Ruter d-link dir 615 POMOC
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Ruter d-link dir 615 POMOC

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Ruter d-link dir 615 POMOC

Molio bih za pomoc. imam ovaj ruter i prvo sam imao problema oko upload_a al je to reseno e sad mi se desava da mi neki put vidi stampac neki put ne. Stampac mi je wi-fi HEWLETT PACKARD Laserjet Pro 400 M425dw u nekim momentima je sve u redu i sve radi ok odjedanput posle pola dana na stampacu nemoze da nadje ruter a sve druge rutere po komsiluku vidi. zatim sutradan ili istog dana posle sat dva tri ili dana se opet automatski poveze. molim za pomoc i u objasnjenju uzmite u obzir da sam laik. HVALA pozdrav!

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Podrazumevano Re: Ruter d-link dir 615 POMOC

Čim ti nekad radi sve, znači da sve dobro povezao.

Koji OS imaš?

Da li si postavio šifre na ruteru, i da li ti je i internet prikačen na isti?

Domaćin TRIMURTI (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    286

Koliko ti je daleko printer ?

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam i xp i 7. da na ovaj ruter mi je prikcen net imam sbb modem i wi-fi ruter. stampac je u sobi i nije daleko pun je signal kad ga vidi tako da nije daljina u pitanju. upravo mi blinka na stampacu da nije nakacen na mrezu i sad kad iskljucim ruter na minut i ukljucim povezace se i radice mozda ceo dan p opet odjednom nece biti povezan i onda je procedura opet ista iskljuci-ukljuci i tako u krug

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa da nekad radi sve i odjednom se izgubi konekcija bas mi nije jasno. onda ugasim upalim ruter i opet se poveze
    Citat Original postavio OkrugloPaNaCose Pogledaj poruku
    Čim ti nekad radi sve, znači da sve dobro povezao.

Koji OS imaš?

Da li si postavio šifre na ruteru, i da li ti je i internet prikačen na isti?

Domaćin TRIMURTI (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    286

Citat Original postavio tdejan05 Pogledaj poruku
    imam i xp i 7. da na ovaj ruter mi je prikcen net imam sbb modem i wi-fi ruter. stampac je u sobi i nije daleko pun je signal kad ga vidi tako da nije daljina u pitanju. upravo mi blinka na stampacu da nije nakacen na mrezu i sad kad iskljucim ruter na minut i ukljucim povezace se i radice mozda ceo dan p opet odjednom nece biti povezan i onda je procedura opet ista iskljuci-ukljuci i tako u krug
    A, što ga ne povežeš sa usb kablom ako ti je BLIZU ima 100% i taj priključak

Malo ti mobilni telefon pa ti treba još zračenja u kućnim uslovima

Wi-fi se kači po pravilu na najači signal, a u tvojoj zgradi izgleda da ih ima više, pa je >

Aktivan član
    Učlanjen
    08.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je ono na sta sam hteo da ti skrenem paznju, pogledaj na kojem kanalu ti radi ruter, promeni ga pa pokusaj!

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Pa da nekad radi sve i odjednom se izgubi konekcija bas mi nije jasno. onda ugasim upalim ruter i opet se poveze
    Onda je sve u redu.
    To isključivanje je "pauza" koja nastaje koriščenjem drugih programa i zbog kojih se veza stavlja u standbaj.

Poveži kablom ako je moguće, i ako te to nervira.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    389

Molio bih za pomoc. imam ovaj ruter i prvo sam imao problema oko upload_a al je to reseno e sad mi se desava da mi neki put vidi stampac neki put ne. Stampac mi je wi-fi HEWLETT PACKARD Laserjet Pro 400 M425dw u nekim momentima je sve u redu i sve radi ok odjedanput posle pola dana na stampacu nemoze da nadje ruter a sve druge rutere po komsiluku vidi. zatim sutradan ili istog dana posle sat dva tri ili dana se opet automatski poveze. molim za pomoc i u objasnjenju uzmite u obzir da sam laik. HVALA pozdrav!
    ovo ti je problem do rutera a vrlo verovatno ni sam štampač ne poseduje CCA sertifikaciju- Clear Chanell Assetments , radi se o tome da je band na kojem se emituje wifi 2,4 ghz poseduje na razmaku svakih 5 megahertza 14 kanala na kojem se emituje wifi signal u slučaju preklapanja kanala wifi ruter sa CCA sertifikatom potraži sam drugi kanal u okviru tih 14 kanala , onaj što nema CCA sertifikat taj ostane zaglavljen i blokiran na kanalu do restarta wifi-ja .
    ako bi crnogorcima svetlele oči , beograd bio noću sijao kao Pariz

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    ovo ti je problem do rutera a vrlo verovatno ni sam štampač ne poseduje CCA sertifikaciju- Clear Chanell Assetments , radi se o tome da je band na kojem se emituje wifi 2,4 ghz poseduje na razmaku svakih 5 megahertza 14 kanala na kojem se emituje wifi signal u slučaju preklapanja kanala wifi ruter sa CCA sertifikatom potraži sam drugi kanal u okviru tih 14 kanala , onaj što nema CCA sertifikat taj ostane zaglavljen i blokiran na kanalu do restarta wifi-ja .
    Hvala snejks dao si mi odlicnu ideju i mislim da sam namestio. Stavio sam ruter da automatski podesava frekvenciju od 20/40 mhz i izgleda da vise nema problema jos se nijedanput nije stampac otkacio vidim da sad radi odlicno. Hvala jos jednom pozz

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    389

onda imaju sertifikacciju samo se čudim da nije naglašeno kao future na njihovim specifikacijama , ali ok to je to svakako je dobro da si rešio problem.pozz

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks Pogledaj poruku
    onda imaju sertifikacciju samo se čudim da nije naglašeno kao future na njihovim specifikacijama , ali ok to je to svakako je dobro da si rešio problem.pozz
    Ipak evo posle dva dana opet se veza prekinula. izgleda da je najbolje ruter da menjam. A KOJI RUTER KUPITI?

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    389

moj glas ide za TP Link WR841ND , ja ga imam već sada skoro dve godine skoro cena mu je bagatela oko 30 evrića sa fabričkim antenama 2x 5 db do 20 metara daljine tuče kroz 4 zida sa 90% signala (provereno) preko toga mu pada na 60% , ja sam nabavio dve od 8 db tako da je kod mene range preko 30 metara sa 90% , nisam nikakda morao da ga resetujem zbog prekidanja veze ili sl.

Veoma poznat
    Učlanjen
    15.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    247

Ipak evo posle dva dana opet se veza prekinula. izgleda da je najbolje ruter da menjam. A KOJI RUTER KUPITI?
    Biće ti isto sa svakim ruterom.

Podesi ruter, dodaj posebne IP, ako je moguće, zavisno od štampača, i ukljući refresh.

Drugo, štampači i koji su kablom povezani takođe prave isti problem, tj, pauziraju kao u tvom slučaju.
    Poslednji put ažurirao/la gost 270414 : 27.06.2013. u 12:22

Slične teme

1. Ruter TP link kako ga zakljucati?
    Autor nichtich u forumu Internet
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.04.2012., 04:19
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.03.2012., 23:22
  3. WiFi ruter Tp link WR841ND v7.2 problem
    Autor snejks u forumu Hardver
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 07.08.2011., 13:58
  4. M.A.M.E (link do romova i molba za pomoc)
    Autor mmm.com.mk u forumu Video igre
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 22.03.2005., 21:50

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •