Nikolić: Pravda i pravo opet stanuju u Srbiji

_nobody_

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.370
Nikolić: Pravda i pravo opet stanuju u Srbiji

http://www.vesti-online.com/Vesti/Srbija/323368/Nikolic-Pravda-i-pravo-opet-stanuju-u-Srbiji-

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić izjavio je danas da "pravo i pravda ponovo stanuju u Srbiji" i da korupcija i kriminal više ne vode državu.

"Do pre godinu dana korupcija i organizovani kriminal su vodili državu. Država je devastirana i osiromašena, a bogati pojedinci ne žele da vide patnje onih koji su siromašni upravo zbog njihove nezajažljivosti. Dileri droge su postrojavali i izdavali naređenja organizujući besmisleno udoban život vašim rukovodiocima. Investitori su nas zaobilazili zbog svega toga", rekao je Nikolić.

Odlučni smo u borbi protiv korupcije: Tomislav Nikolić

On je na obeležavanju Dana policije na stadionu Vojvodine u Novom Sadu rekao da je sadašnja Vlada Srbije odlučna da se energično suprotstavi korupciji i kriminala i ocenio da je to vratilo nadu građanima Srbije u pravičniji život.

"Pravda i pravo opet stanuju u Srbiji", poručio je Tomislav Nikolić. On je pohvalio saradnju policije sa policijama iz drugih zemalja. Prema njegovim rečima, plava policijska uniforma treba da bude sinonim za čast i dostojnost.

"Policija ne sme da deluje pod pritiskom političke vlasti, već svakog građanina da štiti po zakonu, a nikoga od zakona", rekao je predsednik Srbije.
............
 
Poslednja izmena od moderatora:
Изгледа да су им и саветници неки лелемуди који везе са животом немају........ па о ком "праву и правди" он тртља КАДА ЈЕ ЊЕГОВ ФИНАНСИЈЕР И ПРИЈАТЕЉ БОГОЉУБ КАРИЋ А КАРИЋка ЧЛАНИЦА ЊЕГОВЕ СТРАНКЕ СНС..........

У питању је ВРХУНСКА БЕЗОЧНОСТ И БЕСКРУПУЛОЗНОСТ У ОЧИГЛЕДНИМ ЛАЖИМА:


TAJKUN RASPRODAJE IMPERIJU: Karići prodaju 27 vila na Dedinju!
Društvo, 21:01, 22.06.2013.
Autor: Ekipa Kurira
74 komentara




Na Dedinju i Senjaku imaju više od 37.000 kvadrata - stanova, placeva, kuća, vrednih do 110 miliona evra
Milanka i Bogoljub Karić rasprodaju imovinu
BEOGRAD - Velika ponuda, za svakog milionera ponešto - ko voli, nek izvoli.
Bogoljub Karić, odbegli predsednik „BK grupe“, odlučio je da rasproda imovinu u Beogradu, saznaje Kurir.

Prema našim informacijama, Karić namerava da proda porodičnu vilu u Užičkoj ulici od 1.381 kvadrat. Po ugledu na glavu porodice, kako saznajemo, imovinu rasprodaju i ostali članovi familije Karić, koji samo na elitnim beogradskim lokacijama poput Dedinja i Senjaka imaju preko 37.000 kvadrata - kuća, stanova, placeva - čija vrednost, prema gruboj proceni na tržištu nekretnina, ide i do 110 miliona evra.

Angažovana agencija


- Bogoljub je rešio da rasproda imovinu jer nije siguran da će moći da se vrati u Srbiju a da ne ode pravo u zatvor. Pre izvesnog vremena 27 vila koje se vode na članove familije - pošto se na njegovo ime ne vodi nijedna nekretnina - dato je jednoj poznatoj agenciji na prodaju. Među njima je i vila Jelena - priča izvor Kurira blizak porodici Karić.

Prema njegovim rečima, Bogoljub Karić je, uprkos sve glasnijim najavama o njegovom mogućem povratku u Srbiju, zasad daleko od takve odluke.

- Karić nema nameru da napušta Belorusiju, gde je razvio građevinski posao - kaže naš sagovornik.

Stanovi zvrje prazni


Inače, u posedu dinastije Karić nalazi se 85 kuća i stanova - tri objekta su u Londonu, a ostali u Srbiji - i to prema podacima objavljenim pre tri godine, te nije isključeno da se njihov broj u međuvremenu i uvećao.

- Mnogi od tih luksuzno sređenih i opremljenih objekata zvrje prazni, tako da neće ni osetiti da im nedostaje 27 vila - zaključuje izvor Kurira.

Vila Jelena... Najpoznatiji objekat u vlasništvu porodice Karić

Porodica Karić bez komentara

U porodici Bogoljuba Karića juče nisu želeli da govore o njegovoj nameri da državi ponudi 25 miliona evra u zamenu za povratak kući i odbranu sa slobode. Na telefon njegove supruge i poslanice PSS Milanke Karić javio se muškarac, koji je kazao da je ona „odsutna, na nekom je privatnom putu“, to jest „nije fizički kraj telefona, te nema načina da se javi“ (?!). Ni njegov brat Dragomir Karić nije bio raspoložen za priču. Poručio nam je da je na važnom sastanku u Trebinju i više nije odgovarao na telefonske pozive.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Inače, u posedu dinastije Karić nalazi se 85 kuća i stanova - tri objekta su u Londonu, a ostali u Srbiji - i to prema podacima objavljenim pre tri godine, te nije isključeno da se njihov broj u međuvremenu i uvećao.

- Mnogi od tih luksuzno sređenih i opremljenih objekata zvrje prazni, tako da neće ni osetiti da im nedostaje 27 vila - zaključuje izvor Kurira.

Siromasi... Ko to placa, struju i vodicu pausalno, pa infostan... :dash: Pa cuva da neko ne provali unutra... :sad2: Ja mislim da drzava Srbija treba da ima razumevanja za Karice, i da shvati da su ti sirotani sve stekli sa svojih 10 prstica na 'armonici i flauti (svirali zlobinom kujcu), i da im da i poreske, i svake druge olaksice. :confused:

Samo 27 tricavih vila i 85 stanova? Pih... Pa TITA i Partita su imali 63 TITINE vile svojevremeno diljem esferejot! Iebenti! :mrgreen:

_nobody_
 
Ne znam da li staniju pravda i pravo ali fakat je da spoljni dug Srbije enormno raste, brze nego sto je to bilo do pre par godina.
Autoputevi se grade brzinom kretanja puza.
Dinar ripa i pada kao na trambolini. Samo mnogo vise pada nego sto skace i svakog puta ostavlja sve vece udubljenje na podu, dok en propadne jednom.
Cene tu i tamo uglavnom rastu kao i pre.
Pravda i pravo su samo jedan delic preduslova da se ekonomska sitvacija popravi.
Demografska sitvacija o kojoj je Nikolic toliko govorio u predizbornoj kampanji, je crna da crnja nikada nije bila u Srbiji.
Hapsenja ima ali ukradenog novca jos nema.
...
JAKO MALO boljitaka se da primetiti. MNOGO VISE ISTOSTI ili POGORSANJA u odnosu na predjasnju sitvaciju.

I ako nisam bas ljubitelj DSS, deluju mi kao anti-empaticna,inertna skupina ljudi, fakat je da je tada spoljni dug bio tek nekih 15% od BDP, sada je premasio 60-65%. Plate u Srba su po velicini bile 3-e u regionu. Sada su predposlenje ili 2,3 mesta iznad dna. Cene su tada padale a sada rastu. Korupcija je tada bila mozda i veca nego sada i ako statistika govori da je tadasnja vlada bila najjeftinija od svih. Ne znam kako to?. Ma da je i ekonomska klima u Evropi tada bla bolja.
To je i problem. Sto svi ovde nekako ocekuju da s estvari poprave an globalnom planu pa ce i kod nas kada nas uhvati taj talas.
Malo ko pokusava nesto konkretnije da popravi i zmeni unutar Srbije.
Da proba nesto drugacije, da bar malo izmeni i popravi drustveno politicki kao i ekonosmki sistem zemlje.
 
Ne znam da li staniju pravda i pravo ali fakat je da spoljni dug Srbije enormno raste, brze nego sto je to bilo do pre par godina.
Autoputevi se grade brzinom kretanja puza.
Dinar ripa i pada kao na trambolini. Samo mnogo vise pada nego sto skace i svakog puta ostavlja sve vece udubljenje na podu, dok en propadne jednom.
Cene tu i tamo uglavnom rastu kao i pre.
Pravda i pravo su samo jedan delic preduslova da se ekonomska sitvacija popravi.
Demografska sitvacija o kojoj je Nikolic toliko govorio u predizbornoj kampanji, je crna da crnja nikada nije bila u Srbiji.
Hapsenja ima ali ukradenog novca jos nema.

Ne znam ni ja gde stanuje Pravda, nisam je jos uvek nasao. Potraga je u toku. Sa mnom se povtorno zaputio vec sada pokojni sluga Jernej, koji mi stalno suflira da se bavim Sizifom i nekakvim velikim kamenjem, betonskim blokovima takoreci. :mrgreen:

Spoljni dug Srbije raste kao kvasac, onaj svez, a koridori 10, 110, 1110 i taj rad rade i grade po tabloidima. Dinarj ne stoji lose, visi na paukovim nitima sa litice vrhova Kilimandzara, a dokle ce, ne znamo. Cene zato rastu i takmice se koja ce da dostigne Mont Blan, za sada je to mrtva trka. Dobro pa i mi, Srbi, cene za trku imademo. :whistling:

Toma je iu predizbornoj kampanji svasta govorio, pa i o Diplomi (otimaci izgubljene Diplome), obecavao svasta nesto, cak jednom obecao narodni hleb od 3 dinara druze, ne bash na vratima WC-ja, ali parice nikom obecao nije, ukoliko me secanje ne izdaje. Obecanja, ludim biracima radovanja. :tambalamba:

Isto kao i sa demografijom, sexa svuda, na svakom cosetu, trpaju se svi, od politicara do pedera, pa i kucica na ulici, ali beba tu i tamo, ako se nekom omakne u pravoj rupi (ne u pogresnoj, izvini), zlu ne trebalo. Isto kao i sa radom, mnogo se radi, malo se gradi, a placa nikako! :lol:

_nobody_
 
Poslednja izmena:

Back
Top