima!Redovno se azurira,da ne kazem up-datuje :P ,i inoformacije su verodostojne.

http://www.channel4.com/sport/football_italia/transfers.html

A sto se tice Milana,Pancaro je otisao u Fiorentinu sto je vec i javljeno na zvanicnom sajtu.Medjutim ja sam jos saznala od druga iz Milana i jednog od navijaca sa Curve da je JDT prodat Benfici.Naime,javljeno je na italijanskoj tv.Zvanicni sajt jos o tome nije nista rekao ali izgleda da je to gotova prica.Gilardino saga ce se valjda zavrsiti do ponedeljka jer su Parmini zvanicnici do tada zamolili Braidu i Galliania da sacekaju. :shock: :D I za sve one koji su se ponadali da ce videti Shevchenka u Chelsea-ju,ponovo je ,po vec hiljaditi put izjavio da samo zeli da ostane u Milanu i da ucini sve da sledeca sezona bude mnogo bolja.Uostalom,to mozete tamo procitati.
Forza Milan
 

Back
Top